Vrees voor 'beest' beheerst Duits dorp NL GEGARANDEERD EEN GOEDE GEBRUIKTE... VAN EEN PARTICULIER Serieverkrachter is door blunder justitie op vrije voeten. CIA: Syrië bouwde nucleaire reactor Beruchte drugsbaron opgepakt in Spanje België denkt aan legaliseren illegalen Denemarken ratificeert Europees verdrag Opstand in grootste gevangenis Libanon Russische doktoren verwijderen meter buik Bespaar ook duizenden euro's op je volgende gebruikte auto. Koop voordelig van een particulier, maar met de zekerheid van een dealer. Met Autotrust krijg je een door de ANWB of Dekra uitgevoerde keuring en daarna 6 maanden garantie op dealerniveau! 5 korting voor ANWB leden. WWMR? 8 Vrijdag 25 april 2008 pzc door Achille Prick joachimsthal - Na 22 jaar cel is de Duitse serieverkrachter Werner K. door een blunder van justitie vrij gekomen en teruggekeerd naar zijn geboortestadje Joachimsthal. Vrouwen en kinderen durven niet meer de straat op. Een lieflijk nieuwbouwwijkje aan de rand van het Brandenburgse stadje Joachimsthal, even boven Berlijn. Vlakbij een bos en een mooi meer, weinig verkeer en twee grasrijke speeltuintjes. Een paradijs voor gezinnetjes, maar de idylle is verstoord. Op nummer 3a woont sinds kort Werner K., een serieverkrachter die door een blun der van justitie op vrije voeten is gekomen. De glijbaan glinstert verlaten in de zon en de zandbak is leeg. „Met dit weer krioelt het hier normaal Ouders houden toezicht in het speeltuintje in Joachimsthal. van de kinderen, maar ze durven niet meer", zegt Grit Brobowski (36), die samen met man Peter en hun tweeling van acht op num mer ia woont. „Ze zijn bang voor die vent. Ouders laten hun kinde ren niet meer alleen buiten spelen. Psychiaters hebben gezegd dat de kans groot is dat hij opnieuw toe slaat. In het deskundigenrapport staat zelfs dat hij mogelijk bereid is slachtoffers te doden. Om sporen te wissen." De 49-jarige Werner K. belandde in 1976 als zeventienjarige voor het eerst in de cel, nadat hij meerdere kinderen seksueel had misbruikt. Dat was het begin van een reeks verkrachtingen, want na iedere vrijlating ging hij opnieuw in de fout. In 1999 werd hij voor het laatst veroordeeld, tot negen jaar, maar justitie vergat op tijd tbs aan te vragen. Daardoor kwam Wer ner K. vorige week vrij en trok hij in bij zijn zus in Joachimsthal. „Het enge is dat hij nooit iets van berouw heeft getoond", zegt Peter Brobowski (35). „Hij blijft ook al les ontkennen en weigert thera pie." De vierkamerflat van de Brobows- ki's is sinds deze week zo'n beetje het centrum van verzet geworden. Tussen de kooien met Mongoolse woestijnmuizen wordt vergaderd en werden spandoeken gemaakt. Ze wapperen aan de balkons met teksten als: 'Onze kinderen willen zonder angst spelen' en 'Psychia ters waarschuwen, waarom laat jus titie hem vrij?' Nu de media het wijkje hebben be legerd, staan politici in de rij om de bevolking te ondersteunen en werkt justitie hard aan een oplos sing. Werner K. wordt inmiddels 24 uur 'Het enge is dat hij nooit berouw heeft getoond. Hij blijft ook alles ontkennen' per dag geschaduwd door politie mensen. Het gerucht gaat dat hij misschien vertrekt. „Maar we wil len ook niet dat hij straks ano niem ergens anders wordt onderge bracht, dan zitten ze daar met dat beest opgezadeld", zegt Grit Bro bowski. washington - De inlichtingen dienst CIA heeft Amerikaanse Congresleden bewijsmateriaal la ten zien dat Syrië een nucleaire reactor bouwde. Republikein Peter Hoekstra noemde het bewijsmate riaal overtuigend. Israël vernietig de de reactor met luchtaanvallen. Syrië zou de kernreactor vorig jaar met hulp uit Noord-Korea hebben gebouwd. Syrië ontkent dat er een kernreactor in aanbouw was. madrid - In Spanje is een van de grootste hasjhandelaars in de we reld gearresteerd. De Marokkaan Mohammed Taieb Ahmed, die in december vorig jaar uit een Marok kaanse gevangenis wist te ontsnap pen, werd gepakt in de Spaanse en clave Ceuta in het noorden van Marokko. Dat heeft de Spaanse po litie gisteren gemeld. Ahmed is ook bekend onder de bij naam 'El Nene' (de baby). brussel - België zal mogelijk hon derdduizend illegalen een verblijfs vergunning geven. Die conclusie trekt de Belgische politicus Jean-Marie Dedecker uit voorstel len van de nieuwe regering-Leter- me in Brussel. Minister Annemie Turtelboom van Asiel en Migratie stelde deze week voor illegalen die een jaar in België wonen en wer ken in aanmerking te laten komen voor een verblijfsstatus. kopenhagen - Het parlement van Denemarken heeft gisteren het nieuwe Europese verdrag geratifi ceerd. Gisteren stemde ook de Duitse Bondsdag voor het EU-Her- vormingsverdrag, dat een dag eer der werd goedkeurd door het Por tugese parlement. Het nieuwe verdrag treedt in wer king als alle 27 lidstaten het heb ben bekrachtigd. Ierland houdt er een referendum over. beiroet - Tientallen gedetineerden in de grootste gevangenis van Liba non hebben enkele bewakers gegij zeld. Dat hebben Libanese veilig heidsfunctionarissen gisteren ge zegd op voorwaarde van anonimi teit. De oproerpolitie en andere versterkingen zijn naar de gevange nis Roumieh gestuurd om de situa tie onder controle te krijgen. In Roumieh zitten onder anderen vier oud-generaals vast in verband met de moord op de Libanese oud-premier Rafik Hariri in 2005. moskou - Russische chirurgen heb ben de hangbuik van een vrouw verwijderd, omdat zij bijna niet meer kon lopen, meldde de Russi sche krant Pravda gisteren. De buik was ruim een meter lang en hing tot op haar voeten. De chi rurgen hebben ruim zestig kilo gram vet weggesneden. IK KOCHT MET VOORKENNIS -BhiÉc*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8