Sport Vreemd seizoen voor spits Arjan Koopmans Top vier hoeft geen play-offs te spelen Voetballer Rillandia speelt niet al te goed, maar scoort vaak. Club voor Xhoxhaj Groene Ster kampioen na race om doelpunten Hockeyteam Antillen onderuit tegen België Sprinter Jan Bos Rabobank gaat met naar ploeg-Hofmeier Mentsjov naar Luik Derde plaats De Koek in Krabbetrofee Driebanders Steketee besluiten met remise JglStffifê LOOPlVJAAJrP PZC Vrijdag 25 april 2008 I 35 door Roeland van Vliet RILLAND - Arjan Koopmans heeft een dubbel gevoel bij het voetbal seizoen 2007-2008. De spits draait met zaterdag-derdeklasser Rillan dia een teleurstellend seizoen en is eigenlijk ook niet tevreden met zijn eigen spel, maar de routinier heeft wel vaker gescoord dan in voorgaande jaargangen. „En dat maakt het een beetje vreemd." Rillandia kukelde vorig jaar uit de tweede klasse en was vastberaden na één jaar weer terug te keren op dat niveau. Met de gepokt en gema zelde Koopmans, teruggekomen van hoofdklasser SSV'65, moest dat toch kunnen. Maar makkelijk ging het in de afgelopen acht maan den niet. Het elftal van trainer Jo hn de Frel begon het seizoen nog wel goed en won de eerste drie wedstrijden. In het vervolg liet het elftal echter te vaak punten liggen. Rillandia boekte liefst acht gelijke spelen, meer dan welke ploeg in de competitie dan ook. Koopmans: „Soms gaven we in de laatste minu ten nog een voorsprong weg. Daar door haakten we te snel af voor de titel. En nu blijkt dat we misschien ook geen andere kans op promotie krijgen." De ploeg staat aan de vooravond van de laatste speelronde namelijk vijfde. De kans is daardoor aanwe zig dat Rillandia, dat morgen op ei gen veld nummer vier Noad'67 treft, nacompetitie misloopt. „Wij zullen moeten winnen", stelt Koop mans. „Dan worden we vierde in de eindstand. Maar dan nog zijn we afhankelijk van de resultaten van andere ploegen. Wij moeten hopen dat Veere de derde-periode- Arjan Koopmans weet niet pre- cies wat hij van zijn seizoen bij zaterdag-derdeklasser Rillandia moet denken. Hij speelt niet naar tevredenheid, maar scoort veel. titel pakt en dat FC Dauwendaele daar dus naast grijpt. En als Duive- land, dat tegen Apollo'69 speelt, dan kampioen wordt, kunnen wij de periodetitel overnemen van Dui- veland." Hoe het morgen ook uitpakt, Koop mans vindt dat hij in de afgelopen maanden is tekortgeschoten. „Mijn veldspel was niet super. Je denkt: de stap van de hoofdklasse naar de derde klasse moet niet al te moei lijk zijn... Maar het was echt niet zo, dat ik dit seizoen door alle ver dedigingen heen liep." Toch heeft de Rillander er dit jaar al twintig keer een bal in gescho ten en is hij dus verantwoordelijk voor veertig procent van de produc tie van zijn elftal. Eén van zijn goals maakte hij op 17 november te gen Noad'67. Het duel in Sint-Phi- lipsland eindigde in 1-1. Op weer zo'n puntendeling zit Koopmans niet te wachten. „Nee, het zou hele maal erg zijn als Noad uitgerekend op ons veld de periodetitel van Dui- veland zou overnemen." VLISSINGEN - De voetbalclub Vlis- singen heeft Bésar Xhoxhaj vastge legd voor volgend seizoen. De aan valler komt - formeel - over van za terdag-hoofdklasser Kloetinge, maar bij die club was hij in de win terstop al vertrokken. Eerder speel de Xhoxhaj bij RCS. ZEIST - De voetbalbond KNVB heeft gisteren ingestemd met een inkrimping van de play-offs. De nummers één tot en met vier spe len vanaf volgend seizoen geen play-offs. Zij zijn zeker van een ticket voor de Champions League (kampioen), voorronde Cham pions League (nummer twee) en Uefa Cup (nummer drie en vier). De nummers vijf tot en met acht spelen in een 'best of three' om het laatste Uefa Cupticket. De KN VB stemt daarmee grotendeels in met het voorstel van de achttien eredivisieclubs, verenigd in de ECV. De KNVB zegt de clubs, die unaniem voor dit model zijn, een kans te willen geven van deze va- GOES - De fiitsalploeg van Groene Ster is kampioen geworden in de tweede klasse van de KNVB. De Vlissingse ploeg won zijn laatste duel met 22-2 van Biezentrappers, waarna concurrent Dauwendaele 'slechts' met 6-1 won van Matisse. Op doelsaldo haalde Groene Ster het felbegeerde kampioenschap binnen. KAZAN - Het vrouwenhockeytearu. van de Nederlandse Antillen heeft bij het olympisch kwalificatietoer nooi in het Russische Kazan de eerste averij opgelopen. De gele- genheidsploeg verloor gisteren met 2-3 van België. Het team van Nederlandse speelsters uit de hoofd- en overgangsklasse won de eerste drie duels. LEIDEN - Sprinter jan Bos (33) heeft een nieuwe schaatsploeg gevon den. De wereldkampioen van 1998 gaat rijden voor de nieuwe Hof meier-formatie. Daartoe behoren ook Marja Vis, Gretha Smit en Fos- ke Tamar van der Wal. Bos neemt zijn trainingsmakkers Jurre Trouw en Pim Schipper mee naar de com merciële formatie. BERGEN OP ZOOM - Biljarter Frans de Koek uit Rilland is in Bergen op Zoom derde geworden op het vijfentwintigste toernooi om de Krabbetrofee. Viervoudig winnaar Marcel Hopman uit Steenbergen was wederom de sterkste. Zeven voudig winnaar Hans Molier uit Roosendaal werd tweede. Frans de Koek won het toernooi in 1987 en verloor de finale in 1984. LUIK - De Russische wielrenner De- nis Mentsjov maakt zondag deel uit van de selectie van Rabobank voor de laatste voorjaarsklassieker, Luik-Bastenaken-Luik. Mentsjov is volgende maand de kopman van de ploeg in de Ronde van Italië. In de Waalse klassieker zal hij nor maal gesproken in dienst rijden van Dekker, Gesink en Freire. GOES - Het driebandenteam van Steketee Schilders sloot het sei zoen in de vierde divisie af met een 4-4- gelijkspel tegen 3BSD Dui^, velands Meubelhuis. De Goesena- ren eindigden daarmee als gedeeld derde in de eindrangschikking. Martin Steketee en Anton van Lie ren gingen onderuit. De winstpar tijen kwamen van Willem van Leeuwen en Rinus Kramer. riant een succes te maken. Na een jaar wordt de nieuwe opzet geëva lueerd, waarna de KNVB opnieuw een besluit zal nemen. De voetbalbond wilde de huidige opzet van de play-offs graag in stand houden. De afgelopen jaren speelden de nummers twee tot en met vijf om een plaats in de voor ronde van de Champions League. „Wij vonden veranderingen eigen lijk niet nodig. Tot het einde van de competitie was er immers strijd en dat maakte de play-offs sportief gezien succesvol", staat in een reac tie van de bond. Directeur betaald voetbal Henk Kesler liet eind maart nog weten weinig te zien in het voorstel van de ECV. PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert foto Mechteld Jansen Arjan Koopmans staat op 99 doelpunten Arjan Koopmans staat op het punt het honderdste doelpunt uit zijn carrière te maken. In het slotduel van de competitie kan de aanvaller van Rillandia tegen Noad'67 die mijlpaal bereiken. Koopmans heeft zijn huidige 99 goals gemaakt bij drie verschillende clubs en op vier verschillende niveaus. Overzicht seizoen club klasse goals 97/98 Rillandia 3B 8 98/99 Rillandia 3B 5 99/00 Rillandia 3A 15 00/01 Hoek HB 1 01/02 Hoek HB 5 02/03 Rillandia 2E 16 03/04 Rillandia 1C 9 04/05 Rillandia 1C 1 05/06 SSV'65 1C 13 06/07 SSV'65 HB 6 07/08 Rillandia 3A 20 99 Topscorers Rillandia sinds 1984 speler Edwin Indeweij Frans Hagenbeek Arjan Koopmans Bud Aschman Corné van Dordt Richard Lambertus Per klasse klasse hoofd 1e 2e 3e Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581 751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69