Sport Het is erop of eronder bij Hulsterloo-Koewacht Futsallers In den Dwaes winnen de regiobeker SITUATIE TERNEUZEN SITUATIE HVV'24 Smit pakt de rayonbeker na strafschoppenserie tegen Vliegende Vaart. Hockeyteam Antillen onderuit tegen België Rabobank gaat met Mentsjov naar Luik Sprinter Jan Bos naar ploeg-Hofmeier Manager Kort niet mee naar EK turnen Praet en Govaert vechten met club voor laatste kans. D-day voor Terneuzen en HW'24 zP2C Vrijdag 25 april 2008 35» door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Het gezegde 'drie maal is scheepsrecht' viel bij fina list In den Dwaes goed in het pul letje. Twee keer eerder verloor de ploeg de eindstrijd om de regiona le futsalbeker. Dit keer was medefi nalist Max Korting/Pro Sport een maatje te klein: 10-5. Nadat Jaimy de Visser, Tim Meche- linck (2x)In den Dwaes op 3-0 had den gezet, scoorde Jeroen Vervaet pal voor de doelwisseling tegen. Na de hervatting schoot Jeroen Claessens raak (4-1) en daarmee leek de race gelopen. Doordat In den Dwaes gas terugnam, kon Max Korting/Pro Sport terugslaan. Doelpunten van Ed van Bellen, Antoine Thoen en Björn Luyckx brachten onverwacht 4-4 op het scorebord. Deze opleving had te veel van de veel oudere garde van Max Korting/Pro Sport geëist, waarna Jaimy de Visser zijn ploeg na een prima combinatie met Wil liam Freijzer op 5-4 bracht. Jeroen Claessen (2x), eerder deze week nog gekozen tot beste Zeeuws-Vlaamse futsaller, De Vis ser, Verbraeken en Jorden Takkidi- ne brachten de stand op 10-4. Jeroen Vervaet scoorde nog tegen, waardoor het 10-5 werd. De rayonbeker ging naar Smit dat» na strafschoppen won van Vliegen de Vaart. De pingels waren nodig omdat het duel in 4-4 was geëin digd. Voor Smit scoorden in de re guliere speeltijd Anrico van Hecke, Evert-Jan van Opdorp, Robert Rijnberg en Ruud Schoonen. Voor Vliegende Vaart deden dat Dennis de Braai, Brian Riekwel (2x) en Ri co Bos. KAZAN - Het vrouwenhockeyteam van de Nederlandse Antillen heeft bij het olympisch kwalificatietoer nooi in het Russische Kazan de eerste averij opgelopen. De gele- genheidsploeg van bondscoach Bas Swildens verloor gisteren met 2-3 van België. Het team van Ne derlandse speelsters uit de hoofd en overgangsklasse won de eerste drie duels. De Antillen spelen mor gen nog tegen de VS. LUIK - De Russische wielrenner De- nis Mentsjov maakt zondag deel uit van de selectie van Rabobank voor de laatste voorjaarsklassieker, Luik-Bastenaken-Luik. Mentsjov is volgende maand de kopman van de ploeg in de Ronde van Italië. In de Waalse klassieker zal hij nor maal gesproken in dienst rijden van Thomas Dekker, Robert Ge- sink en de Spanjaard Oscar Freire. LEIDEN - Sprinter Jan Bos (33) heeft* een nieuwe schaatsploeg gevon den. De wereldkampioen van 1998 gaat rijden voor de nieuwe Hof meier-formatie. Daartoe behoren ook Marja Vis, Gretha Smit en Fos- ke Tamar van der Wal. Bos neemt zijn trainingsmakkers Jurre Trouw en Pim Schipper mee naar de com merciële formatie van het detache ringsbureau uit Leiden. Als coach gaat Ron Neymann fungeren. BEEKBERGEN - Topsportmanager Henk Kort van gymnastiekbond KNGU zal begin mei niet optre den als delegatieleider van de Ne derlandse mannenploeg bij de Eu ropese kampioenschappen turnen in Lausanne. Het bestuur van de KNGU nam die maatregel na het rellerig verlopen EK voor vrouwen in Clermont-Ferrand. Kort is het met de maatregel niet eens. door Frank Boussen GOES - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal is het onderaan de ranglijst ongekend spannend. Na zondag, de laatste speeldag, zal er duidelijk zijn wie samen met Kwadendamme (17 punten) degra deert en wie nacompetitie gaat spelen. Zowel Koewacht met 21 punten, Biervliet met 22 punten als Hulsterloo met 23 punten is nog niet veilig. Kwadendamme ontvangt Biervliet; Hulsterloo en Koewacht treffen elkaar. Alexander Praet weet dat Hulster loo alleen voor honderd procent zeker is van nog een jaar in de vier de klasse als het van Koewacht wint. „Ik denk dat wij het voor deel hebben dat we op De Kauter spelen en dat we twee punten meer hebben dan Koewacht." Ru dy Govaert beseft maar al te goed dat Koewacht er nog beroerder voorstaat dan Hulsterloo. „We moeten niet kijken naar wat Bier vliet doet, maar zelf initiatief to nen en er voor zorgen dat de drie punten mee naar Koewacht gaan. Als we winnen, spelen we in ieder geval nacompetitie." Volgens Alexander Praet kwam de klad er een week of vier geleden echt goed in. „We verloren de in haalwedstrijd tegen Kwadendam me. Vervolgens liepen we bij Luc- tor'88 in de voorlaatste minuut te gen een nederlaag aan door een ongelukkige tegengoal. Afgelopen zondag kwamen we bij Robur met 2-1 voor en hadden kansen op 3-1. Maar de bal ging er niet in en op het laatst kregen het deksel op de 'Als het niet wil lukken, gaat het vertrouwen weg en ga je minder spelen.' neus: 2-2. Als het maar niet wil lukken, gaat het vertrouwen weg en ga je minder spelen." Koewacht speelt al een heel sei zoen wisselvallig. Govaert: „Het gaat echt met pieken en dalen. Eerst zorgden we voor een verras sing door van Axel te winnen. Ver volgens lieten we het tegen Luctor weer liggen." In de onderlinge par tij eerder dit seizoen in Koewacht deden de twee ploegen niet onder voor elkaar. Hulsterloo trok uitein delijk aan het langste eind: 3-2. „Maar dat was nog in onze goede periode", wil Praet toch wel even meegeven. Govaert verwacht een spannende wedstrijd. „Voetbal lend zullen we elkaar niet veel toe geven. De ploeg die het beste met de druk, met de zenuwen kan om gaan, heeft veel te vertellen." Hulsterloo-speier Alexander Praet (links) en Rudy Govaert van Koewacht treffen elkaar zondag in de strijd voor lijfsbehoud in de vierde klasse. foto Camile Schelstraete Terneuzen kan op twee manieren de nacompetitie halen: PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert Halsteren 21 21 -10 RCD 21 14 -12 RCD is al gedegradeerd, Halsteren staat nu op de tweede degradatieplaats. Als Halsteren nog gelijk komt met HVV'24, dan volgt een beslissingswedstrijd. Als HW'24 nog gelijk komt met Madese Boys en/of Oosterhout dan is het doelsaldo doorslaggevend. EBOH 21 31 RKDVC 21 31 Bij gelijk eindigen is het doelsaldo doorslaggevend. De nummers elfen twaalf degraderen rechtstreeks, de nummer tien moet via de nacompetitie lijfsbehoud zeker stellen. RCD is al gedegradeerd. De huidige stand in de onderste helft van de ranglijst is als volgt: club duels punten saldo Oosterhout 21 26 -3 Programma laatste speelronde Halsteren-IFC RCD-Oosterhout EBOH-HW'24 Madese Boys-Dongen SC 't Zand-RKDVC SC 't Zand Terneuzen 21 21 Terneuzen wint de derde periode.j De stand daarin is als volgt: |U club duels punten saldo SC 't Zand Terneuzen EBOH Madese Boys Bij gelijk eindigen is het doelsaldo doorslaggevend. 6 13 +4 6 12 +5 6 12 +3 6 10 -1 Voor de tweedeklassers Terneuzen en HW'24 staat er zondag veel op het spel op de slotdag van de competitie. Terneuzen is nog in de race voor een plaats in de nacompetitie en HVV'24 moet alle zeilen bijzetten om lijfsbehoud zeker te stellen. dub duels punten Dongen 21 41 RCS 21 38 Madese Boys HW'24 ^pjl Terneuzen neemt J de periodetitel yf van de kampioen I over. Dongen en RCS hebben een periodeti tel. Het team dat het hoogst eindigt op de ranglijst en nog géén periodetitel heeft, neemt de periodetitel van de kampioen over. De stand daarin is als volgt:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67