Sport Eerzucht Van der Schee is nog lang niet gebroken Duiveland en Brouw spelen nog ergens voor Remise Jan Werle Bésar Xhoxhaj gaat op EK schaken naar VC Vlissingen Hockeyteam Antillen 3BSD sluit af met onderuit tegen België negende gelijkspel Zierikzeese doelman hoopt volgend seizoen weer op een volle auto. Zeven prijzen Groene Ster kampioen na race om doelpunten Sprinter Jan Bos naar ploeg-Hofmeier PZC Vrijdag 25 april 2008 I 35 PLOVDIV - Jan Werle heeft in de vierde ronde van het Europees kampioenschap schaken in Plov div het punt gedeeld met de Azer- beidzjaan Mamedov. Werle kreeg gezelschap van Sergei Tiviakov. De Groninger bracht ten koste van de Kroaat Kozul zijn totaal ook op 3,5 punt. Er zijn nog drie spelers over met vier winstpartijen. VLISSINGEN - De voetbalclub Vlis singen heeft Bésar Xhoxhaj vastge legd voor volgend seizoen. De aan valler komt - formeel - over van za terdag-hoofdklasser Kloetinge, maar bij die club was hij in de win terstop al vertrokken. Vlissingen, kampioen van de derde klasse, hoopt binnenkort nog enkele nieu we spelers presenteren. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Of Kloetinge volgend jaar in de hoofdklasse of eerste klasse van het zaterdagvoetbal uit komt, maakt voor hem weinig meer uit. Jaco van der Schee blijft de vereniging hoe dan ook trouw. „Want ik heb de ambitie om de ko mende jaren alles uit mijn carrière te halen wat er nog in zit." Na het seizoen 2004-2005 keerde de nu dertigjarige keeper Zierikzee de rug toe en komt hij voor het derde achtereenvolgende seizoen uit in de hoofdklasse van het zater dagvoetbal. „Ik ben blij dat ik de overstap gemaakt heb. Toen ik wegging bij Zierikzee was ik al bijna 28. Dan denk je dat je alles al weet, maar in drie jaar heb ik zó veel bijgeleerd. Dat had ik nooit verwacht. Als ik zie wat ik toen kon en wat ik nu kan: je raakt nooit uitgeleerd!" Het onderricht van de keeperstrai ners Anton Swennen en Jaap Pij nenburg maakte de sluitpost com pleter. „Ik ben rustiger geworden en technisch veel beter. Wat ik in de eerste twee jaar van Anton ge leerd heb, is echt ongelooflijk. En nu met Jaap, die meer een praktijk man is, leer ik weer andere din gen." Van der Schee begon het seizoen 2005-2006 als tweede keus. „Ik had al snel in de gaten dat ik veel beter moest worden. Alles ging zo veel sneller en er werd zoveel meer van me verwacht. In novem ber raakte Merlijn (Swennen) ge blesseerd en toen kwam ik op de goal. De eerste anderhalf jaar zijn goed gegaan en daar ben ik heel te vreden over. Voor mezelf is dit sei zoen niet goed genoeg. Maar ieder een uit onze groep mag zich dit sei zoen een spiegel voorhouden. Ik kan zo een lijstje maken met tien wisselende oorzaken." Met Kloetinge staat Van der Schee in de hoofdklasse B op de laatste plaats en degradatie lijkt met nog drie duels te gaan een kwestie van tijd. Zaterdag speelt Kloetinge thuis tegen Bennekom, waarvan uit met 1-0 verloren werd. „We Hoewel Kloetinge zo goed als ze- ker degradeert uit de hoofdklas se van het zaterdagvoetbal blijft Jaco van der Schee de Beveland se club trouw. Jaco van der Schee blijft Kloetinge trouw. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Zeven voetbalclubs op Schouwen-Duiveland zijn voorals nog in de prijzen gevallen. DFS en SKNWK werden kampioen. Bruse Boys, Duiveland, ZSC'62, Zierik zee en Renesse hebben een perio- detitel. Brouwershaven kan de achtste in dit rijtje worden. door Rudy Boogert GOES - Alleen voor de voetballers van Duiveland en Brouwershaven staat er dit weekeinde nog iets op het spel op de slotdag van de com petitie. De elf overige clubs op Schouwen-Duiveland hebben hun prijs al binnen of komen niet meer voor een prijs in aanmer king. Duiveland is zaterdag bij winst in het thuisduel met degradant Apol- 1o'69 kampioen in de derde klasse A. Bij een eigen gelijkspel en winst van concurrent Veere (tegen De Meeuwen) volgt een beslissings duel. In alle andere gevallen rest voor de Oosterlanders de nacom- petitie. De uitgangspositie voor Brouwers haven is niet riant. De ploeg van trainer van Kees Verwest is één van de drie kandidaten om de pe- riodetitel van kampioen SKNWK over te nemen in de vierde klasse B. Dat ticket voor de nacompetitie wordt toebedeeld aan de ploeg die derde wordt in de eindstand. Dat is momenteel Yerseke. Samen met FSV staat Brouwershaven op drie punten achterstand. Alleen bij een nederlaag van Yerseke (te gen SPS), puntenverlies van FSV (ZSC'62) en eigen overwinning (bij Waarde) gaat Brouwershaven alsnog de nacompetitie in met ZSC'62 en Halsteren. KAZAN - Het vrouwenhockeyteam van de Nederlandse Antillen heeft bij het olympisch kwalificatietoer nooi in het Russische Kazan de eerste averij opgelopen. De gele- genheidsploeg van bondscoach Bas Swildens verloor gisteren met 2-3 van België. Het team van Ne derlandse speelsters uit de hoofd en overgangsklasse won de eerste drie duels. GOES - Het seizoen voor de drie- banders van 3BSD Duivelands Meubelhuis in de vierde divisie zit erop. Het spannende slotakkoord tegen Steketee Schilders was een afspiegeling van het beeld van het seizoen. Voor de negende keer was er een 4-4-gelijkspel. Philip van der Male en Bas de Zeeuwen wonnen, Jan Suyker- buyk en John Hatzman verloren. zouden nog drie keer moeten win nen en dat is bijna onmogelijk. We hebben dit seizoen nog maar drie keer gewonnen. Maar zolang het nog kan mogen we de moed niet opgeven." Uiteraard is de technische staf en het scoutingapparaat van Kloetin ge al volop met het komende sei zoen bezig. Kloetinge gokt op de jeugd en ook op Schouwen-Duive land worden diverse spelers ge volgd en is al met een aantal spe lers gepraat. Jaco van der Schee weet dat een groot deel van de hui dige spelersgroep Kloetinge trouw blijft. „Volgend jaar hebben we ge woon een goede groep. De jon gens die binding hebben met de vereniging blijven gewoon. Kloe tinge is een fijne vereniging en we hebben een gezellig team." De docent lichamelijke oefening hoopt dat hij in het seizoen 2008-2009 op de trainingsavonden en de wedstrijddag niet meer in zijn eentje van Schouwen-Duive land naar het Bevelandse dorp af hoeft te reizen. „Het was altijd wel gezellig met Ben (Verwest) en Ro nald (Zwager) in de auto. En wat mij betreft rij ik volgend seizoen weer met een volle auto naar Kloe tinge." GOES - De futsalploeg van Groene Ster is kampioen geworden in de tweede klasse van de KNVB. De Vlissingse ploeg won zijn laatste duel met 22-2 van Biezentrappers, waarna concurrent Dauwendaele 'slechts' met 6-1 won van Matisse. Op doelsaldo haalde Groene Ster het felbegeerde kampioenschap binnen. LEIDEN - Sprinter Jan Bos (33) heeft een nieuwe schaatsploeg gevon den. De wereldkampioen van 1998 gaat rijden voor de nieuwe Hof meier-formatie. Daartoe behoren ook Marja Vis, Gretha Smit en Fos- ke Tamar van der Wal. Bos neemt zijn trainingsmakkers Jurre Trouw en Pim Schipper mee naar de com merciële formatie. TE L&üyüïMJBi Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. John Deere Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65