PZC Hoek ontmaskert Preto Advocaat dichter bij hoofdprijs Goedemorgen! 33 m Gomes krijgt boete van PSV 36 37 Volledige bekentenis Braziliaan Unitas voor tuchtcommissie KNVB. Zenit St. Petersburg houdt stand bij Bayern München. Swiss^Sense' - .-3r Biljarter Habraken rekent dit keer wel op finaleplaats Europacup Vrijdag 25 april 2008 Erwin Koeman moet Hongaars voetbalelftal nieuw gezicht geven Tip? sport@pzc.nl Future Batterie Daniëlsweg23 «4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113) 21 32 20 E-mail info@future-batterie.com Dins-1donderdag 9.00-14.00 op afspraak door Barry van der Hooft CORINCHEM - De zaak rond de voet baller Preto lijkt in een beslissende plooi te zijn gelegd. De Braziliaan van Unitas werd gisteren door voorzitter John Smael en secretaris Sjaak Lijbaart van Hoek in de be stuurskamer van de Gorcumse club ontmaskerd. Preto bekende meteen dat hij in de seizoensvoor bereiding met een vals paspoort en onder een valse naam voor de zaterdag-hoofdklasser uitkwam. Preto Akin dos Santos deed zich bij Hoek voor als Ruben Cande Embalo, met Preto als zijn voetbal- naam. Hij vertrok na vier weken, op de ochtend voor de eerste bin dende wedstrijd. De inwoner van Antwerpen sloot zich vervolgens in januari onder zijn eigen naam aan bij Unitas, terwijl hij officieel nog lid was van Hoek. Toen Uni tas een maand geleden voor de be ker tegen Terneuzen speelde, werd hij herkend door spelers van de op ponent. Terneuzen verloor na strafschoppen, maar diende een protest in vanwege het opstellen van een ongerechtigde speler. Het bestuur van Unitas hield de af gelopen weken hardnekkig vol dat het om twee verschillende Preto's zou gaan en dat de club ook geen partij was in deze zaak. Gistera vond legde Preto echter een volle dige bekentenis af. „Hij kwam bin nen, zag ons en biechtte meteen al les op", vertelde John Smael. „Hij vertelde dat hij zijn Braziliaanse paspoort afgelopen zomer was kwijtgeraakt. Vervolgens heeft hij dat van een Portugese vriend ge bruikt en diens naam geleend. Hij was vriendelijk, snapte dat wij boos waren en zei dat Hoek met hem erbij nu geen zesde maar eer ste of tweede zou hebben gestaan. Preto bekende ook nog dat hij een paar jaar geleden twee seizoenen bij de Belgische profclub Bergen heeft gespeeld." Na een zitting van drie kwartier vertrokken Smael en Lijbaart. Bij het verlaten van het sportpark wer den ze begeleid door drie per soonsbeveiligers, die Terneuzen voor hen had geregeld. Twee spon- Unitas, Terneuzen, Hoek en Mar griet krijgen waarschijnlijk van daag uitsluitsel over de kwestie rond de ongerechtigd spelende voetballer Preto van Unitas. sors van de zondagclub namen de kosten van de bodyguards, die eer der onder anderen Ruud van Nis- telrooij en leden van het Konink lijk Huis beveiligden, voor hun re kening. De leden van de tuchtcommissie lieten gisteravond weten dat de be trokken partijen snel worden inge licht over de verdere gang van za ken. Unitas, Terneuzen, Hoek en ook Margriet - dat op aandringen van Terneuzen een protest indien de na een competitienederlaag - weten waarschijnlijk vandaag al waar ze aan toe zijn. Terneuzen hoopt dat het alsnog de halve fina le van de beker mag spelen tegen Baronie. Het zou ook betekenen dat Terneuzen automatisch ge plaatst is voor de KNVB-beker voor profclubs van volgend sei zoen. MÜNCHEN - Dick Advocaat is dicht bij een nieuwe stunt met Zenit Sint-Petersburg. Een paar maan den nadat de Kleine Generaal zijn ploeg naar de eerste landstitel ooit leidde, heeft de Nederlandse trai ner de Uefa Cupfinale in zicht. Gis teravond hield Zenit knap stand bij Bayern München: 1-1. Bayern München begon fel en zet te de Russen het eerste halfuur vast op de eigen helft. Dat leidde na ruim een kwartier spelen tot de verdiende openingstreffer. Een on besuisde overtreding van Fernan do Ricksen op Zé Roberto werd door scheidsrechter Lubos Michel bestraft met een strafschop. De trap van Franck Ribéry, te zacht en recht door het midden, kon worden gekeerd door Vjatsjeslav Malafeev, maar in de rebound was de Fransman wel trefzeker: 1-0. Onder aanvoering van regisseur Anatoli Timosjoek ging Zenit in de tweede helft verwoed op zoek naar de gelijkmaker. Na een uur spelen was het raak. Een harde voorzet van Vajzoelin werd door de Braziliaanse verdediger Lucio ongelukkig achter zijn eigen doel man Kahn gekopt: 1-1. Bayern München (Dui) - Zenit St. Pe tersburg (Rus) 1-1 (1-0). 18. Ribery 1-0, 60. Lucio 1-1 (eigen doelpunt). Scheids rechter: Michel (Slw). Gele kaart: Ricksen, Fayzulin, Sirl, Arsjavin (Zenit St. Peters burg). Aantal toeschouwers: 66.000. Glasgow Rangers (Sch) - Fiorentina (Ita)O-O. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Gele kaart: Santana, Gamberini, Gobbi (Fi orentina). Aantal toeschouwers: 50.000. EINDHOVEN - PSV heeft doelman Heurelho Gomes een boete opge legd voor zijn uitlatingen in week blad Voetbal International over al gemeen directeur Jan Reker. De Braziliaanse keeper heeft dat giste ren na afloop van de training ge meld. Gomes accepteert de boete maar blijft bij alles wat hij heeft gezegd, legde hij uit. „Zo denk ik er nu eenmaal over", blikte hij terug op het interview. pagina 37: PSV wil af van Stan Valckx De grootste boxspring-collectie van Nederland BOXSPFIINGS MATRASSEN Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 16a. telefoon (0118) 60 65 94 De Preto van Hoek (links) is dezelfde persoon als de Preto van Unitas (rechts). De Braziliaan bekende zijn bedrog gisteravond in Gorinchem. foto Peter Nicolai en Hans Roest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63