Binnenland Foto van Maxima met bril 'mag niet' Zaak Hells Angels van de baan Houding jegens Duitsers kan beter Schoolfiets-actie! Mededeling van het waterschap 'Belastingdienst stuurde bewust fout toeslagen' RVD verbiedt publicatie foto waarop prinses bril draagt in Argentinië. Openbaar Ministerie wil niet opnieuw veel aandacht voor fouten. Knop Tweewielers Nijmegen stopt proef anoniem solliciteren NS willen conducteurs handboeien meegeven Wet voor verruimen identificatieplicht Leraren AOb stemmen in met akkoord lonen Tweetal slaat hond dood om verharing Twee kleine kinderen overleden door brand PZC Vrijdag 25 april 2008 5 NIJMEGEN - Mag Nederland zien dat prinses Maxima een bril draagt? Neen, vindt de Rijksvoor lichtingsdienst (RVD), die regie voert over het reilen en zeilen van leden van het Koninklijk Huis in de media. De RVD geeft geen toestemming voor publicatie van opnamen die eerder deze week in Argentinië zijn gemaakt. De dienst hanteert de zelf opgestelde Mediacode, die plaatsing van foto's in de privés- feer verbiedt. Prinses Maxima bracht voor de Verenigde Naties een officieel werkbezoek aan haar- geboorte land. De gewraakte foto's zijn ech ter gemaakt toen zij, met een mo dieuze bril op, arriveerde bij een privéafspraak in Buenos Aires. De foto is gemaakt op het moment dat zij op de openbare weg een ge bouw betreedt in de Argentijnse hoofdstad. Zij lacht op de foto's uitbundig naar het wachtende pu bliek. In Argentijnse media zijn de ze foto's ook gepubliceerd. Op de vraag of de prinses een bril moet dragen geeft de RVD 'geen antwoord'. De woordvoerder wil niets kwijt over het gezichtsvermo gen van de prinses. Eerder deze week is de foto wel ge publiceerd op de website van het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP). Dit persbureau voorziet vrijwel alle media in Nederland van beeld en tekst. De foto heeft, aldus het ANP, enke le uren op dinsdagochtend op de website gestaan en is daarna ver wijderd. Op verzoek van de RVD, aldus een woordvoerster van de beeldredactie van het ANP. De RVD heeft zich daarbij beroe pen op de Mediacode. Prinses Maxima met bril, eerder de ze week gefotografeerd op de open bare weg in de Argentijnse stad Bue nos Aires. foto Southern Press Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Uitnodiging informatieavond waterplan buitengebied Noord-Beveland Het waterschap nodigt alle belanghebbenden van het buitengebied Noord-Beveland uit voor een voorlichting op 14 mei over de voortgang van het waterplan buitengebied. Het betreft hier de bewoners buiten de bebouwde kom. We geven informatie over de doorgerekende oplossingsrichtingen voor het op orde brengen van het oppervlaktewater in het buitengebied van Noord-Beveland. Hierbij wordt rekening gehouden met de klimaatontwikkelingen (voorkomen wateroverlast) en de Europese eisen aan de waterkwaliteit. We presenteren de kosten en de effecten op het watersysteem. Naar aanleiding van deze voorlichting zal met de vertegen woordigers van de belangengroepen op 28 mei een workshop worden gehouden. De workshop is bedoeld om te komen tot voorstellen voor concrete inrichtingsmaatregelen voor het watersysteem op Noord-Beveland. U bent van harte welkom op 14 mei om 19.30 uur in het buurthuis "Casembroothuis" aan de Nieuwstraat 46 in Kamperland. Soms onzichtbaar Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl AMSTERDAM - Justitie trekt het ho ger beroep in dat zij had aange spannen in de strafzaak tegen 22 Hells Angels, die zij ervan beticht een criminele organisatie te vor men. Daarmee is die zaak defini tief van de baan. De Amsterdamse rechtbank had de zaak op 20 december vorig jaar al van tafel geveegd. Zij achtte justi tie 'niet-ontvankelijk' na aanhou dende blunders. Afgeluisterde tele foongesprekken tussen verdachten en hun advocaten waren stelselma tig bewaard gebleven, terwijl derge lijke gesprekken onmiddellijk be horen te worden vernietigd. Justitie ging direct in hoger be roep, in de hoop dat het gerechts hof de fouten niet zo ernstig zou vinden dat het hele proces moest worden gestaakt. De leiding van het OM ziet daar nu vanaf, omdat zij opziet tegen nieuwe ophef om alle fouten. „Alles afwegende is het Openbaar Ministerie van oor deel dat het vertrouwen in de rechtspleging in zijn geheel meer is gediend met het intrekken van het hoger beroep", zegt woordvoer der Wim de Bruin. 'President' Daniël Uneputty van de Amsterdamse Hells Angels, zelf een van de verdachten, reageert te vreden op het stopzetten van de strafzaak. Sommige Hells Angels willen een schadevergoeding. W* Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep in de zaak tegen 22 Hells Angels. Justitie ziet op tegen nieuwe ophef over de door haar gemaakte fouten. door Jasper van de Kerkhof DEN HAAG - De fiscus heeft willens en wetens tienduizenden foute be schikkingen voor de zorg- en huur- toeslag verzonden. Dat gebeurde omdat de Tweede Kamer had geëist dat er geen nieuwe vertragin gen zouden optreden bij de afhan deling van de toeslagen over 2006. Dat schrijft dagblad Trouw op ba sis van anonieme bronnen. Vol gens de krant heeft staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën in februari besloten om ruim 200.000 dossiers voor de zorg- en huurtoeslag over 2006 te versturen zonder dat er een eindcontrole is geweest. Hij ging er daarbij van uit dat 15 procent van die 'definitieve' beschikkingen' onjuist zou zijn. „Als dit waar is dan is de Belasting dienst tot ongekende diepte gezon ken", reageert GroenLinks-Kamer- lid Kees Vendrik. „Kennelijk du peert de dienst liever de burger dan dat ze ons slecht nieuws moet vertellen. Het is het duidelijkste be wijs dat de hervorming van de fis cus snel moeten worden doorge zet." Vendrik gelooft overigens niet dat De Jager zelf groen licht heeft gegeven voor het verzenden van foutieve toeslagen. AMSTERDAM - De Duitse School in Den Haag heeft nog in 2002 een cursus zelfverdediging aangebo den, nadat enkele scholieren wer den bedreigd omdat zij Duits wa ren. Dat staat te lezen in het boek Duitsers onder de Nederlanders van journalist Ad Vaessen, dat vandaag verschijnt. De kentering medio ja ren negentig in de houding jegens Duitsers is dus niet totaal. Vaes sen, die negen jaar in Duitsland woonde en werkte, sprak met Duitsers die (soms lang) na de oor log in Nederland zijn gaan wonen. Akkefietjes als Ronald Koeman die met een Duits voetbalshirt zijn achterwerk afveegde (1988) en de aanmatigende kaartenactie in de richting van Duitsland ('Ik ben woedend' over ultrarechts geweld, 1993), ze lijken nu niet meer moge lijk, maar individuen laten zich nog weieens gaan. Bij aankoop van een schoolfiets (28 inch) keuze uit een: Jokapi schooltas, t.w.v.€ 69,95 gratis of een Agu Quebec regenpak, t.w.v.€ 159,- voor slechts €30,- Nu 250,- (diverse kleuren) Gazelle Orange Limited Edition, van €839, Nu €690,- Gazelle Chamonix Pure, van €649,- Nu €535,- Gazelle Chamonix Plus, van €799,- Nu €659,- Diverse modellen tegen zeer scherpe prijzen. Zanddwarsstraat 8-10 a 4401 CL Yerseke telefoon: (0113) 57 28 14 email: knoptweewielers@hetnet.nl www.knoptweewielers.nl NIJMEGEN - Nijmegen stopt met een proef waarbij sollicitaties voor een baan bij de gemeente ano niem werden behandeld. Nijme gen hoopte solliciteren makkelij ker te maken voor allochtonen. De proef blijkt niet succesvol. Tijdens de proeven werden naam en afkomst van de sollicitanten on herkenbaar gemaakt. Het anonimi seren veroorzaakte ook een hoop administratieve rompslomp. DEN HAAG - De NS willen conduc teurs in Amsterdam en Zwolle bij wijze van proef uitrusten met handboeien om agressieve zwart rijders in bedwang te houden. Nu kan dat nog alleen met de handen. Deze mobiele veiligheidsteams krij gen ook de bevoegdheid om te fouilleren. De NS hebben daarvoor een ver zoek ingediend bij het ministerie van Justitie. DEN HAAG - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie heeft bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel ingediend om makkelijker de ware identiteit van verdachten en ver oordeelden te achterhalen. Zij kun nen zich nu soms met succes ver schuilen achter een valse identi teit. Om dit tegen te gaan, zal meer gewerkt worden met vinger afdrukken en foto's en wordt de identificatieplicht verruimd. DEN HAAG - De leden van de Alge mene Onderwijsbond (AOb) heb ben tijdens een ingelaste leden raadpleging in Den Haag vrijwel unaniem ingestemd met het ak koord over de lerarensalarissen. De onderwijsbonden bereikten vo rige week een akkoord met minis ter Ronald Plasterk van Onder wijs. In de overeenkomst werd ge regeld dat de lonen van leraren de komende jaren fors zullen stijgen. LEEUWARDEN - Een 45-jarige man uit Leeuwarden heeft met hulp van een 40-jarige vrouw zijn hond in een park doodgeslagen met een klauwhamer, omdat de beagle te veel verhaarde. De hond moet enorm hebben geleden, want het dier is pas na zeven klappen met de hamer overleden. Het duo gooi de het dier daarna in een vuilcon tainer. Het tweetal is opgepakt, al dus de politie gisteren. ROTTERDAM - Twee kleine kinde ren zijn gisteravond overleden door een uitslaande brand in een woning in de Sint Agathastraat in Rotterdam. Een andere persoon raakte licht gewond. De brand brak door nog onbekende oorzaak uit in de portiekwoning. In het pand waren ongeveer twintig men sen aanwezig. De brandweer was de brand vrij snel meester. Gazelle Basic Omafiets adviesprijs 429 Altijd wind mee Gazelle Easyglider, van €2.149,- Nu €1.499,- Vederlicht fietsen met de Gazelle Full Carbon van €1.899,- Nu €1.139,- Gazelle Response ATB van €879,- Nu €439,- Sparta lON's, uit voorraad leverbaar tegen knal- prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5