Zeeland 'Goed restaurant trekt Belg' populair Leerlingen gaan naar Ethiopië Benefiettocht voor motoren Veere houdt vast aan volledige N57, maar betaalt zelf mee Zuiderburen komen af op lekker eten, mooie fietspaden en stille kust. Zing Zeeuws heeft moeite om bandjes te vinden voor finale. Elmer is het wel gewend om tegenover dure mensen te staan SPZC Vrijdag 25 april 2008 25 door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Een sterren restaurant op Schouwen-Duive- land zou het aantal Belgische toe risten op het eiland flink doen toe nemen. Die (wat prikkelend be doelde) opmerking komt van Bram Straatman, die bij het Neder lands Bureau voor Toerisme en Congressen onderzoek doet naar het vakantiegedrag van onze zui derburen. Straatman vertelde woensdag avond tijdens een bijeenkomst van participanten van de VW door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere houdt vast aan een volledi ge N57, tot en met Vrouwenpol der. Zij is bereid daar flink aan mee te betalen, mits ook de provincie en het waterschap dat doen. De 'regio' moet een kwart van de kosten (totaal geschat op 20 mil joen) betalen om het Rijk te verlei den de rest toch op te hoesten. Een meerderheid van de gemeen teraad heeft dat gisteravond beslo ten. Hoeveel Veere op tafel legt om Schouwen-Duiveland over het ge drag van de Vlaamse toerist. „Je kunt in een campagne nog zo dui delijk maken dat het eten hier best goed is, dat valt in het niet bij de uitstraling van een sterrenrestau rant", gaf hij aan. Zeeland staat in België goed bekend om de kreeft en de mossel, maar daarvoor gaan Vlamingen specifiek naar Philipi- ne en Yerseke. „Voor de rest is een Belg niet zo tevreden over ons culi naire aanbod." Naast de minder positieve kanten verbeteren, is het natuurlijk ook zaak om de goede uit te buiten. En dat moet op Schouwen-Duiveland geen probleem zijn. „Belgen zoe ken naar gebieden om te fietsen en naar een stille kust", zegt Straat- de N57 toch helemaal aan te leg gen, bleef onduidelijk. CDA, SGP, WD en DTV hielden het op 'een substantieel bedrag'. De fracties van PvdA/GroenLinks en Christenunie - die een minder heidsstandpunt innamen in de ge combineerde SGP/CU-fractie - vonden die onduidelijkheid niet acceptabel en beklaagden zich er over dat de raad naar hun me ning nu een 'blanco cheque' geeft. „Geen bedrag en geen dekking. Dit is onbehoorlijk be stuur", stelde P. Louwerse (PvdA/GL). man. „In Vlaanderen wordt je zo van de weg gefietst. En de kust is er helemaal vol gebouwd." En dat is op Schouwen-Duiveland wel an ders, wilde hij er maar mee zeg gen. Zeeland kent elk jaar een paar mil joen Belgische bezoekers. Onge veer 130.000 van hen overnachten ook in de provincie. „Belgen zijn niet zo reislustig, maar als ze ko men, besteden ze goed", gaf Straat man nog een 'positieve' eigen schap van de zuiderburen aan. „Ze De goede fietspaden en 'lege' kust zijn mooie handvatten om meer Belgische toeristen naar Schouwen-Duiveland te trekken, vindt het Bureau voor Toerisme. WEEKENI Zaterdag 26 en zondag 27 april 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. nemen niet het weekmenu, maar eten a la carte." Reden én aanbod genoeg dus om meer Belgen naar het eiland te ha len, vindt ook VW-directeur Jur- gen Klapwijk. Die trend is overi gens al bezig, geeft hij aan. „De komst van de Westerscheldetun- nel heeft wat dat betreft een goede invloed gehad, maar ook los daar van zien we een stijging van het aantal gasten uit dat land." De VW werft actief onder Vlamin gen. „We promoten Schouwen- Duiveland dit seizoen weer op ATV, de regionale zender uit Ant werpen. Dat heeft vorig jaar zijn vruchten al afgeworpen. Verder ad verteren we en gaan regelmatig naar beurzen." Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. HEINKENSZAND - De stichtingen De Zeeuwse Taele en Cultureel Erf goed Zeeland hebben moeite om jonge bandjes te vinden die nieu we teksten in het Zeeuws willen vertolken. Op 15 november is de fi nale van Zing Zeeuws in De Sten- ge in Heinkenszand, maar de in- schrijfdatum voor bands sluit al op 1 mei. Tijdens de manifestatie Zing Zeeuws treden zangers en muziek groepen op die Zeeuwse liedjes zingen. Naar een plaats op het ere podium dingen ook tekstschrijvers mee, maar die teksten moeten nog wel vertolkers vinden. Inmiddels zijn er al wel voldoende teksten, maar er hebben zich nog maar drie bandjes gemeld. De organisa toren zouden het liefst zien dat voor alle ingeleverde teksten een band wordt gevonden. De opvatting is dat er genoeg band jes in Zeeland zijn, waarin toch ook een heleboel dialectsprekers moeten zitten. De geldprijzen van 400, 300 en 200 euro zouden een stimulans moeten zijn. Inschrijven kan tot 1 mei via www.zingzeeuws.nl. ARNEMUIDEN - Vijf leerlingen van het Calvijn College in Goes ver trekken vandaag voor een leerva- kantie naar Ethiopië. Ze gaan daar heen als jonge ambassadeurs van de Stichting Woord en Daad. De vijf gaan er projecten bekijken en maken daarvan presentaties die ze later in Nederland kunnen hou den. Die gaan onder meer over ar moede, kinderarbeid en aids. „We hebben allemaal een sollicita tiebrief in het Engels moeten schrijven en daarna een sollicitatie gesprek gevoerd. Uit alle sollicitan ten zijn er vijf gekozen", vertelt Eli zabeth Marteijn (15) uit Arnemui- den. Zij wil zich in Ethiopië verdiepen in de vraag hoe het is om daar christen te zijn en hoe anders dat is vergeleken met Nederland. Haar reisgenoten zijn leerlingen uit Goes, Kapelle en Krabbendijke. Ze komen op 10 mei terug in Ne derland. YERSEKE - Promotor Zeeland houdt woensdag een benefiet-toer tocht voor motoren. De opbrengst van de tocht komt geheel ten goe de aan het Ronald McDonaldhuis/ Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam. De rit voert deelnemers over de Oesterdam richting Noord-Bra bant. Er kan individueel of in groe pen gereden worden. Vertrektijd is tussen 10.00 en 11.00 uur bij 'de Zaete' in Yerseke. Inschrijfkosten 7,50 euro. MIDDELBURG - Een doener, die het ondernemer schap in z'n bloed heeft. Dat zijn de woorden die juryvoorzitter Manuel de Groot gebruikte voor El mer van Gurp uit Nieuwdorp. De negentienjarige student bouwkunde werd gisteren uitgeroepen tot Uitblinker van het jaar van ROC Zeeland. Voordat hij echter de prijs in ontvangst mocht ne men, moest hij eerst een 'battle' aangaan met de acht andere genomineerden. „Nee, echt moeilijk vond ik dat niet. Sinds oktober heb ik een eigen ontwerp- en adviesbureau, dus ik ben het wel ge wend om voor dure mensen als architecten of bij de gemeente te staan." Juist dat eigen bedrijf, dat Elmer naast z'n opleiding en tijdens zijn stage wist op te bouwen, gaf de doorslag voor de jury. „Sinds oktober heb ik al 34 projecten afgerond, waaronder het ontwerp van een showroom en magazijn van een houthandel en bouwmaterialen- leverancier in Eindewege." Na het ROC gaat El mer nog even verder door met leren op de Hoge school Rotterdam. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55