Zeeland PZC2, voor gasten camping Bru Schrik Mosselprotestlied krijgt vervolg IJSSELDIJK Aanrijding SCHOUWEN-DUIVELAND 34 30 en 31 Caravans opengebroken, toiletten gesloopt en gas en licht afgesloten. i Primeur lied Maarten Bruijnes tijdens Bruse Nacht van Oranje. II' MM Eerste lentedag MODES Vrijdag 25 april 2008 Rallydebutanten willen met name publiek vermaken in Hulst Werkloze 45-plusser komt moeilijk aan de slag Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland BRUINISSE - „Het lijkt wel een slag veld," zegt Johan van den Berg uit Rotterdam. Van den Berg heeft een caravan op camping Bru aan de Langeweg in Bruinisse. Omdat het voorjaar kriebelt, besloot hij vorige week eens te gaan kijken hoe zijn caravannetje er bij stond. „Vreselijk dus. Alle caravans waren opengebroken en leeggeroofd. Het toiletgebouw is gesloopt en alle nutsvoorzieningen zijn afgeslo ten." Volgens Van den Berg zijn nog minstens zes andere camping- gasten de dupe geworden. „Drie kennissen van me, drie Duitsers en dan vermoedelijk nog een aan tal mensen die al vertrokken zijn." De inbraken worden bevestigd door de politie. „We zijn daar ge weest. Maar we kunnen er nog niets mee, omdat er geen aangifte is gedaan. Volgens omstanders zijn de inbraken afgelopen winter al ge pleegd," zegt een politiewoord voerster. Camping Bru wisselde in 2005 van eigenaar en in november vorig jaar werd de camping opnieuw ver kocht. De Rotterdammer vermoedt dat de nieuwe eigenaar de camping niet wil voortzetten en andere plannen heeft met de grond. „Maar van die nieuwe eigenaar heb ik nooit wat gehoord." En dat is vreemd, vindt Van den Berg, want camping Bru is aange sloten bij de Recron. „Nou... eh, Campinggasten treffen chaos aan op terrein Bruinisse. Nieuwe eige naar zou andere plannen hebben met de grond. Gemeente wil dat zaak wordt opgeruimd. een formeel lidmaatschap," zegt Arthur van Disseldorp, regio manager van Recron, afdeling Zeeland. „De vorige eigenaresse heeft het lidmaatschap nog be taald. Wat er met camping Bru precies aan de hand is, weet ik niet. Maar ik ben niet helemaal verbaasd over dit verhaal. Volgen de week ga ik poolshoogte ne men." Recreatiewethouder Ad Verseput is ook met camping Bru doende. „Dit is een handhavingszaak. Er zijn gebouwen gesloopt, er liggen gasflessen en gevaarlijke stoffen. Vermoedelijk zit er zo nu en dan jeugd in de caravans. De eigenaar heeft een aangetekende brief gekre gen. Hij moet zaak opruimen en de camping afzetten." Volgens Verseput is Bru Project en Beheer BV in het Friese Oudwou- de de eigenaar. „Die wil komen praten Hij zegt een probleem te hebben. Volgens hem zijn zo'n twintig campinggasten wel dege lijk aangeschreven, maar zij zou den niet reageren." Rotterdammer Van den Berg weet van geen brief. „Ik heb een huur contract over 2007. Volgens een ju rist van de ANWB loopt dat nog een jaar door." wtx& Maarten Bruijnes zingt zijn lied aan de Bruse haven, met op de achtergrond verschillende betrokkenen bij de mosselsector. foto Marijke Folkertsma nen met je volle verstand. We hebben nog een boodschap voor de heren van het milieu/Wij zijn het beu, wij zijn het beu, wij zijn het beu. De allroundmuzikant (Bruijnes maakt onder meer deel uit van de jazzformaties Zwing en B-Flat) die - op bijna 62-jarige leeftijd - pro testzanger wordt? Nee, lacht Bruij nes. Dat niet. „Maar, en dat begint al heel lokaal, ik kan me écht geen Bru voorstellen zonder mosselen." Die gedachte was voor Bruijnes, die zegt van mosselen noch poli tiek kaas te hebben gegeten, zo af schrikwekkend dat hij meteen aan het schrijven sloeg. „Ik wandelde een beetje langs de 'koaje' en dacht: goh, straks zijn al die boten weg. Je moet er toch niet aan den ken? Dat is hetzelfde als dat de hu nebedden uit Drenthe zouden ver dwijnen. Het was niet moeilijk om meer van die dingen te verzin nen die bij gewoon elkaar horen. Toen ben ik gaan schrijven. Een dag later was het klaar." Tot genoegen van de Vrienden van de Mossel, die het lied meteen omarmden. Het Mosselprotestlied werd tijdens de Provinciale Staten vergadering in maart voor het eerst gepresenteerd. De insteek van Bruijnes' jongste compositie is anders, verklaart hij de lancering |TJ Met het Natuurprotestlied komt Bruenaar Maarten Bruijnes met een vervolg op het Mosselpro testlied. Het nummer wordt van avond gepresenteerd. vanavond van het vervolg. Niet al leen de vissers maar ook de boe ren krijgen het, in de strijd met 'milieufanaten', zwaar voor de kie zen. Wat Bruijnes betreft is het ge noeg: Met 't vermoorden van de mosseltak zit u duidelijk op dood spoor/Natuurbeheer is prima, maar schiet daar niet mee door. Bij het Na tuurprotestlied liet hij zich inspire ren door het door Wim van Gilst uit Kortgene geschreven Ooster- scheldezilt - dat rondklonk toen er werd gestreden voor het openhou den van de Oosterschelde. Vanavond brengt Bruijnes zijn lied ten gehore tijdens de Bruse Nacht van Oranje. Zijn uitvoering gister middag aan de Bruse koaje is te zien op de website van de PZC: www.pzc.nl. KERKWERVE - Gisteren rond kwart over vier zijn op de Heuvelsweg in Kerkwerve een bestuurder van een tractor en een bestuurder van een bestelbus met elkaar in aanrij ding gekomen. De bestuurder van de bestelbus blijft een nacht in het ziekenhuis ter observatie. door Esme Soesman BRUINISSE - Zijn Mosselprotestlied stond in één dag als een huis. Maar daarmee was de kous voor muzikant Maarten Bruijnes nog niet af Vanavond komt hij - tij dens de senioreditie van de Bruse Nacht van Oranje - met een ver volg op die eerste compositie. Met het Natuurprotestlied neemt hij het op voor visser én boer. Er dreigt een grote ramp voor ons mooie Zeeuwse land/De acties voor 't milieu die lopen uit de hand/De polders onder water en de vissers aan de kant/Hoe krijg je het verzon Tip? redactie@pzc.nl Uren en uren heeft die man uit Scharendijke in de kou staan poetsen en schrobben aan zijn boot. Zelfs een week vakantie heeft hij daaraan opgeofferd en nu was het eindelijk zo ver: de eerste mooie lentedag dient zich aan. Dus werden de fok en het grootzeil tevoorschijn gehaald en de schoten uitgelegd. Na een uur stevig doorwerken was het mo ment daar: de motor kon gestart om het ruime sop te kiezen. Maar wat hij ook aan het touw tje trok, de motor gaf geen kik. Na een half uur moest hij met een rood hoofd en een lamme arm erkennen dat hij tijdens alle voorbereidingen één ding was vergeten: benzine tanken. www.ijsseldukmodes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51