Zeeland mm yosHji Raden Vlissingen en SlaaphllisjeS lllZet Veere scharen zich achter ziekenhuismotie VBI1 StCVlgG C11SCUSS16 Desert Warrior gaat als een speer Tijdelijke drempels aan Schelde-Rijnweg Bandjes niet happig op zingen in Zeeuws Dieven houden huis op camping Beneflettocht voor motoren 22 Vrijdag 25 april 2008 PZCB Bestuurders uiten felle kritiek op gang van zaken rond fusie. Raad Noord-Beveland maakt beleid voorlopig los van uitvoering. onal afspraa BESUYEN Bison Rally Team ondanks duik in rivier nog altijd in de race. College: drempels hadden ongeluk met kind niet voorkomen. Lunchen! Teinaitaffls door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen teraad en die van Veere staan als een blok achter de Walcherse mo tie voor een nieuw onafhankelijk onderzoek naar de beste locatie van het hoofdziekenhuis. Eerder deze week nam de Middelburgse raad de motie al aan, maar gister avond hebben ook de andere Wal cherse gemeenten zich unaniem achter de motie geschaard. Of dat inderdaad zou gebeuren, was aan het begin van de vergade ring in Vlissingen nog maar de vraag. De Lokale Partij Vlissingen wilde met een eigen motie er voor zorgen dat alles op alles gezet zou worden om het hoofdziekenhuis De Vlissingse raad schaart zich net als die van Middelburg ach ter een motie die stelt dat een nieuw hoofdziekenhuis op Wal cheren moet komen. in Vlissingen te houden. Maar de rest van de raad liet al snel merken dat de prioriteit verschoven is. De discussie moet niet langer zijn of het ziekenhuis in Vlissingen of Middelburg komt, maar dat het hoofdziekenhuis op Walcheren moet komen, zeiden alle fracties. En om dat standpunt extra krach tig te maken, is het van belang dat de drie Walcherse gemeenteraden en colleges unaniem samenwer ken. Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen zag het belang daarvan in en besloot zijn motie in te trekken. Wethouder Frans Prins liet zich scherp uit over het besluit van de ziekenhuisbesturen. Hij zei verontrust te zijn dat dergelij ke belangrijke maatschappelijke beslissingen genomen kunnen wor den door een paar individuen. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere beklaagde zich erover dat de Raad van Toezicht onzicht baar blijft in de discussie. Volgens de Veerse burgemeester creëren de ziekenhuisbesturen zelf de weer stand tegen de fusieplannen. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Burgemeester Hen- ny van Kooten van Noord-Beve land heeft zijn vuurdoop gehad. De eerste raadvergadering die hij voorzat verliep geheel volgens de Noord-Bevelandse traditie: een schorsinkje, een voorstel om de agenda te wijzigen, het uit elkaar trekken van een voorstel en op rechte pogingen van de raad om tot een unanieme opstelling te ko men. Het ging allemaal om het voorstel de verblijfsrecreatie op de stranden te regelen, en slaaphuis- jes op de Banjaard toe te staan. De NBB fractie stelde voor het agendapunt maar helemaal af te voeren, omdat over de uitvoering van de slaaphuisjes nog veel vra gen zijn: waar ze precies moeten komen, hoe het is met de veilig heid, waar de mensen moeten par keren en hoe ze eruit komen te zien. Die vragen leefden ook bij de andere fracties, maar in de wens om de zaak aan te houden bleef NBB alleen staan. In plaats daar van werd wel de notitie over het beleid met betrekking tot verblijfs recreatie vastgesteld, maar op de uitvoering wil de raad terugko men. Een poging van WD-fractievoor- zitter Henk de Vlaming om de NBB voor het beleid over de streep te krijgen strandde, want de laatste gelooft dat niet aan de rand voorwaarden kan worden voldaan. Bovendien wil de NBB een open bare aanbesteding, in plaats van onderhandelingen met de huidige strandexploitant. Fractievoorzitter Ariekees Oudshoorn hield vol dat dat in strijd is met Europese en an dere regels. Ook als het De Vlaming wel was De nieuwe burgemeester van Noord-Beveland, Henny van Koo ten, gaf er tijdens zijn eerste raadsvergadering blijk van de sfeer feilloos aan te voelen. gelukt de NBB te overtuigen, was een unaniem besluit uitgebleven. PvdA-raadslid Cor Quinten nam een principieel minderheidsstand punt in. Volgens Quinten is het strand van iedereen en moet het dat ook blijven. Hij is tegen elke verhuur of verkoop van welk stuk je openbare ruimte dan ook. Het meerderheidsbesluit komt er nu op neer dat wethouder Piet de Putter gaat onderzoeken waar de huisjes kunnen komen. Er moet genoeg strand overblijven om als gewone strandganger je handdoek en je parasol neer te leggen. Het parkeren moet geregeld zijn en de veiligheid gewaarborgd. Boven dien wil de raad eerst een presenta tie van hoe het er uit gaat zien. Van Kooten bleek de sfeer in de raad feilloos aan te voelen. Hij zat de boel technisch maar niet al te ri gide voor. De raad van Noord-Be veland is gewend niet zo formeel te debatteren en kreeg daar ook van Van Kooten de ruimte voor. Een termijntje extra, okee, maar niet eindeloos op en neer praten. Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 BRUINISSE - Op camping Bru aan de Langeweg in Bruinisse is een aantal caravans opengebroken en leeggeroofd. Het toiletgebouw is gesloopt en alle nutsvoorzienin gen zijn afgesloten. De politie be vestigt de inbraken. „Maar we kun nen er nog niets mee omdat er geen aangifte is gedaan." Camping Bru wisselde in 2005 van eigenaar en in november vorig jaar werd de camping opnieuw verkocht. door David Duijnmayer VESZPREM - Hij is vreselijk moe, ziet bijna niks van de rally, maar vindt het desondanks 'nog veel ga ver dan hij had verwacht'. Daan Kool van Bison International uit Goes heeft het uitstekend naar zijn zin als manusje-van-alles van het Bison Rally Team tijdens de Central Europe Rally, het alterna tief van de afgelaste Dakar rally. Navigator Jean-Pierre Jacobs en coureur Kees Tijsterman zien de ra ce vooral als test voor de nieuwe Desert Warrior. „Het gaat als een speer", zegt Kool. „Alleen dinsdag zat het nogal tegen, waardoor de klassering wat minder is. Er lag vreselijk veel water en sneeuw op de weg, en we hadden die dag een remprobleem. De auto is gaan glij den en een rivier ingedoken. Wij 'Ik zit hier tussen onwaarschijnlijk grote namen uit de rallywereld' mochten niet helpen, maar met wat hulp van lokale toeschouwers zijn ze er toch uitgekomen." De glijpartij en het mankement aan de rem leverde wel een fikse vertraging op, en uiteindelijk be reikte de Desert Warrior pas 's avonds laat de finish. Toen moest nog tweehonderd kilometer afgelegd worden naar het hotel. „We hebben die nacht nauwelijks geslapen", vertelt Kool. „Pas om vier uur 's ochtends waren we in het hotel, en om half zeven begon de volgende proef alweer." Toch heeft Kool niets te klagen. „Ik zit hier tussen onwaarschijn lijk grote namen uit de rallywe reld. Kees Tijsterman is voor mij een van de grote Dakarhelden, waar ik als klein jochie al naar keek. Nu zit ik toch maar mooi sa men met hem in de auto na zo'n etappe als die van dinsdag." Mor gen is in Hongarije de slotetappe van Veszprem naar Balatonfüred. door Rob Paardekam THOLEN - Aan de Schelde-Rijnweg in Tholen-stad komen binnenkort tijdelijke verkeersremmers. Daarmee komt het college bewo ners van de straat tegemoet. Die klagen al lang over hard rijdende automobilisten. Toen onlangs een kind werd aangereden, raakten de gemoederen enigszins verhit. Daar om hebben B en W een gesprek gevoerd met enkele bewoners. Het college stelt dat de recente aan rijding niet zozeer met hard rijden te maken had. De auto had een normale snelheid, maar het kind kwam plots achter een auto van daan. Verder tonen metingen van de gemeente niet aan dat er ex treem hard gereden wordt op de Schelde-Rijnweg. Toch wil het col lege best maatregelen nemen. Een deel daarvan zal wel een tijdelijk karakter hebben, omdat in 2009 wordt gestart met de bouw van de wijk Waterfront II. In dat kader zou het zonde zijn om nu perma nente drempels aan te leggen. Die zouden wellicht kapot worden ge reden door de vrachtwagens. En kel ter hoogte van de Oude Werf komt deze zomer een permanent verkeersplateau. De tijdelijke drempels komen op de plek waar Waterfront II verrijst en ter hoogte van de nummers 34 en 46. Daarnaast laat het college borden plaatsen met teksten als 'gas terug' en 'spelende kinderen'. Op verzoek van de bewoners laat ook Veilig Verkeer Nederland zijn licht schijnen op de verkeerssitua tie. De bevindingen worden mee genomen in het definitieve plan voor de inrichting van de straat. YERSEKE - Promotor Zeeland houdt woensdag een benefiet-toer tocht voor motoren. De opbrengst komt geheel ten goede aan het Ro nald McDonaldhuis Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam. De rit gaat over de Oesterdam rich ting Noord-Brabant. Er kan indivi dueel of in groepen gereden wor den. Vertrektijd is tussen 10.00 en 11.00 uur bij 'de Zaete' in Yerseke. Inschrijfkosten 7,50 euro. www.hotelterminus.nl HEINKENSZAND - De stichtingen De Zeeuwse Taele en Cultureel Erf goed Zeeland hebben moeite om jonge bandjes te vinden die nieu we teksten in het Zeeuws willen vertolken. Op 15 november is de fi nale van Zing Zeeuws in De Sten- ge in Heinkenszand, maar de in- schrijfdatum voor bands sluit al op 1 mei. Tijdens de manifestatie Zing Zeeuws treden zangers en muziek groepen op die Zeeuwse liedjes zingen. Naar een plaats op het ere podium dingen ook tekstschrijvers mee, maar die teksten moeten nog wel vertolkers vinden. Inmiddels zijn er al wel voldoende teksten, maar er hebben zich nog maar drie bandjes gemeld. De organisa toren zouden het liefst zien dat voor alle ingeleverde teksten een band wordt gevonden. De opvatting is dat er genoeg band jes in Zeeland zijn, waarin toch ook een heleboel dialectsprekers moeten zitten. Een stimulans moe ten de geldprijzen zijn van 400, 300 en 200 euro. Inschrijven kan tot r mei via www.zingzeeuws.nl. 10DE We MODE Wemeldinge Wilhelminastraat 33 telefoon (Q113) 62 13 19 Lente aanbieding: Fleece vesten 30% korting! Piver&e kleuren en maten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48