Zeeland Jongeren: meer sport en muziek PZC 21 Wachtende reizigers keren weer terug op Stationsplein van Goes 'Calvijn' naar Ethiopië t WIM HUURMAN SCHILDERSBEDRIJF IJSSELDIJK N57 en N59 bij minst veilige wegen van land BEVELANDEN-THOLEN Eenderde jeugd weet niet wat de gemeente Goes voor hen doet. 34 30 en 31 HET WORDT NOG MOOIER IN ZEELAND! GOES Eerste lentedag Vrijdag 25 april 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Er wordt in Goes nog veel te weinig georganiseerd voor jonge ren, zeggen de jongeren zélf. Dat blijkt uit de resultaten van enquê te door de jongerenraad, die gister middag werd gepresenteerd in het Goese stadskantoor. De enquête is het eerste échte wa penfeit van de in oktober geïnstal leerde jongerenraad. Direct na hun aantreden stuurden de vijf tien leden een enquête rond on der 4500 jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 23 jaar. Daar ant woordden 484 jongeren op, circa 10 procent. „Dat is voor de doel groep veel", vindt lid van de jonge renraad Harold van de Velde. Eenderde van de jongeren uit Goes en omgeving geeft aan geen idee te hebben wat de gemeente voor jongeren doet. Ongeveer een zelfde aantal oordeelt dat de ge meente beter zou kunnen en 20 procent vindt wat Goes voor jonge ren doet zwaar onder de maat. „Als er iets wordt gedaan, is dat een activiteit door de jongeren", zegt Van de Velde. Goese jongeren vinden dat er voor al meer sport-, muziek- en uit- gaansactiviteiten moeten komen. Dans- of creatieve activiteiten vin den ze minder interessant. Ook hechten ze belang aan meer (ver- keers-)veiligheid. Volgens wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, jeugdbeleid) is het beeld dat de jongeren hebben niet helemaal juist. „Er is best rede lijk wat te beleven, maar als er wat ontbreekt, dan horen we het graag." De jongerenraad heeft al plannen. „We houden een jonge- rendebat, doen mee aan het Afrika- jaar 2009 en zetten sportactivitei ten op. We gaan ook de pr vergro ten: verbeteren van de site, een fol der maken, pennen uitdelen", al dus Joost de Goffau. Kunstenaar Anton Beysens legt de laatste hand aan zijn kunstwerk Wachtende reizigers, dat weer terug is op het Stationsplein. foto Willem Mieras stationsplein. toto Willen door Michiel Bouwman eeDlaatst. Bevsens is blii dat het sens. ..Nu ziin ze uit elkaar door Michiel Bouwman GOES - Het kunstwerk Wachtende reizigers van kunstenaar Anton Beysens is weer terug op het sta tionsplein in Goes. Het beeld was een halfjaar wegge weest in verband met de werk zaamheden op het Stationsplein. In de tussentijd is het werk schoongemaakt en opgeknapt. Voorheen stond het vlakbij de in gang van het station, nu is de crea tie in een haag bij hotel Terminus geplaatst. Beysens is blij dat het beeld weer terug is: „Toen het een halfjaar geleden ineens weg was, wist ik niet waar het naartoe was. Na wat gebel bleek dat het was weggehaald. Ik ben trots dat het er nu weer staat." Wat opvalt, is dat het beeld, dat vier wachtende mensen voorstelt en als sinds 1986 op het Stations plein staat, nu in twee delen is te ruggeplaatst. „Ze stonden eerst op één sokkel bij elkaar", zegt Bey sens. „Nu zijn ze uit elkaar gehaald en de stoeltjes zijn weggehaald. Ik vind het wel jammer, maar het was de beste oplossing." Oorspronkelijk was de bedoeling dat de creatie op het busplein zou komen, maar uit angst voor vanda lisme werd besloten het Stations plein te kiezen als standplaats. „Hier hoort het thuis", sprak wet houder Sophie van 't Westeinde, waarna Beysens het naambordje op zijn beeld terugplaatste. Rallydebutanten willen met name publiek vermaken in Hulst Werkloze 45-plusser komt moeilijk aan de slag MIDDELBURG - De Zeeuwse wegen scoren niet best in een veiligheids onderzoek van de ANWB. Delen van de N57, N59 en N61 horen bij de gevaarlijkste van het land. De verkeersorganisatie onderzocht Nederlandse A- en N-wegen. Ge deelten van dertien N-wegen zijn relatief verkeersonveilig. Voor de N59 op Schouwen-Duiveland geldt dat voor punten bij Ooster- land, Zierikzee en Moriaanshoofd. De N57 is gevaarlijk bij Burgh- Haamstede en op het Walcherse deel tussen Serooskerke en Vrou wenpolder. De N61 tussen IJzendij- ke en Hoek scoort matig. De drie om veiliger gemaakt te worden. GOES - Vijf leerlingen van het Cal vijn College in Goes vertrekken vandaag voor een leervakantie naar Ethiopië. Ze gaan daarheen als jonge ambassadeurs van de Stichting Woord en Daad. De vijf gaan er projecten bekijken en maken daarvan presentaties die ze later in Nederland kunnen hou den. Die gaan onder meer over ar moede, kinderarbeid en aids. „We hebben allemaal een sollicita tiebrief in het Engels moeten schrijven en daarna een sollicitatie gesprek gevoerd. Uit alle sollicitan ten zijn er vijf gekozen", vertelt Eli zabeth Marteijn (15) uit Arnemui- den. Haar reisgenoten zijn leerlingen uit Goes, Kapelle en Krabbendijke. Ze komen op 10 mei terug in Ne derland. 0113-22 08 35 i WVKf ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Uren en uren heeft die man uit Scharendijke in de kou staan poetsen en schrobben aan zijn boot. Zelfs een week vakantie heeft hij daaraan opgeofferd en nu was het eindelijk zo ver: de eerste mooie lentedag dient zich aan. Dus werden de fok en het grootzeil tevoorschijn gehaald en de schoten uitgelegd. Na een uur stevig doorwerken was het mo ment daar: de motor kon gestart om het ruime sop te kiezen. Maar wat hij ook aan het touw tje trok, de motor gaf geen kik. Na een half uur moest hij met een rood hoofd en een lamme arm erkennen dat hij tijdens alle creatief Prioriteiten voor jeugd In een enquête van de Jongerenraad hebben Goese jongeren aangegeven wat voor hen de belangrijkste onderwerpen zijn Op welk gebied moeten er meer activiteiten komen? uitgaan sport Op welke punten moet de gemeente meer doen voor jongeren? muziek 4964 jongeren aangeschreven 484 reacties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47