Zeeland 'Gemeente negeert vierdaagse' Vrijspraak afpersing motorzaak Raadslid vreest voor overlast coffeeshops 'Versterk woonkwaliteit platteland' ZEEUWS-VLAANDEREN 34 HHÜ Bestuur boos over behandeling door sportwethouder. Haar op handgranaat is onvoldoende bewijs tegen Terneuzens stel. □2 Op elk bordje een ander gewas Dorpsraad Westdorpe wil gunstige regelingen opknappen woningen. Rallydebutanten willen met name publiek vermaken in Hulst Ö~1 Vrijdag 25 april 2008 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het bestuur van de Avondvierdaagse in Terneuzen voelt zich stiefmoederlijk behan deld door de gemeente. Voorzitter Dick Dijkgraaf noemt het een schande. „We worden volkomen genegeerd, terwijl de vierdaagse één van de grootste jaarlijkse sport evenementen in Terneuzen is." „De wandelsport past kennelijk DEN HAAG - Het OM heeft tegen een echtpaar uit Terneuzen (37 en 44 jaar) in hoger beroep bij gebrek aan bewijs vrijspraak gevorderd. De twee werden verdacht van de afpersing van Maasen Motors in Alphen aan den Rijn. De vriend van de eigenares van de motorzaak zou een BMW van de Temeuzenaar hebben gekocht, zonder daarvoor de afgesproken vijftigduizend euro te betalen. In juli 2004 is een handgranaat opge hangen aan de deur van de motor zaak. Op die granaat zat een haar van de vrouw uit Terneuzen. De hofaanklager vond dat onvoldoen de bewijs dat het echtpaar de eige nares van de motorzaak afperste. In december van dat jaar ontplofte een granaat in de zaak. Tegen twee medeverdachten, onder wie een 39-jarige Alphenaar is ook vrij spraak gevorderd. De Alphenaar zit wel in voorlopige hechtenis op de verdenking van het organiseren van de moord op de Amsterdamse kroegbaas Thomas van der Bijl. niet in het gemeentelijk beleid, ter wijl wij wel alle lagen van de be volking en de meest uiteenlopen de groepen bereiken", gaat Dijk graaf verder. „Iedereen heeft de mond vol over integratie. Als daar érgens sprake van is, is het wel tij dens de vierdaagse." Begin juni wordt de 33e editie van het evenement gehouden. De orga nisatie rekent op ruim tweedui zend wandelaars. Secretaris Henk Luijsterburg: „Tel daar de toeschou wers bij op, zeker tijdens het slot- defilé, en je komt op zeker vierdui zend mensen. Maar dat maakt op het gemeentebestuur kennelijk geen indruk. We hebben laatst een gesprek gehad met sportwet houder Van Waes over een stevig ere ondersteuning door de ge meente, maar we stonden al snel met lege handen weer buiten." De Avondvierdaagse wilde met de wethouder praten over een struc turele subsidie. Dijkgraaf: „Over Het bestuur van de Avondvier daagse in Terneuzen voelt zich miskend door de gemeente. Wet houder Van Waes reageert ui terst verbaasd. medewerking van de beheerder van sportcentrum Vliegende Vaart hebben we niets te klagen. En dranghekken? Geen probleem. Het gaat ons om erkenning, om steun." Het bestuur heeft besloten de ge meentebestuurders uit te nodigen op de slotdag van het evenement. „Dan kunnen ze met eigen ogen zien dat het een enorm spektakel is, waaraan ze tot nu toe nooit één cent kwijt waren en dat draait op een groep vrijwilligers." Wethouder Adhémar van Waes reageert verbaasd op de kritiek. „We hebben, dacht ik, prima af spraken gemaakt over politietoe zicht en dergelijke. We stellen gra tis Vliegende Vaart beschikbaar en zo zijn er meer zaken." Van Waes is best bereid tot nieuw overleg, 'mits er een gemotiveerd verzoek komt'. De vierdaagse, die in een nieuw jasje wordt gestoken, krijgt voortaan jaarlijks een ander thema mee. Dit jaar is dat 'de Avondvier daagse is er voor iedereen'. Dijk graaf: „Waarmee we de integra tie-gedachte nog eens onderstre pen. Een sport voor iedereen." Uitspraak over twee weken. ZAAMSLAG - Geen verstand van alles wat op het platteland wordt verbouwd? Fiets dan eens een rondje door de polders rond Zaamslag, Biervliet of Philippine. Langs drie routes zijn veertig bor den geplaatst, waarop de groeistadia van dertien gewassen worden toegelicht. De borden zijn een initiatief van de gemeente, Agrarische Natuur Ver eniging Groene Oogst, ZLTO en VW Zeeuws- Vlaanderen. Wethouder Adhémar van Waes ont hulde gistermiddag bij mini-camping De Stropie- lekker in Zaamslag het eerste bord (foto). foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Fractievoorzitter Henk Siersema van het CDA in Terneuzen vreest dat zich op He melvaartsdag problemen voor doen rond de coffeeshops. Hij ver wacht een veel grotere toeloop van met name Belgen, nu Hemel vaartsdag en de 1 mei-viering op één en dezelfde dag vallen. Vorig jaar leidde de extra toeloop op 1 mei (een vrije dag in België) tot wanorde rond de coffeeshops in de Westkolkstraat. Volgens Sier sema werd de openbare orde vele malen verstoord. Het Leger des Heils, dat is gevestigd in de belen dende Dijkstraat, deelt zijn vrees en vroeg burgemeester Lonink half maart al om extra veiligheids maatregelen. Siersema wijst er in een schrijven aan Lonink op dat die nog steeds niet heeft gerea geerd op de 'noodkreet' van het Le ger des Heils. Het raadslid wil nu snel een toezegging van Lonink dat er op 1 mei voldoende en ade quaat toezicht op de gang van za ken rond de coffeeshops zal zijn. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten moeten sa men met de provincie onderzoe ken wat de mogelijkheden zijn om de achteruitgang van de woonkwa liteit in het landelijk gebied om te buigen in een versterking. Daar voor pleit de dorpsraad Westdor pe in een brief aan het Terneuzen- se gemeentebestuur. De dorpsraad wijst erop dat de kleine kernen en lintbebouwingen kenmerkend zijn voor het Zeeuws-Vlaamse landschap. Voor beelden in de gemeente Terneu zen zijn de Graafjansdijk, Spui, Ma- grette en de Zandstraat. Maar ook in de gemeenten Hulst en Sluis zijn volgens de dorpsraad veel van zulke voorbeelden te vinden. In die buitengebieden staan veel en meestal karakteristieke oudere woningen te koop. Volgens de dorpsraad is het de vraag of dit een gunstige ontwikkeling is. Leeg stand leidt naast naast ontvolking tot verpaupering en afnemend ge bruik van voorzieningen en de in frastructuur. En dus tot kapitaal vernietiging, betoogt de dorps raad. „Samenvattend staan tal van voorzieningen onder druk." Daarom wil de dorpsraad dat de gemeenten en provincie de moge lijkheden onderzoeken om het tij te keren en de woonkwaliteit in Zeeuws-Vlaamse landelijk gebied te versterken. De dorpsraad denkt daarbij aan belastingfaciliteiten en speciale subsidieregelingen. „Kort om, het creatief omgaan met be staande regelingen en het creëren van nieuwe faciliteiten bij de aan koop van oudere woningen en het opknappen daarvan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45