Koeman op gevoel naar Hongarije Zelfs Eddy Wally kan de Mont Ventoux oprijden Oud-trainer Feyenoord moet nationale team nieuw gezicht geven. Van Nistelrooij hervat groepstraining Real AZ legt Cill Swerts voor vier jaar vast Hersenbloeding treft oud-Ajacied Santos Cardiff City bij winst van FA Cup Europa in Over Bartali, Coppi en Merckx op avond van de Juniorendriedaagse. PZC Vrijdag 25 april 2008 37 BOEDAPEST - Na een jaar in de luw te heeft Erwin Koeman de voetbal wereld verrast met zijn keuze voor Hongarije. De voormalige trainer van RKC Waalwijk en Feyenoord werd gisteren in Boedapest gepre senteerd als nieuwe bondscoach. Hij volgt Peter Varhidi op, die er niet in slaagde Hongarije naar het Europees kampioenschap te lei den. „Dit zal voor iedereen als een grote verrassing komen, maar juist dat vind ik wel mooi", zei de 46-ja- rige Koeman. Zijn naam dook de afgelopen we ken op als mogelijke trainer van Vitesse en MW. „Met beide clubs heb ik inderdaad gesproken. Een maand geleden had ik ook geen moment gedacht dat ik bonds coach van Hongarije zou worden. Zowel in mijn spelers- als trainers carrière is geen duidelijke lijn zicht baar, daar doe ik niet aan. Mijn ge voel brengt me hierheen", aldus Koeman. De oud-speler van FC Groningen, PSV en KV Mechelen had slechts twee gesprekken nodig om over tuigd te raken door de Hongaarse voetbalbond. „In de kwalificatie voor het EK eindigden ze in de groep als zesde met slechts twaalf punten, dat was heel teleurstellend voor Hongarije. Aan mij de taak om beter te presteren, dat lijkt me een hele mooie uitdaging", aldus Koeman. Het vertrouwen in de Ne derlander blijkt groot. De vijftien bestuursleden van de bond kozen unaniem voor Koeman als nieuwe bondscoach, een unicum in Hon garije. In de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap in 2010 zit ten de Hongaren in een loodzware groep met onder meer Portugal, Zweden en Denemarken. „Gek scherend zeggen ze hier al dat ze naar het WK willen, maar realis tisch gezien wordt dat een hele moeilijke opgave", denkt Koeman. Erwin Koeman verrast vriend en vijand door als bondscoach van Hongarije aan de slag te gaan. Hij moet het land naar het WK van 2010 leiden. Hongarije plaatste zich in 1986 voor de laatste keer voor het WK. Koeman ondertekende gisteren een contract tot en met de laatste kwalificatiewedstrijd. „Maar als we bij de eerste drie eindigen, kan ik probleemloos voor twee jaar bijte kenen. Het doel is om de Hongaar se ploeg een nieuw gezicht te ge ven. In het voetbal heb je bijna geen tijd, maar ook dat is een uit daging die ik graag aan ga." Koeman krijgt als 'supervisor' ook de verantwoording over de natio nale ploegen onder twintig en on der zeventien jaar. De oud-interna tional heeft in de hoofdmacht van Hongarije onder anderen de be schikking over PSV'er Balazs Dz- sudzsak en Boldizsar Bodor van Roda JC. De vijftien bestuursleden van de bond kozen unaniem voor Erwin Koeman als nieuwe bondscoach, een unicum in Hongarije. foto Bela Szandelszky/AP MADRID - Ruud van Nistelrooij heeft gisteren voor het eerst sinds zijn enkeloperatie op 19 maart met zijn ploeggenoten getraind. De topscorer van Real Madrid van vorig seizoen (25 doelpunten) maakt wellicht volgende week te gen Osasuna zijn rentree. Real Ma drid kan zondag tegen Athletic Bil bao zijn 31e landstitel veroveren. De concurrenten Villarreal en Bar celona moeten dan wel verliezen. ALKMAAR - De Belg Gill Swerts stapt van Vitesse over naar AZ. De 25-jarige vleugelverdediger onder tekent in Alkmaar een contract voor vier jaar. De drievoudige in ternational is transfervrij. Swerts kwam eerder uit voor Feye noord, Excelsior en ADO Den Haag. Hij was sinds 2005 actief voor Vitesse. Bij AZ moet hij als rechtsback zijn voorganger Grétar Steinsson doen vergeten. RIO DE JANEIRO - Oud-Ajacied Mar- cio Santos (38) is zaterdag getrof fen door een hersenbloeding. Vol gens zijn vrouw maakt de verdedi ger het nu naar omstandigheden goed. Hij zou nog moeite hebben met praten en ook zou zijn even wicht verstoord zijn. Santos speelde van 1995 tot 1997 bij Ajax. In 1994 maakte hij deel uit van de Braziliaanse nationale ploeg die wereldkampioen werd. LONDEN - Als Cardiff City op 17 mei de Engelse FA Cup wint, mag de ploeg uit Wales volgend sei zoen namens Engeland in de Uefa Cup uitkomen. De voetbalbond FA heeft gisteren hiertoe de regels aangepast. De werkgever van de Nederlanders Glenn Loovens en Jerrel Hasselbaink speelt in de fina le op Wembley tegen Portsmouth. door Frits Bakker AXEL - De man die de Mont Ven toux heeft beschreven als een berg voor slapjanussen was gisteravond te gast in Axel. Met heroïsche ver halen over Coppi, Bartali en Mer ckx amuseerde Karl Vannieuwker- ken gisteravond een gezelschap van sponsors en genodigden tij dens de presentatie van de Junio rendriedaagse van Axel. De Belgische tv-reporter schrijft ook columns, reed zelf mee in het peloton en heeft vanaf zijn jonge jaren de wielersport in zijn hart ge sloten. De Mont Ventoux heeft hij opgereden, terwijl hij de krant las. „Ik geloof dat er maar één Belg meer is die deze berg niet heeft be klommen. Eddy Wally. Maar die heeft me verteld dat hij het vol gend jaar gaat doen." Hij vertelde over de legendarische Italiaan Gino Bartali, die in 1938 en 1948 de Tour de France won en tussendoor, in de oorlogsjaren, trai- ningstochten reed van 380 kilome ter tussen Florence en Assisi. „De paus had hem gevraagd valse pas poorten mee te nemen onder zijn zadel. Zo hielp hij vierhonderd Jo den om Italië uit te vluchten." Het ging, tussen de presentatie van het rennersveld door, over de huidige lichting profs. „Wij als Bel gen benijden jullie om talenten als Langeveld, Gesink en Dekker." En over de kwaliteit van de commen tatoren op de Nederlandse en Bel gische tv. Zo wilde Dave Dubbel dam, oud-renner en nu directeur van de Juniorenkoers, wel kwijt: „Ik denk dat er veel Nederlanders naar de Belg kijken, omdat ze afge knapt zijn op Maarten Ducrot." Over doping ging het deze avond vooral niet. En op de vraag van Jo hnny Spuesens, voorzitter van de Omloop van de Braakman, of het waar is dat er een nieuwe epo is opgedoken in het peloton (,,'s mor Tv-reporter Karl Vannieuwkerke op zijn praatstoel. Rechts van hem Mare Heijens en Honk Pieters van de Juniorendriedaagse. foto Camile Schelstraete gens innemen, 's avonds niet meer op te sporen") gaf Vannieuwkerke een ontwijkend antwoord. „Wie nu nog doping gebruikt, moet wel een steenezel zijn." Hij eindigde met een dialoog met de rondemis sen. „Mag ik vragen hoe oud jullie zijn, meisjes? Achttien en twintig? Het spijt me, dat is te oud voor on ze Tom Boonen." De Juniorendriedaagse is met 180 renners volgeboekt. Brian van Juniorendriedaagse Axel De Internationale juniorendrie daagse van Axel wordt op 16, 1 7 en 18 mei voor de 27e keer gereden. De eerste etappe gaat van Phi lippine naar Axel over 111 kilo meter. De tweede (Axel-Axel) is een tijdrit over 7,8 kilometer. De derde rit op zaterdag gaat van Hulst naar Axel over 104 ki lometer. De zondagrit, ook over 104 ki lometer, wordt in de Vlaamse Ardennen gereden met start en finish in Strijpen. Er rijden twaalf nationale wie- lerselecties mee. Goethem is de enige streekrenner. De ploeg van Theo Middelkamp start met Nick Eversdijk, Alex Gres- nigt, Nick van der Lijke, Nick Nieuwdorp, Ramon Vleugel en Sander Vleugel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39