port De Meeuwen vreest tweede opeenvolgende degradatie Groene Ster kampioen na race om doelpunten Nationale Open Dag 17 mei Aanvoerder Matthijsse wil alles uit kast halen voor scheidende trainer. Hockeyteam Antillen onderuit tegen België Hockeyteam Antillen onderuit tegen België Sprinter Jan Bos naar ploeg-Hofmeier Rabobank gaat met Mentsjov naar Luik Club voor Xhoxhaj Monica Sarimas PZC Vrijdag 25 april 2008 3 5 door Ron de Waal ZOUTELANDE - Voor het derde jaar op rij moet De Meeuwen de strijd aangaan tegen degradatie. Aanvoer der Eddy Matthijsse moet er niet aan denken dat zijn ploeg, voor het tweede opeenvolgende jaar, een stapje terug moet doen. „Dat zou echt een ramp zijn." Rechtstreeks degraderen uit de der de klasse is het lot dat Krabbendij- ke en Apollo'69 inmiddels al ten deel gevallen is, maar voor het spe len van een promotie-/ degradatie wedstrijd komt de ploeg uit Zoute- lande, evenals Heinkenszand en WHS, nog steeds in aanmerking. „Het wordt opnieuw enorm span nend", beseft aanvoerder Eddy Matthijsse. „Het is natuurlijk niet echt positief als je na degradatie uit de tweede klasse misschien wel weer hetzelfde overkomt. Maar het is eenvoudig te verkla ren. Onze ploeg is op een plaats op zeven gewijzigd ten opzichte van vorig seizoen en dat is voor een dorpsclub wel heel veel van het goede." Vooral het ontbreken van een sco rende spits speelt De Meeuwen parten, terwijl de balans in de hui dige spelersgroep volgens de aan voerder ook niet echt gezond is. Matthijsse: „We hebben een groep waarin vrijwel geen enkele erva ren speler meer rondloopt. Die jonge gasten hebben zeker moge lijkheden, maar het heeft tijd no- Eddy Matthijsse dig om verder te ontwikkelen." „Dit seizoen hebben we het vooral laten liggen door individuele fou ten. Per wedstrijd werden er wel een stuk of drie cadeautjes uitge deeld en daar valt niet tegen te spe len. Kijk alleen maar naar afgelo pen zaterdag tegen Dauwendaele WB De voetballers van De Meeuwen moeten op de slotdag van de competitie degradatie naar de vierde klasse zien te voorkomen. De tegenstander is Veere. toen we met 1-0 voor stonden. In dividuele fouten deden ons toen weer de das om en we verloren als nog." Het programma van morgenmid dag lijkt niet in het voordeel van De Meeuwen te zijn. De ploeg van Matthijsse krijgt Veere op bezoek, dat nog kans op de titel heeft, ter wijl WHS naar het reeds gedegra deerde Krabbendijke moet. „Maar ik moet nog zien dat Heinkens zand van Dauwendaele gaat win nen, want die kunnen de derde-pe- riodetitel pakken", spreekt Mat thijsse zichzelf moed in. Als aanvoerder blijft Matthijsse echter onverstoord positief „Er zit niet veel anders op in zo'n situatie. Het geloof in een goede afloop moet je altijd blijven houden en daarnaast probeer ik eventuele druk bij anderen zoveel mogelijk weg te nemen. Gelukkig valt dit momenteel erg mee en leeft ieder een vrij losjes naar de ontknoping toe. We zullen tweehonderd pro cent gemotiveerd moeten zijn en uitermate getergd aan de wedstrijd moeten beginnen." Matthijsse zet dan ook alles op al les om hoger dan de tiende plaats te eindigen. „Ik zit niet echt op zo'n beslissingswedstrijd te wach ten. Dat is een loterij en je moet maar afwachten hoe je ploeg er dan voor staat." Ook voor de schei dende trainer Wim Davidse, die vertrekt naar Luctor'88 en wordt opgevolgd door Hugo Crucq, wil Matthijsse nog eenmaal alles uit de kast halen. „Hij verdient het ab soluut niet om afscheid te nemen met degradatie." GOES - De futsalploeg van Groene Ster is kampioen geworden in de tweede klasse van de KNVB. De Vlissingse ploeg won met 22-2 van Biezentrappers, waarna concur rent Dauwendaele 'slechts' met 6-1 won van Matisse. Op doelsaldo haalde Groene Ster het felbegeerde kampioenschap binnen. Groene Ster en Dauwendaele wa ren het hele seizoen in een nek-aan-nekrace verwikkeld. Bei de verloren één keer, van elkaar. Daardoor was het doelsaldo door slaggevend. Cruciaal was daarin de 50-0-zege van Groene Ster op TMF. Daarmee nam het in één klap een riante voorsprong op Dauwendaele. Uiteindelijk had Groene Ster een marge van 65 goals op Dauwendaele. Groene Ster kan over drie weken de dubbel pakken als het in de be kerfinale wint van Botafogo. Dienst Justitiële Inrichtingen KAZAN - Het vrouwenhockeyteam van de Nederlandse Antillen heeft bij het olympisch kwalificatietoer nooi in het Russische Kazan de eerste averij opgelopen. De gele- genheidsploeg van bondscoach Bas Swildens verloor gisteren met 2-3 van België. Het team van Ne derlandse speelsters uit de hoofd en overgangsklasse won de eerste drie duels. KAZAN - Het vrouwenhockeyteam van de Nederlandse Antillen heeft bij het olympisch kwalificatietoer nooi in het Russische Kazan de eerste averij opgelopen. De gele- genheidsploeg van bondscoach Bas Swildens verloor gisteren met 2-3 van België. Het team van Ne derlandse speelsters uit de hoofd en overgangsklasse won de eerste drie duels. LEIDEN - Sprinter Jan Bos (33) heeft een nieuwe schaatsploeg gevon den. De wereldkampioen van 1998 gaat rijden voor de nieuwe Hof meier-formatie. Daartoe behoren ook Marja Vis, Gretha Smit en Fos- ke Tamar van der Wal. Bos neemt zijn trainingsmakkers Jurre Trouw en Pim Schipper mee naar de com merciële formatie. LUIK - De Russische wielrenner De- nis Mentsjov maakt zondag deel uit van de selectie van Rabobank voor de laatste voorjaarsklassieker, Luik-Bastenaken-Luik. Mentsjov is volgende maand de kopman van de ploeg in de Ronde van Italië. In de Waalse klassieker zal hij nor maal gesproken in dienst rijden van Dekker, Gesink en Freire. VLissiNGEN - De voetbalclub Vlis- singen heeft Bésar Xhoxhaj vastge legd voor volgend seizoen. De aan valler komt - formeel - over van za terdag-hoofdklasser Kloetinge, maar bij die club was hij in de win terstop al vertrokken. Vlissingen, kampioen van de derde klasse, hoopt binnenkort nog enkele nieu we spelers presenteren. Een gevangenis. Waar vrijheid ophoudt en weer kan beginnen. Mijn collega's en ik motiveren gedetineerden. Wij bieden structuur en houvast voor de volgende fase in hun leven. Nieuwsgierig naar hoe wij dit doen? Kom kijken in één van onze gevangenissen, huizen van bewaring, justitiële jeugdinrichtingen of forensisch psychiatrische centra tijdens onze Nationale Open Dag op 17 mei 2008. Meld je snel aan op www.depoortgaatopen.nl Penitentiair inrichtingswerker. Motiveert gedetineerden. Trots op Dennis. Hij heeft zijn verslaving onder controle. Mtttemï* fttótiüe tmtUie <3^ Ijfantflmttitek: Inrichtingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37