Sport Duo wil publiek vermaken TUIN Kort mag niet mee naar EK Fonds voor 'slachtoffers' van Jones Top vier eredivisie hoeft volgend seizoen geen play-offs te spelen Meersschaert en Everse rijden Hulster Rally in twintig jaar oude BMW. VAN ZEELAND Topsportmanager van turnbond bestraft na tumult bij vrouwen. Biljarters OBV Schuttershof plaatsen zich voor regiofinale Bond vindt inkrimping niet nodig, maar wil de clubs kans geven. 34 I Vrijdag 25 april 2008 PZC W door Marco Verdoorn HULST - De Hulsterse rallyrijders Sjef Meersschaert en Debbie Ever se nemen morgen met hun twin tig jaar oude BMW 325 deel aan de Rally van Hulst. In een heuse thuiswedstrijd gaat het koppel in de polders rond de Zeeuws-Vlaam- se vestingstad proberen de concur rentie in de Cs-klasse rallysprint naar huis te rijden. „Het belangrijkste is dat we mor gen de boel heel houden en weten te finishen", vertelt de 26-jarige Meersschaert. „Daarnaast willen we natuurlijk het publiek verma ken en ervaring opdoen. Maar het rallyrijden blijft een technische sport, dus er kan altijd wel iets stuk gaan." Beide rallyfanaten zijn nieuwko mers in het wedstrijdcircuit, maar volgen het Hulsterse rallyevene ment al van kinds af aan vanaf de zijlijn. „Vroeger startte de wedstrijd op de markt van Hulst", blikt de 27-ja- rige Everse terug op eerdere edi ties. „Maar nu starten we op het veerplein in Perkpolder. Eigenlijk is dat toch wel een beetje jam mer", vertelt ze. Ook Meerschaert is van mening dat een start in het centrum van de Reynaertstad het evenement extra cachet zou gegeven. Maar hij merkt er wel bij op dat het veer plein met zijn enorme oppervlak te een goede startlocatie is en dat 'de echte liefhebber Perkpolder waarschijnlijk toch wel weet te vin den.' De rallywagen waarmee het kop pel dit weekend ten tonele ver schijnt, is nagenoeg origineel geble- Sjef Meersschaert en Debbie Everse rijden een thuiswedstrijd in de Rally van Hulst. foto Wim Kooyman ven. Natuurlijk zijn de verplichte veiligheidsvoorschriften zoals een brandblussysteem en een rolkooi in acht genomen, maar motorisch is er aan de auto niets veranderd. „Dat is nu juist het leuke aan deze klasse", zegt Meersschaert. „De voertuigen zijn identiek en het is allemaal dicht bij de basis geble ven. Daarnaast dragen we brand werende kleding en hebben we een intercom. Want je verstaat el kaar echt niet in zo'n auto." Everse is als navigator 'de ogen' van chauffeur Meersschaert, maar wordt tot het laatste moment in het ongewisse gelaten over de rou te die gereden gaat worden. „De totale lengte van de rally sprint bedraagt 145 kilometer en het gehele parcours rijden we op een verhard wegdek. Vandaag krij gen we het routeboek uitgereikt en morgen mogen we het par cours verkennen. Maar ook al heb je de route goed doorgenomen, als je ergens voor een tweede keer voorbij rijdt, kunnen de omstan digheden toch weer anders zijn", doelt ze op eventuele rommel op het wegdek. Vooralsnog voorspellen de weers vooruitzichten een droge, zonnige voorjaarsdag, maar mochten de Sjef Meersschaert en Debbie Everse rijden de Rally van Hulst in de C5-klasse rallysprint. Aan de auto's is in die klasse moto risch niets veranderd. weergoden de rijders dit weekend onverhoopt toch minder goed ge zind zijn, is dat voor Meersschaert geen probleem. „In principe ma ken de weersomstandigheden me niet zo heel veel uit. Mocht het nu echt slecht weer worden, is het ge woon zaak je rijstijl aan te pas sen", vertelt hij. „Verder moet je het bij zo'n evene ment als dit toch vooral ook van de mensen uit de omgeving heb ben. Want er zijn een hoop men sen die de rallysport een warm hart toedragen en we gaan mor gen dan vooral ook ons best doen om het publiek te vermaken", zegt Meerschaert. „Want daar moeten we het toch van hebben", vult Everse aan. MOOIST AANGELEGDE WWW.VERSTRATENENWALHOUT.NL door Peter van Leeuwen BEEKBERCEN - Topsportmanager Henk Kort van gymnastiekbond KNGU zal begin mei niet optre den als delegatieleider van de Ne derlandse mannenploeg bij de Eu ropese kampioenschappen turnen in Lausanne. Het bestuur van de KNGU nam die maatregel na het rellerig verlopen EK voor vrouwen in Clermont-Ferrand. Bestuurslid Wil Uylenbroek, die in Lausanne als delegatieleider op treedt, vindt dat het beter is dat Kort even afstand neemt: „Het is in Clermont-Ferrand emotioneel nogal hoog opgelopen. De evalua tie volgt pas na het mannen-EK, als we iedereen hebben gesproken. Maar we heben Henk gezegd dat het volgens ons beter is dat hij even wat afstand neemt." Kort is het met die maatregel niet eens. Hij werd in Clermont-Fer rand geconfronteerd met muiten de turnsters. Onder anderen Vero na van de Leur was boos dat ze niet op balk mocht turnen. „Aan de problemen heeft de bond mede schuld", aldus Kort. door Joop van den Oudenhoven DOMBURG - De beslissingswedstrij den om het algehele recreanten-bil jartkampioenschap van het dis trict Delta Zuid-West is gewonnen door OBV Schuttershof uit Dom burg. De Walcherenaren (Bram Wattel, Adrie Kodde, Dick Schen kel en Leunis Geldof) wonnen eerst de zogeheten postcoderonde op Walcheren, om het daarna op te nemen tegen de winnaar van Zuid Beveland, Soos Kai Munk uit Hansweert. Die dubbele confronta tie wonnen de Domburgers ook (82-68). Zij mogen nu naar de regiofinale op 14 mei in Goes. Daarin spelen zij tegen drie Brabantse tegenstan ders om een plek op het NK. COLORADO SPRINGS - De acht atle ten die op de Olympische Spelen in 2000 met Marion Jones een gou den of bronzen medaille wonnen op twee estafettenummers (4x400 en 4x100) hebben in hun eigen be lang het Fonds voor Juridische Hulp voor Onschuldige Olympi sche Atleten opgericht. Vanwege Jones' dopingbekentenis moeten Jearl-Miles Clark, Moni que Hennagan, LaTasha Colan der-Richardson, Andrea Ander son, Chryste Gaines, Torri Edwards, Nanceen Perry en Pass ion Richardson hun olympische medailles inleveren hoewel zij geen overtreding hebben begaan. De atleten weigeren hun medailles terug te sturen, omdat ze het on aanvaardbaar vinden dat zij moe ten boeten voor de misstappen van Jones. De atleten laten zich bij staan door advocaat Mark Levin stein die tot 1 mei bij het Hof van Arbitrage voor Sport in beroep kan gaan. De atleten hebben ech ter niet genoeg geld om in de kos ten van de juridische procedure te voorzien. Het Amerikaans Olym pisch Comité heeft de atleten de diensten van één van hun advoca ten aangeboden. uit tS23 ZEIST - De voetbalbond KNVB heeft gisteren ingestemd met een inkrimping van de play-offs. De nummers één tot en met vier spe len vanaf volgend seizoen geen play-offs. Zij zijn zeker van een ticket voor de Champions League (kampioen), voorronde Cham pions League (nummer twee) en UEFA Cup (nummer drie en vier). De nummers vijf tot en met acht spelen in een 'best of three' om het laatste Uefa Cupticket. De KN VB stemt daarmee grotendeels in met het voorstel van de achttien eredivisieclubs, verenigd in de ECV. De KNVB zegt de clubs, die una niem voor dit model zijn, een kans te willen geven van deze va riant een succes te maken. Na een jaar wordt de nieuwe opzet geëva lueerd, waarna de KNVB opnieuw een besluit zal nemen. De voetbalbond wilde de huidige Pfl Volgend seizoen zijn de eerste vier clubs in de eredivisie gevrij waard van play-offs. De teams op de vijfde tot achtste plaats spe len voor een Uefa Cupplek. opzet van de play-offs graag in standhouden. De afgelopen jaren speelden de nummers twee tot en met vijf om een plaats in de voor ronde van de Champions League. „Wij vonden veranderingen eigen lijk niet nodig. Tot het einde van de competitie was er immers strijd en dat maakte de play-offs sportief gezien succesvol", staat in een reac tie van de bond. Directeur betaald voetbal Henk Ke- sler liet eerder weten weinig te zien in het voorstel van de ECV. „Wat overblijft is een slap aftrek sel, met als troostprijs een plaats in de tweede voorronde van de Ue fa Cup", aldus Kesler. BASKETBAL New York. NBA, play-offs. Eastern Conferen ce: Detroit Pistons-Philadelphia 76ers 105-88. Stand (best-of-seven): 1-1. Boston Celtics-At lanta Hawks 96-77. Stand: 2-0. Western Confe rence: Los Angeles Lakers-Denver Nuggets 122-107. Stand: 2-0. BILJARTEN Zeeuws Kampioenschap driebanden klein. Kwalificatie. Poule D. Arie Vink-Ronny Roets 2-1 (15-8,14-15, 15-9)Ronny Roets-Peter de Winter 0-2 (10-15, 5-15)Arie Vink - Peter de Winter 1-2 (10-15, 15-7, 11-15). Stand: 1. De Winter 4-0.578; 2. Vink 3-0.588; 3. Roets 1 -0.398. Poule C. Sjaak van 't Westeinde-Theo Platjouw 0-2 (1-15, 7-15); Sjaak van 't Westein de-Theo Platjouw 0-2 (4-15, 0-15). Michaël Hartogs niet opgekomen. Stand: 1. Platjouw 4-1.132; 2. v.'t Westeinde 0-0.150. Poule L. Jens van Dam-Harry van Hemert 2-0 (15-6, 15-3); Harry van Hemert-Peter Smulder 2-0 (15-9, 15-5); Jens van Dam-Peter Smulder 2-0 (15-12, 15-3). Stand: 1. v. Dam 4-1.017; 2. v. Hemert 2-0.672; 3. Smul der 0-0.402. GOLF Shanghai. Aziatisch Open, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. O'Malley (Aus) 67 slagen, 2. Honen (Fin), Jeev Milkha Singh (Ina), Stenson (Zwe), Wilson (Eng) 68, 6. Hend (Aus) 69, 7. o.a. Derksen 70,14. o.a. Luiten 71. PAARDENSPORT Göteborg. Finale wereldbeker springruiters. Jachtspringen, eerste WB-onderdeel: 1. Enge- mann (Dui) Aboyeur W 68,37 seconden, 2. Cuerdat (Zwi) Tresor V 69,88, 3. Kürten (Ier) Castle Forbes Libertina 70,31, 4. Fellers (VSt) Flexible 70,40, 5. Michaels-Beerbaum (Dui) Shutterfly 70,49, 6. Mandli (Zwi) Ideo du Thot 70,99' 12. Smolders/Exquis Oliver Q 73,74, 13. Gerco Schröder/Eurocommerce Milano 74,78, 24. Zoer/Okidoki 79,76. TENNIS Monte Carlo. Mannen. Derde ronde. Andre- jev (Rus)-Almagro (Spa) 7-5 4-6 6-4, Ferrer (Spa/5)-Tipsarevic (Ser) 6-4 6-0, Nadal (Spa/2)-Ferrero (Spa/13) 6-4 6-1, Federer (Zwi/1 )-Monfils (Fra) 6-3 6-4, Davidenko (Rus/4)-Kohlschreiber (Dui/16) 3-6 7-5 6-2, Nalbandian (Arg/6)-Robredo (Spa/12) 6-1 6-0, Djokovic (Ser/3)-Murray (GBr/14) 6-0 6-4, Querrey (VSt)-Gasquet (Fra/7) 2-6 6-4 6-3. In deling kwartfinales: Federer-Nalbandian, Djoko- vic-Querrey, Andrejev-Davidenko, Ferrer-Nadal. meer uitslagen op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36