Zeeland 'Henneptelers geen bende' Nieuwe vloot Vlaams loodswezen Recette Zeeuws elftal tegen Sparta voor Ride gordijnen kunnen ook zaken zichtbaar maken Open dag Wings to Victory Gescheurd, verkleurd, versleten? Jonge bakkers in de prijzen Raadsman vindt dat OM te makkelijk grijpt naar 'criminele organisatie' (uw goede smaak bijvoorbeeld) Vervanging huidige schepen essentieel voor Antwerpse haven. 'De Piraat' Wandeltocht Vrede en Veiligheid tiiiui li» »ïmii 1 mt hui wt n h in 11 n aui uthw/i j ii iTawttti i itfiifli PZC Vrijdag 25 april 2008 27 door Emile Calon middelburg - Niet iedereen die hennep teelt is lid van een crimine le organisatie, aldus advocaat D. Olie. Volgens hem holt het Openbaar Ministerie z'n gezag uit door elk ogenschijnlijk samenwerkingsver band bij het telen van nederwiet zo'n organisatie te noemen. Die waarschuwing gaf de raads man gisteren tijdens het proces voor de Middelburgse rechtbank tegen zes mannen uit Schou- wen-Duiveland en Zuid-Holland. Ze worden verdacht van het op grote schaal kweken van hennep. Ook de andere raadslieden wezen stuk voor stuk die beschuldiging van de hand. Om iemand te kun nen betichten van een dergelijk lid maatschap komt volgens hen meer kijken dat een los samenwer kingsverband. Ze stelden zelfs dat een aantal van de verdachten el kaar niet eens kende en dat er ook geen duidelijke structuur zat in de samenwerking tussen de verschil lende mannen. Officier van justitie E. Bethlehem bleef er echter bij dat er wel dege lijk sprake was van een criminele organisatie. Een inwoner (42) van Zierikzee zag zei als de man die her en daar panden beschikbaar stelde voor het opzetten van de kwekerijen. Een 38-jarige inwoner van Ouwer- kerk was volgens haar diegene die die panden huurde. Hij werd door haar ook aangewezen als de verant woordelijke voor het opzetten van de kwekerijen. De andere vier waren volgens haar klusjesmannen, met elk hun eigen taak, en adviseurs op het gebied van de teelt. Volgens Bethlehem waren ze be trokken bij plantages in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Colijnsplaat, Renesse, Wissenkerke en Rotter dam. Ze eiste tegen hen straffen va riërend van negen tot en met der tig maanden. Die laatste straf hoort volgens haar de inwoner van Zierikzee te krijgen. De man uit Ouwerkerk moet wat haar be treft 21 maanden zitten waarvan Officier eist straffen tot dertig maanden voor hennepkwekers Rechtbank schorst hechtenis verdachte op ondanks verzet Openbaar Ministerie drie voorwaardelijk. Ze vroeg de rechters een inwoner (38) van Re- nesse te veroordelen tot negen maanden en hem vast te houden tot aan zijn veroordeling over veer tien dagen. Tot grote vreugde van de verdach te bepaalden de rechters echter dat hij lang genoeg in voorarrest heeft gezeten. De schorsing van zijn de tentie zorgde ook voor een opge ruimde stemming bij de andere vijf en hun advocaten. Daarin zien ze een aanwijzing dat hun straffen veel lager zullen uitvallen dan de eisen. Er kan echter nog een ande re reden zijn voor die schorsing. Volgens advocaat A. Bals heeft de politie onterecht een inval bij de man in Renesse gedaan. De rechtbank doet uitspraak op 7 mei. door Frank Balkenende goes - Het Zeeuws elftal speelt vrijwel zeker woensdag 14 mei in Middelburg een wedstrijd tegen Sparta. De recette van het vriend schappelijke duel is bestemd voor het KWF kankerbestrijding. Dat werd gisteren in Goes bekend gemaakt tijdens de kick-off van de Ride for the Roses, de wielertocht voor de kankerbestrijding die zon dag 31 augustus plaatsvindt. Tijdens het avondvullende pro gramma, dat sportjournalist Mart Smeets aan elkaar praatte, was er nog een primeur. Oud-profwiel- renner Teun van Vliet, gevraagd als forumlid, liet weten de vijftig kilometer te rijden. Van Vliet was prof van 1984 tot en met 1990. Hij won drie grote koersen en reed in enkele dagen in de gele trui in de Tour de France. Door een chroni sche darmontsteking Van Vliet moest in 1990 stoppen met de wie lersport. Later werd hij twee maal behandeld voor een hersentumor. Sindsdien kan hij moeilijk spre ken. In fietsen, gaf hij gisteren aan, heeft hij geen zin meer. Voor de Ride maakt hij een uitzondering. Er was gisteren lof voor het lokale Ride-comité, waarin vooral secretaris/ penningmeester Theo Schouwenaar (fietsfanaat, maar geen oud-prof zoals gisteren abu sievelijk was vermeld) veel werk verzet. Het aantal inschrijvingen voor de Ride loopt snel op. Teller stand: 10.242 deelnemers. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl door Harmen van der Werf Antwerpen - Het Vlaams loodswe zen gaat definitief over tot vervan ging van de beloodsingsvaartuigen voor de monding van de Wester- schelde. „Vrij zeker vindt voor de zomer de aanbesteding plaats", ver telde directeur-voorzitter Wilfried Lemmens van het Vlaamse loods wezen gisteren op een symposium in Antwerpen. Voor de bereikbaarheid van Wes- terscheldehavens, vooral van Ant werpen, is de vernieuwing van de Vlaamse beloodsingsvlooc van es sentieel belang. Onlangs nog uitte de Vlaamse Beroepsvereniging van Loodsen (BvL) in dat verband een ernstige bedreiging. Zij verklaarde niet bereid te zijn meer en grotere schepen naar Antwerpen en ande re Vlaamse havens te leiden, als de huidige beloodsingsvaartuigen blij ven. Er kan volgens hen niet meer efficiënt worden gewerkt met de bestaande hoogbejaarde schepen. Topman Lemmens erkent dat ook. Ze zijn zo'n dertig jaar oud en ver over de houdbaarheidsdatum voor Het Vlaams loodswezen heeft lang tegen de vervanging van de huidige hoogbejaarde belood singsvaartuigen aangehikt. De ko gel is nu bijna door de kerk. vaartuigen die zo intensief worden gebruikt. „Vervanging na vijftien a twintig jaar zou normaal zijn", al dus Lemmens. Het Vlaams loodswezen wil in na volging van de Duitse loodsdienst gaan werken met swath-schepen, catamaranachtige schepen zoals de veerboten tussen Breskens en Vlis- singen. Die zijn veel minder weer- gevoelig. Het Nederlands loodswe zen heeft al twee swaths, waaron der de Cetus die in Vlissingen is ge stationeerd. In de twee jaar dat de Cetus actief is, kon die vanwege storm twee a drie dagen niet func tioneren. Ter vergelijking: de gewo ne beloodsingsvaartuigen lagen er in dezelfde tijd veertig a vijfenveer tig dagen uit. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle vlissingen - Zo'n 490 leerlingen van ROC opleidingen Vrede en Veiligheid in het land hebben gisteren 33 kilometer van Vrouwenpolder naar Vlissin gen gelopen. Er waren 4 uitvallers. foto Ruben Oreel lewedorp - De stichting Wings to Victory houdt zaterdag een open dag op het vliegveld midden-Zee land bij Lewedorp. De stichting stelt zich ten doel de herinnering van vliegers die zijn omgekomen in West-Europa tijdens de Tweede Wereldoorlog levend te houden. Vanaf 10.00 uur kunnen belangstel lenden gratis op het vliegveld te recht om allerlei oude vliegersspul len te bekijken. Het vliegveld staat bol van de nostalgische luchtvaart. Verder zijn er allerlei activiteiten zoals de mogelijkheid om mee te vliegen in historische vliegtuigen, een Piper Cub voorstelling, Flight Simulator met P47 Thunderbolt door het 322 virtual demoteam, een tentoonstelling P47 Thunder bolt, delen van USAAF Lt Stover die zijn opgegraven bij Oude Ton- ge op Goeree-Overflakkee, films, rondritten met militaire voertui gen, bezoek aan het museum van Wings to Victory en oude zweef vliegtuigen. Verschillende activitei ten zijn afhankelijk van het weer. wageningen - Bij het Nederlands kampioenschap brood- en banket bakken voor de jeugd in Wagenin- gen hebben leerlingen van het ROC Zeeland ereplaatsen bereikt. Marco Nieuwehuijse werd tweede in de klasse assistent-bakker. Jaimy van de Velde haalde een derde plaats in de klasse allround brood- en banketbakker. Aan de wedstrijd deden in totaal 42 leerlingen mee. De prijzen werden uitgereikt door Piet Gravemaker, voorzitter van de organiserende Stichting Jeugdvak- wedstrijden. De weg over de stormvloedkering is wegens wegwerkzaamheden af gesloten voor het verkeer van maandag 28 april 19.30 uur tot dinsdagochtend 06.00 uur. Alleen vlootvernieuwing is overi gens niet genoeg, bleek gisteren in Antwerpen. Om het groeiend aan tal grotere containerschepen veilig en vlot kunnen te bedienen, zijn keiharde afspraken nodig tussen al le partijen. Van scheepvaartautori teiten, scheepsagenten, loodsdien- sten tot en met slepers. „Het komt aan op planning", stelde Jacques d' Havé, Vlaams administrateur ge neraal. „Van minuut tot minuut." De Westerschelde moet het daar naast aan kunnen. Tussen Hans- weert en Perkpolder zijn stroom- snelheden met giertij momenteel zo sterk dat het, volgens loodsen, niet verantwoord is met diepste kende bulkcarriers te varen. d'Ha- vé: „We onderzoeken dat." HtiMiiiiiuiinuiHiiiiiiiuiiiMiiiuHiiiiiiiiiuiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiiuitiiHiiiiiumiiiiiiHimiiNii StofFeerderii Brouwer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29