Zeeland 'Goed restaurant trekt Belg' N 57 en N59 bij minst veilige wegen van land Uit je dak op Surrender Hrieps '08 Leerlingen van Calvijn College naar Ethiopië Benefïettocht voor motoren Zuiderburen komen af op lekker eten, mooie fietspaden en stille kust. www.veere.nl Wachtende reizigers keren terug op Stationsplein Goes VVPZC Vrijdag 25 april 2008 25 door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Een sterrenres taurant op Schouwen-Duiveland zou het aantal Belgische toeristen flink doen toenemen. Die (wat prikkelend bedoelde) opmerking komt van Bram Straatman, die bij het Nederlands Bureau voor Toeris me en Congressen onderzoek doet naar het vakantiegedrag van onze zuiderburen. Straatman vertelde woensdaga vond tijdens een bijeenkomst van participanten van de VW Schou wen-Duiveland over het gedrag van de Vlaamse toerist. „Je kunt in een campagne nog zo duidelijk ma ken dat het eten hier best goed is, dat valt in het niet bij de uitstra ling van een sterrenrestaurant", gaf hij aan. Zeeland staat in België goed bekend om de kreeft en de mossel, maar daarvoor gaan Vla mingen specifiek naar Philippine en Yerseke. „Voor de rest is een Belg niet zo tevreden over ons culi naire aanbod." Naast de minder positieve kanten verbeteren, is het natuurlijk ook zaak om de goede uit te buiten. En dat moet bijvoorbeeld op Schou wen-Duiveland geen probleem zijn. „Belgen zoeken naar gebieden om te fietsen en naar een stille kust", zegt Straatman. „In Vlaande ren word je zo van de weg gefietst. En de kust is er helemaal vol ge bouwd." Zeeland kent ieder jaar een paar miljoen Belgische bezoe kers. Van hen is het overgrote deel (zo'n 96 procent) Vlaming. Onge veer 130.000 van hen overnachten ook in de provincie. „Belgen zijn ITJ De goede fietspaden en 'lege' kust zijn mooie handvatten om meer Belgische toeristen te trek ken, vindt het Nederlands Bu reau voor Toerisme. niet zo reislustig, maar als ze ko men, besteden ze goed", gaf Straat man nog een 'positieve' eigen schap van de zuiderburen aan. Reden én aanbod genoeg dus om meer Belgen naar het eiland te ha len, vindt ook VW-directeur Jur- gen Klapwijk. Die trend is overi gens al bezig, geeft hij aan. „De komst van de Westerscheldetun- nel heeft wat dat betreft een goede invloed gehad, maar ook los daar van zien we een stijging van het aantal gasten uit dat land." De VW werft actief onder Vlamin gen, op de regionale zender in Ant werpen, via advertenties en op beurzen. MIDDELBURG - De Zeeuwse wegen scoren niet best in een veiligheids onderzoek van de ANWB. Delen van de N57, N59 en N61 horen bij de gevaarlijkste van het land. De verkeersorganisatie onderzocht Nederlandse A- en N-wegen aan de hand van EuroRap, een Euro pees sterrensysteem voor wegen. Daarbij wordt gekeken naar wegei- genschappen als het type kruisin gen, aanwezigheid van bermbevei liging en snelheidslimieten. Een weg kan per gedeelte beter of slechter scoren. Twee sterren is slecht, drie gemiddeld en vier pri ma. Gedeelten van dertien N-wegen krijgen twee sterren. Voor de N59 op Schouwen-Duiveland geldt dat voor punten bij Oosterland, Zierik- zee en Moriaanshoofd. De N57 is gevaarlijk ter hoogte van Burgh- Haamstede (Kraaijensteinweg) en op het Walcherse gedeelte tussen Serooskerke en Vrouwenpolder. Ook de N61 heeft tussen IJzendij- ke en Hoek een aantal gedeelten tijd is het kunstwerk schoongemaakt en opgeknapt. Voorheen stond het vlakbij de ingang van het station, nu is de creatie in een haag bij hotel Terminus ge plaatst. Beysens is blij: „Ik ben trots dat het er nu weer staat." foto Willem Mieras met maar twee sterren. De drie genoemde rijkswegen staan overigens allemaal op de no minatie om veiliger gemaakt te worden. GOES - Kunstenaar Anton Beysens legt de laatste hand aan zijn kunstwerk Wachtende Reizigers, dat weer te rug is op het Stationsplein in Goes. Het beeld was een halfjaar weggeweest in verband met de werkzaamheden op het Stationsplein. In de tussen- GRIJPSKERKE - Grijpskerke kan mor gen weer helemaal uit zijn dak gaan op Surrender Hrieps '08. De concerten beginnen vanaf vijf uur op het trapveldje op de hoek van de Nieuwstraat Jacob Catsstraat in Hrieps (Grijpskerke). Op het programma voor de avond staan naast de band Surrender ook nog The Heinoos, Shitt Happens en String Riot. Surrender is een hardrockformatie die in de Zeeuwse taal zingt. Met The Heinoos kan iedereen genie ten van hits uit de jaren '60, '70 en '80. Nummers van André Hazes, Nena, Queen en Abba, ze komen allemaal voorbij. Shitt Happens is een band uit Twente en speelt covers van Johnny Cash, Kim Wil de en AC/DC. String Riot uit Zee land en West-Brabant spelen ook covers, maar gaan meer in de rich ting van Green Day, Pink Floyd, Lenny Kravitz en Status Quo. GEMEENTE WIJZIGING OPHALEN DUOBAKKEN I.V.M KONINGINNEDAG EN HEMELVAARTSDAG - In plaats van maandag 28 april worden de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder, inclusief buitengebied, op zaterdag 26 april geleegd. - In plaats van dinsdag 29 april worden de duobakken in Grijpskerke en Oostkapelle, inclusief buitengebied, op maandag 28 april geleegd. - In plaats van Koninginnedag, woensdag 30 april worden de duobakken in Biggekerke en Koudekerke, inclusief buitengebied, op dinsdag 29 april geleegd. - In plaats van Hemelvaartsdag, donderdag 1 mei, worden de duobakken in Zoutelande en Westkapelle, inclusief buitengebied, op vrijdag 2 mei geleegd. - In plaats van vrijdag 2 mei worden de duobakken in Aagtekerke, Domburg en Meliskerke, inclusief het buitengebied, op zaterdag 3 mei geleegd. Hou er rekening mee dat de duobakken vroeger of later dan normaal geleegd kunnen worden. Zet daarom uw duobak op de aangegeven inzameldag in ieder geval vóór 7.30 uur buiten. GEMEENTEHUIS GESLOTEN Op woensdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 1 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 2 mei en maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) is het gemeentehuis gesloten. Op vrijdag 2 mei is het gemeentehuis geopend van 9.00-10.00 u., uitsluitend voor geboorteaangiften. Voor de termijn van aangifte van geboorte tellen deze dagen niet mee. ARNEMUIDEN - Vijf leerlingen van het Calvijn College in Goes ver trekken vandaag voor een leerva- kantie naar Ethiopië. Ze gaan daar heen als jonge ambassadeurs van de Stichting Woord en Daad. De vijf gaan er projecten bekijken en maken daarvan presentaties die ze later in Nederland kunnen hou den. Die gaan onder meer over ar moede, kinderarbeid en aids. „We hebben allemaal een sollicita tiebrief in het Engels moeten schrijven en daarna een sollicitatie gesprek gevoerd. Uit alle sollicitan ten zijn er vijf gekozen", vertelt Eli zabeth Marteijn (15) uit Arnemui- den. Zij wil zich in Ethiopië verdie pen in de vraag hoe het is om daar christen te zijn en hoe anders dat is vergeleken met Nederland. Haar reisgenoten zijn leerlingen uit Goes, Kapelle en Krabbendijke. Ze komen op 10 mei terug in Ne derland. M.A. de Vries en K. Prins huisartsen afwezig van 28 april t/m 13 mei Waarneming voor dringende gevallen: P.F. de Doelder Korte Burg 3 Tel. 626659 WEEKEND IQlüllHi Zaterdag 26 en 27 april zondag 2008 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak). De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 20.00 uur: G. C. M. Rullens en Y Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon. 20.00 - ma 8.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen R. Claessen, Kalverstraat 3, Middelburg, tel (0118) 650510 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.30-zon. 20.30 uur: K. v.d. Borst (0118)-626045 Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug en M. Koster, Oude Domburgseweg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118-628288. YERSEKE - Promotor Zeeland houdt woensdag een benefiet-toer tocht voor motoren. De opbrengst komt geheel ten goede aan het Ro nald McDonaldhuis Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam. De rit gaat over de Oesterdam rich ting Noord-Brabant. Er kan indivi dueel of in groepen gereden wor den. Vertrektijd is tussen 10.00 en 11.00 uur bij 'de Zaete' in Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27