Medici achter keuze Festival luidt de noodklok Perkgoed volop keus! over ziekenhuis Inladen bij Intratuin Koudekerke Set a 6 stuks slechts €1,00 Kamervragen Voetballer Preto bekent bedrog Specialisten aanvaarden Goes als hoofdlocatie nieuw ziekenhuis. 'Nazomerfestival stopt als Rijk en provincie niet meer geld geven.' Een Dafje, gas wegwezen 13 Daisy krijgt een medaille Vrijdag 25 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 98 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De vereniging medi sche staf van Ziekenhuis Walche ren ziet niets in het wegsturen van de raad van bestuur, Rob Zomer. De specialisten hebben die optie gisteravond van tafel geveegd, zegt voorzitter Ronald van den Haak. De vereniging steunt het besluit van de directie te fuseren met de Oosterscheldeziekenhuizen, met een verbouwde hoofdlocatie in Goes en een nieuw nevenzieken huis in de Mortiere in Middelburg. „We hadden een andere voorkeur (één nieuw centraal ziekenhuis in Midden-Zeeland, red.) maar wij kunnen hiermee werken." De vere niging neemt afstand van een do cument dat zonder ondertekening is verstuurd aan de raad van toe zicht van het ziekenhuis, de onder nemingsraad, provinciebestuur, de Nederlandse Mededingingsautori teit en patiëntenvertegenwoordi gers. Het schrijven van oud-arts Aad de Vos van het actiecomité Behoud Ziekenhuis Walcheren en het Co mité Verontruste Ziekenhuismede- werkerswekt de indruk dat de keu ze voor Goes ingegeven is door commerciële belangen: zorgbedrij- ven waarin de ziekenhuizen en en kele medisch specialisten samen werken met ondernemingen als RP Care, de Roompot en het Me disch Wellness Centrum Zeeland. De keuze voor een nieuwbouwzie- kenhuis in Middelburg is een idee uit de werkgroep Nieuwbouw Zie kenhuis Zeeland, ook wel bekend als de commissie Bouhuys. Haar concept Aorta 58 is overgenomen als besluit voor het fusiezieken huis Ziekenhuis Zeeland. Het na der onderzoek naar een omgekeer de variant met Middelburg als hoofdlocatie is onterecht afgewe zen als te duur, stelt één van de werkgroepleden, Henk Jonkers. Hij is internist nucleaire genees kunde in Ziekenhuis Walcheren. Jonkers wijst op de conclusie van adviesgroep VolkerWessels uit 2007, dat de verbouwing van Goes zeer risicovol noemt voor de conti nuïteit van zorg en bouwkosten. VolkerWessels onderschrijft de conclusie van accountant PTG, dat nieuwbouw gezien de levensduur van het project goedkoper zal zijn dan verbouw. De commissie Bou huys rekent met kale investerings kosten. Haar rapport noemt omzet verliezen tot 7,7 miljoen euro als de hoofdlocatie niet Goes wordt. Bouhuys stelt dat een nieuw kern ziekenhuis in Middelburg met Goes als nevenlocatie in het gun stigste geval ruim 27 miljoen euro duurder is dan andersom. DEN HAAG - De ziekenhuiskwestie in Zeeland heeft de aandacht van de Tweede Kamer getrokken. CDA en SP hebben minister Klink van Volksgezondheid gevraagd naar de relatie tussen het particu liere Medisch Wellness Centrum Zeeland (MWCZ) in Goes en de keuze voor Goes als locatie voor het hoofdziekenhuis. Hem wordt ook gevraagd wat hij vindt van de volgens de SP 'belangenverstrenge ling van specialisten in het zieken huis Goes en het MWCZ'. SP en CDA vragen om een onafhankelijk onderzoek naar de besluitvorming rond de fusie van het ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldezie kenhuizen. Het CDA denkt daarbij aan de NMa. SP en Partij voor de Vrijheid willen ook een reactie op het bericht dat personeel van het ziekenhuis Walcheren is geïntimi deerd door de directie. GORINCHEM - Unitas-\ oetballer Pre- to heeft gisteravond bekend dat hij eerder dit seizoen bij Hoek onder een valse naam speelde. Terneu- zen hoopt dat het nu alsnog de hal ve finale van de beker mag spelen. De club diende een protest in, om dat Preto met Unitas meedeed in de kwartfinale tegen Terneuzen. pagina 33: Hoek ontmaskert Preto door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het Zeeland Nazo merfestival wordt dit jaar mogelijk voor de laatste keer gehouden. De toekomst van Zeelandia, het Zeeuwse theaterproductiehuis dat het festival organiseert, is onzeker. Oorzaak is de financiële situatie. De organisatie wil niet langer op de huidige voet doorgaan, met een (te) kleine organisatie en jaarlijkse onzekerheid over een aanzienlijk deel van haar budget. Zeelandia, die ook reizende voorstellingen produceert, vraagt daarom zowel het Rijk als de provincie de komen de jaren fors meer in haar te inves teren: in beide gevallen negen ton. Dat is ruimschoots een verdubbe ling van de huidige subsidies. Het extra geld is mede nodig om tij dens het Nazomerfestival elk jaar een grote productie te kunnen brengen. Als die steun er niet komt, ziet Zeelandia weinig toe komst. Directeur Ruud van Meijel: „Dan is het afgelopen hier." pagina 17: erop of eronder voor Zee landia Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) www.intratuin.nl HEINKENSZAND - Haar baasje, Anita Verhage, houdt van wandelen, en Daisy gaat dan vaak mee. Samen met Ani ta en haar dochters Daphne (links) en Sascha Blansjaar liep Daisy de afgelopen dagen elke avond vijf kilometer tijdens de avondvierdaagse in Heinkenszand en dat was goed voor een medaille. Maar vijf kilometer, daar draait Daisy haar pootje niet voor om. Want eerder wandelde het hondje, een Shiba Inou, al eens een tocht van vijf tien kilometer, en het is ook al de tweede avondvier daagse die Daisy in de pootjes heeft, foto Willem Mieras Zeeland Nazomer Festival mag best wat kosten Op het sportveld gelden dezelfde wetten als daarbuiten 94% Bieens 6% aantal reacties: 451 en mmm Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; meningen: 9; Auto: 13 en 15; Cul tuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Beurs: 29; Economie: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1