Buitenland Nederland evacueert ambassade in Kabul GRANDO Granietweken 20% korting op alle lingerie en damesondergoed KEUKENS 7.950,- 499,- 9.295,- Neef Colombiaanse president 'betrokken' bij doodseskaders EP besteedt satellieten voor Galileo aan Ali Chemicali verlaat ziekenhuis België onderzoekt stijgende prijs patatj'e EU-landen moeten illegalen terugsturen Gifspinnen teisteren Australisch ziekenhuis Taxichauffeur brengt Stradivarius terug Veiligheidssituatie zet ook Denemarken aan tot sluiten vestigingen. Unieke Apparaten actie! Inductie kookplaat www.grando.nl Nicho L 8 Donderdag 24 april 2008 PZC Kijk voor alle aanbiedingen op hema.nl Aanbiedingen geldig t/m zondag 27 april. straatsburg - Het Europees Parle ment stemt in met de aanbeste ding van gps-satellieten. Dit Galileoproject is met 3,4 miljard euro het grootste technologiepro ject van de EU ooit. Bedrijven kun nen meedingen naar maximaal twee van de zes projectdelen. De EU wil voorkomen dat zij afhanke lijk wordt van één onderneming. amman - Ali Hassan al-Majid, alias Ali Chemicali, heeft het zieken huis verlaten. De ex-handlanger van wijlen Iraakse dictator Sad dam Hoessein was vorige week in hongerstaking gegaan en kreeg een hartaanval. Zijn gezondheid is stabiel. Hij mag terug naar het Amerikaanse detentiecentrum in Bagdad. Hij blijft echter onder me disch toezicht. Ali Chemicali is in juni ter dood veroordeeld. brussel - De Belgische regering onderzoekt wat de prijs van een puntzak Vlaamse frieten moet zijn. De autoriteiten vinden de laatste prijsstijging van een patatje 'ver dacht groot'. Het onderzoek moet uitwijzen waarom de frieten steeds duurder worden en veel vaker in prijs stij gen dan aardappelen, want 'dat is een beetje vreemd', aldus een rege ringswoordvoerder gisteren. straatsburg - Alle lidstaten van de Europese Unie moeten illega len actief terugsturen naar het land van herkomst of doorreis. On derhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn het daarover eens. Onder meer Griekenland zou laks zijn. Illega len reizen vanuit Griekse eilanden door naar andere landen. Illegalen mogen voortaan hooguit zes maan den vastgezet worden. sydney - Giftige spinnen hebben een Australisch ziekenhuis overge nomen. Patiënten zijn geëvacu eerd en de instelling is tijdelijk ge sloten. Pogingen de hordes rood- rugspinnen te verdelgen, zijn tot dusver mislukt. De instelling wordt nu ontruimd om verdelgers de kans te geven het gebouw gron dig te bespuiten. Roodrugspinnen zijn verwant aan de beruchte Zwarte Weduwe. newark - Een Amerikaanse violist die zijn Stradivarius in een taxi had laten liggen, heeft zijn kostba re instrument na een nacht vol pa niek ongeschonden teruggekregen. De voor een Grammy genomineer de Philippe Quint vergat zijn vier miljoen dollar dure viool uit 1723 toen hij in New York uit de taxi stapte. Taxichauffeur Mohamed Khalil ontdekte de viool bij inspec tie van zijn wagen. door Hans Gertsen den HAAG - Nederland en Dene marken hebben hun ambassadege bouwen in de Afghaanse hoofd stad Kabul om 'veiligheidsrede nen' tot nader order gesloten. Zo wel Nederland als Denemarken stelt dat het ambassadepersoneel vanuit andere, geheimgehouden lo caties doorwerkt. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken maakte giste ren bekend dat de vijftig medewer kers van de ambassade in Kabul af gelopen maandag al op een andere De Nederlandse en Deense am- bassades in de Afghaanse hoofd stad Kabul zijn om 'veiligheidsre denen' tot nader order gesloten. Het personeel werkt elders door. locatie zijn ondergebracht na een nieuwe evaluatie van de veilig heidssituatie in de Afghaanse hoofdstad. Woordvoerder Han Peters ontken de dat het om een met de Denen gecoördineerde actie zou gaan. „Er is geen verband. We nemen dit soort beslissingen op grond van ei gen informatie en een inschatting van de risico's". Over de aanlei ding voor de evacuatie van het am bassadepersoneel wilde hij verder niets kwijt. „Het houdt verband met de veiligheidssituatie en over dat soort zaken doen we nooit me dedelingen." Denemarken sloot maandag ook al de ambassade in de Algerijnse hoofdstad Algiers vanwege een toe genomen terreurdreiging. Die drei ging houdt wat Denemarken be treft verband met de recente her publicatie van de inmiddels be ruchte karikatuur van de profeet Mohammed door Deense kranten. bogota - Mario Uribe Escobar, een invloedrijke neef van de Co lombiaanse president Alvaro Uri be, is opgepakt wegens vermeende banden met doodseskaders. Mario is een bondgenoot van de presi dent en ontkent de aantijgingen. Hij vluchtte de ambassade van Costa Rica in Bogota binnen na dat het arrestatiebevel was uitge vaardigd. Maar het verzoek tot asiel werd afgewezen omdat dat 'ongepast' zou zijn, aldus het Cos- taricaanse ministerie van Buiten landse Zaken. Toen de politicus de ambassade verliet werd hij door de politie gearresteerd. Tientallen politici in Colombia worden beschuldigd van banden met rechtse paramilitaire groepen. Inclusief: A-kiasse gezinskoelkast RVS gaskookplaat Combimagnetron met hete lucht Designafzuigkap Luxe deurdempsysteem Zelfsiuitend ladensysteem 5 jaar Grando garantie van laaWS,- voor Granieten werkblad zonder meerprijs én gratis montage! Luxe 58 cm brede inductiekookplaat. Inbouwmaten: 54 x 560 x 490 mm (hxbxd). Voorzien van onder andere een geïntegreerd bedieningspaneel met sensor en een elektronische timer. van 1^79ïr,- voor Nergens goedkoper! Apparatenactie is alleen geldig bij aanschaf van een keuken Vraag naar de voorwaarden Grando Zierikzee Grevelingenstraat 7a Tel: 0111-420646 (Naast Aldi Supermarkt) Afmeting: 277 x 275 cm Kleur: grafiet Verkrijgbaar in diverse kleuren en maten Inclusief: Geïntegreerde AAA-klasse vaatwasser 75 cm brede gaskookplaat met wokbrander RVS combimagnetron met 5 functies Grando afzuigkap Zeer ruime koelkast Zelfsiuitend ladensysteem 5 jaar Grando garantie van 13*455,- voor Granieten werkblad zonder meerprijs én gratis montage! Grando Middelburg Mortiereboulevard 2-16 Tel: 0118-643558 (Woonboulevard de Mortiere) Grando Hulst Industrieweg 2 Tel: 0114-374455 (In Morres Wonen) Betaalbaar Keukendesign Afmeting: 305 x 305 cm Kleur: Oudwit met Fino houtdecor Verkrijgbaar in diverse kleuren en maten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8