Zeeland PZC 25 Rotterdammers zwermen uit SSSS SCHOUWEN-DUIVELAND 33 t/m 38 31 Schouwen-Duiveland en Overflakkee populair alternatief woongebied. UCJ_y Jx V J\J\|j Jtv X T0118886886 Brasseriemenu met witlofsoep, Filosofisch Café Antiquariaat "Dat Narrenschip' Grote collectie antieke landkaarten en prenten! Warm Zierikzeese zwaantjes in de maak Muziekshow 'The world goes round' en andere uitgaanstips Donderdag 24 april 2008 Mosselsector vestigt hoop op ontwikkeling nieuwe techniek Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Het zwanenkoppel in de gracht bij de Noordhaven poort in Zierikzee krijgt gezinsuitbreiding. Terwijl de aanstaan de moeder broedt op het nest, houdt pa nieuwsgierigen op af stand. Soms gaat pa op het nest en houdt moeder de wacht. Knobbelzwanen broeden 36 dagen. Volgens buurtbewoonster Alberdine Clerum zitten de zwanen inmiddels veertien dagen op de eieren. Vorig jaar had het koppel zes jongen. „Zwanen- jongen zijn beige. Zo leuk als ze dan op een rijtje langszwem- men. En 's avonds is de Havenpoort ook weer prachtig uitge licht. Daar komen mensen dan speciaal foto's van maken", al dus mevrouw Clerum. De zwanen zijn vorig jaar uitgezet na dat de gracht was schoongemaakt. foto Dirk-Jan Cjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE - Ongeveer een kwart van de huidige bevolking van Schouwen-Duiveland komt uit Rotterdam of directe omgeving. De relatief lage grondprijs en een acceptabele reisafstand naar de ge boortestreek is vaak de reden voor een vestiging net buiten de Rand stad, ervaart de Zierikzeese project makelaar Menno Suur. Ook Noord-Beveland en Tholen zijn in trek. Daar is het aandeel van de geboren havenstedelingen op het totaal aantal inwoners zo'n tien procent, blijkt uit het jongste kwartaalonderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). In overig Zeeland beperkt dat percentage zich tot maximaal vijf procent. Vergeleken met ande re grote steden kent Rotterdam vol gens het CBS een opvallend groot vertrekoverschot. Het merendeel zwermt uit naar kleinere gemeen ten onder de rook van de haven stad. Maar daarnaast zijn ook Overflakkee en Schouwen-Duive land duidelijk populair. De 'golf is volgens Suur van Delta Makelaardij op gang gekomen bij de bouw van de wijk Poort Am bacht, net buiten het centrum van Zierikzee, in de jaren zeventig. Hij hanteert de term 'buiteneilanders' en doelt daarmee ook op mensen uit de agglomeratie rond Rotter dam. Delta bouwt in Zierikzee mee aan de nieuwe wijk Noorder polder, waar binnen zeven jaar ze venhonderd woningen moeten ko men. Aan de andere kant van Zie rikzee (het elfde en laatste deel- TWTJ "D V Markt51 1 Middelburg vanavond vanaf 17.30 uur oosters runderstoofpotje of aubergines en parfait van bastognekoeken 15.00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkei vanavond aanvang 19.30 uur Phiny de Groot, Dick van Biemen, Harmen Eijzenga en Tonie van den Buuse ijmiddelburg.nl plan van Poort Ambacht: de Wa- terwijk) heeft Delta een aandeel in de verkoop van nog eens 263 hui zen voor 2010. In de duurdere klas se vanaf vier ton is meer dan de helft van de kopers een 'buitenei lander', aldus Suur. Bij huizen rond de drie ton is dat zo'n veertig procent. De nieuwbouw is volgens Suur vooral in trek bij mensen die nog maar een paar jaar moeten werken en alvast een nieuw stekje zoeken, en bij jonge gezinnen. Mariska (35) en Luciën (34) de Boer en hun drie kinderen heb ben een huis gekocht in de Water- wijk. Na een zoektocht op het in ternet ('we hebben een kringetje Rotterdammers hebben Schou wen-Duiveland hoog zitten. Een kwart van de bevolking komt al uit die hoek, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. rond Rotterdam getrokken en dat wordt op een gegeven moment steeds groter') stuitten ze op het project in Zierikzee. Hoewel de koopprijs niet meer on der doet voor hun huidige woon plaats Ridderkerk, krijgen ze in Zierikzee meer kwaliteit voor dat zelfde geld, vertelt Mariska. Nieuw bouw in Ridderkerk kwam hen bo vendien te dicht bij hoogspan ningsmasten te staan en een alter natief in Hendrik Ido Ambacht werd doorkruist door de hoge snel heidslijn. Samen met de 'betere Zeeuwse mentaliteit' gaf dat de doorslag. „De Waterwijk sprak ons gelijk enorm aan. Bovendien is de Randstad voor ons werk van uit Zierikzee nog goed aan te rij den. Ga je naar Vlissingen of Mid delburg, dan ben je iedere dag toch anderhalf uur (heen en te rug) onderweg. Nét even te ver." www.datnarrenschip.nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte!) 0118 - 674141 /06 - 28146967 Open: do. t/m za. GOES - Zakkenrollers hebben giste ren hun slag geslagen op het sta tion in Goes en in de binnenstad. Bij de politie is tot nu toe drie keer aangifte gedaan van beroving. De daders keken daarbij eerst de pincode van hun slachtoffer af als die een kaartje kocht bij het auto maat, stalen daarna diens porte monnee en plunderden tenslotte de rekening. Volgens de politie gaat het om een groepje daders. Tip? redactie@pzc.nl Het was een drukte op de rom melmarkt in Ovezande en de mensen dromden om de uitgestal de spulletjes heen. 'Hoe duur is deze theepotWat moet deze puzzel kostenV De vrijwilligster kreeg het er warm van. Toen de veiling begon en het wat rustiger werd bij haar verkoop- hoek, zag een collega verkoop ster haar driftig zoeken tussen de overgebleven spulletjes. „Wat doe je toch?", vroeg de col lega enigszins verwonderd. „Ik zoek mijn jas, die had ik even uitgedaan." De collega kreeg het Spaans be nauwd... Het zou toch niet dat jasje zijn dat zij voor 4 euro ver kocht had?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69