Sport Wim Hendriks Trofee populair ondanks vernieuwde status O Nederlandse zeilers doen goede zaken Altijd met de wind in de rug op de Batavus Padova Easy" 44 Donderdag 24 april 2008 PZC z Terneuzen D1 na zege uit degradatiegevaar Wereldkampioen niet naar marathon Peking Kerkhove snel klaar in Zuid-Frankrijk Tennisser Almagro naar Amersfoort Omloop van Borsele rijdt klassieker rond Koewacht in de wielen. Fiets, met elektronische trapondersteuning -€1.999- HYERES - De Nederlandse zeilers hebben het gisteren goed gedaan bij de olympische zeilweek in het Franse Hyères. Windsurfer Casper Bouman nam de leiding in zijn specialiteit. Dat zelfde deden de broers Sven en Calle Coster in de 470. Bij de windsurfers staat Dorian van Rijsselberge voorlopig derde. Tussen de twee Nederlanders staat een Duitser, Richard Suaffacher. Bouman en Van Rijsselberge strij den in Hyères om één olympisch startbewijs. Ze moeten daarvoor in elk geval bij de eerste drie eindi gen. In de 470-klasse staan bij de vrou wen Lobke Berkhout en Marcelien de Koning vijfde. Aanvankelijk le ken de oud-wereldkampioenen naar de eerste plaats te stijgen, na winst in zowel de zesde als zeven de race. Na een protest volgde voor de Nederlanders echter dis kwalificatie in de zesde race. TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzen speelden zich deze week in veiligheid. In het inhaal- duel met Jeka wonnen de Zeeuws-Vlamingen met 4-0. De overwinning was meer dan ver diend, omdat Terneuzen de gehele wedstrijd het beste van het spel had. Raillison Cristina opende de score, waarna Richairo Henriquez met drie treffers op rij de score op dreef naar 4-0. NAIROBI - De Keniaanse atleet Lu ke Kibet komt niet uit op de olym pische marathon in Peking. De wereldkampioen is door de Ke niaanse bond benoemd tot reserve loper. De bond koos de marathonlopers voor Peking op basis van de gelo pen tijden in het afgelopen jaar. Robert Cheruiyot, Martin Lel en Samuel Wanjiru haalden het mara thonteam wel. BEAULIEU-SUR-MER - De Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren haar eerste partij op het toernooi van het Zuid-Franse Beaulieu-Sur-Mer verloren. Nadat ze in de eerste ronde nog een bye had, werd ze bij de laatste 32 versla gen door de Oekraiense Mariya Malkhasyan: 6-3 2-6 6-3. In het dubbelspel won Kerkhove wel. Daarin is de Italiaanse Anasta- sia Grymalska haar partner. AMERSFOORT - De organisatie van het Dutch Open tennistoernooi heeft Nicolas Almagro weten te strikken als deelnemer. De Spaan se nummer 23 van de wereld won dit seizoen al twee ATP-toer- nooien. De Dutch Open wordt van 12 tot en met 20 juli gehouden in Amersfoort. Onder de andere deelnemers bevinden zich de Ne derlanders Robin Haase en Thie- mo de Bakker. door Karei Pleunis KOEWACHT - Er waren de momen ten van woede, van onbegrip, van woorden die schande spraken over de handelwijze van de UCI. De verontwaardiging was groot in Koewacht. Op nauwelijks een half uur rijden van elkaar twee aanspre kende wielerwedstrijden op dezelf de dag. En dat zomaar zonder eni ge vorm van overleg. Aan de vooravond van de 26e Wim Hendriks Trofee voor Elite en de tweede uitgave van de wed strijd voor nieuwelingen, zaterdag en zondag, blikt Ludwig Kouijzer van de Wieier- en Supportersclub Koewacht terug op die roerige da gen. „Niet dat we meteen aan het einde van de Wim Hendriks Tro fee dachten, maar we raakten wel van het ene op het andere mo ment onze ronde-arts, juryleden en speaker kwijt. Dat ging alle maal naar de Omloop van Borsele. Het was een bommetje onder on ze wedstrijd." De schade is uiteindelijk meegeval len. „Ook dankzij wielerconsul Jan van Haneghem", zegt Kouijzer. „Hij regelde zaken zodanig dat we met vooral regionale juryleden kunnen werken. Terwijl we bang waren dat we dure officials van el ders uit het land zouden krijgen. Als ronde-arts heb ik een oude schoolkameraad van me aan kun nen trekken en als speaker staat de in Zeeuws-Vlaanderen toch niet geheel onbekende Wim de Vos op de wagen. Zo zijn uiteindelijk alle stukjes weer op hun plaats geval len." Ook wat het deelnemersveld betreft, heeft Kouijzer niets te kla gen. Het aantal inschrijvingen De Wim Hendriks Trofee telt niet meer mee voor de clubcom petitie. Desondanks komen de wielrenners zondag graag aan de start van de wedstrijd. overtrof alle verwachtingen. De Trofee maakt sinds dit jaar niet lan ger deel uit van de nationale club competitie. Waarmee de zekerheid van een groot deelnemersveld kwam te vervallen. „We zijn uit de clubcompetitie ge- stapt omdat de KNWU deze wed strijden taboe verklaarde voor bui tenlanders. Daar kunnen we in Koewacht niet mee leven. Volgens Kouijzer beseffen ze elders in Ne derland niet dat Koewacht pal op de Belgische grens ligt. „Moeten we jongens en ploegen die hon derd meter verderop wonen uit de wedstrijd weren? Daar pas ik voor. I Wij willen dolgraag Belgische ploe gen aan de start. Dat geeft onze wedstrijd allure en bekendheid. 1 Ook in België." Natuurlijk", geeft Kouijzer toe, I „zijn we even bang geweest voor een terugloop in het aantal ren- ners en ploegen toen we de club competitie verlieten. Blijkbaar heeft onze wedstrijd echter een zo danig reputatie dat ploegleiders en renners graag naar Zeeuws-Vlaan deren komen." Het peloton bestaat zondag uit 182 elite-renners. Op zaterdag staan in middels 164 namen van nieuwelin gen op de deelnemerslijst. Graag wil Kouijzer nog even op het inter nationale karakter van de wed strijd aanstippen met een Duitse, een Zweedse en drie Belgische ploegen. En staat zondagmiddag om 13.00 uur in de Eikenlaan in Koewacht zelfs een Japanse peda- leur, lampei Murakami, aan de start. Hij is in de leer bij de Lim burgse ploeg Maaslandster. De Zeeuwse inbreng blijft zater dag, wanneer de nieuwelingen om 13.00 uur in Sint Gillis-Waas aan hun 70 kilometer beginnen, tot Bart Smet uit Hulst beperkt. Een dag later bij de elite-renners zijn Niek Rentmeester, Paul Jere- miasse, Wilco Jonker, Piet Fase, Jac- co Ringelberg en Pieter Israel de Zeeuwen die zich om 13.00 uur op gang hijsen voor een klus van dik 160 kilometer. J. Bogaert v.o.f. Dubbele Poort 1-3 Hulst Tel. 0114-312185 Mangnus Tweewielers Hulsterweg 36 Kloosterzande Tel. 0114-681822 Profile Axel De Fietsspecialist Kerkdreef 18-20 Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Tweewieler Hengelsport De Boer Molendijk 1 Hoek Tel. 0115-442144 MARTIN DE FOUW TWEEWIELERS Axelsestraat 72 Terneuzen Tel. 0115-615843 BXXTA\fVS Elektromotor onzichtbaar in achternaaf Stuurdisplay met fietscomputer Piet Paulusma Bekijk alle Padova Easy* E-bikes bij de Batavus-dealer of check www.onzichtbaremotor.nl Altijd heerlijk ontspannen fietsen Onzichtbare elektromotor en accu Nagenoeg geruisloze motor Consumentenadviesprijs Voorzien van de bekende ION technologie Regelbare trapondersteuning Stuurdisplay met fietscomputer E-bike met prachtig design

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68