Zeeland Growshop mag niet dicht Jongen gewond bij aanrijding 'Stampershoek ontsluiten' Uitblijven Europese subsidie verhindert doorstart Riton 'Planning riool slecht gedaan' Nieuwe eigenaar kan enkel waarschuwing krijgen voor misstap. 'Zolang wij hen herinneren, stierven zij niet voor niets' Nieuw- Nieuw- Nieuw- Nieuw- Nieuw- Nieuw- outlet store -keramische tegels bespaar tot 30-40 en 50% Mare Standaert en zoon PROFILZ Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer PZC Donderdag 24 april 2008 29 door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De gemeente Terneu- zen mag growshop de Groene He mel aan de Nieuwstraat in Koe wacht niet sluiten. De eigenaar van de growshop heeft met succes bezwaar aangetekend tegen het voornemen van burgemeester en wethouders om zijn zaak te slui ten, omdat het de eerste keer is dat hij in overtreding was. Hij komt nu weg met een waarschuwing. Bij een inval in de growshop trof de politie eind september vorig jaar negen kilo hennep, honderd hennepplantjes en negentig gram hasj aan. Daarnaast lag er in ver schillende kistjes en zakken, ruim 45.000 euro 'kleinere' eurobiljet ten. Voorheen hadden omwonen den al tal van klachten ingediend- bij de politie over het af en aanrij den van Belgische klanten bij de growshop. Eén van die klanten gaf tegenover de politie toe dat er in Koewacht grote hoeveelheden hen nep te koop zijn. Reden voor de of ficier van jusitie om tegen de eige naar een jaar cel te eisen. De poli tierechter in Middelburg beperkte de straf echter tot een halfjaar. Hij vond niet bewezen dat de man al langer in softdrugs handelde en dat het geld met drugshandel was verdiend. Naar aanleiding van de drugs vondst en aanhoudende verzoe ken vanuit de Koewachtse gemeen schap, wilden burgemeester en wethouders de growshop sluiten. Daartegen tekende de eigenaar met succes bezwaar aan. In de growshop zijn weliswaar al vaker drugs aangetroffen, maar voor het eerst bij deze eigenaar. Volgens de wettelijke regels moet er dan eerst een waarschuwing worden gege ven. Na een tweede overtreding kan de gemeente de tent drie De gemeente Terneuzen mag de growshop de Groene Hemel in Koewacht niet sluiten, maar mag de nieuwe eigenaar alleen een waarschuwing geven. HULST - De Hulster wethouder Frans de Vries kreeg de jonge leerlingen van het Reynaertcollege eerbiedig stil, toen hij gisterochtend het gedicht Vergeet Niet van een scholiere uit Schiebroek voorlas, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Als de tweedeklassers jaarlijks de verantwoordelijkheid voor het monument De Gevallen Krijger aan de Glacisweg symbolisch overdragen aan de brugklassers, past niets anders dan eerbied. „Wij zijn allemaal rijke mensen", zei De Vries. „Het is goed daar eens bij stil te staan. Niet alle medemensen hebben het zo rijk als wij. Niet op materialistisch vlak en niet op het vlak van vrijhe den. Vrijheid is kostbaar en kwetsbaar. Ook in ons land." foto Camile Schelstraete 26 en 27 april te Maldegem meer dan 5000 m2 tegels in voorraad - grote palletverkoop opgrote keuze keramische tegels voor vloer en wand - vele grootformaattegels - nieuw keramisch parket tevens: voegsels, lijmen, profielen, materiaal ed. kortom alles voor de doe-het-zelver. - wij geven advies De outlet store "keramische tegels is dagelijks geopend van 10-12 en van 14 tot 18 uur. Gesloten woensdag en vrijdagvoormiddag. Zaterdag open van 9-16 uur doorlopend. tegelsstandaert@pandora.be Aardenburgkalseide 392 - B-9990 Maldegem tel. 0032 - 50 71 27 21 fax 0032 50 71 95 30 U vindt het bij ons! KOUDEKERKE - Een zeventienjarige jongen uit Middelburg is gister morgen net voor acht uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Middelburgsestraat in Koudekerke. Hij werd, terwijl hij op de fiets zat, geschept door een auto die be stuurd werd door een 49-jarige man uit de gemeente Veere. De automobilist reed in de rich ting van Middelburg en wilde een stilstaande vuilniswagen inhalen. Terwijl hij daarmee bezig was, stak de jongen achter de vuilniswa gen langs de weg over. De jongen belandde op de motorkap en ver volgens tegen de voorruit van de auto. Hij raakte daarbij gewond aan zijn hoofd en hij brak zijn sleu telbenen. Hij is naar het zieken huis gebracht. maanden sluiten en na een volgen de misstap zes maanden. Gaat de growshop dan nog eens in de fout, dan kan de gemeente het etablisse ment twee jaar laten sluiten. „Je kunt een eigenaar niet veroor delen voor wat de vorige uitbater heeft gedaan", zegt loco-burge meester Co van Schaik. „Dat pleit ervoor om dit soort overtredingen te plaatsen op het pand zelf en niet op de eigenaar. Nu zitten er mazen in de wetgeving waardoor de growshops er toch telkens weer onderuit komen." Een gemeente lijk verbod op growshops, zoals buurgemeente Hulst wil, ziet Van Schaik niet zitten. „Ik denk dat een verbod alleen effect heeft als dat landelijk geregeld wordt." OOSTBURG - Verkeersproblemen op en rond het bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg moe ten zo snel mogelijk worden opge lost. Oppositiepartijen CDA, VVD en Gemeentebelangen roepen het Sluise college hiertoe op. Ze steunen hiermee het pleidooi van de ondernemers op Stampers hoek. Zij wijzen op de gevaarlijke verkeerssituatie voor fietsers bij de Neringweg en op de onlogische wegenstructuur op Stampers- hoek-Zuid. Nieuwe wegen lopen allemaal dood. „De grondverkoop zal hierdoor stagneren", waarschuwt de opposi tie. „Door het met elkaar verbin den van de uiteinden van deze we gen, is deze ongelukkige situatie opgelost." .IST \y Flyer electrische fietsen als beste getest! lichtgewicht de beste actieradius (ongev 80 km). Lithium-ion accu DE FIETSSPECIALIST BREDESTRAAT S EN 13-U OOSTBURG TEL (0.!/) ,52338 OnderhOUdSVrije fïetS snelle levering www.profilecorneiis.nl in vele maten leverbaar! e-mail: corn@zeelandnet.nl Dealer voor Zeeuws-Vlaanderen door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Regionaal Innova tief Trainings- en Opleidingsnet werk (Riton) is ter ziele. Het grens overschrijdend project, dat vijfjaar geleden werd opgestart met de be doeling kennis bij (onderwijs) in stellingen en bedrijven te bunde len en te vertalen in onderwijsmo dules, krijgt geen vervolg omdat er geen subsidie meer uit Brussel te verwachten is. Het project draaide Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Laminaat, Novilon, Marmoleum, Gordijnen grotendeels op Europese fondsen. Vorig jaar kwam daar al een eind aan, maar het ROC Westerschelde - de motor achter het project - had gedacht dit jaar met nieuwe Euro pese steunmiddelen een doorstart te kunnen maken. Dat gebeurt dus niet. Volgens directeur Toine Huijs- mans van het ROC zal de opgeda ne kennis niet verloren gaan, maar binnen andere onderwijsprojecten worden gebruikt. OOSTBURG - Ondernemers op Stampershoek in Oostburg vinden dat ze veel te laat door de gemeen te Sluis zijn geïnformeerd over de rioleringswerken bij dit bedrijven terrein. „Wij zijn een dag van tevoren op de hoogte gesteld dat we weer slecht bereikbaar zijn, terwijl de schade al meer dan een week in het wegdek zit. Het is op deze ma nier onmogelijk onze leveranciers en klanten van tevoren op de hoogte te stellen van de omlei ding", stelt woordvoerder Enno Belderok in een brief aan het colle ge en de gemeenteraad. „Dit geeft vertraging, omzetderving maar vooral frustratie." Ondernemers spreken van een slechte planning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65