Zeeland Vrees sluipverkeer op Oude Rijksweg Verhuur in schemergebied Speeltuin in het teken van Annie M.G. Schmidt Scherpenisse massaal aan het kwartetten Nat pak voor burgemeester van Tholen Goes wijzigt twee straatnamen Robbert Lavën 's-Heer Arendskerke voorziet gevolgen van knip in N664. Buitenlandse arbeiders zouden in Wemeldings recreatiegebied wonen. Open dag X304: COMFORT VAN EEN ZITMAAIER, DE WENDBAAMEIJD VAN EEN FRONTMAAIER B PZC Donderdag 24 april 2008 I 29 SEGEERSSTRMT 29 MIDDELBURG BIEZELINGE - Biezelinge krijgt een speelpark dat volledig in het teken staat van Annie M.G. Schmidt. De gemeente Kapelle heeft speeltuin- ontwerpster Jootje Vaas opdracht gegeven hem te ontwerpen. Leer lingen van basisschool De Linge gaan daarbij helpen. Het speelpark komt tussen de Ka- pellerie en de nieuwe wijk Zuid hoek te liggen. Die laatste staat ook al helemaal in het teken van de in Kapelle geboren schrijfster met straatnamen als Jip en Janne- ke, Smeerkees, Petteflet en Flodder tje. De eerste huizen van de wijk worden momenteel gebouwd. De ze week zijn opnieuw vijftien vrije kavels uitgegeven. Het speelpark komt tot stand in sa menwerking met christelijke basis school De Linge in Biezelinge. Kin deren gaan ideeën bedenken en die verwerken in collages en ma quettes. Die worden uiteindelijk al lemaal tentoongesteld in de biblio theek. De expositie vindt plaats in de Annie M.G. Schmidtweek, die op donderdag 29 mei begint. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! I)e Wekker Makelaardij Goes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 door Frank Balkenende 'S-HEER ARENDSKERKE - De knip die de provincie op termijn aanbrengt in de weg tussen Goes en Hein- kenszand (N664) kan weer tot een nieuw probleem leiden: sluipver keer op de Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke. „Ik denk dat de gemeente Goes moet nadenken over maatregelen op de Oude Rijksweg", zegt voor zitter Theo Quaak van de dorps raad, de Stichting Overlegorgaan 's-Heer Arendskerke. Op zich is hij blij met het besluit van de provin cie over de milieu-effectrappor tage Sloeweg. De weg wordt tus sen 2010 en 2013 verdubbeld. In de MER zit ook een op- en afrit bij de Drieweg in Heinkenszand. Tegelijkertijd koppelt de provincie de Nieuwe Rijksweg (N664) ten door Lilian Dominicus WEMELDINGE - Wat te doen met de buitenlandse werknemers in de va kantieparken en op de campings in Wemeldinge? Onder meer Villa park De Oesterbaai en minicam- ping De Rusen zouden voor lange re tijd huisvesting bieden aan bui tenlanders, die in Zeeland zijn om te werken. Dat constateert de Kapelse partij Gemeentebelang in de Algemene Beschouwingen op de Voorjaars nota 2009-2012, die gisteren werd gepresenteerd. „Of het in de illega liteit gebeurt, dat weten we niet. westen van Eindewege af, zodat verkeer van en naar de Wester- scheldetunnel niet meer recht streeks over N664 kan rijden. Dat verlost aanwonenden van deze provinciale weg tussen Goes en Heinkenszand van vrachtverkeer dat er niks te zoeken heeft, maar sinds de opening van de tunnel sterk is toegenomen op de N664. Die vrachtwagens worden straks gedwongen over de snelweg A58 naar de tunnel te rijden, tenmin ste als navigatiesystemen worden aangepast, anders lopen ze vast bij 's-Heer Arendskerke. „Over enkele jaren zijn we einde lijk van die vrachtwagens af', zegt Quaak. Dat is hem een lief ding waard. Toch vreest hij dat inwo ners van Heinkenszand nog wel De knip die de provincie op ter- mijn wil aanbrengen in de weg tussen Goes en Heinkenszand (N664) kan leiden tot sluipver keer in 's-Heer Arendskerke. Het zit in de twilight zone. Er zijn klachten. Er zouden soms wel veer tig Polen op de camping zitten, met zijn drie of vier in een cara van. Het bevreemdt ons dat de ge meente het gedoogt", zegt fractie voorzitter André Schmid. Dat de gemeente klachten binnen krijgt over met name Poolse werk nemers die in de recreatiegebieden bivakkeren, kan wethouder Giel-Jan Burger (CDA, toerisme) wel bevestigen. „Het speelt in meerdere gemeenten. Het is niet eenvoudig op te lossen." Volgens eigenaresse Dina de Schip- per-Kloosterman van De Rusen komt het bij haar niet voor dat er het hele jaar door buitenlanders wonen. „Het is veel te koud om in een caravan te slapen." In het sei- eens de Oude Rijksweg dwars door 's-Heer Arendskerke zullen kiezen, ook al kunnen ze straks als er een aansluiting op de A58 voor de deur ligt vlugger via de snelweg naar en van Goes rijden. „We moeten de vinger aan de pols houden. De Oude Rijksweg is een kronkelige dijk waarop veel scho lieren rijden. Bovendien wordt er nu ook te hard gereden. Het lijkt mij geen slecht idee de Oude Rijks weg verkeersluw te maken." De Actiegroep Knip N254 Nu - de N254 is inmiddels omgedoopt in N664 - is tevreden over de keuze van het provinciebestuur voor de 'harde' knip. „Het ziet er goed uit", reageert woordvoerder Peter Gruijters. De provincie heeft in sa menspraak met de actiegroep al tij delijke maatregelen tegen sluipver keer genomen, zoals chicanes. Gruijters heeft het gevoel dat die iets helpen, maar om een goed beeld te krijgen, zal de actiegroep 8 mei weer een meting uitvoeren. zoen heeft ze wel eens Polen te gast, erkent ze. „Maar er zijn nog altijd meer Belgen dan Polen." Voorzitter Jacques Koppert van de vereniging van eigenaren van De Oesterbaai erkent dat oneigenlijk verhuur van woningen op het park voorkomt. „Het is moeilijk er iets tegen te doen. Polen die voor een paar weken een huisje huren, kunnen we niet weigeren. De ver huur voor langere tijd verloopt in ieder geval niet via onze centrale verhuurorganisatie. Sommige eige naren verhuren op eigen houtje." Gemeentebelang zet oneigenlijk gebruik vakantiewoningen en ca ravans op politieke agenda van de gemeente Kapelle. Het blijkt lastig aan te pakken. Taalproblemen Dyslexie? Foutloos lezen en schrijven een droom S.M. Bosch Docente Nederlands Remedial Teacher Master of Education Voor advies en begeleiding, bel vrijblijvend: (0113) 57 22 44 06 20 56 08 05 of mail: smbosch@zeelandnet.nl SCHERPENISSE - De kwartetspellen van de gereformeerde gemeente in Scherpenisse gaan als zoete brood jes over de toonbank. De helft van alle vijfhonderd exemplaren is in middels verkocht. De kerkgemeente heeft het spel op de markt gebracht om geld in te za melen voor de uitbreiding van de kerk. Door het te spelen kunnen inwoners beter kennis maken met de gemeente. Kerken, gehuchten, zorgcentra en scholen, ze komen allemaal voor in het spel. Voor ze ven euro kan het worden aange schaft bij koster Johan Kleppe aan de Hoge Markt 11. De uitbreiding van de kerk is no dig om alle kerkgangers plaatst te kunnen bieden. Aan de achterzij de is het pand met tien meter ver lengd. De bouw vordert inmiddels gestaag. Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- ind. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl Logeerhuis SVRZ Datum: zaterdag 31 mei Tijd: 10.30-14.30 uur. Mensen met dementie die nog thuis wonen zijn voor een korte of langere periode welkom in het logeerhuis. Hun partner of andere naaste kan daardoor met een gerust hart even afstand nemen van zijn of haar vaak zware verzorgingstaak. Het logeerhuis van SVRZ: is gesitueerd op het terrein vanTerValcke in Goes; staat open voor mensen met dementie uit heel Zeeland en daarbuiten; biedt plaats aan maximaal zes personen, met voor ieder een eigen kamer en gezamenlijke woonkamer Is uw belangstelling gewekt? Kom dan op 31 mei naar de open dag en meld u bij de receptie! Logeerhuis SVRZ Louise de Colignylaan 4.07 4461 SP Goes t 0113 - 315300 tervalcke@svrz.nl www.svrz.nl THOLEN - Hij heeft er even over moeten denken, maar burgemees ter Willem Nuis van Tholen heeft toch maar besloten komende zater dag op de stoel boven het plons- bad te gaan zitten. Dat plonsbad staat zaterdag in het zwembad van Tholen-stad, waar de jongerenraad op die dag de Nat te Kernenslag houdt. Het is de be doeling met het plonsbad geld op te halen voor een project in het Afrikaanse land Burkina Faso. Het gaat om een stoel, die boven een bak water hangt. Door met ballen te gooien en een bepaalde knop te raken, klapt de stoel naar beneden en valt degene die erop zit in het water. De burgemeester zit rond kwart voor elf 's ochtends boven het bad en ook het zangduo Anita en Ed moet er dan aan gelo ven. De rest van de dag zitten on- GOES - De Hammarskjoldstede heet binnenkort de Hammar- skjoldstraat. Ook de Monnetstede wordt omgedoopt in Mon- netstraat. Bovendien schaft de gemeente Goes de dubbele huisnummers af Iedere bewoner krijgt een enkel voudig nummer. De wijziging bete kent dat bewoners adreswijzigin gen moeten versturen. Ook elders in de Goese Polder zijn al straatna men veranderd en de dubbele huisnummers, bedacht in de jaren zeventig maar een crime voor be zoekers en postbodes, geschrapt. t*1 *?y v* 7 'pt 1 Vierwielbesturing met zeer kleine draaicirkel I John Deere eeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk. tel. 0115-581751 -C:' waarde mens iemand is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57