Zeeland 'Meisjes? Daar begin ik nog niet aan' Op Soestdijk Visolie van BuurManns CVA-trefpunt de Bevelanden Kunst in Kerkje Goes wil beheer kinderboerderij uitbesteden Lesmarathon op Calvijn College Oosterschelde centraal in museum Leerlingen Deltaschool in Goes ronden cursus seksuele vorming af. Houten Shutters nu: f|ll0*p/m2 DE RODE PILAREN ©345° B PZC Donderdag 24 april 2008 I 2 7 Dental Goes B V. Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T+31 (0)113231220 F+31 (0)113 250335 www.excent.eu jgjfc dentalgoes@excent eu Helpende handen voor mooie landen. GOES - In Ter Valcke in Goes wordt zaterdag 26 april van 14.30 tot 16.30 uur een CVA-trefpunt in gericht. Wie te maken heeft met een beroerte of een herseninfarct, kan daar met vragen terecht. Sport- docente Dianne Moens behandelt het thema bewegen. door Luc Oggei GOES - Een vriendinnetje hebben ze nog niet, maar als het zover is, weten Kay (16), Kevin (16) en Jeroen (14) wat ze wel en niet moe ten doen. Samen met nog 23 ande re leerlingen van de Deltaschool in Goes kregen ze gisteren een diplo ma uitgereikt omdat ze de cursus seksuele vorming met goed gevolg hebben afgerond. De cursus is gegeven aan de hand van een lespakket dat is samenge steld door MEE Zeeland. Die orga nisatie biedt ondersteuning aan mensen met een beperking. Sa men met leerkrachten van de Del taschool, waar kinderen met een huidverzorgingsinstituut a laserontharing a permanente make-up a huidproblemen Opril Beestenmaikl lb 4461 AM Tel. (0113) 22 6342 ELLEWOUTSDIJK - Kunstschilder Hans Luijken, beeldhouwer Frans Voerman en fotograaf Mat Jonge- nelen exposeren vanaf zondag tot de zomer in 't Kerkje van Elles- diek. De drie werden in Wolp- haartsdijk vrienden. Het thema van de expositie is vriendschap. verstandelijke beperking op zitten, zijn de lessen vormgegeven. De afgelopen twaalf weken zijn thema's als 'Lichamelijke verzor ging en veranderingen in de puber teit', 'Vriendschap, verliefd, verke ring en zoenen', 'Vrijen met jezelf en de ander' en 'Gebruik van voor behoedsmiddelen' behandeld. Het was de eerste keer dat leerlin gen in de leeftijd van 13 to 17 jaar op deze manier les kregen over sek sualiteit en alles wat daarbij hoort. Vanuit de school en ook de ouders was er behoefte om de kinderen wat meer inzicht te geven in het onderwerp, zegt directeur Jannie van Dommelen van de Del taschool. „Omdat we hier veel ver schillende leerlingen hebben, von den we het lastig om dat op een goede manier aan te pakken. MEE Zeeland heeft die kennis in huis, GOES - De gemeente Goes wil af van het beheer van de kinderboer derij in recreatiegebied De Hol- landsche Hoeve. Ze denkt 25.000 euro te kunnen besparen door het beheer uit te besteden. Daarvoor wil de gemeente drie partijen uitnodigen, die al eens be langstelling hebben getoond. Dat zijn het Gors, een instelling voor gehandicaptenzorg die in de wijk Ouverture al een kinderboerderij drijft, sportopleiding Cios en res taurant De Vier Linden. De laatste zit tegenover de kinderboerderij en is vorig jaar uitgebreid met een binnenspeeltuin. Het Cios huist aan de rand van het recreatiege bied, bij Sportpunt Zeeland. dus waarom zou je dan zelf het wiel gaan uitvinden." Cursusleidster Judith Menheere van MEE Zeeland is tevreden over het verloop van de lessen. Zij denkt dat de cursus vooral verhel- 'Ze horen natuurlijk wel dingen, maar soms zitten er toch wat kronkels' derend heeft gewerkt. „Die kinde ren horen natuurlijk wel dingen, maar soms zitten er toch wat kron kels. Dat je niet zwanger kunt wor den als je nog maagd bent, bijvoor beeld." Omdat er bij de meisjes andere vra gen leefden dan bij de jongens, is in twee groepen lesgegeven. Bij de 'jongensgroep' kreeg Menheere hulp van klassenassistent Jaap in 't Veld, de enige mannelijke mede werker op de school. Op verzoek van de leerlingen zelf is ook aan dacht besteed aan loverboys, web- cams en internet. Leerlingen Kay, Kevin en Jeroen vonden de cursus 'interessant'. „Ik heb veel geleerd", zegt Kay. Via 'boekjes en vrienden' wist hij er wel wat vanaf, maar met meisjes heeft hij, net als de andere twee, nog geen ervaring. „Daar begin ik nog niet aan." Menheere zegt het idee te hebben dat de kinderen vrij beschermd worden opgevoed. Ze hoopt dat ook andere scholen voor speciaal onderwijs interesse zullen tonen voor de cursus. Als het aan directeur Van Dommelen ligt, krijgt die op de Deltaschool in elk geval een vervolg. EXCLUSIEVE KINDERSCHOENEN Zomercollectie is binnen Opril Grote Markt 14461 AK GOES. (0113) 21 66 62 www.opsoestdijk.nl.www.opsoestdijk.outlet.nl KRABBENDIJKE - Op het Calvijn Col lege locatie Appelstraat in Krab- bendijke ronden eindexamenkan didaten vanochtend om kwart over acht een lesmarathon af Ze hebben er dan 24 uur in de school banken opzitten voor het goede doel, in dit geval de Sumba-miss- ion. Het geld dat met de lesmara thon wordt ingezameld, gaat naar het Canadese echtpaar Bill en Ma rion Sommer, dat op het Indonesi sche eiland Sumba allerlei hulppro jecten opzet. D E CR ETTE YERSEKE - In het Oosterscheldemu- seum aan het Kerkplein in Yerseke is vanaf 3 mei de wisseltentoonstel ling 'Oosterschelde niet alleen wa ter' te zien. In deze tentoonstelling wordt aandacht besteed aan de in novatie van de mosselsector en de teelt van zeekraal en kweek van za gers op het land. Ook het duiken komt aan de orde en er worden films vertoond over het onderwa terleven in de Oosterschelde en het oogsten van zagers bij de fami lie Janse in Wolphaartsdijk. Voor openingstijden van het museum zie www.oosterscheldemuseum.nl Decorette Goes Marconistraat 30 4461 HH Goes telefoon (0113) 25 10 56 Omega 3 van BuurManns is een capsule die boordevokuivere en geconcen treerde visolie zit. Het bevat een uitgebalanceerde combinatie van EPA en DHA die goed is voor de cholesterol, de normale bloeddruk in stand houdt en de vaatwanden sterk houdt. Ook verbete ren Omega 3 vetzuren uw geheugen en concentratievermogen en houden ze uw gewrichten soepel. Omega 3 van BuurManns wordt vervaardigd uit zee vissen. Deze vissen voeden zich met rode en bruine algen die rijk zijn aan Omega 3 vetzuren. Omega 3 van BuurManns bevat een hoge concentratie van deze essen tiële vetzuren voor uw gezondheid. Drogisterij Kruiderij Verp.120 st. 20,95 ■£31 NU 2 VOOR Lange Delft 121 Middelburg (0118) 639905 Walstraat91 Vlissingen (0118) 430250 Lombardstraat6Goes(0113)25051S www.derodepilaren.nl Leerlingen van de Deltaschool met hun diploma voor de cursus seksuele vorming. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55