Spoortunnel valt tonnen duurder uit w Zeeland B oomgaardroute is gat in de markt Goes' waterbouwbedrijf buiten spel gezet bij dijkproject Hulst Thoolse opvoedcursus blijft wellicht na grote belangstelling Zestig ouders volgen dit jaar een cursus over opvoeden van kroost. Nieuwe berekening laat zien dat tunnel zo'n drie miljoen euro kost. i Bloemenmarkt bij de kerk in Colijnsplaat Bezwaren Zeeuwse Stromen tegen concurrent verworpen. Oosterscheldekering gaat een nacht dicht Lezing over keurwijzer voor vivaria en aquaria Kunstwerk terug op Goes' stationsplein Insecten en vlinders in beeld bij beestjesdag IVN-cursisten bezorgen Kloetinge primeur met wandeltocht. SI door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen denken eraan om de opvoedcursus structureel aan te bieden. Dit jaar werd hij voor het eerst gegeven en de belangstelling was zeer groot. Eind februari kregen alle ouders met kinderen van vier tot twaalf jaar een brief in de bus met daarin de vraag of ze interesse hadden in een opvoedcursus. Ze hoeven daar niets voor te betalen. Dat doet de gemeente. De cursus wordt gege ven door de GGD. Ongeveer zestig ouders hebben bij de gemeente interesse getoond en daarom waren de twee cursussen die stonden gepland niet voldoen de. Het college heeft daarom be paald dit jaar nog eens geld uit te trekken voor drie extra cursussen. Overigens zijn de eerste twee cur sussen inmiddels al afgerond. De deelnemende ouders kregen gister avond uit handen van wethouder Marianne Velthuis een certificaat. De kans is groot dat de cursus - die bestaat uit zes wekelijkse bij eenkomsten - ook in volgende ja ren wordt aangeboden. „Het colle ge heeft daar nog geen definitief besluit over genomen", zegt een woordvoerster van de gemeente. „Maar het voornemen bestaat om de opvoedcursus jaarlijks aan te bieden." door Rob Paardekam KAPELLE - De fiets- en voetgangers tunnel onder het spoor in Kapelle valt tonnen duurder uit dan het be drag van 2,4 miljoen euro waar de gemeente tot nu toe rekening mee hield. „De verwachting is dat de tunnel ongeveer drie miljoen euro gaat kosten", zegt wethouder Jon Herselman. Hij spreekt van een kleine teleur stelling, maar wijst erop dat het be drag dat tot nu toe werd gebruikt een raming is van twee jaar gele den. En de kosten voor dit soort projecten lopen jaarlijks fors op. Daar komt bij dat de nu voorlig gende bedragen - die door de Grontmij zijn berekend - volgens Herselman globale kostenramin gen zijn. „Ik heb daarom de stille hoop dat het uiteindelijk toch nog "De éatduutattiieCe» i i U houdt van borduren? t Wij leveren de spullen! turnt*, büiwtenij. *U 1 boven €25=10% en boven €100=15% korting De Spinne 101 4463 CZ Goes 0113-568120 COLIJNSPLAAT - In het Zaaltje naast de hervormde kerk in Colijnsplaat wordt zaterdag een bloemenmarkt gehouden. De kwaliteit is volgens de organisatie, de kerk van Colijns plaat, 'als vanouds'. De opbrengst is bestemd voor de stichting Hulp en Nazorg Kinderen (Henk). Die zet zich in voor slachtoffers van de kernramp in Tsjernobyl, Oekraïne (eind april 1986). De bloemen markt is zaterdagochtend van tien tot twaalf uur. DEN HAAG - De kortgedingrechter in Den Haag heeft waterbouwbe drijf Zeeuwse Stromen BV uit Goes buiten spel gezet bij de aan besteding van een dijkproject in Zeeuws-Vlaanderen. Zeeuwse Stromen is door drie gro te bouwbedrijven opgericht voor de zeedijkversterkingen in Zee land en Zuid-Holland, en aasde te vergeefs op het project bij Hulst. Daar moet een dijkvak van 2,1 kilo meter versterkt worden. De werk zaamheden zouden in het tweede iets lager uitvalt", zegt hij. „Maar dat we er met 2,4 miljoen euro niet komen, is wel duidelijk." Volgens Herselman komt de aan leg van de tunnel niet in gevaar door deze kleine tegenvaller. Die mag ook geen vertraging oplopen, want er moet hoe dan ook in het laatste kwartaal van 2009 geboord worden. In dat kwartaal heeft de gemeente bij de Nederlandse Spoorwegen namelijk een zogehe ten 'buiten dienststelling' aange vraagd. Dat wil zeggen dat er een weekend lang geen treinen rijden in Kapelle. Zo'n aanvraag is niet vrijblijvend en moet anderhalf jaar van tevoren worden inge diend. Het is dus zaak dat er in het betreffende weekend echt geboord gaat worden. Herselman zegt ze- Het prijskaartje van 2,4 miljoen euro voor de stationstunnel in Kapelle blijkt niet meer actueel. De kosten zullen eerder richting de drie miljoen euro gaan. ZIERIKZEE - De Oosterscheldeke ring wordt volgende week een avond en een nacht afgesloten voor alle verkeer. Op maandag gaat de kering om half zes 's mid dags dicht tot de volgende och tend zes uur. De afsluiting is nodig om de betonnen afscheidingen te verplaatsen en nieuwe lijnen op het wegdek te zenen. Momenteel worden de voegen tussen de be tonnen wegdekdelen vernieuwd. KAPELLE - Ab Kas houdt vrijdaga vond voor aquariumvereniging De Vuurneon in Kapelle een lezing over de keurwijzer voor vivaria, waaronder aquaria ook vallen. Kas is zelf keurmeester bij de Neder landse Bond AquaTerra (Nbat). Hij geeft aan de hand van een spel letje vivariumhouden uitleg. In het clublokaal van De Vuurneon om 20.00 uur aan de Bruëlisstraat. kwartaal van 2008 van start gaan. Zeeuwse Stromen nam deel aan de aanbesteding, maar greep naast de opdracht. Ze is door de bouw bedrijven Boskalis, Hakkers en Van den Herik speciaal in het le ven geroepen voor de dijkverster kingen die langs de zeekust op sta pel staan. Tijdens een kort geding, twee we ken geleden in Den Haag, probeer de Zeeuwse Stromen te voorko men dat de werkzaamheden aan Waterbouwbedrijf Zeeuwse Stro men uit Goes aasde op een dijk project in Hulst, maar de rechter heeft in kort geding besloten dat een ander bedrijf het mag doen. ker te weten dat dat lukt. Volgens hem ligt er een strakke planning. Die voorziet dat de gemeenteraad komende zomer een variant kiest. Het college heeft in principe al een keuze gemaakt. B en W gaan voor een tunnel waarbij de ingang aan de Kapelse kant in de buurt van het stationsgebouw ligt. In een an dere variant loopt de tunnel hele maal door tot in de Van der Bilt- laan. „Maar dat is een stuk duur der", aldus Herselman. „Het voor deel van de andere variant is dat we niet onder de stationsstraat door moeten, met alle moeilijkhe den van dien." De varianten worden in de voorbe reidende raadsvergadering van 17 juni aan de gemeenteraad voorge legd. In de besluitraad van 1 juli moeten dan knopen worden door gehakt over hoe het tunneltje er precies uit komt te zien. Het colle ge wil daar voor die tijd overigens nog overleg over voeren met om wonenden. GOES - Het kunstwerk 'Wachtende reizigers' van kunstenaar Anton Beysens wordt vanmiddag terugge plaatst op het stationsplein in Goes. Het beeld, dat sinds 1986 op het plein stond, was tijdelijk weg gehaald vanwege de werkzaamhe den voor het station. In de tussen tijd is het kunstwerk schoonge maakt en opgeknapt. Het beeld wordt in een haag, parallel aan Ho tel Terminus, geplaatst. KWADENDAMME - Twintig specialis ten op het gebied van insecten staan zondag 27 april klaar in Vlin dertuin de Berkenhof in Kwaden- damme om belangstellenden alles te vertellen en te tonen over diver se soorten insecten. Voor visueel gehandicapten is er een speciaal voelmodel van een vlinder. De Beestjesdag in Kwadendamme duurt van 10.00 tot 17.00 uur. het dijkvak in Hulst aan een con current toegewezen zouden wor den. Dat bedrijf, N. Kraaijeveld BV uit Sliedrecht, zou volgens Zeeuw se Stromen onvoldoende ervaring hebben met het aanbrengen van steenbekledingen op dijken. Vol gens de rechter zijn de werkzaam heden die het bedrijf enkele jaren geleden aan de Zandkreekdam uit voerde, wel degelijk releveante werkervaring. De rechter heeft nu bepaald dat uitsluitend de onderneming uit Sliedrecht de dijkversterkingen in Hulst mag uitvoeren, en niet Zeeuwse Stromen. Het Goese be drijf was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. 26 Donderdag 24 april 2008 PZC Nel van der Velden en Mieke Renard in Gasjeshoek. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt KLOETINGE - Hoe meer je weet, hoe meer je ziet en vooral ook: hoe meer je geniet. Nel van der Velden uit Kloetinge en Mieke Renard uit Goes kunnen ervan meepraten. De opleiding tot natuurgids, die ze volgden bij IVN, resulteerde in een dusdanig enthousiasme, dat ze zelf een natuurwandeling in elkaar zet ten. Zes kilometer, van de Vaete in Kloetinge tot aan het gebiedje dat ze tijdens hun opleiding onder zochten: de boomgaard van fami lie Hoogstrate, die bekend staat on- 'Je bent zo enthousiast, dat je het graag aan iedereen wilt laten zien' der de veldnaam Gasjeshoek. „Tijdens de opleiding moet je een soort adoptiegebiedje zoeken", ver telt Nel van der Velden, die na één les haar vroegere buurvrouw Mie ke Renard meesleepte naar de cur sus. „We hadden een hoekje bij Randhof op het oog, maar toen we wilden beginnen, stond het daar vol met graafmachines. Ik stond daarover te sputteren in de groente winkel van Hoogstrate en Adri, de fruitteler, stelde voor om een van zijn boomgaarden te nemen." Mie ke Renard: „Toen we daar voor het eerst kwamen in november 2006, dachten we: Tjonge, jonge wat een rotweer, wat een natte, sombere boel. Een jaar later, ook in novem ber, zagen we het heel anders. Maar toen hadden we inmiddels via bodemmonsters vastgesteld dat Gasjeshoek op een kreekrug stond, we hadden er een koppel buizerds twee jongen zien opvoeden, we wisten hoeveel plantensoorten er op een paar vierkante meter ston den, dat er veel paddestoelen groeien en dat één boom al een compleet ecosysteem op zich is." De dames hadden goed leren kij ken met hulp van de IVN-docen- ten en van Hoogstrate, die nooit te beroerd is om zijn brede kennis van de natuur met anderen te de len. „Je bent zo enthousiast, dat je het graag aan iedereen wilt laten zien", zegt Nel. „En toen we een wandeling rond Kloetinge maak ten, werd het idee geboren om Gas jeshoek in een route op te ne men", vult Mieke aan. Zo is het ge beurd. Ze lieten folders drukken en leidden onder auspiciën van IVN al tachtig mensen rond. Het is een gat in de markt, want in heel Zuid-Beveland, waar boomgaar den toch niet dun gezaaid zijn, is nog geen enkele wandeling die zich toespitst op een fruitteeltge bied. Groepen tot veertig man kun nen mee. Nel van der Velden regelt de afspra ken: 06-47773709 of 0113- 223221; email: veldsat® zeeland- net.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54