Sport Wim Hendriks Trofee blijft populair O Altijd met de wind in de rug op de Batavus Padova Easy 44 Donderdag 24 april 2008 PZCVV Vier Zeeuwse zwemmers naar NK langeafstand Nederlandse zeilers doen goede zaken Wereldkampioen niet naar marathon Peking Kerkhove snel klaar in Zuid-Frankrijk Tennisser Almagro naar Amersfoort Omloop van Borsele rijdt klassieker rond Koewacht in de wielen. söSiii va 1.999,- Fiets, met elektronische trapondersteuning door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Vier Zeeuwse zwem mers komen zondag in Dordrecht in actie op de Nederlandse kam pioenschappen langeafstand. De 5000 meterrace voor senioren is nog wat te vroeg voor deze ju nioren, want Sonny Corré (De Stormvogel Vlissingen), Priscilla Meerman, Lotte Dalmeijer en Romy Hoogendijk (allen Luctor et Emergo Middelburg) strijden bij de junioren op respectievelijk de 1500 en 800 meter vrije slag. Op papier heeft Sonny Corré de meeste kans op succes. Hij staat- met 17.26,00 als vijfde geplaatst bij de junioren-3. Romy Hoogendijk neemt bij de meisjes junioren-i de tiende plaats in. Clubgenote Lotte Dalmeijer start als veertiende. Priscilla Meerman staat met haar 9.56,38 als vijfde ge plaatst bij de oudste meisjes-jaar- gang. HYERES - De Nederlandse zeilers hebben het goed gedaan bij de olympische zeilweek in het Franse Hyères. Windsurfer Casper Bou- man nam de leiding in zijn specia liteit. Datzelfde deden de broers Sven en Calle Coster in de 470. Bij de windsurfers staat Dorian van Rijsselberge voorlopig derde. Bouman en Van Rijsselberge strij den in Hyères om één olympisch startbewijs. NAIROBI - De Keniaanse atleet Lu ke Kibet komt niet uit op de olym pische marathon in Peking. De we reldkampioen is door de Keniaan se bond benoemd tot reserveloper. De bond koos de marathonlopers voor Peking op basis van de gelo pen tijden in het afgelopen jaar. Robert Cheruiyot, Martin Lel en Samuel Wanjiru haalden het mara thonteam wel. BEAULIEU-SUR-MER - De Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren haar eerste partij op het toernooi van het Zuid-Franse Beaulieu-Sur-Mer verloren. Nadat ze in de eerste ronde nog een bye had, werd ze bij de laatste 32 versla gen door de Oekraiense Mariya Malkhasyan: 6-3 2-6 6-3. In het dubbelspel won Kerkhove wel. Daarin is de Italiaanse Anasta- sia Grymalska haar partner. AMERSFOORT - De organisatie van het Dutch Open tennistoernooi heeft Nicolas Almagro weten te strikken als deelnemer. De Spaanse nummer 23 van de we reld won dit seizoen al twee ATP-toernooien, die in Costa do Sauipe en in Acapulco. De Dutch Open wordt van 12 tot en met 20 juli gehouden op De Bokkeduinen in Amersfoort. door Karei Pleunis KOEWACHT - Er waren de momen ten van woede, van onbegrip, van woorden die schande spraken over de handelwijze van de UCI. De verontwaardiging was groot in Koewacht. Op nauwelijks een half uur rijden van elkaar twee aanspre kende wielerwedstrijden op dezelf de dag. En dat zomaar zonder eni ge vorm van overleg. Aan de vooravond van de 26e Wim Hendriks Trofee voor Elite en de tweede uitgave van de wed strijd voor nieuwelingen, zaterdag en zondag, geeft Ludwig Kouijzer van de Wieier- en Supportersclub Koewacht aan dat alles toch nog op z'n pootjes terecht gekomen is. Alle posten zijn bemand en het aantal inschrijvingen overtrof alle verwachtingen. De Trofee maakt sinds dit jaar niet langer deel uit van de nationale clubcompetitie. Waarmee de zekerheid van een groot deelnemersveld kwam te ver vallen. „We zijn uit de clubcompetitie ge stapt omdat de KNWU deze wed strijden taboe verklaarde voor bui tenlanders. Daar kunnen we in Koewacht niet mee leven. Volgens Kouijzer beseffen ze elders in Ne derland niet dat Koewacht pal op de Belgische grens ligt. „Moeten we jongens en ploegen die hon derd meter verderop wonen uit de wedstrijd weren? Daar pas ik voor. Wij willen dolgraag Belgische ploe gen aan de start. Dat geeft onze wedstrijd allure en bekendheid. Ook in België Natuurlijk zijn we even bang geweest voor een terug loop in het aantal renners en ploe gen toen we de clubcompetitie ver lieten. Blijkbaar heeft onze wed strijd echter een zodanig reputatie dat ploegleiders en renners graag naar Zeeuws-Vlaanderen komen." Het peloton bestaat zondag uit 182 elite-renners. Op zaterdag staan in middels 164 namen van nieuwelin gen op de deelnemerslijst. De Zeeuwse inbreng blijft zaterdag, wanneer de nieuwelingen om 13.00 uur in Sint Gillis-Waas aan hun 70 kilometer beginnen, tot Bart Smet uit Hulst beperkt. Een dag later bij de elite-renners zijn Niek Rentmeester, Paul Jere- miasse, Wilco Jonker, Piet Fase, Jac- co Ringelberg en Pieter Israel de Zeeuwen die zich om 13.00 uur op gang hijsen voor een klus van dik 160 kilometer. Tweewielercentrum Middelburg Peter Baaijens Molenberg 63 Middelburg Tel. 0118-633399 www.twcmiddelburg.nl Jeremiasse Fiets Fitness van de Spiegelstraat 54, Goes Troelstraweg 364, Vlissingen Tel. 0113-216063 0118-477230 www.fietsplezier.nl Roose Tweewielers v.o.f. Badhuisstraat 19 Vlissingen Tel. 0118-412084 www.roosetweewielers.nl Rijwielhandel S. Kluijfhout Kaapduinseweg 14 A Dishoek Tel. 0118-552653 www.kluiifhout.nl Fiets Scooter Shop Dauwendaele Vrijlandstraat 55 Middelburg Tel. 0118-614994 www.dauwendaele.nl Rijwielhandel Piet Voskamp Breeweg 17 Middelburg Tel. 0118-613187 www.pietvoskamp.nl Rijwielshop Westkapelle Zuidstraat 125 Westkapelle Tel. 0118-572258 www.rijwielshopwestkapelle.nl Profile Van Den Driest Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl De Driehoek Rijwielshop Noord weg 127 Bedr. terrein De Driehoek Serooskerke W Tel. 0118-591809 Tweewielercentrum Zeeland Westdijkstraat 45 Arnemuiden Tel. 0118-601697 www.tweewielercentrumzeeland.nl Melse Tweewielers Vlissingsestraat 67 Oost- Souburg Tel. 0118-465599 BATAWUS Elektromotor onzichtbaar in achternaaf Stuurdisplay met fietscomputer Altijd heerlijk ontspannen fietsen Onzichtbare elektromotor en accu Nagenoeg geruisloze motor Consumentenadviesprijs Voorzien van de bekende ION technologie Regelbare trapondersteunmg Stuurdisplay met fietscomputer E-bike met prachtig design Bekijk alle Padova Easy® E-bikes bij de Batavus-dealer of check www.onzichtbaremotor.nl Piet Paulusma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46