Sport afrukken16' dienende renner al voorbij Hoek alleen met bodyguards naar Preto istvan Bakx Gesink is stadium van 'Bar^a vraagt te veel voor Ronaldinho' KV Kortrijk verslaat Tubeke in topper in Tweede Klasse. Rabo-renner vierde in Waalse Pijl, kort achter winnaar Kirchen. KNVB wil getuigen in hol van de leeuw laten verschijnen. Vos na winst in Hoei aan kop in wereldbeker Ajax-Heerenveen verplaatst naar 5 mei De Haan: Makaay als aanvoerder naar Spelen Feyenoord op bordes stadhuis bij bekerwinst Sparta voetbalt tegen Zeeuws elftal Oranje-voetbalsters gelijk tegen België: 2-2 PZC Donderdag 24 april 2008 43 Kim Kirchen heeft nog de beste benen op de Muur van Hoei. foto Michel Krakowski/EPA door Barry van der Hooft KORTRIJK - Istvan Bakx is negen maanden na zijn overgang naar KV Kortrijk dicht bij een nieuwe stap omhoog. De aanvaller uit Vlis- singen won gisteravond met zijn ploeg de topper tegen de enig over gebleven concurrent Tubeke met ï-o. Met een prachtige assist had Bakx een belangrijk aandeel in de overwinning. Met het einde van de competitie in zicht heeft Kortrijk nu de beste papieren in de strijd om de titel in de Tweede Klasse. Duels met Stan dard Luik, Anderlecht en Club Brugge lonken, omdat de voor sprong op Tubeke vijf punten be draagt. Kortrijk komt nog twee keer in actie (Eupen-thuis, Beve- ren-uit), terwijl Tubeke drie duels heeft om het gat te dichten. De druk zal de komende weken dus toenemen voor Kortrijk. Gis teravond was de spanning ook al voelbaar in het Gulden Sporensta- dion, tijdens de topper die onder leiding stond van Frank de Bleec- kere. De nummer één scheidsrech ter van België is deze zomer ook actief op het EK en zijn aanstelling zei alles over de belangen die op het spel stonden. De Bleeckere had geen moeilijke avond, omdat van een harde wed strijd geen sprake was. Van de twee titelkandidaten had Kortrijk het beste van het spel. Het slaagde er echter lange tijd niet in het de fensief ingestelde Tubeke zijn wil op te leggen. Ook Bakx kreeg geen ruimte om zijn acties te maken, maar liet na een half uur zien dat hij maar één moment nodig heeft. De Vlissinger werd op de flank vrijgespeeld, zag Nfor aan de twee de paal inkomen en liet een strak ke, afgemeten voorzet van zijn lin ker vertrekken. De Kameroener kopte knap binnen: ï-o. Het bleek voldoende voor de zege, omdat Tu beke er niet in slaagde langszij te komen. Bakx werd vier minuten voor tijd gewisseld en vierde na af loop uitgebreid feest. Als het aan Kortrijk ligt volgen er binnenkort nog meer festiviteiten. door Patrick Delait HOEI - In de Amstel Gold Race moest Rabo-wielrenner Robert Ge sink zich in de finale nog uitsloven voor zijn achterop geraakte kop man Oscar Freire. Hoewel hij zich niet te goed voelt voor een knech tenrol, leverde het 21-jarige talent gisteren op de Muur van Hoei het bewijs dat hij het stadium van die nende renner al voorbij is. In de alweer adembenemende klauterpartij naar de top hield Gesink zelfs lange tijd zicht op het podium. In het kielzog van win naar Kim Kirchen en Cadel Evans werd de blonde klimmer uit Vars- seveld pas in de laatste meters voor bij gesprint door Damiano Cune- go, zondag nog winnaar van de Amstel Gold Race. „Ik dacht dat de derde plek binnen was. Jammer, dat die Cunego me nog net voorbij reed. Maar met een vierde plek ben ik ook tevreden", sprak Ge sink. Hoewel hij bij de profs nog maar net komt kijken, heeft Gesink nu al een innige relatie opgebouwd met de Waalse klassieker. Tot ver rassing van velen bekroonde hij zijn debuut vorig jaar met een ne gende plek. En dat na een opzien barende inhaalrace op de Muur. Ook gisteren dartelde Gesink als een jong veulen naar boven op de 1300 meter lange klim. Buigen moest hij alleen voor de brute macht die uit de kuiten van Kirchen en Evans kwam. „Robert MILAAN - De transfer van Ronal- dinho naar AC Milan lijkt vast te lopen op de vraagprijs van Barcelo na. Dat liet de Milanese voorzitter Silvio Berlusconi gisteren weten. AC Milan heeft ongeveer zestien miljoen euro over voor de Brazili aan, terwijl de Spanjaarden bijna het dubbele willen. „We willen hem nog steeds kopen en we weten dat hij zelf ook naar Milaan wil, maar Barcelona vraagt was vandaag onze kopman. Hij heeft die rol volledig waargemaakt. Vierde worden tussen al die grote mannen is ontzettend knap", zei ploegleider Frans Maassen. Toen hij na de finish even achter om keek, wisselde Gesink een blik van verstandhouding met ploeg maat Thomas Dekker. Ze hadden niet gewonnen, de jonge honden van Rabobank, maar met een vier de en een vijfde plek konden ze goed leven. Al zal niemand weten hoever Dekker gisteren had kun nen komen als hij tijdens de spek gladde afdalingen niet met dichtge knepen billen op de fiets had geze ik De Luxemburger Kim Kirchen wint de Waalse Pijl. De Rabo- bank-renners Robert Gesink en Thomas Dekker worden vierde en vijfde. een ongekend hoog bedrag", aldus Berlusconi op een Italiaanse radio zender. Ronaldinho kwam onlangs al tot een persoonlijk akkoord met AC Milan. De tweevoudig Wereldvoet baller van het Jaar zou jaarlijks een salaris van acht miljoen euro op kunnen strijken in Milaan. De Braziliaan heeft dit seizoen am per zijn stempel op het spel van Barcelona kunnen drukken. Hij ten. Doordat hij bergaf steeds ter rein moest prijsgeven, keek Dekker in de finale de koplopers voortdu rend in de rug. Dat de ene wedstrijd de andere niet is, bewees winnaar Kirchen. Na twee etappezeges in de Ronde van het Baskenland ging de 29-jari- ge Luxemburger als een van de top favorieten van start in de Amstel Gold Race. Toen op de Cauberg om de worst werd gestreden, lag Kirchen echter al uitgeteld in zijn mandje. „In de Amstel Gold Race was ik te nerveus. Op de Cauberg had ik geen goede benen meer." Op de aanzienlijk lastigere Muur van Hoei had Kirchen zijn lesje ge leerd. 'Wachten, wachten', fluister de de ploegleiding van High Road hem in het oor. Dat deed de Luxemburger dan ook, tot de laat ste driehonderd meter. stond slechts in dertien duels in de hoofdmacht. Ronaldinho kamp te met allerlei pijntjes en blessu res. Ook AC Milan maakt een ma ger seizoen door. De club is in de Champions League al uitgescha keld en staat in de Serie A slechts vijfde. Berlusconi verklaarde gisteren ook binnenkort terug te treden als voorzitter van AC Milan, omdat hij weer premier van Italië wordt. door Frits Bakker HOEK - Als John Smael vanmiddag twee bodyguards meekrijgt, dan wil hij wel verschijnen op het sportpark van Unitas in Gorin- chem. Zo niet, dan blijft de voorzit ter van Hoek thuis. Hij is door de KNVB uitgenodigd voor een con frontatie met de Braziliaan (of Por tugees) Preto, die over twee pas poorten zou beschikken en zowel lid is van Hoek als van Unitas. De voetbalclub Terneuzen is partij in deze zaak, omdat de zondag club door Unitas voor de beker is uitgeschakeld. De Zeeuwse club heeft protest aangetekend tegen het meespelen van Preto. Hoek- voorzitter Smael heeft zich bereid verklaard om Preto te ontmaske ren als valsspeler, maar niet in het hol van de leeuw. „Wij hebben de KNVB een andere locatie voorge steld, maar de bond gaat daar niet mee akkoord. Daar ben ik woest over. Ik heb het nu hélemaal ge had met de KNVB." Smael kreeg ook te horen dat een delegatie van Terneuzen niet wel kom is. „Dat had ik gevraagd, om dat ze voor hetzelfde geld met een heel andere speler op de proppen komen. Ik ben bereid om Terneu zen te helpen, maar ik heb geen zin om in de kantine van Unitas te verschijnen. Daar zitten onge twijfeld supporters aan de bar, die weten dat mijn verklaring tot ge volg kan hebben dat hun clubje uit de beker wordt gezet. Het is be lachelijk dat de KNVB ons daar laat komen en niet akkoord is ge gaan met neutrale plaats." De kans is groot dat de confronta tie er nu niet komt. Smael: „Ik ga alleen naar Unitas als Terneuzen zijn portemonnee opentrekt en zegt: wij sturen een paar beveili gingsmensen mee. Of wanneer de KNVB alsnog beslist om het op een andere plaats te doen." Terneuzen heeft gistermiddag snel Hoek-voorzitter John Smael reist vandaag alleen naar Gorinchem af als hij bodyguards mee krijgt. Hij wil niet zonder bescherming getuigen in de zaak-Preto. nog een mail naar de KNVB ge stuurd om de locatie te herzien. Voorzitter Anton Hermus: „Het gaat me ook weer te ver om body guards mee te sturen. De KNVB zou zelf wijzer moeten zijn. Het ligt toch veel meer voor de hand dat we Preto in Breda treffen of er gens in de buurt van Gorin chem?" Terneuzen zal er niet akkoord mee gaan als de zaak wordt afgeblazen. Hermus: „We zijn blij met de me dewerking van Hoek, maar ik kan me ook voorstellen dat John Smael niet bij Unitas wil verschij nen. Maar we zullen niet accepte ren dat de KNVB daardoor beslist om de zaak in de doofpot te doen. Dan zullen we juridische stappen ondernemen." HOEI - Wielrenster Marianne Vos heeft gisteren de Waalse Pijl voor vrouwen op haar naam geschre ven. Kort achter Vos finishte de Ita liaanse wereldkampioene Marta Bastianelli als tweede. De Duitse Judith Arndt werd derde. Vos, die zaterdag de Omloop van Borsele rijdt, nam de leiding in het klassement van de wereldbeker over van Suzanne de Goede. AMSTERDAM - Ajax speelt op maan dag 5 mei voor eigen publiek de re turn van de dubbele ontmoeting met Heerenveen in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Champions League. Het duel was oorspronkelijk vastge steld voor 4 mei. Burgemeester Job Cohen verbood deze speelda- tum omdat op die dag de slachtof fers van de Tweede Wereldoorlog worden herdacht. HEERENVEEN - Feyenoorder Roy Makaay is tijdens de Olympische Spelen aanvoerder van het Neder lands voetbalteam. Bondscoach Foppe de Haan heeft dit gisteren gezegd tijdens een chatsessie op de website van De Telegraaf „Dat is een inkoppertje", aldus de bondscoach. Makaay gaat naar China als dispen satiespeler. In totaal mogen er drie 'oudere' voetballers mee. ROTTERDAM - Als Feyenoord zon dag de bekerfinale tegen Roda JC wint, krijgt de club maandagmid dag een huldiging op het bordes van het stadhuis. Dat heeft burge meester Ivo Opstelten gezegd. De beslissing de club op de Cool- singel te eren, had wat voeten in de aarde. In 1993 en 1999 liep het bij kampioensfeesten namelijk vol ledig uit de hand. ZIERIKZEE - De stichting Zeeuws elftal heeft Sparta voor een oefen wedstrijd gestrikt. De Rotterdam se eredivisieclub komt donderdag 15 mei naar Zeeland. Sparta speelt dan op het terrein van Mevo in Zierikzee tegen het Zeeuws elftal. De opbrengst van de wedstrijd gaat naar de stichting Ride for the Roses, die zich inzet voor de kan kerbestrijding. De stichting houdt zondag 31 augustus in Zeeland de elfde editie van wielerwedstrijd. MAASMECHELEN - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal heeft gistera vond in de kwalificatie voor het EK met 2-2 gelijkgespeeld tegen België. Anouk Hoogendijk maakte op slag van rust de 1-1, vlak voor het eind maakte Manon Melis op nieuw gelijk. Keepster Petra Du- gardein, afkomstig uit Zierikzee, zat de hele wedstrijd op de bank. Door de remise blijft Oranje twee de in EK-kwalificatiegroep 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45