PZC Straf voor Bouaouzan blijft gehandhaafd Bar^a kan in eigen huis het verschil niet maken 41 Word jij de Dagbladbezorger van het Jaar 2008? I* MY DAGBLAD bezorger MY DAGBLADBEZORGER Kim Kirchen durft te wachten op de Muur van Hoei 43 Zierikzeese handballer Merijn de Vos naar eredivisionist E&O 45 Kokmeijer is blij met uitspraak van de Hoge Raad. Eerste wedstrijd tegen Manchester United eindigt in o-o. Donderdag 24 april 2008 Tip? sport@pzc.nl OEN HAAG - Een zware overtreding tijdens sport moet strafrechtelijk hetzelfde worden bestraft als zware mishandeling buiten de sport. Dat heeft de Hoge Raad besloten in de zaak tegen profvoet baller en oud-Spartaan Rachid Bouaouzan. Het gerechtshof in Den Haag ver oordeelde Bouaouzan op 29 mei 2006 tot een half jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf voor zijn bru te overtreding op ex-profvoetbal ler Niels Kokmeijer, die op dat mo ment bij Goa Ahead Eagles speel de. De rechters vonden zijn ver grijp te ernstig om die met een taakstraf af te doen. De voormali ge Spartaan was het daar niet mee eens en vocht de uitspraak van het hof bij de Hoge Raad aan. De advocaat van de voetballer, A. Franken, betoogde bij de hoogste rechter dat Bouaouzan zijn tegen stander niet opzettelijk zwaar had verwond, zoals het gerechtshof had geoordeeld. De raadsman vond dat aan gedragingen in een sport- en spelsituatie minder stren- Cevolgen grove charge 17 december 2004: Niels Kok meijer loopt door Rachid Boua ouzan dubbele beenbreuk op. 21 december 2004: KNVB schorst Bouaouzan voor tien duels. 10 augustus 2005: Rechtbank in Rotterdam veroordeelt Bouaouzan tot een voorwaarde lijke celstraf van zes maanden en een werkstraf van 200 uur. 29 mei 2006: Nadat Bouaou zan in beroep is gegaan, schrapt het Gerechtshof in Den Haag de werkstraf. De voorwaardelijke celstraf blijft staan. 23 april 2008: Nadat Bouaou zan weer in beroep is gegaan, handhaaft de Hoge Raad zijn celstraf. ge eisen gelden dan daarbuiten. De Hoge Raad is het niet met die redenering eens. Het hof heeft geoordeeld dat de actie van de ver dachte een overduidelijke overtre ding van de regels is. Gezien de wa re aard van het vergrijp kan niet anders worden geconcludeerd dat Bouaouzan het risico heeft aan vaard dat hij Kokmeijer met zijn actie zwaar lichamelijk letsel zou toebrengen, vindt de Hoge Raad. Kokmeijer reageerde verheugd op de uitspraak van de Hoge Raad, dat voorwaardelijkse gevangenis straf voor Bouaouzan blijft staan. „Het is een goede zaak dat de hoogte van de straf blijft staan en dat het voetbalveld geen vrijbrief is om iemand iets aan te doen. Ik ben daar ontzettend blij mee", zei hij. „Er is nu in elk geval jurispru dentie. Ik hoop dat andere spor ters hier wat aan hebben." Overigens kan de omstandigheid dat een incident tijdens sport ge beurt wel van belang zijn op de vraag of iemand wel of niet straf rechtelijk aansprakelijk wordt ge steld, legt de raad in een toelich ting uit. „De deelnemers aan een sport, zoals voetbal, hebben tot op zekere hoogte gevaarlijke gedragin gen waartoe het spel uitlokt. Als dat pijn of letsel tot gevolg heeft, zal dat in de regel geen strafbare mishandeling opleveren." De Hoge Raad heeft bepaald dat een zware overtreding op het sportveld gezien moet worden als een zware mishande ling. Meer dan 40.000 dagbladbezorgers, jong en oud, bezorgen elke dag door weer en wind bet nieuws in Nederland. Iedere dagbladbezorger is onmisbaar, maar er kan er maar één de allerbeste zijn. Fiets jij er straks met de beker vandoor? Doe mee aan de verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar. In elke provincie nomineren we de beste junior (15-39 jr.) en senior (40+) dagbladbezorger. Hoor jij daar bij, dan win je een fiets en ga je door naar de landelijke finale, waarin de Dagbladbezorger van het Jaar gekozen wordt. Met als hoofdprijs: een reischeque ter waarde van 2.000,-. Ben je voor 24 maart 2008 begonnen als bezorger? Geef je dan nu op bij je depothouder. Kijk op: www.worddagbladbezorger.nl. De verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar is een jaarlijks initiatief van de gezamenlijke Nederlandse dagbladen. M' kU Barcelona-voetballer Gianluca Zambrotta (links) gaat een kopduel aan met Ji-Sung Park van Manchester United. foto Manu Fernandez/AP door Jochem Lippmann BARCELONA - Barcelona heeft gister avond voor eigen publiek niet het gewenste verschil kunnen maken met Manchester United. De Catala nen zochten in het eerste duel in de halve finale van de Champions League vergeefs naar een opening in de Engelse defensie en moesten met een doelpuntloos gelijkspel ge noegen nemen. Barcelona koesterde meer dan 65 procent van de wedstrijd balbezit. De formatie moest toch toestaan dat het afwachtende Manchester United over negentig minuten de beste kans op een treffer had laten liggen. Gabriel Milito, de centrale verdediger van Barcelona, blokte al na 1 minuut en 38 seconden een kopbal van Cristian Ronaldo met zijn hand. De uitstekend leidende scheidsrechter Massimo Busacca wees terecht naar de strafschop stip. Ronaldo miste echter vanaf elf meter. Barcelona nam na de zeldzame misser van Ronaldo het initiatief De Catalanen combineerden zich vooral in de eerste helft met prach tig positiespel een weg door de de fensie van de koploper van Enge land. Barcelona zorgde voor heel veel dreiging maar bracht doelman Edwin van der Sar in de gehele wedstrijd geen enkele keer echt se rieus in de problemen. Trainer Frank Rijkaard begon het duel met het spitsenduo Lionel Messi en Samuel Eto'o. Middenvel der Deco keerde na twee maanden blessureleed terug in de basisfor matie. Thierry Henry begon daar door ook bij afwezigheid van de nog steeds geblesseerde Ronaldin- ho opnieuw op de bank. De van Arsenal overgekomen Fransman moest ook op de bank blijven zitten toen trainer Rijkaard na een uur geen risico meer wilde nemen met de pas net van een blessure herstelde Messi. De Neder landse coach gaf eerst het superta lent Bojan Krikic de voorkeur. Manchester United beperkte zich ook in de tweede helft tot verdedi gen. Het elftal oogde offensief, maar kwam ook na rust tot geen enkele gevaarlijk uitgespeelde aan val. Het was trainer Rijkaard van Barce lona kennelijk wel veel aangelegen om de eerste ontmoeting win nend af te sluiten. Hij bracht in de 77e minuut alsnog centrumspits Henry voor middenvelder Deco. De Fransman verraste in de 83e minuut bijna Van der Sar met een afstandschot. De sluitpost van het Nederlands elftal reageerde echter attent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43