Cultuur langrijker dan het resultaat mooiste ogen van de hele wereld 'oomS^Ï European Youth Jazz Orchestra in Porgy Bess Maritiem Museum wint Artifex Award Drie finalisten in laatste Stage On PZC Donderdag 24 april 2008 I 3 7 Jacobina Trump: „Er is nog een steeds een heel sterke gevoelsmatige band met Zeeland." Badhotel, 22.00 uur: Schilderscafé, m.m.v. M. Geurts (piano). Woensdag 30 april Badhotel, 10.00-13.00 uur: Schildersessie naaktmodel. Centrum, 14.00-17.00 uur: Muziek van Ef- kes Anders Jazzkapel. NH Kerk, 20.00 uur: Miguel Torres Marre- ro (zang) Rien Balkenende (piano) met tango's uit de barrio's van Buenos Aires. In de Walchersen Dolphyn, 20.30-23.30 uur: Willie Ashman Original Jazzband. Badhotel (buiten), 20.30-23.30 uur: Mu ziek van The Paradise Jazzband. Donderdag 1 mei (Hemelvaartsdag) NH Kerk, 14.00-17.00 uur: Montmartre in Domburg, met portrettekenen en huis jes beschilderen. De Parel, 10.30-14.00 uur: Muziek van Old Dixies Street Paraders. Badhotel (buiten), 14.00-17.00 uur: Mu ziek van YEZZ. NH Kerk, 14.00-17.00 uur: Muziek van or kest Petit Audubon. Centrum, 14.00-18.00 uur: Straattheater. Badhotel, 20.00 uur: Jos Bode Friends met Jazz for Lovers. 't Groentje, 20.30 uur: Centrum Jazzband NH Kerk, 20.30-23.00 uur: Jazzmuziek m.m.v. het Evergreen Sextet In de Walchersen Dolphyn, 20.30-23.30 uur: The Endeavour Jazzband Vrijdag 2 mei De Parel, 14.00-17.00 uur: Schildersessie 'Ladies in Evening-dress' Centrum, 14.00-17.00 uur: Willy Ashman Original Jazzband Centrum, 14.00-18.00 uur: Straattheater NH Kerk, 20.00 uur: Bernadette Heyne (zang) Rien Balkenende (piano). Badpaviljoen, 20.00 uur: Jos Bode Friends: Easy listening jazz. Markt 6, 22.00 uur: Francis Levoyband Theaterzaal De Parel, 21.00 uur: Quinteto Zarate (tango), DJ Stefan. Zaterdag 3 mei Centrum, 14.00-17.00 uur: The Paradise Jazzband. Centrum: 14.00-18.00 uur: Straattheater. Duingalerie, 17.00 uur: Opening exposi tie door premier Balkenende. Theaterzaal De Parel, 21.00 uur: Cuarteto Zum (tango), DJ Rein. De expositie In het licht van Walcheren 2008 is van 3 mei t/m 26 juni te zien zijn in De Duingalerie en van 1 augustus t/m 12 september in de Grote Kerk in Veere. Karl-Heinz Kautzinski toont bij de kerk objecten op 1 mei en tijdens de concer ten in de kerk. In het kader van de Schildersweek is in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg werk te zien van de in Oost- kapelle geboren kunstenaar Matthijs Röl- ing (1934). De kleine expositie omvat werk uit de ING Collectie. Röling wordt wel 'de meester van de hedendaagse figu ratieve Nederlandse kunst' genoemd. De tentoonstelling loopt van vrijdag 25 april tot en met maandag 12 mei. VLISSINGEN - Het Zeeuws Mari tiem Museum heeft een Artifex Award gewonnen. De prijs, van Cultureel Organisatiebureau Artif ex, is toegekend omdat het mu seum in 2007 beduidend meer be zoekers wist te trekken. De jury roemde ook uitdrukkelijk de ma nier waarop het museum zich de afgelopen jaren ontwikkeld heeft. Zo is er een speciaal aanbod voor doelgroepen en een nieuwe, inter actieve website. In 2007 steeg het bezoekersaantal met 63 procent. MIDDELBURG - In de laatste afleve ring van Stage On zaterdag in de Spot in Middelburg treden drie fi nalisten aan: Full Metal Jacket, Sen se Forward en The Artemis. Stage One is een initiatief van de Spot om beginnende bands een podium te bieden en het publiek kennis te laten maken met aan stormend Zeeuws poptalent. De zaal is vanaf 20.00 uur geopend. Voor nadere informatie: www.de- spotmiddelburg.nl. TERNEUZEN - Dankzij een onver wachte wijziging in het toursche ma is het jazz- en theatercafé Por gy 8c Bess in Terneuzen gelukt dinsdag tijdens de 'Koninginne nacht' een concert van de Europe an Youth Jazz Orchestra te pro grammeren. Het betreft het enige optreden in Nederland. Het European Youth Jazz Or chestra bestaat sinds 1998. Het is een initiatief van de Deense pro motor Erik Moseholm die ooit bas sist was bij Eric Dolphy. Het orkest wordt gesubsidieerd door de Euro pese Gemeenschap. Ieder jaar wordt het opnieuw samengesteld uit talentvolle, jonge musici uit Eu ropa en Noord-Amerika. Ook staat er met regelmaat een andere dirigent/componist voor het or kest. Benjamin Herman heeft die rol enkele jaren geleden vervuld. Dit jaar is de leiding in handen van de Duitse saxofonist en com ponist Nils Klein. Het concert begint om 21.00 uur. grotingen die passen bij de kinder fantasie. 'Morrison' is een avon tuur dat voor de jongste kijkers nog behoorlijk spannend kan zijn, zeker wanneer de politie een nach telijke speurtocht op touw moet zetten of Tante Zuster een op hol geslagen autootje bestuurt. Toch zijn er altijd lichte momenten en kleine grapjes die voor opluchting zorgen, en die het ook voor de meegekomen ouders heel plezierig kijken maken. 'Morrison' is ook een avontuur dat tussen alle capriolen door heel mooi duidelijk maakt hoe kinderen zoiets bijzon ders als gezinsuitbreiding kunnen beleven. Een film die zonder flauw sentiment laat zien dat de nieuwe baby domweg de mooiste ogen van de hele wereld heeft. Morrison (Tobias Lamberts) is het hartveroverend middelpunt van de kin der- en familiefilm Morrison krijgt een zusje. foto Victor Arnolds/GPD MIDDELBURG - Op weg van Amster dam naar Vlaanderen is een tus senstop in Middelburg best in te passen. Het leek dirigent Daniël Raiskin dan ook een goed idee zijn Staatsorchester Rheinische Philharmonie uit Koblenz zater dagavond in de Zeeuwse Concert zaal te laten optreden. In samen spraak met MuziekPodium Zee land, de Zeeuwse Concertzaal en Kamermuziek Zeeland is dit idee inmiddels uitgewerkt tot een vol dongen feit. Het Zeeuwse publiek kan zaterdagavond derhalve reke nen op een concert met symfo nisch repertoire van hoog artistiek niveau. Daniël Raiskin is hier geen onbe kende. Als artistiek leider van het Internationaal Muziekfeest Middel burg leverde hij de afgelopen jaren een belangrijk aandeel aan het mu ziekleven in Zeeland. In die func tie neemt hij overigens in juni dit jaar afscheid van dit muziekfestijn. Naast gedreven muziekprogram- meur manifesteert Raiskin zich ook als begenadigd violist en als di rigent van standing. Hij toont een persoonlijke voorkeur voor eigen tijds repertoire, gelet op het feit dat hij werken dirigeerde van on der andere Schniettke, Part, Kant- scheli, Turnage en Vasks. Het pro gramma in Middelburg staat ech ter in het teken van de klassieke ca non met werken van Ludwig van Beethoven en Johannes Brahms. Concert, zat. 26 april, Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39