Rotterdammers zien Zeeland wel zitten sfsr Super \A7T voordeel! O.69 447 2fs 1 99 Twee opties sportclubs durea Burgemeester Terneuzen wil sneltram Gent Kwart van inwoners Schouwen-Duiveland komt uit havenstad. Robbert Lavën X304: COMFORT VAN EEN ZITMAAIER, DE WENDBAARHEID VAN EEN FRONTMAAIER Vlissingen berekent kosten nieuw complex en opknappen oud veld. Zestig jaar samen w PZC Donderdag 24 april 2008 I 29 door Marcel Modde zierikzee - Ongeveer een kwart van de huidige bevolking van Schouwen-Duiveland komt uit Rotterdam of directe omgeving. De relatief lage grondprijs en een acceptabele reisafstand naar de ge boortestreek is vaak de reden voor een vestiging net buiten de Rand stad, ervaart de Zierikzeese project makelaar Menno Suur. Ook Noord-Beveland en Tholen zijn in trek. Daar is het aandeel van de geboren havenstedelingen op het totaal aantal inwoners zo'n tien procent, blijkt uit het jongste kwartaalonderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). In overig Zeeland beperkt dat percentage zich tot maximaal vijf procent. Vergeleken met ande re grote steden kent Rotterdam vol- podo - point Zorg voor Voet Schoen iomfcrtahie shoes gens het CBS een opvallend groot vertrekoverschot. Het merendeel zwermt uit naar kleinere gemeen ten onder de rook van de haven stad. Maar daarnaast zijn ook Overflakkee en Schouwen-Duive land duidelijk populair. In de duurdere klasse vanaf vier ton is meer dan de helft van de ko pers een 'buiteneilander', aldus Suur. Bij huizen rond de drie ton is dat zo'n veertig procent. De nieuwbouw is volgens Suur vooral in trek bij mensen die nog maar een paar jaar moeten werken en al vast een nieuw stekje zoeken, en bij jonge gezinnen. Mariska (35) en Luciën (34) de Boer en hun drie kinderen heb ben een huis gekocht in de Water- wijk. Na een zoektocht op het in- Rotterdammers hebben Schou wen-Duiveland hoog zitten. Een kwart van de huidige bevolking komt inmiddels uit Rotterdam en omstreken, aldus het CBS. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG terneuzen - Een rechtstreekse rail verbinding voor personenvervoer in de Kanaalzone tussen Gent en Terneuzen moet niet worden on derhouden met reguliere reizigers treinen, maar met zogenoemde lighttrains. Dat is een kruising tus sen een trein en een tram, een soort sneltram. Burgemeester jan Lonink van Ter- neuzen ziet mogelijkheden voor een dergelijke verbinding. Het ver eist wel de aanleg van een com pleet nieuw railstelsel op de oost- of westoever van het Kanaal Gent-Terneuzen. Immers, zo'n sneltram wordt elektrisch aange dreven. Momenteel rijdt de tram vanuit Gent tot in Wondelgem op de westoever. In het weekeinde zet Connexxion (de lijn Goes-Gent) daar buspassagiers af met bestemming Gent. VOOR ALI.F. DUIDELIJKHEID... DE WEKKER MAKELAARDIJ Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 ternet ('we hebben een kringetje rond Rotterdam getrokken en dat wordt op een gegeven moment steeds groter') stuitten ze op het project in Zierikzee. Hoewel de koopprijs niet meer on der doet voor hun huidige woon plaats Ridderkerk, krijgen ze in Zierikzee meer kwaliteit voor dat zelfde geld, vertelt Mariska. Nieuw bouw in Ridderkerk kwam hun bovendien te dicht bij hoogspan ningsmasten te staan en een alter natief in Hendrik Ido Ambacht werd doorkruist door de hoge snel heidslijn. Samen met de 'betere Zeeuwse mentaliteit' gaf dat de doorslag voor het stel. „De Waterwijk sprak ons gelijk enorm aan. Bovendien is de Randstad voor ons werk van uit Zierikzee nog goed aan te rij den. Ga je naar Vlissingen of Mid delburg, dan ben je iedere dag toch anderhalf uur (heen en te rug) onderweg. Dat vinden we nét even te ver." Vierwielbesturing met zeer kleine draaicirkel £8 John Deere Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 011 3-581 751 vlissingen - Het opknappen van bestaande sportvelden in Vlissin gen is veel duurder dan nieuwe vel den aanleggen tussen Vlissingen en Middelburg. Dat zegt Theo Jan sen van de Sportraad Vlissingen. Dat komt volgens hem mede door dat de korfbalclub Seolto naar de terreinen van de hockeyclub zou verhuizen als de Sportboulevard er komt. Seolto zit nu in een woonwijk en heeft een verouder de accommodatie. Als die ook op geknapt moet worden, wordt het goedkoper om nieuwe terreinen op de Sportboulevard aan te leg gen voor de atletiek- en hockey club en Seolto te laten verhuizen, voorspelt Jansen. Het gemeentebestuur van Vlissin gen heeft geen trek meer in de wo ningbouw die gepland was op de Sportboulevard. Die gaat zeker niet door. Daarmee valt wel een belangrijke basis onder het plan weg en dat betekent mogelijk dat de bestaande sportvelden moeten worden opgeknapt. Defintief is het nog niet, dat de clubs geen nieuwe velden tussen Vlissingen en Middelburg krijgen. Er zijn twee mogelijkheden: nieuwe vel den of opknappen van oude ac commodaties. De gemeente rekent uit wat de varianten kosten. Pas als de uitkomsten er zijn, wordt de knoop doorgehakt. De allerscherpste prijs. oost-souburg/vlissingen - Het grote feest is zaterdag al gevierd, maar op de dag dat het echtpaar Soplantila 60 jaar getrouwd was, kwam burge meester Wim Dijkstra gisteren ook feliciteren. Het van oorsprong Mo- luks-Chinese echtpaar is in 1951 naar Nederland gekomen en via kampen in Vught, Middelburg en Serooskerke in 1962 in de Molukse wijk in Oost-Souburg terechtgekomen. Het paar (86 en 80 jaar oud) heeft drie kin deren en zes kleinkinderen... Slamelanje naturel, gemengd, gemengd extra of met tuinkruiden, zak 200 gram 4^ m Tilapiafilet per 500 gram m Goudse kaas jong belegen gesneden, voordeelpok 400 gram actie-kiloprijs 7<tB 5.TT ...ook het echtpaar Verdaasdonk kreeg gisteren bezoek van burgemeester Dijkstra. Het diamanten paar woont sinds 1948 in Vlissingen, de laatste ja ren in Ter Reede. Mevrouw Verdaasdonk-Valckx komt oorspronkelijk uit Os- senisse, haar man was Middelburger. Terwijl mevrouw Verdaasdonk voor de drie dochters zorgde, werkte haar man onder meer bij de Schelde. Het paar heeft vier kleinkinderen en vier achterkleinkinderen, foto's Ruben Oreel Crystal Clear alle soorten, 3 pakken of flessen a 1.5 liter naar keuze aclle-llterprijs 0.41 De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 24 april l/m zondag 27 april 2001. Prijswijzigingen, drukfouten en/of ultverkochl voorbehouden Voor ilie aanbiedingen geldt 02«0P

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31