Zeeland PZCI25 Ziekenhuispersoneel blijft boos Werkstraf en cel voor dealen in HKPD WALCHEREN 33 t/m 38 31 Directeur praat met medewerkers, maar kan onrust niet wegnemen. m Eenden spotten en waterdiertjes vangen voor een Watervogeldiploma V Markt 51 I Middelburg Antiquariaat "Dat Narrenschip" Grote collectie antieke landkaarten en prenten! Warm Brasseriemenu met witlofsoep, Filosofisch Café Muziekshow 'The world goes round' en andere uitgaanstips Donderdag 24 april 2008 Mosselsector vestigt hoop op ontwikkeling nieuwe techniek Tip? redwalch@pzc.nl door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Eindelijk werd er dan rechtstreeks gecommuniceerd, maar misschien was het toch te laat. Directeur Rob Zomer van Zie kenhuis Walcheren sprak gister middag in twee bijeenkomsten met zijn personeel, maar na afloop bleken veel medewerkers nog steeds gefrustreerd over het besluit de intensieve ziekenhuiszorg in Goes te concentreren en vooral ook over het gebrek aan communi catie van Zomer naar zijn perso neel toe. Zo'n tweehonderd medewerkers van Ziekenhuis Walcheren kwa men gistermiddag naar twee bij eenkomsten van elk een uur. Ook in Middelburg, Goes en Zierikzee werd met het personeel gepraat over de toekomstplannen. „Er is hier veel emotie", zei ie mand aan het einde van de eerste bijeenkomst in Vlissingen. „En dat had niet gehoeven als er eerder goed gecommuniceerd was." De medewerkers blijven Zomer ver wijten dat ze informatie over de toekomst van hun ziekenhuis uit de krant moesten halen en dat Zo mer op vakantie ging toen het defi nitieve besluit genomen was. „Mensen konden daardoor ner gens terecht met hun zorgen en vragen", zei een medewerker na af loop van de eerste bijeenkomst. Volgens haar gaf Zomer geen of onvoldoende antwoord op vragen over de toekomst en wilde hij niet Zo'n tweehonderd medewerkers van Ziekenhuis Walcheren kwa men gistermiddag naar perso neelsbijeenkomsten over de toe komst van de ziekenhuiszorg. ingaan op opmerkingen over het feit dat het personeel eerder het vertrouwen in hem heeft opge zegd. Zomer verdedigde nogmaals het besluit om het ziekenhuis in Goes uit te breiden en in Middelburg een nieuw ziekenhuis te bouwen. Patiënten kunnen dan in Goes te recht voor complexe en intensieve zorg; in Middelburg komt de plan bare zorg en 24-uurs spoedhulp. Volgens Zomer hóeven daarbij geen mensen ontslagen te worden. Aan het eind van de tweede perso neelsbijeenkomst gistermiddag in Vlissingen zei Zomer 'het commu nicatieprobleem goed verstaan te hebben'. „Maar dat gaan we verbe teren." „Mag ik één tip geven aan u, als kapitein van het schip", rea geerde iemand in de zaal. „Ga niet op vakantie als zo'n besluit be kend wordt gemaakt." „Dat was een ongelukkig signaal", erkent Zo mer. „Mensen maken zich zorgen om hun baan en die Jodokus gaat vakantie vieren. Maar communica tie is lastig. Ik wil vooral zeggen: denk mee. Ik kan het niet alleen. Goeie ideeën over hoe het zieken huis eruit moet gaat zien, zijn zeer welkom. Zet die op de mail of wip bij me aan." MIDDELBURG - „Ik heb alleen maar steentjes ge vangen!" zegt Tobias teleurgesteld. Noor was ge lukkiger, zij wist wel een piepklein visje te van gen in de vijver van Park Toorenvliedt in Middel burg. Gisteren was het themamiddag over water vogels bij vogel- en zoogdierenopvangcentrum De Mikke. De themamiddag was een samenwer king tussen MicMec Walcheren en De Mikke. De kinderen vingen kleine waterdiertjes om te kij ken wat eenden zoal eten en observeerden de eenden. Ter afsluiting kregen ze nog een rondlei ding door De Mikke. En dat allemaal voor het Wa tervogeldiploma, dat aan het eind van de middag werd uitgereikt onder het genot van een glaasje drinken en een lekker stuk taart. De themamid dag was er speciaal op gericht om kinderen zich bewuster te maken van stadsvogels en dan met name watervogels. foto Ruben Oreel u.c 1 j i\ v i\ i\ r, i\ I T0118886886 www.datnarrenschip.nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte!) 0118 - 674141 06 - 28146967 Open: do. t/m za. MIDDELBURG - Een Vlissinger (51) hoeft niet bang te zijn dat hij weer als dakloze rond moet zwerven. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde hem gisteren tot een cel straf van zeven maanden waarvan vier voorwaardelijk omdat hij mi nimaal vier maanden heroïne ver handelde in het huiskamerproject voor drugsverslaafden (HKPD) in Vlissingen. Door die beperkte cel straf kan de man snel ontslagen worden uit Torentijd, zodat hij zijn huurwoning niet kwijt raakt. Daarnaast moet hij ook een werk straf van 240 uur uitvoeren. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog een celstraf van vijftien maanden waarvan drie voorwaardelijk tegen de man. Zijn advocaat vroeg echter om een lagere straf, omdat de man anders zijn huis kwijt zou raken. De rechtbank vindt het wel ern stig dat de verdachte in het HKPD heroïne verhandelde. Vooral om dat daar ook mensen komen die juist gestopt zijn met het gebruik van dat verslavend middel. De man is zelf ook verslaafd. Om daar wat aan te doen moet hij zich laten behandelden. ZEHJWM Tip? redactie@pzc.nl Het was een drukte op de rom melmarkt in Ovezande en de mensen dromden om de uitgestal de spulletjes heen. Hoe duur is de ze theepot? Wat moet deze puz zel kosten? De vrijwilligster kreeg het er warm van. Toen de veiling begon en het wat rustiger werd bij haar verkoop- hoek, zag een collega-verkoop ster haar driftig zoeken tussen de overgebleven spulletjes. „Wat doe je toch?", vroeg de col lega enigszins verwonderd. „Ik zoek mijn jas, die had ik even uitgedaan." De collega kreeg het Spaans be nauwd... Het zou toch niet dat jasje zijn dat zij voor 4 euro ver kocht had? vanavond vanaf 17.30 uur oosters runderstoofpotje of aubergines en parfait van bastognekoeken 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond aanvang 19.30 uur Phiny de Groot, Dick van Biemen, Harmen Eijzenga en Tonie van den Buuse kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27