Overheid subsidieert 'huisenergiecentrale' Economie Alléén bij Globe Vliegticket duurder door toeslagen Ireland Ierland www.neemdebus.11l Met Pelikaan Reizen Minister trekt tien miljoen uit voor nieuwe generatie cv-ketels. Cm/// wsinUey! Bestemmingen die u gezien moet hebben! Randstad akkoord over overname van Vedior Tele2 Nederland blijft verlies lijden Komindebouw.nl moet vacatures opvullen Boek Disneyland® Resort Paris en ontvang 1. GRATIS Disney knuffel 2. GRATIS Disney ontbijt voor de kinderen 3. GRATIS verblijf voor kinderen t/m 6 jaar 4. GRATIS lichttour Parijs 5. GRATIS 4 kortingsvouchers t u vanaf1 //ef AttAre DEN HAAG - De overheid subsidi eert de nieuwe generatie cv-ketels die behalve warmte ook elektrici teit opwekken. Minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) heeft gisteren bekendgemaakt dat ze daarvoor tien miljoen euro be schikbaar stelt. Van der Hoeven sprak in Apeldoorn, waar ze een rapport in ontvangst nam van een platform dat zich inzet voor duurzame ener gie. Volgens de opstellers is de zo geheten HRe-ketel bij het opwek ken van stroom veel efficiënter dan een energiecentrale. „Daar zit de milieuwinst", zegt Hans Over- diep van het EnergieTransitie Plat form Nieuw Gas. Het opwekken van elektriciteit met een HRe-ketel brengt hogere stookkosten met zich mee, maar de elektriciteitsrekening valt een stuk lager uit. „De ketel verbruikt voor ongeveer 180 euro meer gas, maar je bespaart 500 euro op de elektriciteit", aldus Overdiep. De regering gaat de nieuwe gene- ratie cv-ketels die naast warmte ook elektriciteit opwekken, subsi diëren. Daarvoor wordt tien mil joen euro beschikbaar gesteld. De HRe-ketels komen volgend jaar op de markt. Per stuk gaan ze on geveer zesduizend euro kosten, te gen tweeduizend euro voor een ge middelde hoogrendementsketel. Het verschil betaalt zich voorals nog niet terug, vandaar dat er vol gens Overdiep subsidie nodig is om de afzet op gang te helpen. Tegen 2014 verwacht Overdiep dat de prijs door massaproductie zo ver zal zijn gezakt dat subsidie niet meer nodig is. Hoe hoog de subsi die per ketel wordt, is niet bekend gemaakt. In zo'n honderd Neder landse huishoudens hangt nu al een HRe-ketel, bij wijze van expe riment. In 2010 moeten het er tien duizend zijn. DEN HAAG - De prijs van een vlieg ticket stijgt fors. KLM verhoogt de brandstoftoeslag en per 1 juli hef fen alle maatschappijen vliegtax. Zo vliegt KLM vanaf 1 juli heen en weer naar Nice voor de 'kale prijs' van 82 euro, maar voor een retour tje moet in totaal 211 euro worden voldaan. Dat betekent 129 euro aan bijkomende kosten als belastingen, toeslagen en reserveringskosten. Door de hoge olieprijs ziet de KLM zich genoodzaakt de brand stoftoeslagen te verhogen. Dat be tekent twee euro extra voor een vliegtrip naar een Europese be stemming, een intercontinentale vlucht wordt een tientje duurder. De brandstoftoeslag komt nu op 62 euro voor een retour binnen Eu ropa, voor een lijnvlucht verder weg wordt 196 euro gerekend. Van af 1 juli betaalt iedereen die van een Nederlandse luchthaven ver trekt een milieuheffing (vliegtax). Voor bestemmingen binnen de EU of ten hoogste 2500 kilometer wordt 11,25 per persoon bij het ticket opgeteld. Alles dat verder buiten Europa ligt, kost €45 extra. PZC Donderdag 24 april 2008 1 7 Boek nü cn ontvang een t-w.v. 29,95 DIEMEN - De aandeelhouders van uitzendconcern Randstad hebben tijdens de algemene vergadering ingestemd met de voorgenomen overname van branchegenoot Vedior. Morgen stemmen de aan deelhouders van Vedior over het bod. Randstad bracht op 2 april een formeel bod uit op Vedior in contanten en eigen aandelen. De exacte overnamesom is daarmee af hankelijk van de aandelenkoers van Randstad en bedraagt ruim 3 miljard euro. AMSTERDAM - De Nederlandse tak van de Zweedse telecom- en inter netaanbieder Tele2 heeft in het eer ste kwartaal van dit jaar een ver lies geboekt van 11 miljoen euro. Vorig jaar boekte Tele2 in dezelfde periode een verlies van 23 miljoen euro. Tele2 boekt nog altijd rode cijfers door het mislukte avontuur met het uitzenden van livevoetbal via internet. Het bedrijf trok hier voor onvoldoende abonnees. ZOETERMEER - Tot 2020 heeft de bouw- en infrasector jaarlijks ge middeld 30.000 nieuwe werkne mers nodig. Het tekort aan goed personeel is de komende tijd een van de voornaamste zorgen voor sector. De website komindebouw.nl moet werkzoekenden en werkge vers in de bouw met elkaar in con tact brengen. Op de site zijn oplei dingen, stages, leer-werktrajecten, vacatures en werkgevers te vinden. Alle reizen zijn inclusief vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen m 3- of 4- sterren hotels (halfpension), eventuele overtochten, uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje. Vraag de brochure aan: 0168-329633 Dit telefoon nummer kunt u uiteraard ook bellen als u vragen heeft, of een reis wilt reserveren. Maak gebruik van onze unieke taxfservice, de schakel tussen thuis en touringcar! /T.VN-, $èL S* (p M ïii Het uitgebreide dagprogramma leest u op: Ook nog beschikbaar in de meivakantie in alle Disney Hotels voor La Vallée Village Outlet Shopping Vraag naar de verschillende voorwaarden J 0 vanaf €859, 9-daagse vliegbusreis C>rscove/~ dag 1: naar Dover, daarna bezoek Canterbuny dag 2: mooie tocht door Snowdonia NP, Wales dag 3: bezoek aan whiskeystokerij en Blarney Castle dag 4: vrije dag of excursie schiereiland Beara (facultatief) dag 5: rit over Ring of Kerry richting Moll's Gap (facultatief) dag 6: vrije dag of bezoek Traditional Farm House dag 7: bezoek Bunratty Folk Park, 's middags Cliffs of Moher bah dag 8: maanlandschap van de Burren dag 9: natuurdag! Wicklow Mountains en Devil's Glen dag 10: stadsrondrit Dublin dag ti: terugreis naar Nederland dag 12: aankomst Hoek van Holland, laat u ook thuisbrengen door onze taxiservice VertTek: 11 en 25 juni - 9 en 23 juli - 6,13 en 20 aug dag is naar de opstapplaats en vertrek naar Engeland, heeft u al aan onze taxiservice gedacht? dag 2: mooie tocht door Snowdonia NP, Wales dag 3: bezoek aan Powers Court dag 4: Cliffs of Moher en bezoek universiteitsstad Galway dag 5: prachtige tocht door Connemara dag 6: rit naar Letterkenny, vrije middag dag 7: bezoek aan Giant's Causeway en Old Bushmills Distillery dag 8: Ulster-American Folk Park, daama naar Belfast dag 9: stadsrondrit Belfast met gids dag 10: hoogtepunt: Dublin dag 11: afscheid van Ierland dag 12: terug in Nederland VertTek: 28 mei - li en 25 juni - 9 en 23 juli-6/13 en 20 aug 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17