Meningen Clinton toont zwaktes Obama aan Voormalige first lady vecht door ondanks grote achterstand Haagse bluf De Groene Golf Zinloze missie \/rouwen in de top Kunstwerk Slaaphuisjes Artiesten Nieuwe coalitie N66 4 40 decibel PZC Donderdag 24 april 2008 1 1 Hoewel ze in Pennsylvania ruim won heeft Clinton qua kiesmannen een on overbrugbare achterstand op Obama. foto Matthew Cavanaugh/EPA door Frank Hendrickx WASHINGTON - Hillary Clinton is opnieuw aan de politieke dood ontsnapt. Ze moest ruim winnen in Pennsylvania om in de race te blijven voor de Democratische kandidatuur voor het president schap en deed dat ook. De senator uit New York kreeg 55 procent van de stemmen, Barack Obama bleef steken op 45 procent. De kansen op de kandidatuur blij ven overigens gering voor Clinton, maar de zege maakt wel duidelijk dat Obama wellicht te vroeg tot po litiek wonderkind is uitgeroepen. De partijbonzen hadden gehoopt dat Obama de genadeklap zou ge ven, maar nu moeten de Democra ten zich weer opmaken voor ruzie. De Republikein John McCain kan intussen rustig achterover leunen. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In de PZC van 21 april las ik dat er in Den Haag weer iets nieuws is bedacht. Jungletaks. Je krijgt het woord amper uit je keel. Deze ordi naire belasting is bedoeld om de biodiversiteit in stand te houden. Als voorbeeld wordt door de heer Rijk van Oostenbrugge, van het Milieu-en Natuur Planbureau, ge steld dat door huizenbouw of aan leg van een verkeersweg of iets der gelijks, de biodiversiteit wordt aan getast. Er verdwijnen hierdoor planten en dieren. „)e zou kunnen eisen dat dit elders wordt hersteld", al dus van Oostenbrugge. Met de op brengst van de jungletaks worden natuurprojecten in bijvoorbeeld Brazilië of Indonesië gefinancierd. Met deze landen is nog niet over dit soort zaken gesproken dus zal het geld voorlopig wel gebruikt worden om gaten van wanbeleid te dichten. Dus we bouwen hier maar raak, heffen daar extra belasting over en geven dit aan Indonesië ter com pensatie van ónze biodiversiteit. Nederland loopt wéér voorop met idiote plannen. De meeste Indone siërs hebben wel andere dingen aan hun hoofd. Overleven bijvoor beeld en het plat branden van die zelfde jungle om eten te kunnen verbouwen. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Actiegroep 'de Groene Golf wil de regelgeving dat bewegingson derwijs op de basisschool uitslui tend gegeven mag worden door ge specialiseerde leerkrachten terugge draaid wordt. Dit om twee problemen: 1. er is nu een tekort aan mensen die de gymlessen mogen geven, 2. afgestu deerden aan de Pabo zonder vak leergang bewegingsonderwijs ko men minder makkelijk aan een Pennsylvania was op het lijf ge schreven van Clinton - veel oude re kiezers en blanke lager opgelei den - maar dat laat onverlet dat Obama amper vooruitgang boekt bij die groepen. Het grote finan ciële voordeel en de groeiende steun van de partijtop gaven Oba ma geen zet in de rug. Blanke vrou wen en oudere kiezers blijven ach ter de voormalige first lady staan. 'Druk tijdens campagne is niets vergeleken met druk van het presidentschap' Ook onder blanke mannen deed ze het beter. In Philadelphia won Obama met 65 procent, maar op het platteland bleef hij steken op 30 procent. Het lijkt erop dat hij boet voor zijn uit spraken over 'bittere' Amerikanen die zich 'vastklampen aan religie en wapens'. Clinton noemde die 'elitair' en 'neerbuigend'. baan. 2 is op te lossen door als afge studeerde ook de vakleergang te volgen. Als meer afgestudeerden dat gaan doen lost 1 zich vanzelf op. De leergang hoeft jou als stu dent geen geld te kosten en uit er varing kan ik zeggen dat het vrij kort duurt en lang niet zo zwaar is als de Pabo zelf. Ik denk dat het goed is dat bewegingsonderwijs door vakleerkrachten wordt gege ven, leren bewegen is namelijk een stap verder dan laten bewe gen. Wim-Theo van Yperen Grevelingenhout 147, Bruinisse Weer twee soldaten om het leven gekomen door een zinloze missie. Triest genoeg de zoon van de daags tevoren benoemde hoogste bevelhebber van de krijgsmacht. Misschien zet het de man met de hoge functie wat aan het denken. Wegwezen daar, als ze niet echt ge holpen willen worden. Sorry maar laat ze domweg elkaar dan maar gewoon afmaken. Zonder echt re sultaat is het gewoon zinloos om daar te proberen ze te helpen en nogmaals zinloze missie en daar moet je hoe triest ook, mee kap pen. Het zijn de levens van onze jongens. Ja! Inmiddels 16 doden, niet echt waard. Een dode is eigen lijk al te veel voor een Utopia. Harry MZ Boer Westerzicht 441, Vlissingen In de PZC van 19-04 is te lezen dat de PvdA meer vrouwen wil in de top van het bedrijfsleven. Ze gaan zelfs zo ver dat beursgenoteerde en grote bedrijven verplicht moe ten worden 20 tot 30 procent meer vrouwen in de topfuncties aan te nemen. Zo niet, dan moe ten bedrijven ontbonden worden. Uit recent onderzoek is gebleken dat het aantal zieke vrouwelijke huisartsen door de hoge werkdruk in twee jaar tijd is verdubbeld. Mij lijkt een topfuncite in het bedrijfs leven bijzonder stress-gevoelig en zonder vrouw-onvriendelijke te willen zijn, vraag ik me af, waar de PvdA mee bezig is. John Deguelie Paul Krugerstrat 326, Vlissingen In Pennsylvania zegt slechts 56 procent van Clintons achterban Obama te zullen steunen als hij de Democratische kandidaat wordt. Zo'n 27 procent zei in dat geval Het kunstwerk voor de wijk Kla- renbeek in Middelburg zal dan een romantisch boomgaardje worden waar moeders met kinderen kun nen tuinieren en fruit plukken. Maar praktisch gezien: wie gaat daar dan schoffelen, snoeien, op binden, palen zetten, grasmaaien, ongedierte bestrijden en het hagel- kanon bedienen? Komt die mevrouw Lehmeijer daarvoor uit Haarlem (PZC, 03-04)? Heeft ze eigenlijk weieens op de kaart gekeken, dan had ze kunnen zien dat er op korte af stand van de wijk twee grote boomgaarden zijn: Matthijsse op de Walcherseweg en Weststrate aan de Sandberglaan. Beide boer derijen zitten daar al generaties lang en zijn experts op hun ge bied. Ze hebben een romantische boerderijwinkel waar ook de pro- dukten van collega's te koop zijn. Dus moeders van Klarenbeek zet je kinders achterop de fiets en raap samen een tas vol fruit: voor 1 euro. Is dat romantisch genoeg? En die mooie boekjes van Rie Cra mer worden ook nog steeds uitge geven. Anneke Gijs-Groenenberg Grevelingstraat 29, Middelburg Slaaphuisjes op het strand PZC 19 april). Ik hoop toch werkelijk dat de gemeente Noord-Beveland zo verstandig zal zijn om zo'n plan in de kiem te smoren. Als ik over het strand zou lopen zou ik me bekeken of begluurd kunnen voelen door al die venstertjes die uitzien op het strand daarvóór. In principe mag ik me met mijn hele familie op een zonnige dag daar in stalleren en recreëren op 10 meter afstand van zo'n huisje, of zo'n huisjesstraat, leuk hoor, je blijft dan lachen! Voor de passanten is het ook een prachtig gezicht op de natuur erachter. En hoe denkt de natuur er zélf over? Het nachtelijk leven van alles wat er leeft en beweegt? Heeft ook alles weer met geld te maken? Het kan bijna niet anders. Hoe kan men anders op zulke ideeën komen, voor mij 'waanideeën'! j.Koeman Polderweg 5, Kruiningen voor McCain te stemmen, 15 pro cent gaf aan thuis te blijven. Clin ton was tijdens haar overwinnings- speech in Philadelphia zelfverze kerd. „Sommigen hadden me al af Optreden van onder anderen jazz- gitarist Philip Catherine (PZC-21/4). Al in 1985 speelde hij in het ensemble van Chet Baker in Terneuzen. Let wel: Chet Baker was toen top en die speelde in Ter- neuzen! In de Randstad zeggen ze: Bestaat niet, kan niet! Terneuzen? waar ligt dat dorp? Kom op gij Zeeuwen uit alle stre ken, laat gezamenlijk en duidelijk je stem horen. Laat die Randstede lingen weten dat echte artiesten, zoals o.a. Wibi Soerjadi, Lenny Kuhr, Benny Nijman, Christina Branco het enthousiasme van ons, Zeeuwen waarderen. Dat hun ge luid in onze kerken en andere ge bouwen stukken beter klinkt dan in, onder meer, Carré. Hou op met het gekibbel wie het beter doet en het bagatelliseren van ons Zee land. Max van Loon Voorstad 38, Goes Het zit de Zeeuwse Milieu Federa tie kennelijk zo hoog dat medewer kers op persoonlijke titel reageren op de coalitie tussen mosselboe- ren en andere boeren (PZC 23-4). Hij spreekt over een hetze, schel den en relativeert de meerwaarde van deze coalitie. Vincent Klap weet dat de natuur- beweging elke vorm van openbaar debat met mij heeft gemeden. Zij durven niet uit te komen voor de strategie waarmee zij het bedrijfsle ven aanpakken. Natuurbeschermers maken afspra ken met overheid en ondernemers over het gebruik en beheer van na tuurgebieden. Daarnaast behouden ze het recht om te procederen. Een spiraal van verwurgende regels is het gevolg. De visserij en landbouw, maar ook bouwend en rijdend Nederland zijn daarvan de dupe. De natuurbe- weging is daarvoor verantwoorde lijk en verhult dit in een groene leugen van glossy foto's en mooie verhalen. De coalitie waar Klap over spreekt zal daarom nog verder uitgebreid worden om deze groene leugen te stoppen. Wout van den Berg Steinstraat 19, Bruinisse geschreven en zeiden dat ik de ra ce moest verlaten. Maar, Amerika nen verdienen een president die niet opgeeft." Ze herhaalde dat Obama niet moet zeuren over de harde toon van de campagne. „Die druk is niets vergeleken met de druk van het presidentschap." Intussen heeft Obama een beslis sende voorsprong in gedelegeer den. Clinton kan alleen winnen als de supergedelegeerden massaal overlopen. Zij moet hen er van overtuigen dat zij veel kansrijker is bij de presidentsverkiezingen in november. Clinton stelt dat Oba ma niet alleen een probleem heeft bij de blanke arbeiders die beslis send is in staten als Ohio en Penn sylvania, maar ook bij de Latino's. Hij doet het ook niet goed bij oudere en joodse kiezers, cruciale groepen in de Florida. Obama kan aan de onzekerheid een eind ma ken door over twee weken te win nen bij de voorverkiezingen in North Carolina en Indiana. Weer een stuk weg dicht richting Sloegebied (PZC 23 april). Ik rij al vanaf 1990 via de N664 naar mijn werk omdat dit voor mij de beste en kortste route naar het Sloe is. Nu gaan ze dit over 4 jaar afslui ten, te belachelijk voor woorden. Nog even en ik moet over Kapelle naar het Sloe, ach het is maar 9 ki lometer omrijden enkele reis. Een bord met een geslotenverklaring voor vrachtwagens was toch ook genoeg geweest. Nee, we leggen eerst een rare bocht met drempels aan en 4 jaar later sluiten we deze weg af. Nu het volgende scenario: als je vanuit Goes naar het Sloe moet. Eerst te lang wachten bij de stoplichten bij de Deltaweg en ver volgens in de file bij de afslag Hein- kenszand wat nu 's morgens tus sen 7 en 8 al het geval is. Actie groep bedankt. Ik hoop niet dat jul lie in het Sloe werken anders moe ten jullie als sluipverkeer via Lewe- dorp naar je werk over 4 jaar, krij gen we daar weer een actiegroep. J. v.d. Plasse Dorpsstraat 22 Kattendijke In 'Vier vragen over geluidsnor men' (PZC 19-4) kunnen we le zen, dat men te ver wilt gaan om de vogels te 'beschermen'. Als dit doorgaat, maakt men het velen on mogelijk om nog op een fatsoenlij ke manier zijn brood te verdienen. We moeten niet vergeten, dat heel de Westerschelde als Natura 2000 gebied is aangewezen. Denkt men ook de vaart op de Westerschelde onder de 40 decibel norm te breng en? Dan is verdiepen overbodig en ontpolderen onnodig. De WCT en de VCT kunnen we vergeten en de voetveren bij Breskens moeten dan uit de vaart. Allemaal voorde len! Maar wie gaat voor ons eten zorgen? De vogels? Vermoedelijk niet, eerder zijn zij prooi van de kraaien, eksters en vossen. Voedsel import uit het buitenland? Wel licht zal men daar bij schaarste eerst de eigen monden voeden. La ten we onze eigen boeren niet be lemmeren, maar weer waarderen voor hun inzet en vakmanschap. M. Poissonnier Philipsweg 8Waterlandkerkje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11