Bouwers laten kansen liggen Overheid helpt werkgevers bij zieke werknemers Werknemer bewuster bezig met carrière arbeidsmarkt Payroll producten zijn er in vele varianten, maar zelden stellen ze het per soneel centraal. Youremployee brengt daar nu verandering in met een nieuw payrollconcept. Het ideale product voor bedrijven waar medewerkers wèl meetellen, maar die geen tijd hebben voor personeelsadministratie en ar beidsrechtelijke zaken. door Ron Gregoor AMERSFOORT - Youremployee levert arbeidsovereenkomsten voor vaste en tij delijke medewerkers meet veel basisvoor zieningen. Daarnaast zijn er diverse uitbreidingsmo gelijkheden, zoals de lease auto, de mobie le telefoon en de fietsregeling. Yourem ployee is een initiatief van Itsyourday en Parco Personeelsdiensten. Tijdens de HRM Live vorige maand in de FLAI intro duceerden zij de nieuwe dienst. Youremployee is ontwikkeld vanuit de gedachte de medewerker optimale primai re en secundaire arbeidsvoorwaarden te bieden bij payrolling. De medewerker staat centraal. Hij krijgt een uitgebreid primair en secundair ar beidsvoorwaardenpakket en kan zelf extra voordelen kiezen en betalen, zoals een lea se auto, een mobiele telefoon, een fietsre geling of collectieve voorzieningen. Pay rolling wordt geassocieerd met kort cycli sche inhuur, seizoenswerk en lage salaris sen. Met Youremployee zien de initiatief nemers dat werkgevers om hele andere re denen payrolling kiezen. Het vergroot hun kansen in de arbeidsmarkt en is de oplos sing om vaste medewerkers te belonen ene te behouden. Daarnaast is het een goedkoper alternatief voor detachering door het te combineren met een professioneel werving en selectie traject. Youremployee is geschikt voor or- j ganisaties die nog niet zeifin staat zijn om, naast een goed salaris, een compleet ar- j beidsvoorwaardenpakket aan te bieden of die dit alles willen uitbesteden. Payrolling is in de afgelopen jaren voor de j werkgever een uitstekend middel geble- ken om arbeidsrechtelijke zaken uit te be- j steden en de volledige personeelsadminis tratie door professionals te laten beheren. Uitgangspunt hierbij was risicoverminde ring en flexibiliteit bij het inzetten van personeel. Daarnaast biedt payrolling financieel voor deel omdat werkgevers geen kosten in re kening worden gebracht wanneer werk nemers ziek zijn. Zieke werknemers vormen een belangrijk risicofactor voor de werkgever. Met name omdat de wetgever heeft bepaald, dat een werknemer gedu- rende maximaal twee jaar verplicht is het loon van een zieke werknemer door te betalen. Bovendien gelden voor zowel werkgever als werknemer een aan- - tal wettelijke verplichtingen die als oogmerk hebben om te voorkomen dat de zieke werknemer uiteindelijk in een arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) terecht komt. door Peter Vrancken VLISSINGEN - Binnen de wettelijke ter mijn van twee jaar geldt, dat werkgever en werknemer hun uiterste best moeten doen om de arbeidsongeschiktheid op te heffen. Mogelijkheden daarvoor zijn aanpassing van de werkplek, een andere functie bij dezelfde werkgever, maar ook plaatsing bij een andere werkgever. Het Uitvoeringsin stituut Werknemersverzekeringen (UWV) beoordeelt de inspanningen en kan niet al leen bestraffend optreden, maar vooral ook behulpzaam zijn om de reïntegratie te doen slagen. Die behulpzaamheid geldt niet alleen zieke werknemers, maar ook mensen die al een arbeidsongeschiktheids uitkering ontvangen. Het financiële risico van loondoorbetaling gedurende de eerste twee jaar is voor werkgever beperkt indien zij een gedeelte lijk arbeidsongeschikte in dienst nemen. Wordt de werknemer binnen een periode van vijfjaar opnieuw ziekte, dan blijft de loondoorbetalingverplichting weliswaar gelden, maar ontvangt de werkgever voor deze werknemer via het UWV een ziek engelduitkering waarvan de hoogte gelijk is aan het verschuldigde loon. Hiermee worden de risico's voor de werkgever voor deze groep werknemers uitgesloten. Brugbanen Sinds enkele maanden kan het UWV her- beoordeelde arbeidsongeschikte uitke ringsgerechtigden helpen met een zoge noemde brugbaan. Deze brugbanen vloei en voort uit gemaakte afspraken in het re geerakkoord, waarin CDA, PvdA en Christen Unie hebben afgesproken om tienduizend die al langere tijd zonder werk zitten en in het kader van de arbeidsonge schiktheid zijn herbeoordeeld, aan werk te helpen. Werkgevers die een herbeoordeel- de arbeidsongeschikte een "brugbaan" aanbieden, kunnen gedurende maximaal een jaar in aanmerking komen voor een subsidie van vijftig procent van het mini mumloon. Werkplekaanpassing Arbeidsongeschiktheid kan veelal ook worden voorkomen of bestreden door werkplekaanpassingen. Via het UWV kunnen werkgevers en werknemers subsi die en vergoedingen aanvragen bij het UWV. Voorwaarde voor het verstrekken van een financiële vergoeding is echter wel, dat de werkplekaanpassing eventueel meegeno men moet kunnen worden naar een ande re werkgever of werkplek, wanneer de werknemer van werkgever of werkplek verandert. Te denken valt aan bijvoorbeeld kosten van aangepast vervoer (een taxibusje) of de kosten van een doventolk. Voor de kosten van werkplekaanpassingen die de werkne mer niet kan meenemen naar een andere werkplek of werkgever geldt een subsidie regeling van het UWV. Deze moet wor den aan gevraagd door de werkgever. Voorwaarde hierbij is echter wel, dat spra ke dient te zijn van een dienstverband dat al minimaal zes maanden bestaat. Bedrijven zouden veel gemakellijker aan bouwvakkers kunnen komen. Foto: archief BN/DeStem Aannemers en installateurs laten duidelijke kansen liggen om goedkoop meer kandidaten voor een baan te bereiken en de wervingsstrategie te verbeteren. Dat blijkt uit onderzoek van Bronkhorst Strategie en Marketing. door Ron Gregoor BREDA - Het bureau deed onderzoek naar de huidige stand van zaken op de vacaturemarkt in de bouw en de beste ma nieren om kandidaten te bereiken. In de bouw steeg, volgens het CWI, het aandeel moeilijk vervulbare vacatures in één jaar van 47 tot 63 procent. De bouw sector is daarmee koploper, gevolgd door de industrie met 50 procent en een markt- gemiddelde van 39 procent. Er is vooral een tekort aan middelbaar technisch perso neel en goede vaklui. Tot de beste kanalen om kandidaten te be reiken behoren vacaturewebsites (60 pro cent bereik), dagbladen (48 procent), eigen bedrijfswebsite (32 procent) en werving en selectiebureaus (18 procent). Het hoge be reik van internet wordt verklaard door het feit dat een zoektocht naar een baan tegen woordig op internet begint en in 80 pro cent van de gevallen loopt ook het eerste contact via internet. Aannemers spelen in op de populariteit van het internet door massaal hun vacatu res online op de eigen bedrijfswebsite te plaatsen. De groter bouwers hebben ge middeld 161 vacatures online staan. Een nieuwe trend is een eigen vacaturewebsite. Inmiddels hebben vijf van de zestien grootste aannemers en installateurs een ei gen vacaturesite. Eerder onderzoek wees uit dat bezoekers in 66 procent van de ge vallen via de zoekmachine en al surfend op een website terechtkomen. Vrijwel geen enkele aannemer blijkt de website hier voor geoptimaliseerd te hebben en geen enkel bedrijf adverteert in de zoekmachi nes. Meer dan 10.000 van de 18.000 vacatures in de bouw worden geadverteerd op on line vacaturebanken. Dat is bijna het ex clusieve domein van werving en selectie bureaus. De 16 grootste aannemers, ver antwoordelijk voor 14 procent van de vacatures in de bouw, plaatsen op de grootste vacaturebanken 3 procent van de bouwadvertenties. De zestien grootste W&S bureaus plaatsen 85 procent van de bouwvacatures. Recent onderzoek wijst uit dat Nederland 14 procent van de vaca tures bij W&S bureaus wordt onderge bracht. In de bouw ligt dit rond de 50 pro cent. Nederlanders denken tegenwoor dig een stuk concreter na over hun carrière. Zes van de tien werk nemers zeggen in grote lijnen te we ten wat zij willen bereiken en 17 pro cent weet zelfs precies waar hij of zij over vijfjaar wil staan. Twee jaar ge leden was dat nog 13 procent. door Ron Gregoor BREDA - Dat blijkt uit een tweejaarlijkse opiniepeiling van Monsterboard.nl onder 750 respondenten. Het aantal mensen dat minder concreet over zijn carrière nadenkt, is gedaald van 34 naar 31 procent. Elf procent geeft aan nog nooit over zijn carrière te hebben na gedacht. Dat aantal is hetzelfde als in 2006. "Je ziet een nieuwe generatie werknemers opstaan die veel bewuster met zijn carrière bezig is dan vroeger", zegt Diana Krieger, managing director van Monsterboard.nl. "Mensen zoeken steeds grondiger naar de baan die bij hen past en aansluit op hun wensen. In vind dit een goede ontwikke ling want als je werk prettig is, is het leven ook prettiger." Monsterboard.nl is gestart op nl3 januari 1998 en gevestigd in Am sterdam. Op Monsterboard.nl staan mo menteel ongeveer 60.000 vacatures en ruim 850.000 cv's. Per maand kent de site ruim twee miljoen unieke bezoeken. Monsterboard.nl is onderdeel van Mon- ster.R, marktleider op het gebied van on line recruitment. Monster is in 1994 opge richt in de Verenigde Staten, het hoofd kantoor staat in Maynard Massachusetts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87