Mensen - M/V! - maken het verschil bij ZALCO Schelde Marinebouw: Uitdagende functies voor ambitieuze technici infotorial 06 SCHELDE MARINEBOUW Na een aantal woelige jaren, waarin aluminiumproducent Pechiney werd overgenomen door Alcan, dat op zijn beurt weer werd afgestoten, zag in de zomer van 2007 de Zeeland Aluminium Company NV - ofwel ZAL CO - het levenslicht. ZALCO speelt een cruciale rol in het langetermijn- concept van een grote Amerikaanse investeerder. Dat zet de deuren naar een glanzende toekomst wijd open. Er wordt dan ook volop technisch en productiepersoneel geworven. De voorgeschiedenis van ZALCO ging niet altijd over rozen. Lange tijd bestond er onzekerheid over het voortbestaan van het bedrijf in Vlissingen-Oost, dat 700 mensen in vaste dienst heeft. Najaar 2006 hakte Alcan de knoop door: de fabriek ging in de verkoop, omdat het geen lang lopend energiecontract had kunnen af sluiten en bovendien niet paste in de stra tegie van het moederbedrijf Het zag er somber uit voor de werknemers van Al can. Tot investeringsmaatschappij Klesch Company ten tonele kwam, in juli 2007. Gary Klesch was duidelijk, toen hij in Vlissingen een presentatie hield voor 'zijn' personeel: Tm here for the long run'. En in die long run is een cruciale rol weggelegd voor ZALCO. Platvorm Klesch, die ook plannen heeft in Libië te investeren in een vergelijkbaar bedrijf, voorziet dat grondstoffen zoals ZALCO die levert in de toekomst een van de be palende factoren zullen worden voor tal van industrieën. Hij zocht en vond in Vlissingen-Oost de kennis en kunde die hij nodig had Voor zijn platform van be drijven in basismetalen. Of, zoals Edgar van Velsen, directeur staf- en ondersteu nende diensten het zegt: 'ZALCO is de basis 'van waaruit Klesch zijn organisatie verder wil opbouwen. Onze toekomstvi sie is daarom zondermeer zonnig, mede dankzij het feit dat we recentelijk een lan ge termijn energiecontract hebben afge sloten voor een deel van de benodigde ca paciteit. Maken we vervolgens de vertaal slag naar werkgelegenheid, dan zien we dat ZALCO grote kansen biedt voor zo wel mannen als vrouwen met hart voor techniek.' Mannen én vrouwen? 'Abso luut. Wie met bang is voor pittig door werken of vuile handen en de juiste kwa ZAXCO Zeeland Aluminium Company NV Frankrijkweg 2, Havennummer 5993, 4389 PB Vlissingen-Oost T 0113-615 000 F 0113-615090 I www.zalco.nl E info@zalco.nl lificaties heeft, wordt met open armen ontvangen. Bij ons werken voornamelijk mannen. Daar zouden we graag ook een aantal vrouwen tussen zien.' Wat doet ZALCO? ZALCO is een van de leidende onderne mingen op het gebied van de productie van primair aluminium in Europa. Hierbij is ZALCO voornamelijk actief in de markt voor aluminium palen. Afnemers verwerken die tot een verrassend scala aan producten. Deze worden onder meer ge bruikt in de auto- en vliegtuigindustrie, maar ook in producten als vlaggen- en scheepsmasten. De productie bedraagt jaarlijks 230.000 ton, in de vorm van ex- trusiepalen en walsplakken in ruim 100 verschillende legeringen en ruim 50 ver schillende formaten. Daarnaast produ ceert ZALCO jaarlijks ongeveer 100.000 ton anodes. ZALCO is kortom een uiter mate veelzijdig bedrijf zowel met betrek king tot het eigen productieproces als voor derden. Het kent drie zeer diverse productie afdelingen en een grote techni sche ondersteuningsorganisatie. Veelkleurig banenpalet Die grote diversiteit zorgt voor een veel kleurig banenpalet. Dankzij de succesvol le doorstart van juli 2007 heeft ZALCO plaats voor technici (M/V) met een MBO- of HBO-opleiding (of vergelijk bare capaciteiten) die van aanpakken we ten, goed zelfstandig kunnen werken en tegelijkertijd teamplayers zijn. ZALCO biedt een uitstekend salaris, ruime oplei- dings- en doorgroeimogelijkheden en een prettige werksfeer. Ook de secundaire ar beidsvoorwaarden mogen er zijn, zoals deelname aan een sociaal fonds en gratis bedrijfsvervoer. Meer weten? Kijk ook eens op www.zalco.nl Schelde Marinebouw uit Vlissin gen is al ruim 130 jaar gespecia liseerd in verkoop, ontwerp, engi neering, bouw en oplevering van geavanceerde marineschepen en complexe civiele schepen voor op drachtgevers uit de hele wereld. schepen. De productieorganisatie van Schelde Mannebouw bouwt de gespecia liseerde schepen volgens de vastgelegde eisen onder andere op de werven in Vlis singen en in Roemenië." Orderportefeuille Het vijf personen tellende verkoopteam werkt nauw samen met de marketing- en verkooporganisatie van Damen Shipy ards, die een wereldwijde dekking heeft. Dat dit zijn vruchten ruimschoots af werpt, blijkt uit de orderportefeuille die voor de bouw van diverse typen schepen tot 2011 en voor de levering daarvan zelfs tot 2013 is gevuld. In het bijzonder voor de SIGM A-klasse korvetten/fregatten die in lengte en breedte kunnen variëren, is wereldwijd veel belangstelling. Geen wonder dat het verkoopteam van Schelde Marinebouw op zoek is naar een ambiti euze verkoper, die graag wil werken bij een gezond bedrijf. Uitdaging Directeur P&O Walter van de Water beemd: "Werken bij Schelde Manne bouw betekent werken bij een uniek be drijf dat unieke producten vervaardigt, maar ook bij een werkgever die ervoor zorgt dat het zijn medewerkers aan niets ontbreekt. Onze organisatie is heel plat. Foto's: Schelde Marinebouw Werknemers die aantonen dat zij verant woordelijkheid kunnen en willen nemen, krijgen die verantwoordelijkheid dan ook. Mede dankzij ons positieve imago ontvangen wij regelmatig open sollicita ties. Die behandelen wij zeer serieus. Om de continuïteit van onze organisatie te kunnen waarborgen, zijn wij voortdu rend op zoek naar mensen met een tech nische achtergrond op mbo, hbo en uni versitair niveau. Wij gaan graag de uitda ging aan met ambitieuze mensen die een baan met veel afwisseling zoeken bij een innovatief en internationaal bedrijf waar zij bovendien volop carrière kunnen ma ken." Glacisstraat 165, Postbus 555, 4380 AN Vlissingen T 0118 48 50 00 F0118465010 info@schelde.com vwvw.schelde.com Sinds 2000 is Schelde Marinebouw on derdeel van de Damen Shipyards Group, een toonaangevende wereldwijd opere rende groep van 36 bedrijven en de grootste scheepsbou won derneming in Nederland. Schelde Marinebouw heeft 550 medewerkers. Daarnaast werken meer dan het dubbele aantal personen van toeleveranciers. Hiermee behoort Schel de Marinebouw tot de top 10 grootste bedrijven in Zuidwest Nederland. Diversiteit "De ruggengraat van Schelde Manne bouw wordt gevormd door de combina tie van de vijf productgroepen", vertelt commercieel directeur André Hollander. "De productgroepen zijn: marine opper vlakteschepen (SIGMA-klasse: van pa trouillevaartuigen tot en met fregatten: ENFORCER-klasse: amfibische trans- Schelde Marinebouw. portschepen en landingsvaartuigen), ci viele schepen, modificaties aan eigen en andere producten en alle aan de instand houding gerelateerde zaken (Integrated Logistic Support). De engineeringorgani- satie van Schelde Mannebouw is verant woordelijk voor het ontwerp en de ont wikkeling van de in opdracht genomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76