Sjoelen wordt van het stoffige imago ontdaan Daar gaan we weer... Hoek getuigt bij KNVB in zaak-Preto Zeeuwen zijn betrokken bij organisatie van het eerste WK. Van der Sar klaar voor duel met Barcelona 's Lands Welvaren besluit met gelijkspel Futsallers SSV nog niet zeker van lijfsbehoud Hazenkamp ontbindt contract met Heijnen De Heerenstraat sluit seizoen af met winst FM Sranang wint ook laatste competitieduel B PZC Woensdag23 april 2008 j 37 door Marco Puik MIDDELBURG - De sjoelsport beleeft een primeur. In Heerhugowaard wordt dit weekeinde voor het eerst een mondiale titelstrijd ge houden. De Zeeuwen Freek van Duin en Dennis Eijke van sjoelver eniging Schijf '83 uit Souburg zijn als leden van de WK-commissie nauw betrokken bij de organisatie van het evenement. De in Middelburg woonachtige Van Duin (49) vertelt: „Sinds twee jaar zit ik in de promotiecommis sie van de Nederlandse sjoelbond. Anderhalf jaar geleden hebben we gebrainstormd over de vraag hoe we het sjoelen van het oude stoffi ge imago konden afhelpen. We kwamen op het idee om de sport te promoten door een wereldkam pioenschap te organiseren. We vonden dat we iets anders moes ten doen dan het traditionele sjoelspel, dat gespeeld wordt met 30 schijven. Daarom hebben we een nieuw spelsysteem ontwik keld. Na een aantal testen zijn we uiteindelijk tot een speltype geko men met zes schijven, onder de ti tel Six Pack Shuffle." Er wordt door twee spelers tegen elkaar gespeeld en diegene die als eerste de score van 100 punten haalt wint de wedstrijd. Er moet geëindigd worden met 'een drie' of'een vier'. Ruim 200 deelnemers strijden za terdag en zondag om de felbegeer de titel. De sjoelers zijn afkomstig uit Nederland, België, Duitsland, Oostenrijk, Suriname, Servië, Tur kije en Kroatië. Drie Zeeuwen zijn rechtstreeks ge plaatst voor het hoofdtoernooi. Bij de mannen zijn dit Eijke en Van Duin. In het vrouwentoernooi komt de Zeeuwse inbreng in ieder geval van Joke Reinieren van sjoel vereniging de Goese Schuivers. Voor deze drie geplaatste spelers staat zaterdag ook het WK teams joelen op het programma. Het drie tal zal daar als landenteam voor Nederland uitkomen. Nog zes an dere Zeeuwse sjoelers proberen op diezelfde dag via het kwalificatie toernooi het hoofdschema te berei ken. Dennis Eijke sjoelt sinds 2001 in clubverband. Met zijn 20 jaar is hij één van de jongsten in het deelne mersveld. De Goesenaar staat te boek als de beste Zeeuwse sjoeler van het moment. De voormalig Nederlands kampioen bij de jeugd is het niveau van zijn club in Sou burg al lang ontgroeid. De stap naar de absolute top is dan ook zeer nabij. Eijke kijkt verwachtingsvol uit naar het WK. „Mijn doelstelling is om de eerste dag vlekkeloos door te komen. Als dat lukt, zit ik bij de beste 32. Het hangt natuurlijk gro tendeels af van welke tegenstan ders je loot." „We hebben een uniek toernooi opgezet", zegt Eijke. „Wat vaak wordt vergeten is dat er bij het or ganiseren van zo'n toernooi veel meer komt kijken dan alleen het sjoelen. We zijn ongeveer ander halfjaar bezig geweest met de orga nisatie. Het is een leuk vooruit zicht dat na het afleggen van dit traject het WK dit weekeinde plaatsvindt." |"t* Freek van Duin en Dennis Eijke kijken uit nar het WK sjoelen. De titelstrijd wordt komend week einde in Heerhugowaard gehou den. manchester - Edwin van der Sar staat vanavond in het doel bij Man chester United in de halve finale van de Champions League tegen Barcelona. De doelman van het Nederlands elftal ontbrak zaterdag nog in de competitiewedstrijd bij Blackburn Rovers (1-1) door een lichte blessu re, maar is fit voor vanavond. sint willebrord - Het driebanden- team van 's Lands Welvaren 2 be sloot het eerste seizoen in de vier de divisie met een 4-4 gelijkspel te gen Cat. v. Peer/'t Pleintje. Nico Peeters en Cees Verbeek zorg den in Sint Willebrord voor de punten. Sylvia Eckel en Ferdinand Impens verloren. De ploeg eindig de uiteindelijk op de voorlaatste plaats. goes - De futsallers van SSV'65 zijn nog niet zeker van lijfsbe houd. De Goese ploeg verloor met 4-2 van FC Etten-Leur. Na een 0-2-achterstand kwam SSV'65 voor de rust terug tot 1-2 via door een doelpunt van Mehmet Dolma, maar na de hervatting trok Et- ten-Leur het duel naar zich toe. De tegengoal van Bud Aschman kon daaraan niets veranderen. nijmegen - Het contract van turn- trainster Esther Heijnen bij De Ha zenkamp is gisteren nog voordat de rechter eraan te pas kwam ont bonden. Het bestuur van de Nij meegse turnvereniging en de advo caat van Heijnen kwamen tot een schikking. Heijnen werd begin maart op non-actief gesteld vanwe ge een vertrouwensbreuk. rilland - De driebanders van De Heerenstraat sloten het seizoen in de derde divisie af met een zege te gen de Geslootene Boom: 6-2. Kimmo Pankow (ten koste van Theo Platjouw), Jean Louis Smul- der (klopte Johan van der Dussen) en Rinus Rijk(gaf Rob Duitemeyer het nakijken) wonnen. André Ka- relse gaf een e voorsprong uit han den tegen Etienne van Damme. goes - De futsallers van FM Sra nang sloten de competitie in stijl af In eigen huis won de ploeg van coach Ramon Dahoe met 9-2 van middenmoter IFCV/B en N, dat geen moment in de wedstrijd kon komen. Voor Sranang waren Iby El-Uarichi (3x), Weng Tran (2x), Steven Fitsch, Jasper Huisman en Jihad Azzagari de doelpuntenma kers. Freek van Duin (links) en Dennis Eijke zijn klaar voor het WK sjoelen. foto Ruben Oreel door Frits Bakker hoek/terneuzen - De voetbalclub Hoek heeft van de tuchtcommissie van de KNVB in Breda het ver zoek gekregen om te getuigen in de zaak tegen de voetballer Preto. Terneuzen heeft een protest inge diend tegen het meespelen van de Braziliaan in een bekerwedstrijd te gen Unitas. De Braziliaan speelde onder de naam Preto Akin dos Santos met Unitas uit Gorinchem tegen Ter- neuzen, maar wordt ervan ver dacht eerder in dit seizoen lid te zijn geweest van Hoek onder de naam van de Portugees Ruben Cande Embalo. De tuchtcommissie heeft Hoek za terdag al verzocht om een kopie van het paspoort van Preto op te sturen. Voorzitter John Smael: „De KNVB wil nu ook dat we mor gen naar Gorinchem komen om de confrontatie met Preto aan te gaan. Met andere woorden: wij moeten hem ontmaskeren als de Preto die dit jaar bij ons heeft ge voetbald." Als de Preto van Hoek en die van Unitas dezelfde zijn, heeft de Gor- kumse club met een ongerechtig de speler voor de beker tegen Ter- neuzen gespeeld. En het regle ment zegt dan dat niet Unitas (dat met straftchoppen won), maar Ter- neuzen doorgaat naar de volgende ronde. Smael: „We hebben via on ze advocaat Ronny Nobus een mail naar de KNVB gestuurd om de confrontatie met Preto op een andere locatie te doen. Wij heb ben geen zin om dat in de be stuurskamer van Unitas te doen. Ik kan me voorstellen dat we daar niet met gejuich worden ontvan gen. Wat ons betreft wordt het een neutrale plaats." Na vier weken hard werken op ons fabrieksterrein in Terneuzen, nemen we de komende dagen naftakraker 2 stap voor stap weer in bedrijf.. Door het groot onderhoud van de afgelopen weken DOW kan die.,de komende jaren weer goed en veilig draaien. De vlam die u boven ons fabrieksterrein ziet, is nodig om de systemen veilig op te starten. Helaas gaat dat fakkelen vaak gepaard met een brommend geluid en een felle gloed. Wij doen er alles aan om de overlast tot een minimum te beperken. Mocht u tpch hinder ondervinden, dan bieden we u bij voorbaat onze excuses aan en vragen uw begrip voor de situatie. Meer informatie over het fakkelen vindt u op www.dowbenelux.com E-mail: beneluxinfo@dow.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67