Zeeland 't Nest voorziet in een behoefte Rondom de Stenen Brug brengt middag vol verhalen en gedichten oranje Label dagen KORTING Bezwaren tegen verbreding weg tunnel terzijde Geld wensput naar goed doel Kruiningse opvang voor jongvolwassenen bestaat tien jaar. Vereniging luidt Koninginnedag in met live muziekavond. Reddingsplan voor kunstwerk Sint-Maartensdijk B PZC Woensdag 23 april 2008 I 23 door Luc Oggel KRUININGEN - 'Een tijdelijke groei plaats, waar iemand tot rust kan komen en een aantal noodzakelij ke dingen kan leren. En dan uit vliegen, een goede toekomst tege moet'. Zo luidt de omschrijving van 't Nest, de opvang voor jongvolwas senen van Albert en Lidi van Zeist in Kruiningen. De 'groeiplaats' be staat tien jaar en dat wordt vrijdag gevierd met een feest, open huis en symposium. Mensen met problemen opvangen en begeleiden is voor Albert (57) en Lidi (56) bijna een tweede na tuur. Ze houden zich, naast hun re guliere banen, al dertig jaar bezig met hulpverlening, crisisopvang en pleegzorg. „Die behoefte om iets voor een an der te betekenen, komt voort uit ons geloof. Wij hebben het zelf heel goed en willen iets van die rijkdom delen", zegt Lidi. Het echtpaar richt zich met haar stichting 't Nest op mensen in de leeftijd van 18 tot 35 jaar die het door bepaalde omstandigheden (bijvoorbeeld relatie- of geldproble men) even niet alleen kunnen rooien, maar niet bij de reguliere hulpverlening terecht kunnen. „Mensen die tussen wal en schip vallen", omschrijft Albert. Cliënten komen vaak via-via bij 't Nest uit. Er vindt altijd een intake gesprek plaats, maar voorwaarde is dat mensen zich in principe wel zelfstandig moeten kunnen red den. „We willen wel zonder pro blemen een avondje weg kunnen." Iemand die wordt 'opgenomen', verblijft meestal eerst even een tijdje bij Albert en Lidi in huis, waar drie woonruimtes zijn inge- GOES - Vereniging Rondom de Ste nen Brug in Goes presenteert zon dag een middag vol gedichten en verhalen in café Baarends aan de Voorstad in Goes. Zes dichters en verhalenvertellers doen mee. Om kwart over twee be ginnen de activiteiten met een op treden van de band Legal met jazz en blues, pop en swing. Liedjeszan ger Engel Reinhoudt uit 's-Heeren- hoek bijt het spits af voor de serie verhalenvertellers en dichters: Me neer Jiskoot, Theo Raats (colum nist van het literaire tijdschrift Bal- lustrada), Frans van der Heijde uit richt. Albert: „We laten zien hoe wij met elkaar omgaan, brengen structuur aan. En we leren cliën ten na te denken." „Hoe los je iets op, daar ben je uit eindelijk steeds mee bezig", vult Li di aan. Zodra het kan, stroomt de cliënt door naar het onlangs compleet ge- 'Hoe los je iets op, daar ben je uiteindelijk steeds mee bezig' renoveerde pand aan de Markt, waar drie zelfstandige appartemen ten en vier kamers zijn. Óp dit mo ment zijn, op één na, alle ruimtes verhuurd. „We hebben nu vooral 19- en 20-jarigen uit gebroken ge zinnen", vertelt Lidi. Sinds de oprichting hebben Albert en Lidi - met hulp - zo'n 45 men- Zoutelande, Terneuzenaar André van der Veeke en Jan Kuipers (win naar van de Zeeuwse Boekenprijs in 2005). Het programma loopt tot zes uur door. Rondom de Stenen Brug komt op dinsdag 29 april, in de aanloop tot Koninginnedag, terug met een live muziekavond in café Baarends. On der de titel Avond van 't Kloppend Hart treden op: muziekvereniging Euphonia, dweilband De Sjokkers, de jonge Goese band The Artemis, Punt Uit (laatste concert) en cover band Spanky Zoof Presentatie is in handen van de broertjes Wit kam. Het feest begint om 21.00 uur, toegang tien euro. Op Konin ginnedag houdt de vereniging als vanouds een vrijmarkt met zeilen in de veste, muziek en theater. tot (op alle artikelen met een oranje label) GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VUSSINGEN koopzondag 27 april www.gimbreremode.com sen begeleid. In de meeste geval len met goed resultaat, maar het komt ook voor dat bewoners de deur wordt gewezen. „Als iemand stiekem doet bijvoorbeeld, of als er geen groei inzit of sprake is van achteruitgang. Dan zit iemand hier op de verkeerde plek." Gemiddeld blijft een cliënt een kleine twee jaar onder de hoede van 't Nest. Het echtpaar Van Zeist loopt naar eigen zeggen vooral op tegen de 'brakke opvoeding' van bewoners. Daarnaast signaleren ze een 'ontzettend gebrek' aan bege leiding van jonge mensen. Wat dat betreft is de titel van het symposium van vrijdag, 'Klein schalige opvang, noodzakelijk of overbodig?', voor Albert en Lidi al beantwoord. 9 Meer informatie over 't Nest en het complete programma in het kader van het tienjarig jubileum is te vin den op www.stichtinghetnest.nl SINT-MAARTENSDIJK - Het gaat niet goed met het kunstwerk van Peter Alma dat vorig jaar uit het Markie- zaat College in Sint-Maartensdijk werd getakeld. Schimmel dreigt de wandschildering aan te tasten. De wand werd eind vorig jaar uit het oude schoolgebouw getild, om in een later later stadium in het nieuwe Haestinge geplaatst te wor den. Het bedrijf Artsconservation had het werk het liefst opgeslagen bij Covra in Vlissingen. Het kli maat is daar perfect. Het werd ech ter een vochtige loods in Smer- diek. Mede daardoor is onlangs schimmel op de wand geconsta teerd. Er is nu een reddingsplan. De hele wand wordt gedesinfec teerd met schoonmaakmiddel, waarna een tent om het kunst werk wordt geplaatst. Daarin komt een speciale droger te staan. HEINKENSZAND - Bezwaren tegen verdubbeling van de weg van en naar de Westerscheldetunnel bij Borssele zijn door het college van B en W van Borsele gisteren terzij de gelegd. De slechts acht insprekers hadden het met name over geluidsoverlast en grondverlies. Twee Ovezandena- ren stelden voor de weg in hoge dijken in te pakken. B en W van Borsele vinden 'zeedijken' niet pas sen in het open landschap. Grond verlies blijft beperkt, volgens B en W, maar versnippering moet wor den voorkomen. Diverse inspraak momenten volgen nog. De tunnel wegverbreding moet in 2013 een feit zijn. MIDDELBURG - De Stichting Doe een Wens heeft 1200 euro gekre gen. Dat geld was het afgelopen jaar door bezoekers van Miniatuur Wal cheren in Middelburg in de wens put gegooid. De stichting vervult de liefste wens van kinderen tussen de drie en achttien jaar met een levensbe dreigende ziekte. De wensput in Miniatuur Walche ren is in 2006 gerealiseerd door de Lionsclub Middelburg. Lidi en Albert van Zeist van stichting 't Nest voor het pas gerenoveerde pand aan de Markt in Kruiningen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63