Zeeland PZC I 21 Provincie haalt stukje N664 weg GRATIS Delta keert miljoen uit Jongerenraad kleurt Poolse stad oranje Brugman BEVELANDEN-THOLEN 27 30 en 31 Sluipverkeer verdwijnt door knip in weg tussen Goes en Heinkenszand. Luchtspiegel iUi AÈL Ondernemers Kapelle krijgen vergoeding voor schade door gasleiding. r #i NS heet NS heet Zeeuwse reizigers 'welkom terug in trein' Woensdag 23 april 2008 Gastgezin geeft kansarme kinderen een vakantie Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Over vier jaar kun nen kunnen automobilisten vanaf de verdubbelde Sloeweg niet meer via de Nieuwe Rijksweg (N664) naar 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen rijden. De provincie brengt ten westen van Eindewege een 'harde' knip aan, door een deel van de N664 op te ruimen. Aanwonenden worden zo verlost van vrachtverkeer. Het dagelijks provinciebestuur heeft gisteren de milieueffectrap portage van de Sloeweg vastge steld. De weg ligt tussen de A58 en de Westerscheldetunnel. Het besluit betekent dat de Sloe weg tussen 2010 en 2012/2013 wordt verdubbeld. Er zijn nu twee rijstroken, straks vier. Bij Hein kenszand komt ter hoogte van de Drieweg een op- en afrit op snel weg A58. Het project, dat 60 mil joen euro kost, wordt betaald met compensatiegelden voor de verdie ping van de Westerschelde. Het college van Gedeputeerde Sta ten heeft gekozen voor de milieu vriendelijkste variant. Dat wil zeg gen dat zoveel mogelijk verkeer over de snelweg A58 moet worden geleid. Uit een onderzoek dat de Stuurgroep Brede Verkeersvisie Zuid-Beveland heeft laten uitvoe ren, blijkt dat verkeer op Zuid-Be veland zo beter wordt afgewik keld. De verkeersdruk op interloka le wegen en sluipverkeer over de N664 en door de Poel nemen af. PW De Sloeweg wordt verdubbeld, bij Heinkenszand verrijst een af slag en er komt een 'harde' knip in de N664 tussen Goes en Hein kenszand, hebben GS besloten. Bovendien krimpen de files in Goes, als er ook een afslag bij Goes-Zuid komt. Dat is beter voor het milieu. Door de harde knip in de N664 worden automobilisten min of meer gedwongen de snelweg te ne men. Vanaf de Sloeweg kun je straks alleen via de afrit bij Hein kenszand naar 's-Heer Arendsker ke. Vanuit Goes naar de tunnel is de N664 nu nog een (onbedoelde) concurrent van de A58. Een actie groep van aanwonenden vecht al jaren voor de harde knip, omdat er sinds de opening van de Wester scheldetunnel veel vrachtwagens rijden die er niks te zoeken hebbe nen voor veel overlast zorgen. Provincie en de gemeenten Goes, Borsele en Kapelle hebben giste ren afgesproken samen te strijden voor een afslag bij Goes-Zuid. Rijkswaterstaat heeft laten weten geen bezwaar te hebben tegen aan leg. De kosten, 15 tot 20 miljoen eu ro, zijn wel een probleem. Gedepu teerde Toine Poppelaars praat daar binnenkort over met minister Eur- lings van Verkeer en Waterstaat. Voor dat gesprek moet Goes muni tie leveren: een rapport waarin ze aangeeft hoe zij de verkeersafwik keling in de stad wil verbeteren. door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse zusterstad Ila- wa kleurt binnenkort oranje. Le den van de jongerenraad reizen af naar de Poolse plaats om er een traditionele Hollandse Koninginne dag op touw te zetten. Volgens voorzitter Hermen Geluk van de Thoolse jongerenraad be staat er in de Poolse zusterstad al lange tijd interesse voor onze Ko ninginnedag. „Zo kennen ze sinds enkele jaren een optocht met ver sierde fietsen, zoals wij dat hier al tijd doen", vertelt hij. „Heel veel mensen doen daar aan mee. Ze doen het weliswaar op 1 mei, maar het is echt voor onze koningin." Dit jaar wordt het dankzij de jon gerenraad een nog veel groter feest. Voor het eerst brengt een de legatie van dertien jongeren een bezoek aan Ilawa, en één van de onderdelen van de reis is het opzet ten van een echte Nederlandse Ko ninginnedag. Met een zeskamp en alles wat er nog meer bij komt kij ken. „We doen dat een dag na Ko ninginnedag, omdat we pas op 30 april vertrekken", legt Geluk uit. „Maar de vreugde zal er niet min der om zijn." ZiEtiWiSS':21Z(jE^l 1 Tip? redactie@pzc.nl Heks op bezem, zeilschip in stormzee, auto met drie wielen. Sinds hij als jongetje de stripver halen in deformaties boven zijn hoofd had leren lezen, was de man in Sluis gefascineerd door wolkenluchten. Afgelopen week had hij zich weer eens in zijn luie stoel voor het raam geïnstalleerd, om de voorjaarswolken langs te zien ko men. Dat hoofd daar, die naar links wapperende kuif, het nogal fors uitgevallen reukorgaan, uit staande oren. Het leek wel alsof hij in een luchtspiegel keek. Een I beetje verstoord wendde hij zich af van het anders zo geliefde pa- l norama. Zo'n wolk, die was I lucht voor hem. BEN TEGELS T.W.V. 400,- BEN ACCESSOIRES T.W.V. 400,- M KEUKENS BADKAMERS GOES, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 HULST** Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 voorjaarsweer. En zij waren niet de enigen. „Wat is er nu lekkerder dan met een rosébiertje in de zon zitten?", vraagt Polderman. Zondag passeer den thermometers op een aantal meetstations in het zuiden van het land, waaronder Wilhelmina- dorp, voor het eerst dit jaar de magische grens van 15 graden. Gisteren was het nog weer een aantal graden warmer. foto David Duijnmayer GOES - Eindelijk is de lente dan echt begonnen. Janine Polderman (rechts) en Sanja Klepper uit Kapelle hadden gisteren 'lekker een dagje vrij' en genoten op de Goese Grote Markt van het mooie van inspectiebureau KnowRisk, dat de gedupeerden vertegenwoor digt, 'netjes' verlopen. „Het heeft wel heel lang geduurd, maar het overleg is altijd goed geweest. De vertraging kwam onder meer om dat het expertisebureau van de te genpartij nog met vragen kwam." De schade aan de gebouwen op Smokkelhoek ontstond in augus tus. Het grondwaterpeil was ge zakt als gevolg van de aanleg van de zogeheten Zuid-Bevelundloi- ding, bestemd voor de Sioeccntra- le van Delta in Vlissingen. door Lilian Dominicus KAPELLE - Ondernemers op bedrij venterrein Smokkelhoek in Kapel le en enkele particulieren uit Krab- bendijke krijgen een bedrag van bijna een miljoen euro ter compen satie van schade door aanleg van De afhandeling van de schadever goeding is volgens Harry Zwolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61