Zeeland met welvaren van het café in Breskens Buurtvereniging viert feest en gaat ter ziele Reparatie steiger oranje Label dagen Werk aan riool Stampershoek 'Maak Rondje Molenkreek' tot fi*'| KORTING 's-Gravenstraat Clinge gestremd Bloeiende vereniging met 500 leden kan geen bestuursleden vinden. Passagiers De Festijn kunnen ponton weer op vanaf Koninginnedag. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg dd 10 april 2008 is Linda Maria Geljon gebo ren te Vlissingen op 2 oktober 1989, wonende te 4354 BV Serooskerke (W), Bogerdweie 28, stichting Arduin, onder curatele gesteld met benoeming van M.H. Rootlieb, President Wilsonlaan 35 te Middelburg tot curator. PZC Woensdag 23 april 2008 I 23 BRESKENS - Onbekenden hebben maandagavond tussen 19.00 en 22.00 uur via een raam ingebroken in een woning in de Van Zuijen- straat in Breskens. De dieven gin gen aan de haal met sieraden van onbekende waarde. Uit een bedrijf aan de Arnestein- weg in Middelburg verdwenen in de nacht van maandag op dinsdag een onbekend geldbedrag en een autosleutel. Die paste vervolgens op de blauwe Mercedes Benz E200 CDI met het kenteken 06-JX-ZR. Jessica Bareman (links) neemt Café DeCriete over van Simon Neeteson en AnnickTotté~( rechts). mige bewoners brengen ze soms wat al te veel leven in de brouwe rij in een buurtschap die juist om zijn rust en landelijkheid wordt ge prezen. Van Jan Zegers en zijn vrouw An nie de Maiilie mag het wel eens wat minder op een zaterdagavond. De geluidsoverlast vinden ze nog iets minder erg dan de parkeerel- lende. Niet dat het echtpaar Zegers dat Annick en Simon verwijt. „Het waterschap zou de strook groen tussen het café en de weg ge woon moeten inrichten als par keerplaats. Dan hoeven de cafégan- 'Bij mooie muziek zet ik de ramen open, staat het me niet aan dan doe ik ze dicht' gers geen plek in de buurtschap te zoeken." Enkele buren ondervinden ook wel eens parkeeroverlast, maar prij zen vooral het uitzicht, de rust en de gemeenschapszin in de buurt schap. Marcelle van Goethem en Ann De Smedt-Lanckriet, beiden Vlaamse van oorsprong, zijn geen cafégan gers. Zij vinden in De Griete de rust waar ze naar op zoek waren en daarnaast de saamhorigheid en behulpzaamheid van een kleine ge meenschap. Anneke van Fraeijen- hove woont al 27 jaar in de buurt fotó's Camile Schelstraete schap, haar oudste van achttien is intussen zelf stamgast. Met veel an dere inwoners hoopt Van Fraeijen- hove dat opvolgster Jessica Bare man de traditie van gezellig café voorzet. Joost van de Berge heeft er alle ver trouwen in. „Ik vind het altijd leuk als er wat leven is. Last heb ik er nooit van. Als ik mooie muziek hoor, zet ik de ramen open en als het eens een keer niet aan mij be steed is, doe ik de ramen dicht." OOSTBURC - De toegangsweg naar industrieterrein Stampershoek in Oostburg is morgen afgesloten van 07.00 tot circa 17.00 uur, met een mogelijke uitloop naar vrijdag. Het gaat om het gedeelte vanaf de ro tonde op de rondweg tot aan de Neringweg. De afsluiting is nodig in verband met een reparatie aan de riolering onder het wegdek van de Maai- dijk. Het industrieterrein Stam pershoek is wel bereikbaar vanuit de richting van de rotonde bij de watertoren. Tijdens de werkzaamheden wordt een omleidingsroute aangegeven. De ondernemers op Stampers hoek zijn inmiddels schriftelijk geïnformeerd over de werkzaam heden. door Wout Bareman TERNEUZEN - De bloeiende buurt vereniging Hof Zeldenrust Sint Annapolder in Terneuzen viert za terdag het 25-jarig bestaan en- heft zich op. Na een vergeefse zoektocht van meer dan twee jaar naar nieuwe bestuursleden vindt het nog zittende bestuur het welle tjes. Vice-voorzitter en mede-oprichter Kees van der Beek: „Het is triest. Onze vereniging telt ruim vijfhon derd leden, maar niemand bleek tot nu toe bereid het van ons over te nemen. Ik heb dit werk ruim 25 jaar gedaan. Ik wil nu tijd vrij ma ken voor andere dingen en ook de overige twee bestuursleden vin den het genoeg zo." De overgebleven bestuursleden maken dit jaar nog vol. Dienen zich toch nog opvolgers aan, dan wordt bekeken of een doorstart mogelijk is. Van der Beek spreekt van één van de best geoutilleerde buurtvereniging van heel Terneu zen. Het Rivierenhuis wordt dage lijks gebruikt, is het niet door de ei gen club, dan wel door hurende verenigingen. Van Beek: „We zijn destijds gestart met kinderactivitei ten en die vormen nog steeds een belangrijk bestanddeel van ons programma, maar daarnaast zijn we ons ook steeds meer gaan be kommeren om de leefbaarheid en veiligheid in de wijk." Zaterdag is er, ondanks alles, feest op het terrein van ROC Wester- schelde aan de Vlietstraat. 's Mor gens en 's middags zijn er tal van kinderactiviteiten. Het feest wordt afgesloten met een Hollandse avond (20.00 uur) in de kantine van het ROC met als klappers Han- ny en Thomas Berge. Buurtvereniging Hof Zeldenrust Sint Annapolder viert zaterdag het 25-jarig bestaan. Als zich geen nieuwe bestuursleden mel den, wordt de club opgeheven. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe vraagt de gemeente Terneuzen geld beschikbaar te stel len om een wandelpad rondom de Molenkreek te kunnen realiseren. Op dit moment is er een wandel route langs de kreek. Doordat er tussen de brandweerkazerne en de Kreekdreef geen wandelpad langs de Molenstraat ligt, is er geen vloeiende verkeersveilige doorloop, betoogt de dorpsraad in een brief aan het gemeentebe stuur. Zo'n veilige doorgaande ver binding zou wel ontstaan door het aanleggen van een ongeveer 150 meter lang voetpad in de berm, aan de westzijde van de Molen straat. „Een 'rondje Molenkreek' waardoor de recreatieve waarde sterk wordt verbeterd", denkt de dorpsraad. Het te gebruiken mate riaal voor het voetpad, zo wordt ge opperd, kan hetzelfde zijn als van de al bestaande route. De dorpsraad vraagt de gemeente in de begroting voor volgend jaar ook geld te reserveren voor achter stallig onderhoud van Concordia en meer parkeerruimte. (op alle artikelen met een oranje label) GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN koopzondag 27 april www.gimbreremode.cotn CLINCE - In de 's-Gravenstraat in Clinge worden op dinsdag 6 mei en woensdag 7 mei enkele natuur stenen banden vervangen in het wegdek. Tijdens deze werkzaamhe den is het noodzakelijk een deel van de straat af te sluiten voor het verkeer. Het verkeer wordt tijdens deze dagen omgeleid via de Kenne- dylaan. BRESKENS - Rederij De Festijn kan als het een beetje meezit vanaf Ko ninginnedag weer gebruik maken van de ponton in de Breskense Handelshaven. Passagiers van het plezierschip voor vaar- en vistochten konden de laatste weken niet onder alle omstandigheden aan boord, om dat een steunpaal van de aanleg steiger was afgebroken. Na een ge sprek van schipper Rolf Hoving met wethouder Carien Bolijn on dernam de gemeente vorige week actie. De paal kon worden hersteld door het afgebroken stuk, dat nog in de havenbodem zit, te vervan gen door een nieuw deel. De bedoeling is dat de gerepareer de paal begin volgende week weer wordt teruggeplaatst. De licht be schadigde ponton is dan ook opge knapt, zodat De Festijn woensdag 30 april weer kan aanmeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47