Bruisend wielergala in Borsele Sport Nick Nieuwdorp voelt zich thuis in sterk veld van Omloop Borsele 36 Woensdag 23 april 2008 PZC Kwist en Van Dort houden eer hoog FM Sranang wint ook laatste competitieduel Futsallers SSV nog niet zeker van lijfsbehoud Van der Sar klaar voor duel met Barcelona Hazenkamp ontbindt contract met Heijnen Organisatiecomité pakt uit met driedaagse voor meisjes junioren. Renner uit Yerseke wil net als zijn vader wielerprof worden. w Omloop van Borsele Vanaf vrijdag wordt de 25e editie van de Omloop van Borsele verreden. Bij de elite-vrouwen is Marianne Vos (foto) favoriet, zij schreef de laatste drie edities op haar naam. 9 V- -Heinkenszand 's-Heerenhoek "m «I I y Nisse Vrijdag 25 april 18.30 uur: junioren-meisjes, 1 e etappe (42 km) Zaterdag 26 april 11.00 uur: junioren-meisjes, 2e etappe (2 ronden, 48 km)* 14.00 uur: elite-vrouwen (5 ronden, 120 km)* 18.30 uur: junioren-vrouwen, 3e etappe (tijdrit, 11,6 km) Zondag 27 april 11.00 uur: junioren-meisjes, 4e etappe (65 km) 14.00 uur: huldiging junioren-meisjes 15.00 uur: junioren-mannen (5 ronden, 120 km)* parkoers Omloop van Borsele, zie kaart -« ^Driewegen Oudelande PZC Dorija Odijk foto Willem Mieras HOOGERHEIDE - Anne Kwist uit Tholen en Tineke van Dort uit Domburg hielden de Zeeuwse eer hoog in het Grontmij zwemloop- circuit. Kwist was de sterkste op de tooo meter zwemmen en to km lopen en Van Dort won haar derde wed strijd op rij op de 500 meter zwem men en 5 km lopen. Stefan Nieu- wenhuize (Kruiningen) presteerde naar behoren op de korte zwem- loop en was met zijn vijfde plaats de beste Zeeuw bij de mannen, voor Jan van Vaardegem op de achtste plaats. Kwist had weinig moeite om de ze ge bij de vrouwen te pakken met een knappe zwemtijd van 13 minu ten en 49 seconden en een eind tijd van 55 minuten en 19 secon den. De tweede plaats in het klasse ment ging naar Tineke van Dort. GOES - De futsallers van FM Sra nang sloten de competitie in stijl af In eigen huis won de ploeg van coach Ramon Dahoe met 9-2 van middenmoter IFCV/B en N, dat geen moment in de wedstrijd kon komen. De Goese formatie tikte de tegenstander dol. Voor Sranang waren Iby El-Ua- richi (3x), Weng Tran (2x), Steven Fitsch, Jasper Huisman en Jihad Azzagari de doelpuntenmakers. GOES - De futsallers van SSV'65 zijn nog niet zeker van lijfsbe houd. De Goese ploeg verloor met 4-2 van FC Etten-Leur. Na een 0-2-achterstand kwam SSV'65 voor de rust terug tot 1-2 via door een doelpunt van Meh- met Dolma, maar na de hervatting trok Etten-Leur het duel naar zich toe. De tegengoal van Bud Asch- man kon daaraan niets verande ren. SSV is nu afhankelijk van het resultaat van Vévé Geers. MANCHESTER - Edwin van der Sar staat vanavond in het doel bij Man chester United in de halve finale van de Champions League tegen Barcelona. De doelman van het Nederlands elftal ontbrak zaterdag nog in de competitiewedstrijd bij Blackburn Rovers (1-1) door een lichte blessu re, maar is fit voor de Europese be kerconfrontatie. Van der Sar won de Champions League dertien jaar geleden met Ajax. NIJMEGEN - Het contract van turn- trainster Esther Heijnen bij De Ha zenkamp is gisteren nog voordat de rechter eraan te pas kwam ont bonden. Het bestuur van de Nij meegse turnvereniging en de advo caat van Heijnen kwamen tot een schikking. Heijnen, trainster van onder ande ren Suzanne Harmes en Verona van de Leur, werd begin maart op non-actief gesteld vanwege een ver trouwensbreuk. door Koen de Vries 's-HEERENHOEK - Vroeger hadden ze de Regenboogkoers, maar die was niet meer te betalen. Sinds de wedstrijd voor profs uit het dorp is verdwenen, is in 's-Heerenhoek een nieuwe wieleractiviteit opge bloeid. De Omloop van Borsele is in de loop der jaren uitgegroeid tot een begrip. Nu het evenement dit jaar 25 jaar bestaat, is er een wedstrijd aan het programma toe gevoegd: een juniorendriedaagse voor meisjes. „We wilden met name getalenteer de Zeeuwse wielrenners de kans geven zich te meten met de top", verzekert Rinus van 't Westende, voorzitter van de organisatie die dit jaar met recht kan spreken van een bruisend wielergala. Vanaf 1984 kregen de jon gens-nieuwelingen ruim baan op Borsels grondgebied. Later kwa men daar jongens-junioren, meis jes-junioren en meisjes-nieuwelin gen bij. Bovendien krijgen sinds 2002 ook de vrouwen startgelegen heid en heeft Marianne Vos al een drietal schitterende optredens in Borsele op haar naam. Dit jaar is de driedaagse wedstrijd voor junior-meisjes de blikvanger. Vanwege het 25-jarig bestaan zocht de organisatie naar iets spe ciaals en dat is gelukt. Het bete kent wel dat er een forse aanslag wordt gedaan op het budget. „We komen dit jaar waarschijnlijk iets tekort", bekent Van 't Westende. „Maar we vonden deze mogelijk heid zo interessant dat we het ge woon gedaan hebben. Ie moet ook wel eens een beetje lef hebben." De wedstrijd is uniek in zijn soort. Tot voor kort zagen junior-ren- sters uit verschillende landen el kaar maar één keer per jaar: op het WK. Nu ze in 's-Heerenhoek drie dagen lang kunnen starten, wil nie mand de gelegenheid missen. De deelnemers komen uit alle wind streken. Naast alle Nederlandse toppers staan nationale selecties uit Groot-Brittannië, Zweden, door Koen de Vries YERSEKE - Wie Nick Nieuwdorps grote voorbeeld is? De 17-jarige wielrenner uit Yerseke zegt het niet met zoveel woorden, maar het komt erop neer dat dat zijn va der is. Heddie Nieuwdorp was vijf jaar full-prof en twee jaar se- mi-prof Hij schitterde onder meer in de Ronde van Spanje. Nick zou niets liever willen dan ook prof worden. Zondag wacht de junior van de Theo Middelkamp-ploeg een van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. De Omloop van Borse le staat bij elke renner van zijn leef- Duitsland, Oostenrijk, België, Tur kije en Litouwen aan het vertrek. Uit Zeeland vertrekt de junioren- ploeg van Rabo Lady Force, met Agnieta Francke en Birgit Lavrijs- sen als kopvrouwen. In totaal staan 107 rensters op de startlijst. Dat zijn er aanmerkelijk meer dan op een WK. Het is inmiddels traditie dat in 's- Heerenhoek de sterkste renners ko men bovendrijven. „Er winnen hier nooit koekenbakkers", stelt Jan Baaijens, net als Van 't Westen de lid van het organisatiecomité. Als zijn vinger over de erelijst gaat, blijft hij stilstaan bij de namen van Bobbie Traksel, Tom Stamsnijder, Bas Giling, Martijn Maaskant, Eli- se van Hage, Suzanne de Goede en Anne Eversdijk. Eversdijk, uit Kapelle, is overigens de enige Zeeuwse naam die de ere lijst in die 25 jaar gehaald heeft. De kans dat er een bij komt, wordt tijd hoog aangeschreven. „Borsele is een heel mooie klassieker", vindt Nieuwdorp-junior. „En ik voel me thuis op het parkoers. Ik heb dat rondje misschien al vijftig keer gereden." Nick Nieuwdorp mag dan zijn va der Heddie als voorbeeld hebben, die vader is de grootste supporter van Nick. Waar Nick wedstrijden rijdt, is Heddie ook aanwezig. „Hij vindt het fijn als ik erbij ben", zegt Heddie. „En ik vind het prettig om hem te coachen." Enige afstemming is echter wel no dig. Heddie Nieuwdorp was een renner die aanviel tot hij erbij neer viel. Nick rijdt meer berekenend. „Ik heb een goede sprint in de be nen", vertelt Nick. „Het liefst kom ik aan met een klein groepje, zodat ik het in de steeds groter. Na een lange periode van armoede bloeit het wielren nen in Zeeland weer op. Naast ju nior-vrouwen Anne Eversdijk en Birgit Lavrijssen heeft de provincie ook bij de jongensjunioren veel ta lent. Er gaan zondagmiddag liefst zeventien Zeeuwen van start, met drie Nicken en één Alex als speer punt: Nick van der Lijke, Nick Nieuwdorp, Nick Eversdijk en Alex Gresnigt. Anne Eversdijk gaat zaterdag voor de tweede keer van start bij de eli te-vrouwen in het sterke, 180 deel nemers tellende peloton dat strijdt levert voor de topcompetitie. De Kapelse heeft onder meer con currentie van veelvoudig wereld kampioene Marianne Vos, die de koers de afgelopen drie jaar op haar naam schreef als kopvrouw van de ijzersterke DSB-ploeg. Alle Nederlandse toppers komen zaterdag naar Zeeland voor de sprint kan afmaken." Dat is de jon ge Yersekenaar dit seizoen één keer gelukt. In het Belgische Ever- gem ging hij als eerste over de streep. Daarnaast werd hij al drie keer tweede. Nick Nieuwdorp vormt een sterk team met drie an dere kleppers van Middelkamp. Nick van der Lijke, Alex Gresnigt en Nick Eversdijk maken zondag koers die meetelt voor de nationa le topcompetitie. Verder zijn er veel sterke buitenlanders, zoals Sa ra Carrigan (Australië), Emma Da- vies, Helen Wyman (beiden Groot-Brittannië), Toni Bradshaw (Nieuw-Zeeland), Ina Teutenberg (Duitsland) en Kim Anderson (VS). Ook de Zeeuwse Rabo Lady Force gaat van start. Het wordt voor Rinus van 't West ende de laatste Omloop van Borse le als lid van de organisatie. Na 35 jaar wielerevenementen vindt hij het welletjes. De voorzittershamer wordt overgenomen door Anton Witkam, die net als de tien overi ge comitéleden een echte 's-Hee- renhoeker is. De Omloop van Borsele, die het 25-jarig jubileum viert, krijgt tijdens de driedaagse koers zowel toppers bij de vrouwen als jong talent aan de start. alle drie kans op een goede klasse ring. Wat de tactiek wordt, weet Nick Nieuwdorp nog niet precies. „Meestal kiest Alex vroeg voor de aanval. Als die niet slaagt, werkt hij voor ons. Hoe het verder gaat weet ik nog niet. Dat hangt af van het koersverloop. Aan de hand daarvan trekken we ons plan." Nick Nieuwdorp kijkt uit naar de Omloop van Borsele. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38