Spor Minderhoud blijft een koele kikker Westkappelaar kent bij olympische race alleen gezonde spanning. Jack van Huiten fluit bekerfinale Libero Klok ontbreekt in volleybalselectie Björn Leukemans blijft geschorst John Metgod weg als assistent bij Feyenoord Ajax dicht bij akkoord met Argentijnse spits Sprinter Lewis-Francis ernstig geblesseerd PZC Woensdag 23 april 2008 35 Hans Peter Minderhoud, hier in actie met Exquis Escapado, blijft rustig. foto Arnd Bronkhorst door Koen de Vries DEN BOSCH - Of hij geschrokken is? Absoluut niet! Hans Peter Minder houd eindigde met zijn paard Ex quis Nadine vorige maand niet in de top van de klassementen van Indoor Brabant. Maar dat had hij eerlijk gezegd ook niet verwacht. „Ik had helemaal niet in mijn kop dat ik goed zou zijn." Voor veel dressuurliefhebbers be gon de strijd om een olympisch ticket op Indoor Brabant in Den Bosch. Alle toppers hadden zich in de Brabanthallen verzameld, de bondscoach was er en de pers was ook op volle sterkte aanwezig. Min derhoud eindigde als vijfde in de Grand Prix en als vierde in de In- termediar. Twee grote concurren ten voor Hongkong finishten ruim voor hem. De aanstormende talen ten Adelinde Cornelissen en Step hanie Peeters werden een keer eer ste en een keer tweede. „Mij zegt dat helemaal niks", ver telde voormalige Westkappelaar Minderhoud (34) laconiek. „Dit was de eerste keer dat ik met Nadi ne in zo'n entourage reed. Alle wedstrijden die we tot nu toe bin nen reden, waren in maneges met wat mensen aan de kant. Hier zijn duizenden toeschouwers. Dat is mijn paard niet gewend. In de tweede proef ging in het begin van- alles fout. Daarna was Nadine rus tig en scoorden we toch nog zeven tig procent. Zonder fouten hadden we misschien op 76 gezeten. Ho ger dan mijn concurrenten." Het is duidelijk dat Hans Peter Minder houd, tegenwoordig werkzaam in een dressuurstal in Harskamp, zich niet gek laat maken. „Vroeger was ik een binnenvetter, maar dat is wel een beetje over. Ik denk dat ik mentaal op de goede' weg ben. Ik besef dat het geen enkele zin heeft om je druk te maken over dingen die je niet zelf in de hand hebt. Daar heb je helemaal niks aan. Als er iets mis gaat, is dat jammer. Niets meer dan dat." Dat gedrag heeft de Walchenaar zichzelf geleerd. „Ik heb wel eens mentale trainingen gevolgd, maar ben na twee keer gestopt. Ik viel zo'n beetje in slaap. We deden ook ademhalingsoefeningen maar daar zag ik het nut niet van in. Ik heb lucht genoeg. En huiswerk deed ik ook al niet. Heb ik zelden gedaan trouwens. Kijk, als je denkt dat het helpt dan moet je het doet. Anders niet." Minderhoud kent tegenwoordig wel spanning, maar alleen gezon de. Dat is een gevoel waar je niet slechter, maar beter van presteert, „Volgens mij heb ik nooit een wed strijd verpest omdat ik zenuwach tig was. Pap in de benen? Ik zou niet weten wat dat is. Dat wil niet zeggen dat ik een makkelijk karak ter heb. Als er iets niet lekker gaat, kan ik heel ongedurig zijn. Een beetje prikkelbaar ben ik dan wel." Hoe het mentaal in Hongkong zou kunnen gaan, Minderhoud heeft geen idee. „Ik heb aan diverse WK's voor jonge paarden meege daan en dat ging heel goed. En op het laatste EK met Nadine ging het ook prima. Eerst maar eens aan de selectiewedstrijden mee doen in Rotterdam en De Steeg. Daar staat natuurlijk veel op het spel. Ik ben wel een beetje be nieuwd hoe ik me daar zal voe len." Paspoort voor Peking Naam: Hans-Peter Miniïêrhoud - irijfwgyfejl Geboortedatum: 7 oktober 1973 Woonplaats: Harskamp Beroep: Dressuurruiter Olympische discipline^ Paardensport, dressuur Belangrijkste resultaten: Verschillende keren winnaar Pavo Cup, Wereldkampioen 5-)arige paarden 2004 en 6-jarige paarden 20Ö5 met Florencio, Vierde op NK Grand'Prix met Exquis Nadine 2007, Europees kampioen landenteams met Exquis Nadine 2007. Mooiste olympische herinnering? „De opening van de Spelen in Athene vond ik erg indrukwekkend. Ik had al eerder het gevoel dat ik eraan mee wilde doen, maar toen werd het gevoel wel erg sterk." Meedoen is belangrijker dan winnen? In eerste instantie is meedoen natuurlijk belangrijker. Want ik ben nog iet zeker van deelname. Maar ais ik eenmaal in het Nederlandse team zit, if wil ik natuurlijk winnen. Nederland is met Duitsland favoriet voor het goud." Al eerder in China geweest? „Nee." PZC Rolant Quist ZEIST - Jack van Huiten (45) is door de voetbalbond aangewezen als scheidsrechter voor de finale van de KNVB-beker, zondag in De Kuip. Van Huiten krijgt tijdens het duel tussen Feyenoord en Roda JC assis tentie van Richard Meenhuis en Hans Olde Olthof Björn Kuipers is de vierde official. Jack van Huiten is afkomstig uit Zevenbergen. NIEUWEGEIN - Marko Klok is de be langrijkste afwezige in de nationa le volleybalselectie voor het EK-kwalificatietoernooi medio mei in Rotterdam. De 40-jarige li bero van de Cypriotische club Fa- magusta heeft een kleine vierhon derd interlands op zijn naam staan, maar past niet meer in het plaatje richting de Olympische Spelen in Londen in 2012. „Het vi zier staat verder dan Peking", zei bondscoach Peter Blangé gisteren. BRUSSEL - De disciplinaire raad van de Vlaamse Gemeenschap heeft gisteren het beroep van Björn Leukemans afgewezen. De tweejarige schorsing van de voor malige renner van Predictor-Lotto wegens dopegebruik blijft staan. Leukemans testte in september 2007 vlak voor de WK positief op testosteron. Volgens deBelg was dit te wijten aan een middel dat hij te goeder trouw had gebruikt op advies van de toenmalige arts. ROTTERDAM - Feyenoord neemt na dit seizoen afscheid van assis tent-trainer John Metgod. De Rot terdammers willen de 50-jarige Metgod wel in een andere functie voor de club behouden. Leon Vlemmings, assistent van Ernie Brandts bij NAC Breda, is in beeld als rechterhand van de nieuwe trai ner van Feyenoord Gertjan Ver beek. Dat liet een woordvoerder van de club gisteren weten. AMSTERDAM - Spits Dario Cvita- nich vertrekt volgens zijn Argen tijnse club Banfield deze zomer naar Ajax. De clubleiding bevestigt dat ze een bod van bijna 7 miljoen euro uit Amsterdam heeft geaccep teerd. De speler moet komend weekeinde nog wel de medische keuring goed doorstaan en zelf tot een akkoord komen met Ajax. Cvitanich is een 23-jarige aanvaller met een Argentijns en Kroatisch paspoort. LONDEN - Sprinter Mark Le wis-Francis zal waarschijnlijk de Olympische Spelen in Peking mis sen. De Britse atleet, die in Athene vier jaar geleden olympisch goud haalde op de 4x100 meter, heeft tij dens een trainingskamp op Cy prus een zware achillespeesblessu re opgelopen. „Het is 90 procent zeker dat hij de Spelen mist", ver klaarde de manager van de atleet, Ricky Simms. Lewis-Francis (25) moet een operatie ondergaan. Top 10 Rondeklassement Naam: René Riemens Stefan Timmerman Chef MartVroegindewey Wolphie J.A.Riemens RW Rob Sylvia F.Tax Teamnaam: Riemons United Timpen's 11-tal Schiet hem erin Wij falen Behoorlijk Wolph De Jaribas FC Doelpaal Zappa Boys Eckeltjes Skivo United Woonplaats: Zoutelande Aagtekerke Goes Ouddorp Wolphaartsdijk Zoutelande Wolphaartsdijk Middelburg Hansweert Vlissingen Top 5 Superleague Klassement Subleaguenaam. Woonplaats: 1 Appeltje eitje Lewedorp 10645 2 Volharding Ovezande 10441 3 Meeuwen Zoutelande 10175 4 Scheldemond Vlissingen 9923 5 Vlissingen Vlissingen 9900 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach Top 10 Algemeen klassement Marie De Jonge Paul Piet Pladdet Thomas Elmar De Kok Jeffrey Marcel Rooze Kees Huizen Michel Whisky Sr. Teamnaam' Vosje Scheldemondl Fc Wonderstok FC Talm Ektor FC Bal op het dak Stelletje prutsers TobCoach Micky boys Whisky Heerenhoek Vlissingen Terneuzen Meliskerke Kerkwerve Vlissingen Lewedorp Goes Vlissingen Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37