DE NIEUWE COLLECTIE IS NU BINNEN! Zeeland Winkeliers krijgen tóch voorschot B en W krabbelen terug Stukje N664 weg BOUWMAM 1 visie tegen Bezwaar tegen kustplan verbreden weg r tunnel genegeerd draait om restaurant Vlissingen van zins beloftes na te komen, zij het niet allemaal dit jaar Verdwijnen van horeca moet gecompenseerd worden zegt gemeente. DOMBURG - Oosts GOES - Grote Mark RENESSE - Hogezo Bij 'Bouwman - New classic lifestyle' vind u dames-, heren- en kids kleding en en alles op het gebied van interieurart. zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland haalt bakzeil met het aangekondigde verbod op gas gestookte terrasverwarmingen. 'Een algemeen gemeentelijk ver bod gaat inderdaad te ver', schrijft het college in antwoord op schrif telijke vragen van Leefbaar Schou- wen-Duiveland. Raadslid Lievense had de vragen gesteld, omdat hij zich afvroeg of de gemeente wel een taak heeft in de kwestie terrasverwarming. In de conceptnota terrassen van de gemeente was een algeheel verbod opgenomen op gasgestookte mo biele terrasverwarmingen. Aanlei ding was een onderzoek van de Voedsel- en Warenautoriteit dat uitwees dat sommige gasgestookte terrasverwarmingen niet veilig ge- j noeg zijn. De gemeente had echter -met het algemeen verbod- ook een streep door niet-onveilige ter rasverwarmingen gehaald. De gemeente heeft volgens wet houder Verseput wel een taak in de kwestie. De brandweer zal alle nieuwe aanvragen voor een terras vergunning toetsen op veiligheid. Wpzc Woensdag 23 april 2008 25 Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GREGOR NAPAP1JRI - TOMMY H1LFIGER R1VERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN POLO JEANS NEW ZEALAND GANT - SCOTCH SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR door Wendy van den Hurk vlissingen - Beloften nakomen, dat was gisteravond het thema van de commissievergadering over de Vlissingse kadernota. Beloften van de gemeente aan winkeliers en aan basisscholen. Alleen niet aan sportclubs en de Vlissingse Bedrij ven Club. Want die krijgen geen Sportboulevard. Het klemmende betoog van de voorzitter van de Vlissingse hockeyclub bracht het college niet op andere gedachten. En ook WD'er Marianne Rein- ders niet. Zij mopperde over de communicatie met sportclubs ('die verloopt tot nu toe voorna melijk via de krant') en waar schuwde voor claims van de vere nigingen. In die uitspraak kon wet houder Piet Polderman zich niet vinden. „Het is een intentieverkla ring en niet meer dan dat." Geen Sportboulevard, dus. Dat be tekent dat de bestaande velden worden opgeknapt. De clubs mor ren, maar ook Vlissingse Bedrijven Club, blijkt uit een brief die ze heeft gestuurd aan de Sportraad van de gemeente. Die had er name lijk rekening mee gehouden dat na verhuizing van de sportclubs van Baskensburg, er grond zou vrijko men voor bedrijven. Dat was be loofd, schrijft voorzitter Martin van der Louw. De beloften aan winkeliers in het Fonteyne-gebied komt de gemeen te wél na, meldde een zichtbaar opgeluchte wethouder Rob van Dooren. De eerste drie winkeliers, van wie de definitieve aanvraag voor nadeelcompensatie al in be handeling is bij het adviesbureau, krijgen alvast een voorschot van 50 procent van het gevraagde be drag. De andere winkeliers moe ten nog even wachten. Maar ook hun aanvragen heeft de gemeente neergelegd bij het adviesbureau. En hoe zit het nou met de brede scholen, wilden raadsleden weten. Worden de beloften aan het Mid dengebied en Souburg-Noord na gekomen? Ja, zei wethouder Frans Prins voorzichtig. Maar... „Nog niet dit jaar. Ik hoop begin vol gend jaar de eerste paal in het Mid dengebied te slaan en binnen twee jaar het geld voor de brede school in Souburg-Noord bijeen te heb ben. Daar was de begroting niet op berekend." En ook het stadsmanagement komt. Zij het pas later dit jaar. heinkenszand - Over vier jaar kun nen kunnen automobilisten vanaf de verdubbelde Sloeweg niet meer via de Nieuwe Rijksweg (N664) naar 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen rijden. De provincie brengt ten westen van Eindewege een 'harde' knip aan, door een deel van de N664 op te ruimen. Aanwonenden worden zo verlost van vrachtverkeer. Het provinciebestuur heeft giste ren de milieueffectrapportage van de Sloeweg vastgesteld. De weg ligt tussen de A58 en de Wester- scheldetunnel. Het besluit bete kent dat de Sloeweg tussen 2010 en 2012/2013 wordt verdubbeld. Er zijn nu twee rijstroken, straks vier. Bij Heinkenszand komt ter hoogte van de Drieweg een op- en afrit op de A58. Het project, dat 60 mil joen euro kost, wordt betaald met compensatiegelden voor de verdie ping van de Westerschelde. Een actiegroep van aanwonenden vecht al jaren voor de harde knip, omdat ze sinds de opening van de Westerscheldetunnel veel hinder hebben van vrachtwagens. OOSTBURG - Hoe eet je als kleuter een stukje meloen met ham? Gelukkig zijn kinderen heel inventief. En dus lieten ze zich het voorgerecht evenals de rest goed sma ken. Honderdtwintig kinderen zaten gistermiddag aan tafel in obs De Berenburcht in Oostburg. Een aantal we ken kregen de leerlingen smaaklessen over groentes, vlees en fruit. Gisteren was de mogelijkheid voor groep 7 en 8 leerlingen om hun kennis in praktijk te brengen. Samen met vier communicatiestudenten van de Hoge school Zeeland in Vlissingen en topkok Edwin Vinke van De Kromme Watergang gingen de leerlingen van groep zeven en acht aan de slag. Behalve ham met me loen stonden hutspot en vers fruit met Appelaere-ijs op het menu. foto Wim Kooyman ren de besluiten voor de kustver- sterking aanvecht bij de Raad van State. Waterschap Zeeuwse Eilan den heeft de Raad van State ver zocht alle bezwaren tegelijk te be handelen, en zo spoedig mogelijk. Het werk aan de duinen moet na melijk in het najaar beginnen. Walter Vael van de gemeente Vlis singen wijst erop dat alles wat voor de kustversterking moet ver dwijnen, ergens anders gecompen seerd moet worden. Dat geldt voor bos, wegen en voor restaurant Ho ge Duinen. „Maar in het kustplan is geen horecapaviljoen opgeno men, dus we kunnen daarin ook niet regelen dat het niet bij de par keerplaats mag komen. Pas in het nieuwe bestemmingsplan kan de gemeenteraad vastleggen of hore ca wenselijk is en waar die dan mag komen. De raad moet beslis sen of Gerretsen zijn zin krijgt." De eigenaren van appartemen tencomplex Martina in Vlissin gen willen pertinent geen restau rant bij de nieuwe parkeerplaats die achter hun woningen komt. heinkenszand - Bezwaren tegen verdubbeling van de weg van en naar de Westerscheldetunnel bij Borssele zijn door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele gisteren terzij de gelegd. De slechts acht insprekers hadden het met name over geluidsoverlast en grond verlies. Twee Ovezandenaren stelden voor de weg in hoge dijken in te pak ken. Het dagelijks bestuur van de ge meente Borsele vindt 'zeedijken' echter niet passen in het open landschap. Grondverlies blijft be perkt, volgens het college, maar versnippering moet worden voor komen. Diverse inspraakmomenten vol gen nog. De tunnelwegverbreding moet in 2013 een feit zijn. door Maurits Sep vlissingen - Niet de versterking van de kust is het probleem, maar de bouw van een restaurant naast de nieuwe parkeerplaats aan de Burgemeester Van Woelderenlaan in Vlissingen. Dat zit de vereniging van eigenaren van appartementen complex Martina dwars. „Wij willen niet tornen aan de vei ligheid. Maar wij willen ook geen horecavoorziening in de buurt. En de gemeente houdt daar wel aan vast", verklaart mede-eigenaar Huib Gerretsen. „Bovendien wordt dat niet geregeld in het kust- versterkingsplan, maar wil de ge meente dat later regelen in een nieuw bestemmingsplan. Terwijl altijd is gezegd dat de kustverster king een integraal plan zou wor den, waarin meteen alles wordt ge regeld. Dat gebeurt nu dus niet." Dat verklaart volgens Gerretsen waarom de vereniging van eigena-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27