Startkabels voor de eeuwige kluns Kanye West verbreekt verloving met Alexis Brad en Angelina plannen bruiloft 'Elizabeth Hurley is weer zwanger' Manon Thomas nog steeds niet de oude KOOPWAAR CimSilerïSillf PZC Woensdag 23 april 2008 j 1 7 illustratie Judith Hofmann Ik I iet alle stommiteiten I worden bijgehouden I I in statistieken. Het is bekend hoeveel men- sen jaarlijks van een keukentrapje vallen en daarbij iets breken of scheuren. Hoeveel men sen? Zeg maar gerust hoeveel man nen. Want vrouwen blijven er van nature liever helemaal af Dus hoe veel stommelingen de plus en de min van de accu verwisselen, weet de Bovag niet. Het wordt niet lan delijk geregistreerd. Maar dat het gebeurt, staat vast. De plus en de min. Het begint met een lege accu. Je kunt hem laden met een acculader. Je kunt hem ook aansluiten op een volle accu. Een deel van de energie uit de vol le accu stroomt in de lege, als de polen van beide accu's goed met el kaar verbonden zijn. Meestal heb ben startkabels, die mensen bij zich hebben voor pech op reis (ra dio een hele nacht aan laten staan op de parkeerplaats bij het hotel, auto start niet meer), twee kleu ren. Rood en zwart. Vaak ook heeft de pluspool van de accu een rood plastic kraagje en de min een zwart of blauw kraagje, of niks. Bovendien staat er naast of op de pluspool een Een kruis je? Nee meneer, een plusje! Een streepje (-) bij de andere pool bete kent min. Om het verder te verfij nen, staat op de klemmen van sommige startkabels ook een plus je en een min. Dus wat doe je als je accu leeg is? Het is haast niet te geloven: dan doe je het verkeerd. Ik vroeg de Bo vag hoe vaak het fout gaat. Het wordt niet geteld, maar nadat de Bovag een aantal garages had ge beld, kreeg ik de vrolijke bevesti ging dat het sterft van de klunzen. Wat gebeurt er als je de plus en de min verbindt? Dan kan de accu ontploffen als een bom. Maar in moderne auto's kan veel meer ka pot gaan. Ook als je met de klem men van startkabels rondslinge rend onder de motorkap kortslui ting maakt. Een zekeringetje stuk? Dat was vroeger, toen auto's nog overzichte lijk in elkaar zaten. Nu gaat het over printplaatjes, processors en hele computers die naar de blik sem gaan. Herstel kost veel geld en bovendien kan niet iedereen meer elke auto opereren en dotteren. Het is specialistenwerk geworden. Dealers hebben ook liever niet dat je zelf ook maar iets doet. Eigenlijk zou de motorkap niet open moe ten mogen. Er zou een slot op moeten, met een code die alleen in de werkplaats van de dealer be kend is. Er zijn meer accu's dan die in de auto. Op boten staan ze, in cara vans, in vorkheftrucks, op motor maaiers en tegenwoordig ook in veel fietsen. Niet al die verschillen de accu's zijn op te laden met hulp van twee startkabels, maar het me rendeel nog altijd wel. En ja hoor: beng! De plus aangesloten op de min. Nieuws uit Hengelo van de Batte rij Accuspecialist. De enige on derneming die de inhoud van bat terijpakketten voor elektrisch ge reedschap adequaat kan vervan gen, zodat je geen heel nieuw spul hoeft te kopen. De enige ook die accu's voor elektrische fietsen repa reert of vervangt en het daar tegen woordig razend druk mee heeft. De Twentse batterijendokter ver koopt vanaf nu de klunzenkabel. Ever Smart Intelligent Booster Cab les worden ze genoemd. Startka bels met hersens, zodat je je eigen hersens er niet meer bij hoeft te hebben. Geen rood en zwart voor het onderscheid, het zijn zwarte kabels met zwarte accuklemmen. De kabels gaan halverwege door een kastje met elektronica die vast stelt welke klemmen op welke ac cupolen zitten. Goed of fout maakt niet meer uit. Het kastje ver bindt altijd min met min en plus met plus en laat dan pas stroom door. Handig. Ik denk dat mannen die deze ka bels aanschaffen (6o euro, www.ac- cu-winkel.nl) ze niet aan iedereen laten zien. Zo van: kijk mij eens! Met startkabels die slimmer zijn dan jij, loop je niet te koop. woklo@xs4all.nl ALLEMENSEN Rapper Kanye West en ontwerp ster Alexis Phifer hebben hun verloving verbroken. Dat heeft Phifer bevestigd tegenover het magazine People. Het paar was sinds 2002 af en aan bij elkaar en verloofde zich in 2006. De ge ruchten over een breuk werden aangewakkerd doordat de ont werpster onlangs op een feestje verscheen zonder haar verlo vingsring om. In showbizzkrin- gen weet men dan genoeg. Phi fer lijkt opgeluchtt: „Het is altijd verdrietig als zoiets afloopt, maar we blijven vrienden." Wordt het Brad Jolie of Angelina Pitt? In elk geval lijkt het zeker dat acteurs Brad Pitt en Angelina Jolie gaan trouwen. Dat meld den verscheidene internationale media gisteren. Het tweetal zou in juni in Santa Barbara (Califor- nië) een intieme ceremonie heb ben gepland voor een handvol goede vrienden. In elk geval zou den George Clooney en Matt Da mon bij de bruiloft aanwezig zijn. Jolie heeft haar vader, ac teur Jon Voight, gevraagd haar weg te geven. Dit zou betekenen dat er een einde is gekomen aan hun ruzie. Elizabeth Hurley is zwanger van haar tweede kind, melden enke le Amerikaanse media. De actri ce bracht de geruchtenmachine op gang toen ze vorige week met een klein buikje verscheen tij dens een benefietgala in New York. Ze dronk de hele avond geen alcohol. Hurley trouwde vo rig jaar met de Indiase zaken man Arun Nayar. De 42-jarige ac trice heeft al een zoontje, Da- mian van 6, met de Amerikaan se filmproducent Steve Bing. Er is iets kapotgegaan bij Manon Thomas sinds er naaktfoto's van haar op het internet verschenen. „Ik ben er dag en nacht mee be zig", zo vertelt ze. In november verschenen pikante foto's, die haar vriend Rudy tijdens een va kantie van Thomas maakte, op internet. Een voormalige buur man werd gearresteerd. Hij zou het computersysteem van het stel hebben gehackt. Thomas, coach en dagvoorzitter van con gressen, zat direct zonder werk. „Mijn complete geloofwaardig heid is aan gort geholpen", zegt de presentatrice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17