Sin an I Actiegroep: afgestudeerde pabo'er moet weer gymles mogen geven effeweg.nl Jonge docent zonder bevoegdheid komt moeilijker aan baan. supervoordelige busreizen Parijs, Berlijn en Leipzig 5 dagen Mooi Drenthel'itIJ jUMT Friese Bleef en Postojna Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 PZC Dinsdag 22 april 2008 I 7 eindigt fataal De vrouw van Hans Terbach ging naar het ziekenhuis om haar neus- en voorhoofdholten operatief te laten schoon maken. Zij stierf een dag later aan een hersenbloeding. De arts had een fout gemaakt. foto David van Dam/GPD trum voor medische zaken heeft. Zo onderzoekt het OM de dood van een patiënte van het Erasmus Medisch Centrum. Justitie kwam het overlijden op het spoor nadat de partner van de patiënt aangifte had gedaan van dood door schuld. Het ziekenhuis had dit, ondanks haar wettelijke plicht, verzuimd zélf te melden. Ook weigert dit zie kenhuis medische dossiers of na men van betrokken artsen te over handigen. De man krijgt, net als Terbach, zijn vrouw natuurlijk niet meer terug. Maar Terbach snapt de juridische strijd wel. „Nu gaat het om gerechtigheid." Twee jaar cel mogelijk In principe kunnen artsen, afhankelijk van de feiten en de omstandighe den, voor onder meer de volgende misdrijven strafrechtelijk worden ver volgd: Mishandeling (maximaal twee jaar gevangenisstraf); Zware mishandeling (maximaal acht jaar gevangenisstraf); Dood door schuld (maximaal twee jaar gevangenisstraf); u- Zwaar lichamelijk letsel door schuld (maximaal zes maanden gevange nisstraf); Verlaten van hulpbehoevenden in hulpeloze toestand (maximaal twee jaar gevangenisstraf). (bron: Openbaar Ministerie) door Hanneke Keultjes DEN HAAG - Als leraren van de pa bo komen, moeten zij ook weer gymles kunnen geven. Daarvoor pleit actiegroep 'de Groene Golf. Nu mogen afgestudeerde pabo'ers dat niet, waardoor basisscholen een tekort hebben aan leraren met een gymbevoegdheid. Zo'n vijf jaar geleden werd het be wegingsonderwijs weggehaald bij de beroepsopleidingen voor basis schoolleraren. Vakleerkrachten die zich tijdens hun opleiding alleen gericht hebben op lichamelijke op voeding moesten de gymles van de docenten overnemen. „Een nobel streven", aldus Floor ter Wal van de Groene Golf, die opkomt voor de belangen van jon ge leraren. „In de praktijk kiezen scholen er echter voor om de twee keer gym per week te verdelen over een vakdocent en een regulie re leerkracht." Als de vakdocent een keer ziek is, komen scholen meteen in de problemen, merkt zij. Volgens Ter Wal komen net af gestudeerde leraren nu minder makkelijk aan de bak, omdat scho len die de keuze hebben tussen een docent met gymbevoegdheid en een docent zonder bevoegd heid, liever kiezen voor een do cent die wél gymles mag geven. Zij pleit ervoor om leraren zonder gymbevoegdheid alsnog de moge lijk te bieden om dit diploma te ha len. „De kosten kunnen betaald De Groene Golf pleit er voor dat afgestudeerde pabo'ers gymles mogen geven. Dat bestrijdt het tekort aan gymleraren en ver groot hun kansen op een baan. worden uit het scholingsfonds van het ministerie", vindt Ter Wal. Dat scholingsfonds is er echter nog niet, aldus een woordvoerder van staatssecretaris Sharon Dijks- ma van Onderwijs. Dat fonds is echter vooral bestemd voor projec ten rondom rekenen en taal. Het ministerie erkent dat er soms planningsproblemen kunnen op treden omdat niet alle leraren gym mogen geven. Die kunnen wel op gelost worden, vindt de woord voerder: „Basisscholen hebben al de mogelijkheid om leerkrachten naar de cursus te sturen. Het grote voordeel is dat deze docenten met een bevoegd zijn om gymles te ge ven." Bovendien is het bewegings onderwijs vanaf het schooljaar 2005-2006 weer terug als kopstu die binnen de pabo. Deze leergang werd echter als te zwaar be schouwd. Dijksma heeft toegezegd de leergang te verlichten. 3 dagen Polka Party Vertrek: 9 mei, 19 sept., 21 nov. Inclusief: 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijt- en dinerbuffet, 2 avonden consumpties van 19.30-24.00 uur, Polka Party met muziek en dans, vervoer per Tourist Class touringcar 3 dagen And ré Rieu. Vertrek: 11 juli Leipzig, 18 juli Berlijn, 28 aug. Parijs Inclusief: 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijtbuffet, zitplaats concert André Rieu, vervoer per Tourist Class touringcar 4 dagen Berlijn - 4* hotel Vertrek 1,9 mei (Hemelvaart Pinksteren) Inclusief 3 overnachtingen in een 4* hotel, 3 maal ontbijt, venroer per Tourist Class touringcar J J| 5 dagen Offenburg Strasbourg Vertrek: 5 mei, 30 juni, 28 juli, II aug., 29 sept., 27 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner (halfpension), stadswandeling Freiburg o.l.v. gids, stadsrondrit en -wandeling Strasbourg o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 5 mei, 2,23 juni, 28 juli, 15, 22 sept., 20, 27 okt. Inclusief. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner, 5 maal lunch(pakket), vervoer per Tourist Class touringcar d.ger Wolvega, riese nieren en Texel 5 Vertrek: 30 juni, 21, 28 juli, 11 aug., 1, 29 sept. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner, 5 maal lunch (pakket), afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar 10 dagen Karinthië NIEUW Vertrek: 1 mei, 16,30 juni, 15, 29 sept Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), welkomstdrankje, 1 maal themabuffet, Nordic Walking Tour, stadswandeling Klagenfurt en 5-Merentocht o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar 10 daqen Slovenië NIEUW Vertrek: 26 mei, 16,30 juni, 28 juli, 29 sept. Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), Nederlandstalige gids van dag 3 t/m 7, vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Zuid-Limburg Vertrek: 28 opr., 30 juni, 28 juli, 11 aug., 22 sept, 13 okt Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt, lunch (pakket) en diner, entreegelden, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Kopenhagen Malmö Vertrek: 28 apr., 14 juli, 11 aug., I, 22 sept., 13 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal Scandinavisch ontbijtbuffet, bootovertochten, stadswandelingen Kopenhagen en Malmö o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen Praag Gouden Stad Vertrek: 16 mei, 8, 17 aug., 19 sept. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner in overnachtingshotel in Duitsland, 2 maal stads wandeling Praag o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. 8 dagen Meer van Genève Vertrek: 16 mei, 8, 29 aug. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar 8 dagen Boedapest, Donauknie en Poesta Vertrek 16 mei, 6 juni, 11 juli, 8, 29 aug., 10 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Boedapest o.l.v. gids, vervoer per Comfort Class touringcar Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. 'ïML (ook groepsreizen mogelijk) yj jffifV/i Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserve rings kosten a 15, i^ceurmerk overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. V bedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7