Sport Terneuzense Boys gaat niet gek doen de beste Zeeuw Dennie Ie Comte is grootste rivaal kwijt Ploeggenoot Ronald Zwager mist laatste duel door een schorsing. Kwalificatie ZK driebanden Edwin van Beemden pakt record op horden Twee gouden plakken voor Stefan Stokman Achtste editie van Cees Priem Classic Aart Rietveld vierde op het NK duatlon Arthur Vos wint op paard van vriendin JaapJan Ritsema na één jaar weg bij Ondo Kersverse eersteklasser niet van plan om weer meteen te degraderen. Vijf Schouwse biljarters verder PZC Dinsdag 22 april 2008 I 37 door Rudy Boogert GOES - Het begint er steeds zonni ger uit te zien voor Dennie le Com te in het topscorersklassement van de PZC. De aanvaller van Duive- land maakte zaterdag tegen WHS (2-2) zijn 25e doelpunt van het sei zoen; het was zijn honderdste in totaal voor de derdeklasser uit Oos- terland. Le Comte wordt op de voet ge volgd door zijn ploeggenoot Ro nald Zwager, die één doelpunt minder heeft gemaakt. De topsco rer heeft komende zaterdag, op de laatste speeldag tegen Apollo'69, echter geen concurrentie meer te duchten van Zwager, want deze is geschorst. Bij winst is Duiveland kampioen. De eerste concurrent voor Le Com te is daardoor Niek van Sprundel van kampioen Aardenburg. Van Sprundel is met 35 doelpunten de productiefste Zeeuwse amateur voetballer, maar doör de lagere coëfficiënt die is toegekend aan goals in de vierde klasse staat hij op de derde plaats. In de slotwed strijd tegen Patrijzen moet hij mi nimaal drie keer scoren om kans op de topscorerskroon te houden. Arjan Koopmans is aan een op mars bezig. De aanvaller van Ril- landia maakte zaterdag tegen Co- lijnsplaatse Boys zijn negende doel punt in de laatste zes duels en klom daarmee naar de gedeelde vierde plaats. Zijn achterstand op Le Comte is met één duel voor de boeg echter - omgerekend - vijf doelpunten. Het gros van de Zeeuwse voetbal lers speelt komend weekeinde de laatste competitiewedstrijden. Al leen in de hoofdklasse (zaterdag) en in de vijfde klasse (zondag) wordt nog iets langer doorge speeld. T@PSC®RER klasse goals factor totaal 1. - Dennie Ie Comte (Duiveland) 3A 25 1,5 37,5 2. - Ronald Zwager (Duiveland) 3A 24 1.5 36 3.- Niek van Sprundel (Aardenburg) 4A 35 1 35 4. Arjan Koopmans (Rillandia) 3A 20 9 1,5 k 30 4. - Arjan Smalheer(ZSC'62) 4B 30 1 n !k 30 6. -f, Jerfy Booij (Zeelandia Middelburg) 3A 18 1,5 Uk 27 6. - Mathijs Hage (Zierikzee) 3A 18 1,5 lik 27 6. - Josimar Pattinama (Jong Ambon) 4B 27 1 27 9. Ferdi Kabal (Sluiskil) 5A 25 1 p 25 9. f Vincent Goedegebuure (Rgofsse) 5B 25 1 25 11. Marinus Baas (Arnemuiderf^' 2E 16 1 1,5 24 11.^ Peter Dieleman (Zaamslag) 2E 16 1,5 24 13. f Wesley Goud (SKNWK) 4B 23 1 23 14.-^ Sam Ysebaert (Hoek) HB 11 2 22 14. - Christian van Vossen (SKNWK) 4B 22 1 pzc wa 22 KWADENDAMME - In Kwadendam- me zijn gisteravond de kwalificatie wedstrijden voor het Zeeuws kam pioenschap driebanden kleine ta fel begonnen. Van de 52 inschrijvers hebben zes tien spelers zich al rechtstreeks op basis van hun prestaties van vorig jaar geplaatst. De overige inschrij vers zijn ingedeeld in 12 poules van drie waarvan de winnaars en vier beste nummers twee zich plaatsen voor het hoofdtoernooi. De kwalificaties worden gespeeld op woensdag, donderdag en vrij dag. De aanvang is steeds 19.00 uur. De kampioen van vorig jaar, Berry Dallinga, doet niet mee. Favorie ten zijn nu Eddy van Goethem en Tonny van Iwaarden. Opvallend is de afwezigheid van veel Schouwse biljarters. Jan Eickenboom uit Zie- rikzee is de enige inschrijver. ETTEN LEUR - Tijdens de eerste wed strijd van de CD-competitie in Et- ten Leur heeft Edwin van Beem den (Delta Sport) het Zeeuws re cord op de 80 meter horden verbe terd. Hij realiseerde een tijd van 12.6 seconden. Het oude record stond sinds 1991 op naam van Erwin Simpelaar, 13.0 seconden. In 1999 wist Bart van Kralingen deze tijd nog te eve naren. BORNEM - Stefan Stokman uit Goes en lid van Dynamica en AC Meetjesland heeft op het open Antwerps criterium in Bom twee gouden plakken veroverd. Bij het kogelstoten won hij met een af stand van 11 meter en 93 centime ter. Het onderdeel discuswerpen won hij met een afstand van 35 meter en 1 centimeter. GOES - Het wielercomité Wemel- dinge houdt op koninginnedag voor de achtste keer de Cees Priem Classic, een toertocht voor wielrenners. De start is tussen 9.00 en 10.00 uur vanaf het korf- balveld aan de Bonzijweg. De af standen zijn 45 kilometer (familie- tocht) en 110 km. Halverwege bei de afstanden is er een verversings- post. Het parkoers voert door Zuid-Beveland. HORST - Aart Rietveld uit 's-Gra- venpolder werd op het NK duat lon in Horst vierde. Na de eerste run van 15 km lag Rietveld nog op de eerste plaats, maar hij moest tij dens de 60 km fietsen drie deelne mers voor laten gaan. Franklin van Anrooy (Kapelle) won de duatlon H10, zus Shirin was de snelste in de categorie D8. Lindy van Anrooy pakte zilver bij de meisjes D12. VROUWENPOLDER - Tijdens de dres- suurwedstrijd in manege De Een dracht in Vrouwenpolder was Ar- hur Vos de beste in de klasse Z2. Hij stuurde No Mercy naar een to taal van 210 punten. Vos bleef lange tijd aan de kant omdat hij geen paard ter beschik king had. Op de viervoeter van vriendin Sandra van der Hoofd deed hij het voortreffelijk. Van der Hoofd won zelf de Mi-klasse. SINT LAURENS - Korfbaltrainer Jaap Jan Ritsema vertrekt al na één sei zoen bij derdeklasser Ondo. Dat is hij met het bestuur van de club uit Sint Laurens overeengekomen. Ondo deed in de zaal lang mee om de titel, maar greep daar net naast. In de veldcompetitie is het Walcherse achttal een goede mid denmoter. De achterstand op de koploper is vier punten. door René van Stee TERNEUZEN - Vorig seizoen beleef de Terneuzense Boys weinig ple zier aan het avontuur in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Het elftal haalde slechts zeven pun ten en degradeerde kansloos. „Dat wordt volgend jaar helemaal anders", verklaarde Jack Scheele van de technische commissie van de club zaterdag na het behalen van de titel in de tweede klasse. „Maar we gaan geen gekke dingen doen, dat past niet bij een club als de onze. Ook de spelers hebben al aangegeven dat we niet moeten overdrijven. We zoeken échte ver sterkingen en geen jongens die er voor de breedte van de selectie worden bijgehaald." Zowel Scheele als trainer Leendert Geelhoed denkt dat de huidige ploeg geen modderfiguur in de eer ste klasse zou slaan. Maar om echt zorgeloos mee te draaien moet de kwaliteit van de groep toch om hoog, vinden ze. Jack Scheele mikt op de komst van spelers in elke li nie. Geelhoed zou met name het scorend vermogen opgevoerd wil len zien worden. „Want we zijn nu nog te veel af hankelijk van bevliegingen. Een ni veau hoger worden er andere din gen van je verwacht. Verder is het regelmatig gebeurd dat we te wei nig kansen creëerden. Dat moet ook anders", aldus Geelhoed. De oefenmeester is niet alleen te vreden dat de doelstelling van het huidige seizoen - de terugkeer naar de eerste klasse - is gehaald, maar ook over de ontwikkeling W* De technische mensen bij Terneu- zense Boys denken dat de kwali teit van de eerste selectie om hoog moet om zorgeloos in de eerste klasse te kunnen spelen. die zijn ploeg het afgelopen sei zoen heeft doorgemaakt „Aller eerst gaat het om hechte groep spe lers die veel van elkaar kan verdra gen. Dat is natuurlijk al heel pret tig Verder bleken Tim Faassen en Peter Doens prima versterkingen en loopt het met jongelingen als Ben Ongenae, Roy van Ham, Ran dy van Overmeeren. Gokhan Ersa- hin, Ali Eryürük en Evert-Jan van Opdorp steeds beter. En daarnaast beschik ik met Kees Duitemeijer over een ideaal verlengstuk in en rond het veld. Zijn rol mag beslist niet worden onderschat." Hoewel diverse spelers zijn bena derd, staan ze vooralsnog niet in de rij. Scheele hoopt dat de zater dag afgedwongen promotie poten tiële nieuwelingen over de streep zal trekken. Namen kon en wilde hij nog niet geven, al gaat het ge rucht dat doelman Niels Meesen van AZW overweegt om over schrijving naar Terneuzense Boys aan te vragen. twee kleppers minuten 'los'. „Ik zag ze allebei komen. Twee jaarlin gen, een duivin en een doffer. De duivin liep meteen binnen, de dof fer moest nog even kijken of hij er al was. Die twee hebben zich vorig jaar als jongen bewezen. Het was 'Die blauwe is een superduivin. Het was haar vijfde overwinning' dus geen probleem om hun con tract te verlengen. Ze zitten pas een week op weduwschap. Trou wens, het is voor het eerst dat ik j het met duivinnetjes op we duwschap probeer. Niet het totaal f weduwschap maar gewoon met een paar duivinnen op overschot. Kijken of dit geen toevalstreffer is", vertelt hij. Mattens is met name bekend ge worden door zijn 'Mattens doffer', een duif die een enorm nageslacht gaf „Ik heb er mijn eigen stam mee ontwikkeld en aan de Vere nigde Staten verkocht. Of hij nog in leven is zou ik niet weten, maar het is wel de grootste crack die ik ooit op mijn hok had". Marathon Zeeland: De Terneuzen se postduivenvereniging De Een dracht houdt ook dit jaar weer de Marathon Zeeland. Het is de der tigste editie. Inschrijven is tot mo gelijk tot 1 mei via het internet adres http//.people.zeela- net.nl/jlwitte/inschrijfformMarath on2008.doc. ATLETIEK Boston. 112e marathon. Mannen: 1. Robert Cheruiyot (Ken) 2.07.46, 2. Bouramdane (Mar) 2.09.04, 3. El Boumlili (Mar) 2.10.35, 4. Asfaw (Eth) 2.10.47, 5. Adillo (Eth) 2.12.24, 6. Cheri- gat (Ken) 2.14.13. Vrouwen: 1. Dire Tune (Eth) 2.25.25, 2. Biktimi- rova (Rus) 2.25.27, 3. Jeptoo (Ken) 2.26,34, 4. Prokopcuka (Let) 2.28.12, 5. Tafa Magarsa (Eth) 2.29.48, 6. Genovese (Ita) 2.30.52. DUIVENSPORT Concours Peronne. Rayon 1. 1. M. de Poorter (1305 m/m), 2. H. van Damme, 3. W. de Die, 4,6. F. Leliaert, 5. M. Buijsse, 7. A. de Croock, 8. T. de Jonge, 9. H. Calon, 10. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2: 1. comb, de Mul/Vermeirssen (1241 m/m), 2. P. Baecke, 3. Tasha van Hurck, 4. A. Gommers, 5. A. van Pae- mel, 6. O. Haers, 7. gebr. Scheele, 8. Th. Van Zeele, 9. L. Breepoel, 10. comb. R. Peeman&Dtr. Rayon 3: 1,2. A. Mattens (1252 m/m), 3,9. J. van Goethem, 4. E. van Goethem, 5. A. Danckaert, 6. mevr. de Waal, 7,8. A. Thijs&Zn, 10. A. v.d. Branden. Rayon 4: 1. Sj. Van Eijkeren (1242 m/m), 2,8,9. comb. R&L. Traas, 3. Mattie de Witte, 4. M. Verwei-Filius, 5. A. Poelman, 6. T. Kapoen, 7. L. de Putter, 10. Sj. Traas. Rayon 5: 1. A. Mieras (1219 m/m), 2,5. C. Zegers, 3,6,9. M. Hengsdijk, 4. Jo Dekker, 7. K. Niemeijer, 8. F. Grootjans&Zn, 10. comb. J&M. de Groot. Rayon 6: 1. 1,3,6. G. v.d. Kamp (1199 m/m), 2. H. van Hemert-Rijn, 4. P. v.d. Linden, 5,10. M. Matthijsse, 8. A. Ca- pelle, 9. R. Fonteyne. Rayon 7: 1. H. Melis (1302 m/m), 2. W. Verstraate, 3,4,7. K. Minder- houd, 5. L. Dingemanse, 6. comb. Wielemaker, 8. comb, de Waardt/Sneep, 9. JC. Roelse, 10. A. Stroo. WIELRENNEN Waod Ertvelde. Zaterdag. Cat B. 11. Sjacco Mathijs, Terneuzen. Cat E. 1. Wim de Waal, Axel. 3. Rob Ocraft, Terneuzen. Cat G. 9. Edward Batersby, Vlissingen. Waod Ertvelde. Zondag. Cat B. 4 Peter Mol, Kapelle, 10. Kees de Wijze, Kapelle, 11 Rudi Rabout, Heinkenszand. Cat A. 16. Maurice Min naar, Middelburg. Cat E. 3. Wim de Waal, Axel. Cat G. 10. Edward Batersby, Vlissingen. Zwolle. Jeugdselectiewedstrijd. cat 3 Nick Janssen 21e, cat 4. Denise Gunst 5e, cat 5. Tim Janssen 7e, cat 6. Ivar Moeleker 5e, cat 6. Davy Gunst 8e. Rijswijk. Cat 2. Claudia Jongerius 11e, Cat 3. Nick Janssen 6e, Cat 5. Tim Janssen 6e, Cat 7. Peter Blok 4e. meer uitslagen op www.pzc.nl COLIJNSPLAAT - Veertien deelne mers zijn er nog over in het Gust Boonen driebandentoernooi. En vijf van hen zijn Schouwenaar. Nestor Hans Stols, inmiddels 85 jaar, redde het niet. Verliezend fi nalist van vorig jaar Cees Rogge band wel. Kees van der Werf, Jan Schouwen burg, Kees Roggeband uit Zierik- zee (versloeg Bertus Visser uit Haamstede), Jaap Verboom uit Renesse en Philip van der Male uit Nieuwerkerk handhaafden zich vooralsnog, al mocht Van der Ma le over geluk niet klagen. Hij werd beste verliezer. Voor Verboom wordt het vervolg nog wat moeilijker, omdat zijn goe de optreden werd beloond met een verhoging van zijn handicap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67