Zeeland 'Bij ons is een roestbak net zo welkom' Verbouwings- uitverkoop Nu: Op de nieuwe /\n/ voorjaars/zomercollectie IU /O Sluiting coffeeshop Middelburg moeilijk Zieke Joël (n) kan weer naar schaken Bouw fabriek Sas uiterst onzeker Droge en warme stal vormt fijn klimaat voor bijen Streetshowteam houdt grote automeeting in Sint-Maartensdijk. In vergelijkbare zaak in Vlissingen was sluiting van shop onterecht. korting Bij aankoop van CO/ 2 stuks of meer /O korting SPZC Dinsdag 22 april 2008 25 Mark Verstraete, Leon Hage, Femmy Koek en Corné Hage (vlnr) van de organisatie zitten in de drankwagen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De ware auto liefhebber kan komende zaterdag niet om Sint-Maartensdijk heen. Daar komen vier- tot vijfhonderd autobezitters hun 'trots' tonen aan het grote publiek. „Niet alleen van die opgepimpte wagens", zegt or ganisator Leon Hage uit Sint-Maar tensdijk. „Elke auto is welkom, dus ook een enorme roestbak." In dat opzicht wijkt het Street showteam, dat het evenement or ganiseert, af van veel andere auto clubs, die zich bijvoorbeeld op één bepaald merk richten. „Daar moet je je auto al voor tig duizend euro hebben omgebouwd wil je über haupt kans maken om erbij te mo gen", zegt Leon. Zelf had hij in het verleden ook 'Een opgepimpte invalidenwagen. Dat is toch geweldig!' een opgepimpte auto, maar hij heeft hem weg moeten doen, om dat het te veel geld ging kosten. „Op het laatst zat er geen origineel onderdeel meer op", zegt hij. „Maar ja, als ik hem startte, was de tank al leeg." Zelf doet Hage het nu met een - zoals hij het noemt - barrel van vierhonderd euro. Mede-organisa tor Mark Verstraeten uit Nieuwer- kerk heeft wel een auto die hij heeft voorzien van allerlei leuke dingen. „Dat soort auto's zullen za terdag waarschijnlijk de echte blik vangers zijn", schat hij in. „Maar je hoeft echt niet zo'n wagen te heb ben. Iedereen die trots is op zijn auto en hem aan anderen wil la ten zien, is welkom." Het hele industrieterrein wordt za terdag gebruikt om de wagens op te stellen. Deelname kost vijf euro. Wie alleen komt kijken, betaalt een euro. Hoewel aanmelden niet verplicht is, weten de organisato ren al van veel auto's dat ze er zul len zijn. Er zit van alles en nog wat bij. Heel erg leuk is een 45-ki- lometerautootje uit Goes met on der meer neonverlichting, een sportstuur en spoilers. „Een opge pimpte invalidenwagen. Dat is toch geweldig!", stelt Leon. Het Streetshowteam was tot voor kort een club met leden, maar die op zet hebben de huidige organisato ren overboord gezet. „Als je leden hebt en je laat ze contributie beta len, wordt er van je verwacht dat je ook regelmatig iets organiseert", legt Mark uit. „En daar hebben wij simpelweg de tijd niet voor. Ik zeg niet dat we nooit die kant op gaan, maar voorlopig vinden we het wel prettig zo. We organiseren iets op het moment dat het ons het beste uitkomt." De jongens waren er twee jaar ge leden ook al bij toen het Street showteam zijn eerste automeeting hield. De opkomst verraste hen. Er waren meer dan honderdvijffig au to's „Stond ik daar met m'n friet pannetje en m'n twee dozen fri- kandellen", herinnert Leon zich. „Dit keer hebben we het een stuk professioneler aangepakt met drie honderd liter bier, honderd flessen cola, honderd flessen sinas en nog veel meer." Dat bier mag zaterdag alleen op het terrein van vishandel Hage aan de Pluimpotweg worden geschonken, maar de frisdrank wordt door Corné Hage - de broer 1 van Leon - naar de mensen ge bracht. Hij rijdt met zijn speciaal ontworpen drankwagen over het hele industrieterrein. De jongens hopen dat het vooral heel gezellig wordt. Ze benadruk ken dat racen uit den boze is. Wie dat doet, wordt zonder pardon naar huis gestuurd. De meeting be gint komende zaterdag op half ze ven 's avonds en duurt tot pak 'm beet twaalf uur of misschien wel wat langer, als het heel gezellig is. „En dat zal het wel worden", zegt Leon. „Tijdens de vorige editie wa ren er jongeren die op een gege ven moment zeiden: we gaan nu uit. Tien minuten later stonden ze terug bij ons. Er was niemand in het café. Iedereen zat hier!" ■M Meer informatie is te vinden op de website www.streetshowteam.nl SCHERPENISSE - Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse kan voorlopig terecht in de voormalige fietsenwinkel van Duine aan de Spuidamstraat. Dat is goed nieuws voor de elfjarige Joël Beurkens, die nu ook weer mee kan doen. Joël lijdt aan de ziekte van Duchen- ne, een progressieve spierziekte, en zit in een rolstoel. Tot zo'n jaar geleden werd hij via een wentel trap naar de schaakzolder gedra gen. Inmiddels is hij daar te zwaar voor. Daarom moest de jongen noodgedwongen stoppen met zijn hobby. Nu kan hij toch weer mee doen. De B-jeugd, waar Joël bij zit, schaakt voortaan in de voormalige fietswinkel. De A-jeugd blijft op de schaakzolder. „Dat is veel pretti ger", voorzitter Peter van de Bree- vaart. „Dertig kinderen op de zol der was best druk." De schakers kunnen in elk geval tot de zomer in het nieuwe pand terecht. Voor daarna wordt een an dere oplossing gezocht. door Dewi Cigengack MIDDELBURG - De aanhouding van Giel de Kinkelder, eigenaar van cof feeshop Sixty Two in Middelburg, kan voor burgemeester Koos Schouwenaar aanleiding zijn om die zaak aan te pakken en wellicht te sluiten. Het is de vraag of hem dat gaat lukken. De Kinkelder werd afgelopen donderdagavond aangehouden in zijn auto. In de kofferbak lag drie kilo softdrugs. Een burgemeester mag een coffee shop sluiten op grond van de Opiumwet. Bijvoorbeeld als de shop overlast veroorzaakt, ver koopt aan minderjarigen, of als er meer dan 500 gram softdrugs voor radig is. In 2005 maakte burge meester Anneke van Dok van Vlis singen gebruik van die bestuurs dwang door coffeeshop Purple in Vlissingen voor drie maanden te sluiten. In het woonhuis van de ei genaar van Purple was achttien ki lo softdrugs aangetroffen. De Raad van State oordeelde een maand la ter dat sluiting niet terecht was. De woning was volgens de Raad van State geen onderdeel van de shop. Conclusie: er was geen spra ke van een overtreding van de ge- doogcriteria. Volgens T. Barkhuysen, hoogleraar bestuursrecht aan de Universiteit Leiden, is het de vraag of de Vlis- singse zaak genoeg overeenkom sten heeft met de Middelburgse. „Een woonhuis is privé, dat staat los van een coffeeshop. Bij een au to is dat onduidelijker." Gevaarlijker voor De Kinkelder zou een veroordeling zijn. Dit kan voor de gemeente een reden zijn om op te treden, zegt voorlichter Elke Kool van het Openbaar Minis terie. „Iemand met een strafblad mag geen vergunning hebben voor een coffeeshop." HOEDEKENSKERKE - Aan de Zondag- weg tussen Hoedekenskerke en 's-Gravenpolder komt een bijen stal. Bas Vroonland uit Middel burg wil er acht a tien bijenkasten in onderbrengen. De benaming 'bijenstal' doet aan iets groots denken, maar dat wordt het gebouw zeker niet. Vroonland is amateur-imker. „Je kunt bijen kasten beter niet in weer en wind laten staan. Dan worden ze voch tig en ontstaat er vanzelf een slak- kenkwekerij. Binnen staan de kas ten lekker droog en warm, een ide aal klimaat voor bijen." Aan de Noldijk bij Ovezande heeft Vroonland al een bijenstal door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - De bouw van een tweede generatie bio-ethanolfa- briek in Sas van Gent is vrijwel ze ker van de baan. De beslissing over de nieuwbouw is door de lei ding van Nedalco voor een tweede keer opgeschort. Eerst tot deze maand, nu tot na de zomer. Wethouder Adhemar van Waes (economie) van de gemeente Ter- neuzen rekent niet meer op een nieuwe Nedalco-vestiging. „Het be drijf was al geruime tijd negatief gestemd. Enerzijds omdat het kabi net weigerde met extra subsidie voor de productie van deze brand stoffen over de brug te komen, an derzijds omdat de prijzen voor tar we, maïs en andere grondstoffen zo hoog zijn, dat het weinig renda bel is om biobrandstoffen te ma ken. Als de nieuwbouw definitief van de baan zou zijn, is dat jam mer, maar niet onoverkomelijk." De bouw van de tweede generatie biobrandstoffabriek in Sas van Gent zou van Nedalco een investe ring eisen van 150 miljoen euro. Het bedrijf had gerekend op een rijkssubsidie van veertig miljoen euro, maar het kabinet wilde niet meer dan 11,6 miljoen euro bijspij keren. bij een fruitteler. Die is echter te klein in de tijd dat bijen uit zwermen. Een aantal kasten moet dan toch buiten staan. Vroon land wil ook liever twee locaties om volken te kunnen verplaatsen. „Zes kilometer moeten die uit el kaar liggen. Anders gaan de bijen terug." Diverse merken zoals: Burberry, Moschino cheapandchic, Armani Jeans, Bogner, Brunello Cucinelii, Escada, Hogan, Tod's, Van Laack, Allegri e.v.a. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65