Zeeland hier bijna door de achtertuin' Twee ton voor stijging aantal weidevogels Glucon Combi. Veerkrachtig in beweging. DE RODE PILAREN Ministerie ziet wel wat in plan van provincie en Zeeuwse Landschap. Zang en muziek op avond Sursum Corda Meisje (8) aan hoofd gewond na aanrijding Disco-zwemmers moeten er snel bij zijn Rode Kamer verder met cultuurprogramma Motorrijder Veere reed niet te hard Glucon Combi actieverpakking 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl SPZC Dinsdag 22 april 2008 23 GOES - Het 'opkrikplan voor weide vogels in Zeeland' heeft van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit een eenmalige bijdrage van 200.000 euro gekre gen. Het plan, geschreven door Stichting Het Zeeuwse Landschap en gecoördineerd door de provin cie Zeeland, moet ervoor zorgen dat in 2013 het aantal weidevogels met twintig procent is gestegen. In het plan worden topweidevogel- gebieden benoemd. Die weilan den worden bevochtigd door stuw- tjes te plaatsen. Verder worden struiken en obstakels weggehaald zodat er minder roofvogels neste len. Die azen immers op de eieren en kuikens van de weidevogels. Ook de boeren wordt gevraagd om medewerking. Zo mag er niet te vroeg gemaaid worden, omdat kuikens dan niet overleven. Voor dat uitgestelde maaien krijgen de boeren een vergoeding. SCHARENDIJKE - De Christelijke Ge mengde Zangvereniging Sursum Corda uit Scharendijke treedt vrij dag op tijdens de eigen zang- en muziekavond in de Bethlehem- kerk. Er zijn ook gasten: mannen koor De Westhoekzangers, de De Jonge-zussen Annemarie (dwars fluit), Jaccolien (gitaar) en Mar- greet (blokfluit) en dwarsfluitiste Jolanda Kloet. Het optreden begint om 19.45 uur. Toegang is gratis. SLUISKIL - Een achtjarig meisje uit de gemeente Terneuzen is gisteren gewond geraakt aan haar hoofd toen ze geschept werd door een au tomobilist in de Regentenstraat in Sluiskil. Ze kwam rond vijf uur vanuit een brandgang de straat op rijden, waarna de automobilist, een 21-jarige man uit de gemeente Terneuzen, haar niet meer kon ontwijken. Het meisje liep een hoofdwond op. ZIERIKZEE - De disco-avonden in zwembad Onderdak in Zierikzee zijn zo'n groot succes, dat de orga nisatie een maximumaantal deel nemers heeft ingesteld. Uit veilig heidsoverwegingen kunnen hoog stens 250 kinderen terecht. Voor wie de volgende disco avond, zaterdag om 19.00 uur, aan wezig wil zijn, is het dus verstan dig alvast kaarten op te halen bij de kassa. Die kosten drie euro. ZIERIKZEE - Pieter en Anja van Traa hebben besloten ook het vol gend seizoen van september tot en met april weer een cultuurpro gramma te bieden in de zogeheten Rode Kamer van hun monumen- tenpand aan het Havenpark in Zie rikzee. Daarin zijn onder meer op tredens te verwachten van Rado- ves met Russische dans, zang en kostuums, Theater 'Emily Dickin son', Klezmajeur met zang, mu ziek en verhalen en het Giuliani Trio met mandoline en accordeon. MIDDELBURG - De motorrijder die zondagmiddag op de Polredijk tus sen Veere en Vrouwenpolder is verongelukt, heeft niet te hard ge reden. Dat hebben ooggetuigen te gen de politie verklaard. Wat de oorzaak is van het ongeval, is nog niet bekend. De politie ver wacht dat het onderzoek naar de toedracht over twee weken klaar is. De man kwam zondag met zijn motor in de berm terecht en be landde tegen een paal. Hij over leed ter plekke. Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,- normale prijs 31,50 per stuk De binnenwateren leveren Jan van Westenbrugge een belangrijk deel van zijn inkomsten. „Zeker tegen de winter is dit gebied mijn grootste leverancier." foto Dirk-Jan Gjeltema Kanaalstraat 12, 4388 BM Oost-Souburg. Tel.0118 462158

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63