Zeeland Problemen met grondruil Heerlijke paling en een luisterend oor Lot kogge nog steeds ongewis Verbouwings uitverkoop Nu: Op de nieuwe f\Q/ voorjaars/zomercollectie Ivf /O MAC Samenzang in de Grote Kerk Groter bereik voor tv-zender Vremdieke Meisje geschept Boeren laken slechte samenwerking tussen betrokken overheden. Frans en Annie de Kort leerden elkaar kennen tijdens de bevrijding. korting Bij aankoop van rn/ 2 stuks of meer 4L.3 /O korting PZC Dinsdag 22 april 2008 I 25 1 door Frank van Cooten CADZAND - Grondeigenaren in West-Zeeuws-Vlaanderen spreken hun ongenoegen uit over de ge brekkige samenwerking tussen de verschillende overheden bij de aan leg van natuurgebieden. „Wij vinden het onacceptabel dat ambtelijke medewerkers van ge meente, Dienst Landelijk Gebied (DLG) en provincie het veld in gaan zonder duidelijke bestuurlij ke aansturing en vooral bezig lij ken te zijn met eigen hobbyisme. Voor de buitenstaander lijken me dewerkers van de participerende overheden voor hun eigen doelen te gaan en dat over de hoofden van de burger uit te vechten", stelt Hans Meijer uit Cadzand in een brief aan de leden van de gebieds- commissie. Meijer baseert zijn stevige kritiek op een voorbeeld uit de recente praktijk. Hij en anderen kregen in mei 2007 een brief met de medede ling dat het waterschap het plan had opgevat de waterlopen tussen Potjes en de Zwarte Polder te ver breden. De betrokken grondeigena ren zegden hun medewerking toe onder de voorwaarde dat ze ge compenseerd zouden worden in grond. Zoals gebruikelijk zou dit project door de gebiedscommissie worden gecoördineerd. De uitvoer der verzocht de grondeigenaren een strook grond op de percelen vrij te laten van tenminste twintig meter. In totaal is hierdoor door Meijer en anderen ruim een hecta re ongebruikt gelaten. Eind december bleek echter dat de ruiling toch niet voorspoedig ver liep. Niet omdat gemeente en wa terschap het oneens waren, maar omdat de Dienst Landelijk Gebied de ruilingen opeens wilde koppe len aan de bedrijfsverplaatsing van Boeren was compensatie beloofd voor nieuwe natuur. Van deze af spraak komt echter niets te recht, blijkt uit de praktijk. Over heden werken langs elkaar heen. een loon- en grondverzetbedrijf uit de Tienhonderdpolder in Cad zand. Sindsdien is de communica tie stil gevallen. „Het is ons niet duidelijk of het waterschap nog verder wil gaan met het project 'Zwartepolder' en of onze gronden daarin nog een rol spelen. Wat ons volstrekt hel der is, is dat wij schade lijden door het handelen van de bij deze rui ling betrokken overheden." Meijer vindt het hoogst merkwaar dig dat de DLG blijkbaar het laat ste woord heeft, terwijl deze in stantie toch louter een uitvoeren de rol heeft. „Het begint erop te lij ken dat niemand hier verantwoor delijk of aanspreekbaar is. Partijen lijken om elkaar heen te draaien." door Raymond de Frel WESTDORPE - De tijd dat Frans de Kort (86) uit Westdorpe zelf zijn hengel uitgooide om er voor te zor gen dat er 's avonds een heerlijk visje op zijn bord lag, is al een tijd je voorbij. Maar dat neemt niet weg dat zijn Annie (8i) nog wel eens een niet te versmaden paling op zijn bord laat glijden. Nee, de in Ossenisse geboren Frans slaat zelf geen vissen meer aan de haak. Dat gaat gewoonweg niet meer. Maar om toch maar in de sfeer te blijven: hij herinnert het zich nog als de dag van giste ren dat hij in heel andere zin 'beet' had. Hij trof Sasse Annie de Vos op de dag dat Sas van Gent bevrijd 'Wat ik dacht toen ik Annie voor het eerst zag? Ha... die is van mij!' werd van de Duitse overheersing. „We hadden jaren geen plezier ge had, dus ging iedereen meteen de straat op. Wat ik dacht toen ik An nie voor het eerst zag? Ha... die is van mij!", grapt Frans. Het stel trouwde vier jaar later, op de verjaardag van Annie. Twee Frans en Annie de Kort vierden gisteren hun zestigjarig huwelijk. dochters, een zoon, zeven kleinkin deren en negen achterkleinkinde ren rijker vierden zij eergisteren en gisteren hun zestigjarig huwe lijk. „En het gaat al net zo lang heel goed tussen ons", zegt Annie stellig. „Het is misschien een cli- Lentedagen bij SABINA damesmode! Dinsdag 22 t/m Zaterdag 26 April! Altiid 15% korting op uw broek! Kijk voor meer informatie op: sabinadamesmode.nl Tot ziens op Zaamslag. Plein 49, 0115-432352 TERNEUZEN - De gemengde zangve reniging Met Hart en Stem houdt zaterdag to mei een koor- en sa- menzangavond in de Grote Kerk in Terneuzen. Het concert staat in het teken van Pinksteren. Ook gemengd koor De Lofstem uit Aagtekerke treedt op. Er is een collecte voor de Stichting Imado. Aanvang om 19.30 uur. ché, maar een goed huwelijk is echt een kwestie van geven en ne men. Frans werkte bij de politie en was daardoor vaak van huis. Kwam ie bijvoorbeeld net thuis, had ik het eten klaargemaakt, dan ging de telefoon alweer. Was er er- HOEK - De televisie-omroep van zorgcentrum Vremdieke in Hoek breidt een jaar na oprichting uit. Bewoners van het centrum kun nen zich via hun televisie op de hoogte stellen van huis- en regio nieuwtjes. De bewoners van de aanleunwoningen bij Vremdieke en het aanpalende appartementen complex Lovendieke bleven echter verstoken van het interne televisie kanaal. Daar brengt de Stichting Vrienden van Vremdieke nu verandering in. Omroep Vremdieke viert de uit breiding vrijdag om 14.00 uur met een eerste uitzending. Dan wordt ook teruggekeken op het eerste jaar van de Hoekse omroep. foto Wim Kooijman gens een ernstig ongeluk gebeurd. Tja, dan zat ik daar met het eten, hè", vertelt Annie. Da's dus een kwestie van nemen. En geven? Dat deed Annie als Frans weer te rug was. In de vorm van een luiste rend oor. door Wout Bareman DOEL - Het gaat om een stukje we relderfgoed, maar bijna acht jaar na de vondst van het bijna gave wrak van de kogge uit 1325, bij graafwerkzaamheden voor het Deurganckdok bij Doel, is er nog steeds geen bestemming voor ge vonden. Het opgegraven schip is het oudste exemplaar ooit in Europa aange troffen. De resten zijn opgeborgen in 34 containers, gevuld met lei dingwater en blijken goed gecon serveerd. Het gemeentebestuur van Beveren en de Vlaamse rege ring breken zich nu al jaren het hoofd over een goede presentatie van het scheepswrak aan het pu bliek. Een wetenschappelijke stu die en reiniging van de restanten vergt nog eens drie jaar en dat kan alleen in een speciale omgeving, zoals het waterbouwkundige labo ratorium in Borgerhout. Vlaams minister Dirk Van Mechelen er kent het belang van de vondst en denkt aan een reizende expositie langs de Europese Hanzesteden. De open dagen, direct na de vond sten, trokken duizenden bezoekers dus belangstelling is er zeker. De museumwerf in Baasrode heeft ooit belangstelling getoond, maar Beveren heeft inmiddels bijna een half miljoen euro gereserveerd voor huisvesting van de vondst. Nog voor de zomer wordt een be sluit genomen over de toekomst van de kogge. Dan wordt duidelijk of het stuk erfgoed gaat rondrei zen of definitief in Beveren blijft. SLUISKIL - Een achtjarig meisje uit de gemeente Terneuzen is gisteren gewond geraakt aan haar hoofd toen ze geschept werd door een au tomobilist in de Regentenstraat in Sluiskil. Ze kwam rond vijf uur vanuit een brandgang de straat op rijden, waarna de automobilist, een 21-jarige man uit de gemeente Terneuzen, haar niet meer kon ontwijken. Het meisje kwam met haar hoofd tegen de voorruit. Zij liep een hoofdwond op en is per traumaheli naar een ziekenhuis in Gent gebracht. Diverse merken zoals: Burberry, Moschino cheapandchic, Armani Jeans, Bogner, Brunello Cucinelli, Escada, Hogan, Tod's, Van Laack, Allegri e.v.a. DELSCHER Grote Markt 1 1 -13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57