Zeeland Protest tegen doden herten Proef met 'opplussen' Walcherse politiek wil nieuw onderzoek Verbouwings uitverkoop Van Dalen natuursteen Huize den Berg krijgt duo-fiets van Davogé Twee ton voor stijging aantal weidevogels Kerkorgeltocht Zuid-Beveland Dierenbescherming: afschieten dieren werkt tekenplaag in de hand. Kapelle op zoek naar vrijwilligers en klanten voor project. Belang van patiënt zou niet zwaar genoeg zijn meegewogen. Op de nieuwe ftn/ voorjaars/zomercollectie lU /O korting Bij aankoop van rn/ 2 stuks of meer éLJ /O korting PZC Dinsdag 22 april 2008 I 25 door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De dierenbe scherming Noord- en Midden-Zee land is boos op de gemeente Schouwen-Duiveland. Het feit dat de gemeente - onder meer in het kader van bestrijding van de teek - met de provincie wil praten over regulering van het aantal damher ten, is de dierenbeschermers in het verkeerde keelgat geschoten. „De dierenbescherming betreurt het dat de gemeente een dergelijke uitspraak doet en de provincie aan spoort tot zo'n drastische maatre gel. Wij hopen dat de gemeente haar voorstel intrekt." Wethouder Gilles Houtekamer rea geert verbaasd op de in zijn ogen volstrekt onterechte kritiek. „Het raakt echt kant noch wal. Ik kan er met de pet niet bij dat de dierenbe scherming nu met deze reactie komt", aldus de wethouder. Volgens hem moet er met name damherten worden afgeschoten om te zorgen dat ze geen gevaar vormen voor het verkeer. In de Kop van Schouwen lopen veel meer damherten rond dan waar voor eigenlijk plaats is. Gevolg is dat dieren buiten hun directe leefomgeving op zoek gaan naar voedsel. Dat levert ernstig gevaar op voor de verkeersveiligheid. Bo vendien beschouwt de gemeente het damhert als verspreider van te ken. Dat alles bij elkaar is reden voor de gemeente om bij de provincie aan te dringen op maatregelen. „En daarmee blijven wij volstrekt binnen de normen van de wet. De Hoge Raad heeft bepaald dat er in de Kop van Schouwen plaats is voor zo'n vijfhonderd damherten en dat er maatregelen getroffen mogen worden om dat aantal te rug te brengen." nv Dierenbescherming is boos op Schouwen-Duiveland omdat die gemeente met de provincie wil praten over regulering (afschie ten) van het aantal damherten. Over de rol van het damhert met betrekking tot de teek verschillen de gemeente en de dierenbescher ming met elkaar van mening. De gemeente houdt het erop dat er onvoldoende bewijs is dat afschot van damherten leidt tot afname van het tekenbestand. Volgens de dierenbescherming zou weten schappelijk onderzoek hebben aan getoond dat hoefdieren als dam herten de verspreiding van de ziek te van Lyme - veroorzaakt door be smette teken - afremmen. Damher ten beïnvloeden door te grazen de vegetatie en dat heeft weer invloed op muizen en andere kleine zoog dieren die vaak als gastheer voor teken fungeren. „Afschieten werkt dus averechts." Uw Weydeland kaasspecialist Dé kaaswinkel in Goes! Ruim assortiment Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, wijnen, versgebrande noten en zuidvruchten. Relatiegeschenken en themapakketten. G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes TeUfax (0113)220500 Email info@weydeland-goes.nl www.weydeland-goes.nl AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT /ftflr W IE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! —^Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes KAPELLE - In Kapelle begint bin nenkort een proefproject voor het 'opplussen' van woningen, zodat oudere bewoners langer in hun ei gen huis kunnen blijven wonen. 'Opplussen' gaat om kleine aanpas singen. Wat allemaal onder 'kleine aanpas singen' gaat vallen, wil de gemeen te Kapelle de komende tijd uitzoe ken. Er worden vrijwilligers ge zocht om bij mensen thuis te kij ken welke veranderingen nodig zijn. 'Praktisch kunnen denken', is de belangrijkste vereiste. Ook is de gemeente Kapele voor de proef op zoek naar oudere bewoners die voor het 'opplussen' in aanmer king komen. Meer informatie is van 8.oo tot 16.30 uur te krijgen bij Petra Slin- genberg van steunpunt De Weg- wiezer, 06-22271357. Ook de Kapel- se ouderenadviseurs zijn bij het project betrokken. GOES - Het 'opkrikplan voor weide vogels in Zeeland' heeft van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit een eenmalige bijdrage van 200.000 euro gekre gen. Het plan, geschreven door Stichting Het Zeeuwse Landschap en gecoördineerd door provincie Zeeland, moet zorgen dat het aan tal weidevogels in 2013 met twin tig procent is gestegen. In het plan worden vier zogeheten topweidevogelgebieden benoemd, waaronder de Yersekse en Kapelse Moer. De weilanden worden be vochtigd door stuwtjes te plaatsen. Verder worden struiken en obsta kels weggehaald zodat er minder 'roofvogels' als kraaien gaan neste len. Die azen immers op de eieren en kuikens van de weidevogels. Ook de betrokken boeren wordt gevraagd om hun medewerking. Zo mag er niet te vroeg gemaaid worden, omdat kuikens dan niet overleven. Ter compensatie krijgen de boeren een vergoeding. GOES - Het Goese gemeentearchief houdt zaterdag 31 mei bij voldoen de interesse een kerkorgeltocht per bus op Zuid-Beveland. Cantor-organist Kees van Eersel be speelt de orgels en vertelt over de historie. De kerken in 's-Graven- polder, Baarland en Hoedekensker- ke worden bezocht. Tot slot volgt een bezoek aan de Goese Grote Kerk. De kosten zijn tien euro. Aanmelden voor 1 mei via a.barth@goes.nl of 0113-249783. GOES - Bewoners van Huize den Berg in Goes hebben binnenkort de beschikking over een duo-fiets. Die wordt geschonken door stich ting Davogé (Dag voor gehandicap ten). Davogé heeft besloten om de aan gepaste flets te sponsoren naar aan leiding van een oproepje dat de moeder van één van de bewoners in februari deed in deze krant. Stichting De Zuidwester, waar Hui ze den Berg toe behoort, heeft zelf geen geld voor de fiets, die vierdui zend euro kost. Davogé overhan digt de duo-fiets op 17 mei, tijdens de jaarlijks dag voor gehandicap ten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een nieuw onafhan kelijk onderzoek is nodig om te kunnen beslissen over de toe komst van de ziekenhuizen boven de Westerschelde. Dat staat in een gezamenlijke mo tie van alle fracties in de de drie Walcherse gemeenteraden. De ziekenhuisbesturen hebben financiële motieven te zwaar la ten meewegen bij hun besluit om een hoofdziekenhuis in Goes te bouwen, vinden de raden. De ziekenhuizen hebben te weinig oog voor het belang van de pa tiënt. In Middelburg werd gisteravond deze motie aangenomen. Als dat in Vlissingen en Veere donderdag ook gebeurt, is er dan toch een ge zamenlijk standpunt over de zie kenhuisplannen van de drie Wal cherse gemeenten. Tenzij het voor stel van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) het haalt. Die partij wil dat Vlissingen zich hard maakt voor het behoud van het ziekenhuis in Vlissingen. Diverse merken zoals: Burberry, Moschino cheapandchic, Armani Jeans, Bogner, Brunello Cucinelli, Escada, Hogan, Tod's, Van Laack, Allegri e.v.a. KRUININGEN - In een pand aan de Markt in Kruiningen is gisteren een wietkwekerij met 776 planten ontdekt. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een ano nieme tip. Bijna alle planten waren al gerooid. De ge meente heeft alles vernietigd. In het pand bevond zich een 45-jarige man uit Krabbendijke. Deze man is aange houden. In Axel en Hoofdplaat werden gisteren kleinere kwekerijen ontmanteld. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49