Zcc a n d roestbak net zo welkom' Heli is de trekker op open dag KNRM Warmpjes in bijenstal VOORDELIG LESSEN! Grote renovatie voor gemaal bij Smerdiek Glucon Combi. Veerkrachtig in beweging. DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl PZC Dinsdag22 april 2008 [23 '/;op\®x Kijk snel op: www.bamrijopleidingen.nl NEELTJE JANS - Een demonstratie met een helikopter is zaterdag het hoogtepunt tijdens de open dag van het KNRM-reddingsstation Noordland bij Neeltje Jans. Daar zijn ook de twee boten Koopmans- dank en Harder te bezichtigen, net als het pas opgeknapte drijvende boothuis aan de Noordzee. De helikopter, een Bristow S6i, vliegt tussen half één en kwart voor één boven het station aan de stormvloedkering. Er wordt gede monstreerd hoe er te werk wordt gegaan wanneer iemand van boord van een schip of boorplat- form moet worden gehaald. Bezoekers kunnen ook weer mee varen met de Koopmansdank, de boot die de Noordzee als werkge bied heeft. De Harder, die op de Oosterschelde hulp biedt, ligt voor de gelegenheid even aan hetzelfde boothuis als de 'grote broer'. Alle veertig stations in Nederland zijn tijdens deze vijftiende Natio nale Reddingbootdag open voor publiek. Overal kunnen bezoekers een stukje meevaren en zijn er (vi deopresentaties en demonstra ties. Alle stations zijn open van to.oo tot 16.00 uur. door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Aan de Zondag- weg tussen Hoedekenskerke en 's-Gravenpolder komt een bijen stal. Bas Vroonland uit Middel burg wil er acht a tien bijenkasten in onderbrengen. De benaming 'bijenstal' doet aan iets groots denken, maar dat wordt het gebouw zeker niet. Vroonland is amateur-imker. „Je kunt bijen kasten beter niet in weer en wind laten staan. Het wordt er vochtig onder en dan wordt het vanzelf een slakkenkwekerij. Binnen staan de kasten lekker droog en warm, ideaal voor bijen." Aan de Noldijk bij Ovezande heeft Vroonland al een bijenstal bij een fruitteler. Die is echter te klein in de tijd dat bijen uitzwermen. Een aantal kasten moet dan toch bui ten staan. Vroonland wil ook lie ver twee locaties om volken te kun nen verplaatsen. „Zes kilometer moeten die uit elkaar liggen. An ders gaan de bijen terug." Vroon land heeft zelf grond aan de Zon- dagweg. „Ik ben er vlakbij gebo ren." Hij wil er ook een hoogstamfruit- boomgaard aanplanten. „In de buurt van de Zondagweg zijn al veel fruitboomgaarden, waar bijen goed werk kunnen doen bij de be- stuiving." SINT-MAARTENSDIJK - Waterschap Zeeuwse Eilanden trekt 1,2 mil joen euro uit voor een grote op knapbeurt van gemaal De Noord bij Sint-Maartensdijk. Zo ongeveer alles aan het gemaal wordt vervangen of vernieuwd met als doel het vergroten van de capaciteit. Het gemaal kan vanaf september 525 kubieke meter wa ter per minuut afvoeren. Om dat te bereiken gaan de drie pompen één voor één in de revisie. De elek trische installatie en de krooshek- reiniger worden vervangen. Giste ren is de eerste pomp drooggezet. Gemaal De Noord zorgt ervoor dat overtollig polderwater uit de gebieden rond Stavenisse, Sint-An- naland en Sint-Maartensdijk naar de Oosterschelde wordt gepompt. Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk Mark Verstraete, Leon Hage, Femmy Koek en Corné Hage (vlnr) van de organisatie zitten in de drankwagen. foto Willem Mieras Kanaalstraat 12, 4388 BM Oost-Souburg. Tel.0118 462158

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47