Spor G. van boven Terneuzense Boys gaat niet gek doen de beste Zeeuw Kwaliteit boven alles... 1 i Dennie le Comte is grootste rivaal kwijt T®PSC@RER Ploeggenoot Ronald Zwager mist laatste duel door een schorsing. k 30 Bk 27 Paard vriendin helpt Arthur Vos Kersverse eersteklasser niet van plan om weer meteen te degraderen. Driebander Sturm titelkandidaat Tjoba trekt Belg als trainer aan WPZC Dinsdag 22 april 2008 37 klasse KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF-ELECTRO TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN EEN HAND TRAMSTRAAT 1-3 (CENTRUM), KOUDEKERKE Tel.: 0118-551681 Vrijdag avond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) www.vanbovenkeukens.nl 1. - DennieleComte(Duiveland) 2. - Ronald Zwager (Duiveland) 3.- Niek van Sprundel (Aardenburg) 4. Arjan Koopmans (Rillandia) 4.- Arjan Smalheer(ZSC'62) 6. Jerfy Booij (Zeelandia Middelburg) 6. - Mathijs Hage (Zierikzee) 6.- Josimar Pattinama (Jong Ambon) 9. - Ferdi Kabal (Sluiskil) 9. T Vincent Coedegebuure (ggjps'e) 11.+ Marinus Baas (Arnemuide^*" 11.+ Peter Dieleman (Zaamslag) 13. f Wesley Coud (SKNWK) 14.+ Sam Ysebaert (Hoek) 14.- Christian van Vossen (SKNWK) door Rudy Boogert GOES - Het begint er steeds zonni ger uit te zien voor Dennie le Com- te in het topscorersklassement van de PZC. De aanvaller van Duive land maakte zaterdag tegen WHS (2-2) zijn 25e doelpunt van het sei zoen; het was zijn honderdste in totaal voor de derdeklasser uit Oos- terland. Le Comte wordt op de voet ge volgd door zijn ploeggenoot Ro nald Zwager, die één doelpunt minder heeft gemaakt. De topsco rer heeft komende zaterdag, op de laatste speeldag tegen Apollo'69, echter geen concurrentie meer te duchten van Zwager, want deze is geschorst. Bij winst is Duiveland kampioen. De eerste concurrent voor Le Com te is daardoor Niek van Sprundel door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - In het Gust Boo- nen driebandentoernooi, dat van daag aan de vierde ronde toe is, maakte vooral Gilles Sturm uit Serooskerke (W) grote indruk. Hij liet precies 1.000 noteren na een beste set van 1.444. Ook plaatselijk favoriet Rob van Linden wierp zich op als titelkan didaat. Hij liet Leen de LoofF uit Kortgene kansloos met 0.833 ge- totaal 37,5 36 35 30 25 24 24 23 22 pzc 1 wa 22 van kampioen Aardenburg. Van Sprundel is met 35 doelpunten de productiefste Zeeuwse amateur voetballer, maar door de lagere coëfficiënt die is toegekend aan goals in de vierde klasse staat hij op de derde plaats. In de slotwed strijd tegen Patrijzen moet hij mi nimaal drie keer scoren om kans op de topscorerskroon te houden. Arjan Koopmans is aan een op mars bezig. De aanvaller van Ril landia maakte zaterdag tegen Co- lijnsplaatse Boys zijn negende doel punt in de laatste zes duels en klom daarmee naar de gedeelde vierde plaats. Zijn achterstand op Le Comte is met één duel voor de boeg echter - omgerekend - vijf doelpunten. Het gros van de Zeeuwse voetbal lers speelt komend weekeinde de laatste competitiewedstrijden. Al leen in de hoofdklasse (zaterdag) en in de vijfde klasse (zondag) wordt nog iets langer doorge speeld. middeld. Arnold Slootmans uit Middelburg toonde aan dat er met hem terdege rekening moet wor den gehouden, net als met Johan Geldof uit Wissenkerke. Dat de biljartsport tot op hoge leeftijd bedreven kan worden, toonde de partij tussen Hans Stols uit Zierikzee (85) en Wim Zandee (71) uit Kloetinge aan. De jongste van de twee zegevierde uiteinde lijk. vrouwenpolder - Tijdens de dres- suurwedstrijd van de RV Sé-Ros in manege De Eendracht in Vrou wenpolder was Arhur Vos de bes te in de klasse Z2. Hij stuurde No Mercy naar een totaal van 210 pun ten. Vos bleef lange tijd aan de kant omdat hij geen paard ter beschik king had. Op de viervoeter van vriendin Sandra van der Hoofd deed hij het voortreffelijk. Sandra van der Hoofd maakte het succes compleet door met over macht de klasse Mi op haar naam te schrijven. De amazone uit Ga- pinge scoorde met Vledder 196 punten. In de klasse L2 werd bijzonder goed gepresteerd. Maar liefst 95 procent van de deelnemers scoor de voldoende voor winst. Maaike Hamelink was de beste van het ge zelschap. In de klasse Li won Jill Arends van Haringruiters uit Bier vliet met Winston met een score van 189 punten. door René van Stee TERNEUZEN - Vorig seizoen beleef de Terneuzense Boys weinig ple zier aan het avontuur in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Het elftal haalde slechts zeven pun ten en degradeerde kansloos. „Dat wordt volgend jaar helemaal anders", verklaarde Jack Scheele van de technische commissie van de club zaterdag na het behalen van de titel in de tweede klasse. „Maar we gaan geen gekke dingen doen, dat past niet bij een club als de onze. Ook de spelers hebben al aangegeven dat we niet moeten overdrijven. We zoeken échte ver sterkingen en geen jongens die er voor de breedte van de selectie worden bijgehaald." Zowel Scheele als trainer Leendert Geelhoed denkt dat de huidige ploeg geen modderfiguur in de eer ste klasse zou slaan. Maar om echt zorgeloos mee te draaien moet de kwaliteit van de groep toch om hoog, vinden ze. Jack Scheele mikt op de komst van spelers in elke li nie. Geelhoed zou met name het scorend vermogen opgevoerd wil len zien worden. „Want we zijn nu nog te veel af hankelijk van bevliegingen. Een ni veau hoger worden er andere din gen van je verwacht. Verder is het regelmatig gebeurd dat we te wei nig kansen creëerden. Dat moet ook anders", aldus Geelhoed. De oefenmeester is niet alleen te vreden dat de doelstelling van het huidige seizoen - de terugkeer naar de eerste klasse - is gehaald, maar ook over de ontwikkeling 1*5 De technische mensen bij Terneu- zense Boys denken dat de kwali teit van de eerste selectie om hoog moet om zorgeloos in de eerste klasse te kunnen spelen. die zijn ploeg het afgelopen sei zoen heeft doorgemaakt „Aller eerst gaat het om hechte groep spe lers die veel van elkaar kan verdra gen. Dat is natuurlijk al heel pret tig Verder bleken Tim Faassen en Peter Doens prima versterkingen en loopt het met jongelingen als Ben Ongenae, Roy van Ham, Ran dy van Overmeeren. Gokhan Ersa- hin, Ali Eryürük en Evert-Jan van Opdorp steeds beter. En daarnaast beschik ik met Kees Duitemeijer over een ideaal verlengstuk in en rond het veld. Zijn rol mag beslist niet worden onderschat." Hoewel diverse spelers zijn bena derd, staan ze vooralsnog niet in de rij. Scheele hoopt dat de zater dag afgedwongen promotie poten tiële nieuwelingen over de streep zal trekken. Namen kon en wilde hij nog niet geven, al gaat het ge rucht dat doelman Niels Meesen van AZW overweegt om over schrijving naar Terneuzense Boys aan te vragen. 3A 3A 4A 3A 4B 3A 3A 4B 5A 5B 2E 2E 4B HB 4B twee kleppers minuten 'los'. „Ik zag ze allebei komen. Twee jaarlin gen, een duivin en een doffer. De duivin liep meteen binnen, de dof fer moest nog even kijken of hij er al was. Die twee hebben zich vorig jaar als jongen bewezen. Het was 'Die blauwe is een superduivin. Het was haar vijfde overwinning' dus geen probleem om hun con tract te verlengen. Ze zitten pas een week op weduwschap. Trou wens, het is voor het eerst dat ik het met duivinnetjes op we duwschap probeer. Niet het totaal weduwschap maar gewoon met een paar duivinnen op overschot. Kijken of dit geen toevalstreffer is", vertelt hij. Mattens is met name bekend ge worden door zijn 'Mattens doffer', een duif die een enorm nageslacht gaf „Ik heb er mijn eigen stam mee ontwikkeld en aan de Vere nigde Staten verkocht. Of hij nog in leven is zou ik niet weten, maar het is wel de grootste crack die ik ooit op mijn hok had". Marathon Zeeland: De Terneuzen se postduivenvereniging De Een dracht houdt ook dit jaar weer de Marathon Zeeland. Het is de der tigste editie. Inschrijven is tot mo gelijk tot 1 mei via het internet adres http//.people.zeela- net.nl/jlwitte/inschrijfformMarath 0n2008.doc. f. ATLETIEK Boston. 112e marathon. Mannen: 1. Robert Cheruiyot (Ken) 2.07.46, 2. Bouramdane (Mar) 2.09.04, 3. El Boumlili (Mar) 2.10.35, 4. Asfaw (Eth) 2.10.47, 5. Adillo (Eth) 2.12.24, 6. Cheri- gat (Ken) 2.14.13. Vrouwen: 1. Dire Tune (Eth) 2.25.25, 2. Biktimi- rova (Rus) 2.25.27, 3. Jeptoo (Ken) 2.26,34, 4. Prokopcuka (Let) 2.28.12, 5. Tafa Magarsa (Eth) 2.29.48, 6. Cenovese (Ita) 2.30.52. DUIVENSPORT Concours Peronne. Rayon 11M. de Poorter (1305 m/m), 2. H. van Damme, 3. W. de Die, 4,6. F. Leliaert, 5. M. Buijsse, 7. A. de Croock, 8. T. de Jonge, 9. H. Calon, 10. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2: 1. comb, de Mul/Vermeirssen (1241 m/m), 2. P. Baecke, 3. Tasha van Hurck, 4. A. Gommers, 5. A. van Pae- mel, 6. O. Haers, 7. gebr. Scheele, 8. Th. Van Zeele, 9. L. Breepoel, 10. comb. R. Peeman&Dtr. Rayon 3: 1,2. A. Mattens (1252 m/m), 3,9. J. van Goethem, 4. E. van Goethem, 5. A. Danckaert, 6. mevr. de Waal, 7,8. A. Thijs&Zn, 10. A. v.d. Branden. Rayon 4. 1. Sj. Van Eijkeren (1242 m/m), 2,8,9. comb. R&L. Traas, 3. Mattie de Witte, 4. M. Verwei-Filius, 5. A. Poelman, 6. T. Kapoen, 7. L. de Putter, 10. Sj. Traas. Rayon 5: 1. A. Mieras (1219 m/m), 2,5. C. Zegers, 3,6,9. M. Hengsdijk, 4. Jo Dekker, 7. K. Niemeijer, 8. F. Grootjans&Zn, 10. comb. J&M. de Groot. Rayon 6: 1.1,3,6. G. v.d. Kamp (1199 m/m), 2. H. van Hemert-Rijn, 4. P. v.d. Linden, 5,10. M. Matthijsse, 8. A. Ca- pelle, 9. R. Fonteyne. Rayon 7: 1. H. Melis (1302 m/m), 2. W. Verstraate, 3,4,7. K. Minder- houd, 5. L. Dingemanse, 6. comb. Wielemaker, 8. comb, de Waardt/Sneep, 9. JC. Roelse, 10. A. Stroo. WIELRENNEN Waod Ertvelde. Zaterdag. Cat B. 11. Sjacco Mathijs, Terneuzen. Cat E. 1. Wim de Waal, Axel. 3. Rob Ocraft, Terneuzen. Cat G. 9. Edward Batersby, Vlissingen. Waod Ertvelde. Zondag. Cat B. 4 Peter Mol, Kapelle, 10. Kees de Wijze, Kapelle, 11 Rudi Rabout, Heinkenszand. Cat A. 16. Maurice Min naar, Middelburg. Cat E. 3. Wim de Waal, Axel. Cat G. 10. Edward Batersby, Vlissingen. Zwolle. Jeugdselectiewedstrijd. cat 3. Nick Janssen 21e, cat 4. Denise Gunst 5e, cat 5. Tim Janssen 7e, cat 6. Ivar Moeleker 5e, cat 6. Davy Gunst 8e. Rijswijk. Cat 2. Claudia Jongerius 11 e, Cat 3. Nick Janssen 6e, Cat 5. Tim Janssen 6e, Cat 7. Peter Blok 4e. meer uitslagen op www.pzc.nl 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Korf balvereniging Tjoba heeft een nieu we trainer: Chris de Put uit Ant werpen. De Belg volgt Kees Broer- se op, die na twee seizoenen een stapje terug doet bij de eersteklas ser uit 's-Heer Hendrikskinderen. De Put is momenteel de bonds coach van België onder 19 jaar en houdt zich bezig met de talentont wikkeling in de regio Antwerpen. Eerder was hij trainer bij de Bel gische topclubs AKC, Sikopi en Borgerhout. Voor De Put is het zijn eerste be trekking in Nederland. Voorzitter Peter Joosse van Tjoba: „Hij wilde wel eens wat anders. In België is het korfbal geconcentreerd rond Antwerpen. Daar kom je dan steeds dezelfde mensen tegen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39